Şimdi Ara

Seagate FreeAgent GoFlex Home (18. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
397
Cevap
11
Favori
30.577
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1617181920
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Verileriniz duruyordur format olduğunu sanmıyorum reset tuşu ile linux resetlenmiştir muhtemelen. Seagateshare üzerinden verileriniz ve diskiniz gözükmüyor mu? Torrent kurulumunu ben ilk haliyle mail atarak oluşturdum daha sonra o değişti kendiniz bir şeyler yapıyorsunuz galiba o şekilde kurulum yapan arkadaşlar anlatacaklardır.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bir ara seagate share de hddnin silinmediğini gördüm.3 tb nin 2.5 tb si dolu.Tahmin ediyorum tamamını tarıyor.Sabah tekrar kontrol edeceğim.Torrent kendiliğinden geri geldi bu arada. Verilerde tarama sonrası gelir diye düşünüyorum.

• PLTMGNM P kullanıcısına yanıt
    Olabilir sonuçta o kullandığınız reset tuşu yani bir nevi baştan başlamak için format atmamalı.

• quote:

Orijinalden alıntı: onkal

Olabilir sonuçta o kullandığınız reset tuşu yani bir nevi baştan başlamak için format atmamalı.

Olmadı hala verileri göremiyorum
    http://www.seagate.com/files/www-content/support-content/home-entertainment/goflex%20home/_shared/docs/GoFlex%20Home%20UG_TR.pdf
    Klavuzda sayfa 63'teki adımları uyguladınız mı eksiksiz uygulanması durumunda herkes dosyalarını görebilir deniyor.

• Valla zaten ordan yaptım.Artık ümidi kestim gibi bişey.Hdd nin içindeki verileri gçrebildim bir kere sonra yine gitti.Korkum hddnin gitmiş olması arıza yapması yani.Komple fişini söktüm sabah deniycem tekrar artık.Herşey normal aynı kullancı adım ve şifremle tekrar kayıt yaptım yinede hdd görmüyor.Perfectens kısmında bakıyorum hdd çıkıyor.Boş ve doluluk oranı da doğru herşey tamam.10 dk sonra go flex ağdan düşüyor.Kehribar yanıp sönüyor.Direk pcye bağladım ethernetten bir kere erişim sağladım dosyalara ondan sonrada giremedim.öyla kaldı. Kafayı yememek elde değil.Sağda solda benden daha iyi bilgisayar bilecek adam bulaam götürüp yaptıracağım ama o da yok.

Anlattıklarınızdan network kısmında sıkıntı var gibi anlıyorum. Modemden gerekli portlar açık mı? Ip alamama gibi bir sıkıntı olabilir. Virüs programınız varsa onu kontrol edin o engelliyor olabilir sonuçta alet resetlendi yeni bir cihaz olarak algılamış olabilir. Direk ethernet ile bende bir kaç kez olur mu diye denedim olmadı ondan sonrada hiç uğraşmadım gerçi o zaman da uğraşmadım ya neyse :)
    Verileriniz duruyor üzmeyin kendinizi illa bir çıkış yolu vardır, bulunur. Büyük ihtimalle çok basit bir şeyi gözden kaçırıyoruzdur derinlere bakarken, bu ara çok sık başıma gelen bir şey. :)
  • quote:

Anlattıklarınızdan network kısmında sıkıntı var gibi anlıyorum. Modemden gerekli portlar açık mı? Ip alamama gibi bir sıkıntı olabilir. Virüs programınız varsa onu kontrol edin o engelliyor olabilir sonuçta alet resetlendi yeni bir cihaz olarak algılamış olabilir. Direk ethernet ile bende bir kaç kez olur mu diye denedim olmadı ondan sonrada hiç uğraşmadım gerçi o zaman da uğraşmadım ya neyse :)
    Verileriniz duruyor üzmeyin kendinizi illa bir çıkış yolu vardır, bulunur. Büyük ihtimalle çok basit bir şeyi gözden kaçırıyoruzdur derinlere bakarken, bu ara çok sık başıma gelen bir şey. :)

Tamam ancak şöyle bir durumda var.Usb çıkışına takmış olduğum hdd yi rahat bi şekilde görebiliyorum.Kendi hddsini sıkıntılı görüyor.

Hesaplarla ilgili o zaman sıkıntı. Bağlandığınız hesap yetkileriniz admin olarak değil mi yani değiştirme görme yetkiniz var değil mi?
    Bir de ulaşmaya çalıştığınız alan bilgisayarın yedeğini aldığınız kısım mıdır yoksa "public" alanına mı ulaşamıyorsunuz?
  • quote:

Hesaplarla ilgili o zaman sıkıntı. Bağlandığınız hesap yetkileriniz admin olarak değil mi yani değiştirme görme yetkiniz var değil mi?
    Bir de ulaşmaya çalıştığınız alan bilgisayarın yedeğini aldığınız kısım mıdır yoksa "public" alanına mı ulaşamıyorsunuz?

Ben tüm dosyalarımı pıplic te tutttum hep bilgisayar yedeği felan hiç almadım.Yeni oluşturduğum hesap ta admin hesap

Editleme: Yeni kullanıcı adı oluşturup admin yetkisi verdim.Sonrada sistemi kapattım ve yeniden açtım.Giriş yaptı. Şuan dosyaları görüyorum. Bakalım ilerleyen zaman içinde sorun çıkaracak mı. Sabaha kadar çalışırsa sıkıntı yok.

HDD de yorgun düşmüş olabilir. 2 yıldır 7/24 full açık. Ve sürekli 2 bilgisayar 3 iphone ve 2 tv den aktif kullanımda.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi PLTMGNM -- 27 Mayıs 2014; 20:40:02 >

Geçmiş olsun hocam. Umarım sıkıntısız devam edersiniz. :)

Aynı şey benim cihaz için de geçerli artık ben kapatıyorum zaman zaman, aktif olmadığı durumlarda kendini uykuya alıyordu artık almıyor alet. :D
  • quote:

Geçmiş olsun hocam. Umarım sıkıntısız devam edersiniz. :)

Aynı şey benim cihaz için de geçerli artık ben kapatıyorum zaman zaman, aktif olmadığı durumlarda kendini uykuya alıyordu artık almıyor alet. :D

Denemek için kapatıp açtım.Yine ipden kendi linux web serverine girip hdd kısmına bakmadığım sürece hddyi görmüyor.O şekilde açtıktan sonrada belirli süre sonunda bekleme moduna mı ne alıyor yüne hddyi kapatıyor.Kafayı yedirdi ya kaç gündür.10 defe resetledim belki.Artık seagate den ingilizce yardım talep edeceğim. Fw felan gitmiş olabilir düşüncesindeyim.Acaba fw nasıl yüklenir.

Hdd'de hareket olmadığı zaman bekleme moduna alıyor elektrik harcamasın ve hdd'nin ömründen yemesin diye.
    Linux web server dediğiniz seagateshare üzerinden bağlanmanız mı? Ağ üzerinden diğer hdd'ler gibi görünmesi için seagate dashboard'u pc'ye yüklemeniz ve kullanıcı adı ile bağlanmanız gerekiyor.
    Fw güncellemeyi seagateshare üzerinden yada aletin üzerindeki usb ile yapabiliyorsunuz diye biliyorum. Komple gitmesi durumunda ssh bağlantı ile kurmak gerek sanırım onu da ben beceremedim. :)
  • quote:

Hdd'de hareket olmadığı zaman bekleme moduna alıyor elektrik harcamasın ve hdd'nin ömründen yemesin diye.
    Linux web server dediğiniz seagateshare üzerinden bağlanmanız mı? Ağ üzerinden diğer hdd'ler gibi görünmesi için seagate dashboard'u pc'ye yüklemeniz ve kullanıcı adı ile bağlanmanız gerekiyor.
    Fw güncellemeyi seagateshare üzerinden yada aletin üzerindeki usb ile yapabiliyorsunuz diye biliyorum. Komple gitmesi durumunda ssh bağlantı ile kurmak gerek sanırım onu da ben beceremedim. :)

Ben daha dashboardı hiç kullanmadım ki bugüne kadar.
    Cihazımın sabit bir ipsi var
    192.168.1.225 ipsini ben goflexe veriyorum.Modem üzerinde goflex macini algıladığı zaman direk 225 ipsini go flexe veriyor.Arayüze erişim yaptığım zaman en alttaki hdd kısmına basıyorum.Please wait kısmı geliyor bekliyorum hdd yi görüyor.10 saniye kadar sonra go flex üzerindeki beyaz ışıkta yanıyor.Sonrasında verileri görebiliyorum. Ama her kapatıp açmada bunu yapmam gerekiyor.Ve beklemeye girdikten sonra çıkarkende aynı durum geçerli. Fw bozulmuş gibi geliyor. Kendi arayüzünden güncelle desem de zaten güncel dediği için aynı sürümü tekrar kuramıyorum.Doğal olarak ya dışardan müdahale etmek gerek ya da seagate den yazılım desteği almam lazım .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi PLTMGNM -- 28 Mayıs 2014; 9:45:00 >

Bahsettiğiniz arayüz hangi arayüz?
  • quote:

Bahsettiğiniz arayüz hangi arayüz?

Goflex home nin kendi linux arayüzü hani açılınca şifremizi giriyoruz.
    4 bölüm çıkıyor
    Seagate share , share , perfectens ,torrents diye o arayüz.

Bahsettiğiniz arayüzden windowsun ağa katılım için sorduğu şifre ve sonraki dosyaların gösterildiği explorer ekranı geliyor gözümün önüne farklı bir şeyse bilmiyorum.
    Ben bilgisayarın hdd'si gibi gözüksün hiç şifre ile falan uğraşmayayım diye dashboardu kuruyorum kullanıcıyı hatırla diyorum bir daha hiç uğraşmadan direk diske bağlanıyorum.
    Dediğiniz gibi ip ve port işlerini zaten modem yapıyor. Bilgisayarı açtığımda, hdd uykuya geçtiğinde vs. direk kendisi gözüküyor. Bir de böyle deneyin isterseniz belki de bu şekilde görür.
    Olmadı dediğiniz gibi seagatten yardım alırsınız ben bir kaç şey için yardıma başvurdum biraz geç cevap veriyorlar ama veriyorlar en azından.
  • quote:

Bahsettiğiniz arayüzden windowsun ağa katılım için sorduğu şifre ve sonraki dosyaların gösterildiği explorer ekranı geliyor gözümün önüne farklı bir şeyse bilmiyorum.
    Ben bilgisayarın hdd'si gibi gözüksün hiç şifre ile falan uğraşmayayım diye dashboardu kuruyorum kullanıcıyı hatırla diyorum bir daha hiç uğraşmadan direk diske bağlanıyorum.
    Dediğiniz gibi ip ve port işlerini zaten modem yapıyor. Bilgisayarı açtığımda, hdd uykuya geçtiğinde vs. direk kendisi gözüküyor. Bir de böyle deneyin isterseniz belki de bu şekilde görür.
    Olmadı dediğiniz gibi seagatten yardım alırsınız ben bir kaç şey için yardıma başvurdum biraz geç cevap veriyorlar ama veriyorlar en azından.

Siz dash board ile yapmışsınız.Aslında ilk aldığım zamanlar dashboardı ben kuramadım hata verdi. Ve go flexi ağ diski olarak tanıttım ben. Ağ diskini her bilgisayar ağ bağlantımdan görüp girebiliyordu. Kullanıcı adını ve şifresini de bir defa girip hatırla diyordum. Her şekilde giriyordum. Arada program olması yavaşlatır düşüncesindeydim.Çalışıyordu ne güzel.Dash boardı bu bozulmadan sonra denedim ancak durum yine aynı.Benim cihazın fwsini sıfırlamam gerek.Komple yeniden yazılım yüklemem gerek bu konuda yardım alabileceğim birisi varsa lütfen yardımcı olsun.Resetlemeyle olmuyor bu iş.Geçmiş sayfalarda birileri ssh ile işlem yapmayı biliyor diye hatırlıyorum.

O arkadaşa ben de ulaşmaya çalıştım ssh ile ilgili ama cevap alamadım. Şu linkten yararlanabilirsiniz.
    Seagate destekten ssh bağlantısı için yardım istedim ancak bağlanamazsınız diye cevap geldi yardımcı olmadılar ama firmware'ı yeniden yükleme konusunda ne derler bilemiyorum. Eğer çözüme ulaşırsanız bizi de bilgilendirirseniz sevinirim.
  • Sorun galiba hdd de hdd içindeki verileri almam gerekiyor.Bunun içinde go flexi devre dışı bırakıp direk bilgisayar üzerinden alayım diyorum.Ama Nasıl bir işletim sistemi kullanıyorsa bilgisayar hddyi görüyor ama sistemini tanımıyor.Linux işletim sistemi ile de denedim olmadı.Ben bu hddyi bilgisayara takıp nasıl içindeki verileri kurtarabilirim ? Bi kablodan felan bahsediyorlardı.Direk bağlayınca oluyor mu? Hergangi bir yazılım da oluyorsa işimi görür.Yeterki verilerimi kurtarayım.
  • 
Sayfa: önceki 1617181920
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.