Şimdi Ara

[SD] htc HD2 (Leo) için Android 2.2 Froyo Kurulum Rehberi (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.297
Cevap
1
Favori
160.125
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • @1337 öncelikle ellerine emeğine sağlık. Ben bu işlemleri yapmadan önce bir şey sormak istiyorum. "bu işlemleri yaparken telefonun şarjı %50 den aşağı olmasın" uyarısı yapmışsınız. Cihazı bilg.a bağladığımızda zaten şarj pozisyonunda oluyor bu şekilde yapsak bi sorun olur mu? Ayrıca veri transferi ya da senkronizasyon için cihazı sık sık bilg.a bağladığımızda bu durum batarya performansını etkiler mi? (bitmeden şarja koyup dolmadan şarjdan almak gibi)
  • Batarya bitecek biz dolduracagiz sonunda elbet performansi dusecektir bizde gerekirse yenileyecegiz kisacasi batarya bir tuketim malzemesi
    Yukleme islemlerine baslamadan once full charge =
  • arkadaslar bu romu kurdum hersey guzel ama bırını ararken calan dıııt sesı aramada konusurken ve kapadıgımdada sureklı gelıo..nerden yapıo acaba?
  • merhaba kon için öncelikle teşekkürler faydalı oldu gerçekten

ben customromu indrmeme rağmen otomatik şekilde androide geçmiyor

CLRCAD.EXE dosyasını çalıştıramadım açıkcası, onla ilgili olabilir mi?

hatta ilginçtir bahsettiğiniz loaderı da yükledim ama her reset sonrası yine wm a dönüyor tekra manuel olarak geçiş yapmam gerekıyor

çözüm veya sorun nerde olabilir? CLRCAD.EXE dosyası neden açılmıyor bende?
  • ayrıca anroid de dosya yöneticisi programı hangi ad altında ve nerdedir? ilginçtir bulamadım :s
  • Selam ;

Her resetten sonra wm ye donmesi normal orada herhangi bir problem yok.Resetten sonra sd card ta android klasörünün içinde haret isimli dosyaya tıklaman yeterli olacaktır.

(1337 anlatımın çok başarılı iyi bir rehber olmuş.Teşekkürler.)İnşallah rom haberini de senden alırız yakın zamanda :D
  • Exceller boot seçimi programı resimde görüldüğü gibi siz bu ayarları yaptıktan sonra
     [SD] htc HD2 (Leo) için Android 2.2 Froyo Kurulum Rehberi
    otomatık olarak hafıza kartının içindeki "Android" klasörünün içinden başlatmaya ayarlı

@hako_55
    Radio nu değiştirip dener misin?

@çerkez @GkYnDgN
    Ben size teşekkür ederim arkadaşlar memnun kaldığınıza sevindim

• quote:

Orijinalden alinti: Always0007

ayrica anroid de dosya yöneticisi programi hangi ad altinda ve nerdedir? ilginçtir bulamadim :s

Resco File Explorer (Windows Mobile için dosya gezgini) programinin linki "Gerekli dosyalar" kismina eklendi.
    Custom Rom yüklememis arkadaslar Bu dosya yardimi ile de manuel olarak CLRCAD.EXE yi daha sonrada HARET.exe yi çalistirabilirler.
    "File Explorer" isimli uygulamada telefonunuzda mevcut olmasi lazim oradan da ayni sonuca ulasabiliriz. (Android için Custom ROM yükleyenlerde mevcut, ChuckyDroid ROM içinde menüye bakin)

Android 2.2 Froyo üzerindeki cihazyn "Quadrant Benchmark" sonucu albüme eklendi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Inalough -- 23 Ekim 2010; 14:24:52 >
  • @1337 dostum paylaşım için teşekkürler.

Benim cihaz Almanya'dan geldi ve sanıyorum ilk adımlar gerçekleşti, hspl falan çünkü rom almancaydı şu Türkçe kullanıyorum.

Rom sürümüm: 1.66.468.1(76641)WWE

Şimdi bu Rom üzerine senin verdiğin radio romu kurup sonra da adroidi sd karta atacağım.

Sorun yaşar mıyım?

Bu arada sd kartta boş alanım yaklaşık 700 mb dolaylarında.

Format atmadan bu şekilde kurulum yapabilir miyim?
  • quote:

Orijinalden alıntı: ineversmoke

@1337 dostum paylaşım için teşekkürler.

Benim cihaz Almanya'dan geldi ve sanıyorum ilk adımlar gerçekleşti, hspl falan çünkü rom almancaydı şu Türkçe kullanıyorum.

Rom sürümüm: 1.66.468.1(76641)WWE

Şimdi bu Rom üzerine senin verdiğin radio romu kurup sonra da adroidi sd karta atacağım.

Sorun yaşar mıyım?

Bu arada sd kartta boş alanım yaklaşık 700 mb dolaylarında.

Format atmadan bu şekilde kurulum yapabilir miyim?

Android için SD kartta en az 1.2 GB yer olması gerekiyor!

Rom'un Türkçe olması HSPL olduğu anlamına gelmez bildiğim kadarıyla. Türkçe yama olabilir. HSPL yapmak çok basit yapmanızda yarar var.
  • Cihaz 3 renkli ekranda (bootloader) 2.08.HSPL olacak
    Androim ROM içindeki Data.img yaklaşık 1 GB tutuyor.
    Bu Data.img siz silmedikçe uygulamalarınızı ayarlarınızı barındırır.
    Yani mevcut kullandığımız Android ROM (Froyostone v3.2) ileriki zamanlarda update edildiginde (örn: Froyostone v3.5) Data.img yi saklayıp yeni güncellenen tüm Android ROM dosyaları ile değiştirirsek (Data.img kalacak hepsi silinecek, yeni update edilen romdakiler gelecek) uygulamalarımızda hiçbir değişiklik olmayacak hiçbirini tekrar yükleme ya da ayarlarımızı tekrar yapma ihtiyacı hissetmeyeceğiz.
    @ineversmoke Kısacası 1 GB data uzun süreli kullanımda ideal olmasına karşı 2GB hafıza kartı taşıyan biri için baya sıkıntı yaratıyor.
    Bende hala 2 GB stock Sandisk hafıza kartı var
    Bunu güncelleyeceğim ama bunu güncelleyene kadar şimdilik eski Froyostone v3.1 den kalan Data.img dosyamı kullanıyorum.
    Froyostone v3.1 250mb Data.img kullanıyor idi. Bulabilirseniz linkini indirin, işini görür.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Inalough -- 23 Ekim 2010; 17:49:36 >

• htcsync ile bağlanıldığında cihaz internete bağlanabiliyormu yoksa sadece şebeke interneti ile mi çalışıyor windows mobile aygıt merkezi ile senkronize olduğunda direkt internete bağlanılıyordu android te böyle bir şey mümkün mü?
  • quote:

Orijinalden alıntı: çerkez

@1337 öncelikle ellerine emeğine sağlık. Ben bu işlemleri yapmadan önce bir şey sormak istiyorum. "bu işlemleri yaparken telefonun şarjı %50 den aşağı olmasın" uyarısı yapmışsınız. Cihazı bilg.a bağladığımızda zaten şarj pozisyonunda oluyor bu şekilde yapsak bi sorun olur mu? Ayrıca veri transferi ya da senkronizasyon için cihazı sık sık bilg.a bağladığımızda bu durum batarya performansını etkiler mi? (bitmeden şarja koyup dolmadan şarjdan almak gibi)

ROM değiştirme işlemine başlandığında kesinlikle Cihazın pili % 50'nin üzerinde olmalıdır! pil şarj olurken takıp çıkarma pek tavsiye olunmaz ama zorunlu olarak arada yapılırsa bir şey olmaz diye biliyorum. Eğer cihazın pili doluysa, PC'ye bağlandığında şarj olmaması için bir seçenek, düğme var! Onu seçerseniz PC'ye her bağlandığında şarj etmez.

• quote:

Orijinalden alıntı: Always0007

merhaba kon için öncelikle teşekkürler faydalı oldu gerçekten

ben customromu indrmeme rağmen otomatik şekilde androide geçmiyor

CLRCAD.EXE dosyasını çalıştıramadım açıkcası, onla ilgili olabilir mi?

hatta ilginçtir bahsettiğiniz loaderı da yükledim ama her reset sonrası yine wm a dönüyor tekra manuel olarak geçiş yapmam gerekıyor

çözüm veya sorun nerde olabilir? CLRCAD.EXE dosyası neden açılmıyor bende?

Ben de CLRCAD dosyası sonunda exe yazısı olmadan çıktı win-rar'dan! Olduğu gibi SD karta attım ve Android çalıştı.
  • quote:

Orijinalden alıntı: GkYnDgN

Selam ;

Her resetten sonra wm ye donmesi normal orada herhangi bir problem yok.Resetten sonra sd card ta android klasörünün içinde haret isimli dosyaya tıklaman yeterli olacaktır.

(1337 anlatımın çok başarılı iyi bir rehber olmuş.Teşekkürler.)İnşallah rom haberini de senden alırız yakın zamanda :D

Sadece HARET'e tıklamak yeterli oluyor mu? Yoksa CLRCAD+HARET'e mi tıklamak gerekiyor??
  • quote:

Orijinalden alıntı: alimakgrav

quote:

Orijinalden alıntı: GkYnDgN

Selam ;

Sadece HARET'e tıklamak yeterli oluyor mu? Yoksa CLRCAD+HARET'e mi tıklamak gerekiyor??

Şimdi tekrar denedim sadece Haret'e tıklayınca yine WM açıldı. CLRCAD+HARET'e ardarda tıklayınca Android açıldı nihayet!.

Arkadaşlar anladığım şu: İlk birkaç açılışında, yani başlangışta tutulma, açılma sorunu yaşanabiliyor. Şimdi baktım Android gerçek hızına stabiliteye ulaşmış! Şimdi sorun yok görünüyor.

• 1337 Üstad Androidde hala file explorer'ı bulamadım. Yok mu acaba?

Bir de Office programları yok mu Androidde? word, excel gibi?

Şarjı da baya uzun sürüyor! Bu normal mi Androidde? Nerdeyse 3 saatten fazla oldu(arada fişi çıkarmıştım 1-2 kez) sadece % 45 civarında şarj olmuş!
  • quote:

Orijinalden alıntı: alimakgrav

Arkadaşlar nihayet ben de Android kurabildim! Gerçekten güzel bir şey. 1337 Üstada çok teşekkür ediyorum bana çok yardımcı oldu gerçekten.

WM Custom ROM hafif bir ROM 1337'nin de dediği gibi, görsel ve program zenginliği olarak pek bir şey yok ama sonuçta Android için kurulan bir ROM ve hafif olduğu için yer kaplamıyor hafızayı doldurmuyor. O yönden iyi.

Androidde ilk izlenimlerimi paylaşmak istiyorum: Telefondaki android marketten bir çok uygulamayı kolaylıkla 1-2 dakika içinde yükleyebiliyorsunuz. skyfire web browserini yükledim mesela, küçücük videoları bile oynatabiliyorum. Angry birds oyununu yükledim gerçekten güzel. Talking cat Tom oyunu da çok harika konuştuğunu aynen tekrar ediyor, dokunmaya duyarlı bir kedi:))

Barkod okuyucuyu yükledim(google shoper). Gerçekten güzel herhangi bir ürünün barkodunu kameraya okutup ürün ve fiyat bilgisine ulaşabiliyorsunuz. Youtube herhangi bir ayar gerektirmeden çalışıyor. Bunlar güzel ve olumlu tarafları.

Diğer taraftan Androidin eksik tarafları da var. Onlar da NAND ROM çıkınca düzelecektir.

Yukarıda arkadaşın da belirttiği gibi ben de androidde file explorer'ı bulamadım!

EBL bootloader çalışmıyor!! Cihaz önce mavi ekrana geçiyor daha sonra siyah ekrana geçip donuyor! Pili çıkarıp takmak gerekiyor tekrar WM olarak açılması için! Ayrıca son defa sd karttan cdlad? ve haret dosyalarını tıklamama rağmen Androide geçmedi ve dondu cihaz yine!!

Şarj ederken pil seviyesi hiç ilerlemiyor!! Bu neden oluyor anlamadım! Şarj yapıyor mu yapmıyor mu belli değil! (En son baktığımda ilerleme olmuş! Demekki ilk şarjı olduğu için baya uzun sürüyor!)

Çoğu ekranda sanal geri tuşu olmaması da olumsuz. Sürekli gerçek tuşa basmak zor oluyor.

Şimdilik izlenimlerim bu kadar. IGO8 Navigasyon programı arıyorum link verebilirseniz memnun olurum. PRIMO olanı tercih ederim.

Telefonla uzun görüşmelerimiz sonucunda başarıya ulaştığımıza sevindim
    Skyfire kurmana gerek yok aslında. Android in kendi tarayıcısı zaten tüm flash içerikleri (video, flash oyun vb.) açabiliyor ve stabil
    iGO yerine Android için başka navigasyon programları var onları deneyebilirsin. bu arada iGO paralı bir program buradan link veremez kimse sana
    iyi kullanımlar

• yanıtlar için teşekkürler

CLRCAD.EXE dosyasının işlevi nedir? ben neden açamıyorum telefon üzerinden bu exe dosyasını

direk harete tıkladıgımda andoride geçmekte fakat clarcad di çalıştırmadna yapıyorum bunu mecburen
  • CLRCAD.EXE önce çalıştırın bir eylem meydana gelmiyor görüntüde fakat yine de ilk o çalıştırılacak ardından HARET.EXE çalıştırılacak.

Easy Tether uygulaması ile Mobile internetinizi bilgisayar ile paylaştırma bilgileri ana başlığa eklendi.
    Denendi ve çalışıyor ekran görüntüsü eklendi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Inalough -- 23 Ekim 2010; 19:42:35 >
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.