Şimdi Ara

SCYTHE Kama Bay System Cooler benzeri fan arıyorum

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
9
Cevap
0
Favori
976
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • arkadaşlar SCYTHE Kama Bay System Cooler Siyah fan yada benzeri bir fan sistemi arıyorum ama hiçbiryerde bulamıyorum bana bulabilecegim bir yer yada benzeri bir ürün tavsiye edebilirmisiniz

• ben sana kendin yap derim.
    3 slot kaplicak plexi alip ortasina 11,5 cm lik fan deligi acip 4 kosesine de vida deligi actiktan sonra ondeki slotlara ister cift tarafli bant, istersen de arkaya dogru uzatmalar koyup vida deligi acabilirsin.

Hatta istesen 3 adet HDD yuvasi yapip kasana temiz hava alirken HDD lerinin de sogutmasini saglayabilirsin.

Eger ordaki goruntuyu istiyorsan izgara alip o desende plexinin onune monte edebilir veya sadece izgaradan ayni islemi yapabilirsin.

(siir gibi yazdim be)
  • yada benim gibi grisini alıp siyaha boyayabilirsin :D
  • ben kama bay kullanıyorum gitti gidiyordan 26 liraya almıştım

o kadar düşük devirde dönüyorki baktım kasa içi soğutmaya faydası olmuyor bari hddleri soğutsun dedim hdd kızak biriini yerinden söküp kama bayın arkasına monteledim şimdi hddler mutlu ve hdd fanı da direk içeri hava verebildiğinden kasa içi daha serin

her neyse senin sorununa gelelim

daha önce tt kasa kutusundan çıkan yoğun koruyucu köpüğü 3 adet 525 yuvasına göre kesip içini de 12 cm fana göre delip 5.25 yuvasına sıkıştırmıştım önüne de pencerelerde sineklerin girmemesi için kullanılan tellerden alıp spreyle siyaha boyayıp monte etmiştim gayet güzel bi çalışmaydı dene istersen
  • quote:

Orjinalden alıntı: ToffieBoi

ben sana kendin yap derim.
    3 slot kaplicak plexi alip ortasina 11,5 cm lik fan deligi acip 4 kosesine de vida deligi actiktan sonra ondeki slotlara ister cift tarafli bant, istersen de arkaya dogru uzatmalar koyup vida deligi acabilirsin.

Hatta istesen 3 adet HDD yuvasi yapip kasana temiz hava alirken HDD lerinin de sogutmasini saglayabilirsin.

Eger ordaki goruntuyu istiyorsan izgara alip o desende plexinin onune monte edebilir veya sadece izgaradan ayni islemi yapabilirsin.

(siir gibi yazdim be)

SCYTHE  Kama Bay System Cooler benzeri fan arıyorum
    Soylemek istedigim sey bu tur birseydi...
    Yapimi ile ilgili olarak AMFIBI abi ile konusmani tavsiye ederim. Cok bisi tutmayacagini saniyorum...

• arkadaşlar tavsiyeniz için teşekkürler özellikle plezy ilginç geldi ama biraz araştırınca plexynin biraz pahalı bişey oldugunu gördüm bana kama bay dan daha pahalıya gelecek sanırım böyle birşey yapmak
  • quote:

Orjinalden alıntı: drmurathan

arkadaşlar tavsiyeniz için teşekkürler özellikle plezy ilginç geldi ama biraz araştırınca plexynin biraz pahalı bişey oldugunu gördüm bana kama bay dan daha pahalıya gelecek sanırım böyle birşey yapmak

o boyutta plexi yi 15YTL gibi bir fiyata bulursun diye dusunuyorum (kalitelilerini)
    delik icin matkapa takilan alete 5YTL versen
    fan icin de 15YTL 2. elde var.
    45YTL
    tel icin de 5YTL verirsin
    50YTL
    5lira pahaliya gelir sadece...
  • matkaba takılan alete buvat açacağı kafası deniyor. 12 cmlik delik açanları mettal için 35lira ahşap için 20 liraya buldum en ucuz. ve ayrıca matkaba direk takılmıyor. onun için de ayrıca bir kafa alınması gerekiyor ki o çok daha pahalı. yani elinde alet edevat varsa yapmayı dene yoksa pahalıya gelecektir.
  • quote:

Orjinalden alıntı: özgür deniz

matkaba takılan alete buvat açacağı kafası deniyor. 12 cmlik delik açanları mettal için 35lira ahşap için 20 liraya buldum en ucuz. ve ayrıca matkaba direk takılmıyor. onun için de ayrıca bir kafa alınması gerekiyor ki o çok daha pahalı. yani elinde alet edevat varsa yapmayı dene yoksa pahalıya gelecektir.

sirkecide 15YTL gibi bisi demislerdi komple sete.. Her boyda uc ve matkaba takilan aparati vardi...
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.