Şimdi Ara

Screen Tearing (Yırtılma) Problemi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
4
Cevap
0
Favori
523
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Herkese selamlar sevgili donanım haber ailesi.

MSİ GE70 20E gaming laptop sahibiyim. Yaklaşık 4 senedir kullanmaktayım. Son 2 aydır oyun sırasında v-sync kapalı iken görüntüde yırtılmalar yaşıyorum. Ekran kartım GTX765M, Monitörüm ise 60hz. FPS sabitleme işlemini 60 veya 61 fps üzerinde yaptığım zamanda herhangi birşey değişmiyor. V-SYNC açmadan soruna bir çare ne yazık ki bulamadım. (V-SYNC kullanmak istemememin sebebi input lag"mouse gecikmesi") yaşamam. Programalama ile uğraştığım bir dönemde yaklaşık 3 ay boyunca çift monitör kullanmıştım. Emin olmamak ile birlikte tahminimce problem bundan sonra başladı. (Not şu anda tek monitör kullanıyorum.)

Problem bütün oyunlarda karşıma çıkıyor. "Adaptive V-SYNC" bu probleme çare olabiliyor ancak mobile ekran kartları bu özelliği desteklemiyor. Mantıken 60 hz monitörümde fps limitini 60'a sabitlediğim zaman tearing'in ortadan kalkması lazım ancak hiç bir değişiklik yok.

NOT:FPS 90-100 civarına çıktığı zaman yırtılma olayı ilginç bir şekilde, az da olsa azalıyor.

İşletim sistemi: WİN-10 64Bit. Ekran kartı ve tüm driverlar güncel.

Yardımlar için şimdiden çok teşekkürler iyi günler.

• Ayni pc bende de var baya arastirdim ben de ayni problemden muzdaribim cozumu bulursaniz lütfen burada paylasin

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • bence işletim sistemini değiştirin win10 bu aralar gerçekten sıkıntılı bende açılıp kapanma da sıkıntı çıkartıyordu ramlerim 2133mhz görüyordu win7 kurdum hiç bir sorun kalmadi

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.