Şimdi Ara

Schengen Vizesi Sorunu (29. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
724
Cevap
26
Favori
137.994
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2728293031
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: jahnny

Merhaba,

Emin olmak için sorayım istedim.

Nisan ayında 1 senelik Fransa vizesi almıştım. Gidip geldim de. Şimdi Danimarka, Belçika, Hollanda sırasında bir gezi yapacağım. Bir sorun çıkma ihtimali var mı? Duration of stay 90 gün bu arada. İlk gidişimde sadece 4 gün kaldım.

Hiçbir sorun çıkmaz. Pasaport kontrolünden geçerken dönüş için uçak bileti ve otel rezervasyonu sorabilirler. Bunların çıktısını yanına almanı tavsiye ederim. İyi yolculuklar

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: karaelmaslim

quote:

Merhaba,

Nisan ayında 1 senelik Fransa vizesi almıştım. Gidip geldim de. Şimdi Danimarka, Belçika, Hollanda sırasında bir gezi yapacağım. Bir sorun çıkma ihtimali var mı? Duration of stay 90 gün bu arada. İlk gidişimde sadece 4 gün kaldım.

Hiçbir sorun çıkmaz. Pasaport kontrolünden geçerken dönüş için uçak bileti ve otel rezervasyonu sorabilirler. Bunların çıktısını yanına almanı tavsiye ederim. İyi yolculuklar

Teşekkür ederim.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

quote:

quote:

Merhaba,

Teşekkür ederim.

Rica ederim.

• Merhabalar
    İspanya için 15 günlük vize aldım ama planım değişti ve Polonya'ya gitmek istiyorum. Havaalanında pasaport kontrolü sırasında her hangi bir sorun çıkarırlar mi? İnternette aradığımda Almanya, Hollanda, Belçika ve İsveç vize alınan yer için sorun yaptığı yazıyor, Polonya ile bir şey bulamadım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Leskodjer -- 1 Eylül 2016; 15:48:30 >
  • arkadaşlar başvuru yaptığınızda hangi gün başlatıyorlar çıkış yapacağınız gündemi yoksa başvurudan hemen sonramı geçen yıl italyaya giderken çıkış yapacağım tarihte başlatmışlardı bu yıl fransaya gideceğim 1.5 ay önce başvurdum başvurumdan sonra hemen başlattılar kasıma kadar 1.5 ay yabana gitti:(oysa ocakta bir kez daha arkadaşlarla yurtdışı düşünüyorduk bu şekilde aralık sonunda bitiyor.bu arada vizem 3 aylık.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi furniture78 -- 8 Ekim 2016; 20:51:47 >
  • furniture78 F kullanıcısına yanıt
    otel giriş ve uçuş tarihinizden başlar. ne kadar süreliğine vereceği bilinmez.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Pachenkov

Merhabalar
    İspanya için 15 günlük vize aldım ama planım değişti ve Polonya'ya gitmek istiyorum. Havaalanında pasaport kontrolü sırasında her hangi bir sorun çıkarırlar mi? İnternette aradığımda Almanya, Hollanda, Belçika ve İsveç vize alınan yer için sorun yaptığı yazıyor, Polonya ile bir şey bulamadım.

tamamen gümrük polisinin tasarrufunda, tipe göre karar veriyorlar ama lehler çok takmaz. hollanda, fransa ve almanya çok katıdır.
  • Arkadaşlar, schengen vizesi almak konusunda sıkıntı yaşayan ya da ret alan arkadaşlara yardımcı olabilirim.
  • nakato N kullanıcısına yanıt
    Hocam ben vizeyi aldım zaten fransadan fransaya giriş tarihim 9 kasım ben 23 eylülde başvurdum vizemi hemen eylül 26 sında başlatmışlar 3 aylık aralık 26 sına kadar 9 kasımda başlatmaları gerekmezmiydi?
  • furniture78 F kullanıcısına yanıt
    vizenin giriş tarihinin yanlışlığı konusunda büyükelçilik ya da konsolosluğa başvuruda bulun, yardımcı olurlar. düzeltme yaparlar. yapmazlarsa bile sebep bildirirler.
    nasıl yapayım sizce vfs yemi yoksa konsolosluğamı başvurayım.
  • merhaba arkadaşlar acil tavsiyenize ihtiyacım var . Senelik iznimde Almanya'da ki ablamı ziyayete gidicem . . Başvuru sırasında gidiş dönüş uçak bileti rezervasyonunu göstermesem sorun çıkarmı ? İş yerinden izinli oldugum tarihleri gösteren belgeleri koysam yeterl olurmu sizce ? Bu 4. Almanya vizem olucak yarın 1 aylık davetiye gönderiyorlar kalıcak vs yer belli yani ..
  • quote:

Orijinalden alıntı: llewyn davis

merhaba arkadaşlar acil tavsiyenize ihtiyacım var . Senelik iznimde Almanya'da ki ablamı ziyayete gidicem . . Başvuru sırasında gidiş dönüş uçak bileti rezervasyonunu göstermesem sorun çıkarmı ? İş yerinden izinli oldugum tarihleri gösteren belgeleri koysam yeterl olurmu sizce ? Bu 4. Almanya vizem olucak yarın 1 aylık davetiye gönderiyorlar kalıcak vs yer belli yani ..

Gidiş dönüş uçak bileti göstermezsen %99,99 red alırsın.

• quote:

Orijinalden alıntı: furniture78

nasıl yapayım sizce vfs yemi yoksa konsolosluğamı başvurayım.

vfs ye başvuracaksın, önce ara sor, ulaşamazsan git ama seyahat tarihin yakınsa problem olabilir
  • quote:

quote:

merhaba arkadaşlar acil tavsiyenize ihtiyacım var . Senelik iznimde Almanya'da ki ablamı ziyayete gidicem . . Başvuru sırasında gidiş dönüş uçak bileti rezervasyonunu göstermesem sorun çıkarmı ? İş yerinden izinli oldugum tarihleri gösteren belgeleri koysam yeterl olurmu sizce ? Bu 4. Almanya vizem olucak yarın 1 aylık davetiye gönderiyorlar kalıcak vs yer belli yani ..

Gidiş dönüş uçak bileti göstermezsen %99,99 red alırsın.

99,9 red alırsın.:)
    thy den rezervasyon yaptır çıktısını koy evraklara yeter. davetiye 1 aylık bile olsa, 4 vizen varsa yıllık verirler.
    ben ilk başvurum da 1, 2 incisin de 3, 3 üncüsünde 6 aylık vermişlerdi.

Tesekkurler hocam yarin evraklari idataya teslim edicem. Ablam davetiye ile gidis donus rezarvasyon ciktisini da gonderiyor . Bugunde bileti alicakmis ama ayin 28'ne kadar vize yetisir mi diye merak ediyorum .. Izmir'den basvurucam

• quote:

Tesekkurler hocam yarin evraklari idataya teslim edicem. Ablam davetiye ile gidis donus rezarvasyon ciktisini da gonderiyor . Bugunde bileti alicakmis ama ayin 28'ne kadar vize yetisir mi diye merak ediyorum .. Izmir'den basvurucam

görünürde yetişebilir gözüküyor ama yoğunluk olabiliyor. o konuda da bilgi alsan faydalı olur.
  • merhaba arkadaşlar,

çok dertliyim size durumu anlatayım umarım tecrübelerinden yararlanabileceğim birileri çıkar,

özel bir firmada ihracatçı olarak çalışıyorum, yaşım 25 ve bekar olduğum için sanırım durmadan red yiyorum , 6 ay önce yunanistandan schengene başvurdum ve evraklar inandırıcı olmadığı için red yedim şimdi italyadan başvurdum ve yine red yedim. konsoloslukla görüştüm ne yapabilirim diye ya italyan avukat tut ya da bir daha başvur ama bekle yoksa red yersin diyor. bu gidişle işimden olacağım ve bu kadar emeğim boşa gidecek . işin kötü tarafı işimden olursam başka yerde çalışsam dahi yine vize alamayacağım 1 yıldır bu firmadayım , maaşım çok şükür yaşıtlarıma göre iyi , tapu bile koydum başvururken ama bankamda 3milyar para gösterdim ve evraklarımda sorun yoktu eksik yoktu öyle söyleyeyim. Şimdi sizce ben ne yapmalıyım şuan bi italyan avukat buldum onunla görüştüm sana geri döneceğim dedi ama dava açsam kazansam dahi bir daha başvuru yaptığımda konsolosluk bana ters gitmesinden korkuyorum . bu gidişle işsiz kalcam

merhaba ben red yetim nasıl yardımcı oluyorsunuz? italyadan red yedim
  • Durumuna bakiyorum, nasıl evraklar verdin, hatalı bi şey yazdın mi ona bakıyorum. Teşhisi koyup ne yapılabilir onu söylüyorum, uzun sureli sgk varsa, banka hesabın hareketliyse ret yesende çıkarırız.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi nakato -- 13 Ekim 2016; 22:29:14 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 2728293031
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.