Şimdi Ara

ScarFace

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
31
Cevap
0
Favori
1.951
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Tür : Aksiyon / Dram
    Yönetmen : Brian De Palma
    Senaryo : Oliver Stone
    Görüntü Yönetmeni : John A. Alonzo
    Müzik : Giorgio Moroder
    Yapım : 1983, ABD , 170 dk.

Oyuncular

Al Pacino (Tony Montana) , Steven Bauer (Manuel Ray) , Michelle Pfeiffer (Elvira Hancock) , Mary Elizabeth Mastrantonio (Gina Montana) , Robert Loggia (Frank Lopez) , Miriam Colon (Mama Montana) , F. Murray Abraham (Omar Suarez) , Paul Shenar (Alejandro Sosa) , Harris Yulin (Mel Bernstein)

Tony Montana isimli Kübalı suçlu, Miami'ye gelip uyuşturucu lordu Robert Loggia'nın emrinde çalışmaya başlar. Montana'nın hırsı ve öfkesi basamaklaı hızla tırmanıp büyük bir şuç şebekesinin başı olmasını sağlar. 170 dakikalık film, uyuşturucu dünyasının gizli kapılar ardında dönen çarklarından başlayarak suç dünyasını gözler önüne serer.

Howard Hawks'ın 1931 tarihli aynı isimli filminden uyarlandı. Brian De Palma'nın yönetmenliğini yaptığı filmin senaryosu da Oliver Stone'a ait. Hem türün hem de yönetmenin başyapıtlarından biri. Al Pacino'nun ders niteliğindeki performansını ve müziklerini de ayrı ayrı belirtmek gerek tabii.

• valla begenen cok ama bnce klasik bi aksiyon filmi ama izlenr
  • Klasik ßir Aksiyon?

Başyapıt Diye Geçiyor her Yerde Ama

İstanbul Konservatuarında Ders diye Okutturulması Lazım Bu filmin
  • quote:

Orjinalden alıntı: serkan_seko

valla begenen cok ama bnce klasik bi aksiyon filmi ama izlenr

Zevkler olayı dicem ama bu filme klasik aksiyon demek büyük hakaret olur bence
  • quote:

O kadar da değil ama.

Film Tony Montano nun sergilediği sosyopat kişiliği üzerine kurulmuş uyuşturucu-mafya filmi. Bir başyapıt olarak değerlendirilen Scarface i birkaç sahnesinde Sçarface olarak değerlendirmek mümkün. Örneğin psikopat olduğu belli olan bu adamın bir insan olarak kabul edilip Amerika ya girmesine neden izin veriliyor.
  • kokaine kafasını gömme sahnesi beni öldürüyor... hele en sonki çatışma ayrı bir muhteşem...
  • quote:

Orjinalden alıntı: kzengin

quote:

O kadar da değil ama.

Film Tony Montano nun sergilediği sosyopat kişiliği üzerine kurulmuş uyuşturucu-mafya filmi. Bir başyapıt olarak değerlendirilen Scarface i birkaç sahnesinde Sçarface olarak değerlendirmek mümkün. Örneğin psikopat olduğu belli olan bu adamın bir insan olarak kabul edilip Amerika ya girmesine neden izin veriliyor.

Castro onlara öyle bir oyun oynamış ki...Amerikalılar ın başka çareleri yok...Ayrıca amerikaya girmesine izin verilmior..freedomtown denen bir kampa gönderilior..orada da bir uyuşturucu patronu için iş bitiriyor ve yeşil kart alarak kamptan çıkıyor...

• Yeni izleme şamsın oldu. Gerçekten müthiş bir filmdi. Mafyanın ne kadar pis birşey olduğu çok güzel anlatılmış. Filmin sonunda maddi olarak herşeye sahip ama manevi hiç birşeyi kalmayan bir adam gördüm gerçekten çok etkileyiciydi.
  • hayatımda izlediğim en etkileyici, anlamlı ve zevk veren filmdi diyebilirim. kesinlikle başyapıt.
  • yaa filmi izleyi uzun zaman oldu ama bir deli dumrul tipin yaptıklarıyla hızla yükselmesi herkese posta koyması en sonunda su testisi su yolunda hesabı öldürülüşü

bana hep kendini he-man sana tipler uyuz gelmiştir.

örneğin citizen kane

ne işin imdb ilk 50 de anlamış değilim
  • quote:

Orjinalden alıntı: nestor16

Klasik ßir Aksiyon?

Başyapıt Diye Geçiyor her Yerde Ama

İstanbul Konservatuarında Ders diye Okutturulması Lazım Bu filmin

AYNEN KATILIYORUM HAYATIMDA İZLEDİĞİM EN İYİ 5 FİLM ARASINDA
  • Güzel film gerçekten
  • Bu filme sıradan bir aksiyon filmi havası yakıştırmak hiç de kolay olmamalı.
  • Güzel bir filmdir ama herzaman olduğu gibi bunu da godfather , once upon time america ve goodfellas gibi mafya filmlerinde olduğu gibi sevemedim. Mafya ve uyuşturucu filmleri bana tat vetmiyor açıkcası.

Ekleme : uyuşturucu derken öve öve bitirilemeyen requem for a dream ve trainspotting de dahil.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 3RS!N -- 14 Aralık 2008; 14:00:24 >
  • Bazı yerlerde konunun ağır işlenip,sıkılmama rağmen güzel bir filmdi.
  • Müthiş bir filmdir, izlemeyenlere tavsiye ederim
  • Scarface abartı aksiyon ile falan klasik olmadı.Senaryosu ve o senaryonun ileryesi en onemliside Al Pacino'nun kusursuz oyunculugu ile klasik oldu
  • ScarFace güzel filmdir.
  • laf yok bu filme... bu laf atanlar sinemadan anlamıyor demektir... onlar gitsin recep ivedik izlesinler.. o kadar...
  • scarface'i klasik aksiyon filmi olarak nitelendirmeyi yanlış buluyorum. klasik bir mafya filmini ise yanlış olamamakla birlikte yüzeysel buluyorum. filmde komünist küba'ya ve kapitalist amerika'ya, dolayısıyla komünizme ve kapitalizme çok yerinde göndermeler var. yani demek istediğim salt mafya-akisyon ya da dram filmi olarak bakmak bence yanlış olur. ayrıca al pacino'nun muhteşem performansı da filmi kült yapmaya yeter.
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.