Şimdi Ara

SAYISAL 50K'DAN BOĞAZİÇİ EKONOMİYE

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
30
Cevap
9
Favori
1.886
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Selamlar mezun senemde tmye geçmiştim sosyal-1 kısmına 10 ocak civarı başladığımdan aklında tmye geçmek olanların sorularını bekliyorum.İnanın bana 10 ocağa kadar araba sevdasını dahi bilmiyordum hatta 25 aralıktaki töderde edebiyatım 4 doğru 20 boştu :D. Geçen sene evde çalıştığımdan rehber olarak sadece burayı kullandım bu yüzden borçlu hissediyorum :p

SAYISAL 50K'DAN BOĞAZİÇİ EKONOMİYE

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi crown1337 -- 10 Kasım 2019; 10:31:32 >

• Tebrik ederim hocam, merak ettiğim 1-2 soru var, izninizle onları sormak istiyorum:
    1) Edebiyatı kaç ayda bitirdiniz? uzun bir sürece mi yazdınız yada 2 ay gibi bitirip sık sık tekrar mı yaptınız?
    2) Sosyale ne kadar vakit ayırdınız ?
    3) Derslerin hepsini bir arada mı götürdünüz yoksa bazı dersleri bitirdikten sonra diğerlerine mi geçtiniz?
    Şimdiden teşekkür ederim.
  • Edebiyatı yaklaşık 3 ay civarında bitirdim. Limit el kitabını alıp sık sık tekrar yapıyordum.
    Sosyale 3-3,5 ay kadar konu çalıştım sonrasında 3-4 yayın denemesi çözdüm o kadar abartılacak bir şeyi yok ayt fenin yanında çerez :)
    Eylül başlarında çalışmaya başlamıştım önce dil bilgisi odaklandım sadece o bitince ayt mat ve geoyu beraber götürdüm ocağa kadar sadece mat-geo-dil bilgisi çalıştım.Sonra tamamen sosyale odaklandım (tabi mat denemesi çözüyodum sıcak kalmak adına). Mayıs civarı tyt fene geçtim sonra girdik öyle.
  • crown1337 kullanıcısına yanıt
    Programlarımızın benzerlik göstermesi beni sevindirdi. Ben de şuan Türkçe ve Matematik üzerine yoğunlaştım, ocak gibi AYT edebiyat ve sosyale giriş yapacağım. Cevaplarınız için çok teşekkür ederim, son bir soru sormak istiyorum: sizi sayısal alandan eşit ağırlığa geçiren neydi ? İlginizin TM'ye olduğunu keşfetmeniz mi yoksa farklı sebepler mi ve neden ekonomi ?
  • Doğru yoldasınız hocam devam . Bir arkadaşım tm sonucunu atmıştı 2018 yks tytsi 95k civarıydı 65-66 ayt falan yapmıştı 1800'e çekmişti tm de çok şaşırmıştım. Ben sayısalken zaten İTÜ işletme müh istiyordum sosyal bir bölüm. Ayt fen de fazla bilgi birikimim olmadığından neden tm geçip ekonomi okumayayım dedim. Tm'ye ilgim yok hocam sınavda işaretlemek için çalıştım. İlerde finans,borsa,foreks yapmak istiyorum ekonomi bölümü bana analitik bakış açısı kazandıracak umarım öyle diyolar :D
    Tekrardan çok teşekkür ederim hocam, başarınız daim olsun. Umarım gelecek hayatınızda istediğiniz yerlerde olursunuz. Kendinize iyi bakın efendim.
  • Çok teşekkür ederim hocam sorunuz olursa özelden yazabilirsiniz arada giriyorum. Başarılar dilerim istediğiniz yeri kazanmanız dileğiyle ...
  • Hocam sayısaldan bıraktığımız yer yakın ben de tmye geçtim.Ben de yapmak istediğim mesleğe geç karar verdim.Hedefim tmde ham ilk 100 burslar için boğaziçi işletme yeter yoksa.
    1)Çalışmaya başladığınızda tm de hedefiniz neydi ?
    2)Türkiye geneli deneme sonuçlarınız nasıldı ?
    3)Rehavete kapılmamak için neler yaptınız ?
    4)Mezun olup evde çalışınca ders harici baya zaman kalıyor.Boş zamanları nasıl değerlendiriyordunuz ?
    5)Benim çevremdeki mezun arkadaşlarım sayısal hep bu nedenle rekabet içinde olamıyorum veya birlikte çalışamıyorum.Edebsos kısmında biriyle çalışmak geliştiriyor.Bu tür dezavantajları nasıl avantaja çevirebilirim ?
    6)Boğaziçinde hazırlık okumanın avantajları nelerdir ? İngilizcem kötü sayılmaz ve açıkcası mezun senesinde 1 sene gidiyor hazırlıktada 1 sene gidecek 21 yaşında bölüme başlayacağım dezavantaj olabilir diye çekiniyorum ne düşünüyorsunuz ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi _MarioGomez33 -- 10 Kasım 2019; 12:43:31 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Hedefim boğaziçi ekonomiydi direkt hiç değişmedi.
    Sadece tödere girdim tg 1. töder 1050 civarı 2. töder 598 :D 3. töder 182. olmuştum
    Rehavet lüksüm yoktu diyeyim hocam son şansımdı artık bünyem kaldırmazdı sınav psikolojisini
    Hocam dediğiniz gibi gün 24 saat 8 saat uyuyordum kaldı 16, ortalama 6 saat çalışıyordum düzenli 10 saat kalıyor abartmamak kaydıyla dizi film izliyordum
    TM derece grubuna girebilirsiniz wp ya da telegram onlarla yarışabilirsiniz biz 10-12 kişiydik 4-5 imiz derece yaptık 1k
    Edebsos kısmı tamamen kişisel nasıl anlıyorsan hocam ona bir şey diyemem
    Boğaziçi hazırlık şu ana kadar gayet kaliteli buranın hazırlığı hakkıyla atlarsanız sorun çekmessiniz bölümde asla
    Hayaliniz için 2 sene feda etmek hiç bir şey :) 21 yaş asla fazla değil

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi crown1337 -- 10 Kasım 2019; 13:1:2 >
    Hocam suan tyt 65 70 ayt 40 civari bunlari 85 e 65 duzenli bir calismayla 7.5 ayda cekebilir miyim
    Nasil calismami onerirsin
    Mezunum gunde 8 saate yakin calisiyorum ocaga kadar matematigi geometriyi turkceyi halledececegim tyt mat bitti zaten 2 konum kaldi

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • iyibilirdik İ kullanıcısına yanıt
    Ayt ocak civarı 48-50 civarı yapıyodum 38-40 mat 8-12 civarı sosyal sene sonu 75 gördüm sosyal çok çabuk yükseliyor. Tyt çok iyi yapmadım ama düzenli paragraf problem çözersen neden olmasın yükselir tabi.
  • Hocam bende tmden giricem 70 k geldi bu sene TM derslerdeki kulak dolgunluğu ile sayısaldım. Şuan da sadece ayt çalışıyorum sizce hata mı tyt matı sabitlemektense aytde 30+ mat hedefim sosyal de çalışıyorum. Çünkü tyt mat bir 35 bir 27 geliyor çok değişken

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Tesla Hayranı T kullanıcısına yanıt
    Sonucumda gördüğün gibi tyt 90 net ayt çalışmanı şiddetle tavsiye ediyorum asla hata değil. Tyt matı 2018den kötü yaptım ben :D 34-6'ydı ayt matın bana kazandıracağını biliyordum.
    Hocam matematik adına neler yaptınız. Tyt ve ayt farklı olarak belirtirseniz tadından yenmez teşekkürler şimdiden:)

• TYT MAT
    Apotemi Problemler
    345 deneme
    AYT MAT
    SB olarak
    Bilgi sarmal
    Acil
    Endemik
    Deneme olarak
    Acil
    Bilgi sarmal
    Metin
    Endemik
    345
    Yargı Lemma
    Yayın denizi orijinal
    Aydın
  • Sb olarak Endemik gereksiz
    Deneme olarak Metin,Aydın,Yayın denizi orijinal gereksiz bence
    Geo'dan Kenan kara kullandım
    SB Bilgi sarmal ve Acil
    Analitik için apotemi
    Deneme olarak Yayın denizi orijinal çok güzeldi.
  • Teşekkürler hocam. Valhallada görüşmek üzere :)

• Görüşürüz hocam :))

• Öncelikle çok tebrik ederim hocam. Ben de P2 öğrencisi olarak hazırlığı B ile geçen iki öğrenciden biriydim sınıfta. Şu an bölümümü değiştirmek için okulu dondurdum ve ekonomi için hazırlanıyorum ben de. Kazanırsam seneye muafiyetten yararlanarak direk bölüme geçeceğim. Umarım görüşürüz:) Hazırlık ile ilgili ufak bir yazı oluşturmuştum istersen atayım sana da. Gerçekten çok kötü zamanlar geçirmiştim, hatta intihar noktasına gelmiştim derslerin zorluğundan dolayı ama sonradan toparladım ve neyin ne olduğunu çözdüm. Birkaç ee ve işletme öğrencisi arkadaşıma da ders vermiştim hatta mayısta geçemeyen, daha sonra temmuzda geçtiler.

• L. Kilmister kullanıcısına yanıt
    Hocam tam adamını buldun P2 yim ben de minnettar olurum ingilizce tavsiyenizi bekliyorum ilk sınavdan 86 aldım ortalama yani

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.