Şimdi Ara

Jigsaw (2017) (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
188
Cevap
4
Favori
12.489
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    zevkler ve renkler meselesi hocam. sevene saygım var o ayrı konu. ama ben ısınamadım bu serilere. heee bende de hızlı ve öfkeli serisine karşı bi hastalık var. belki 50 seri yapsalar gene oturur izler izler dururum. tüm serisi baştan sona ayrı hoşuma gidiyor. özellikle 3 efsaneydi. döneme damgasını vurmuştu. o filmden sonra millet sokakta şahinlerle doğanlarla drift atmaya başlamıştı :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: pokezoom

zevkler ve renkler meselesi hocam. sevene saygım var o ayrı konu. ama ben ısınamadım bu serilere. heee bende de hızlı ve öfkeli serisine karşı bi hastalık var. belki 50 seri yapsalar gene oturur izler izler dururum. tüm serisi baştan sona ayrı hoşuma gidiyor. özellikle 3 efsaneydi. döneme damgasını vurmuştu. o filmden sonra millet sokakta şahinlerle doğanlarla drift atmaya başlamıştı :)

Tabi ki öyle ama iki seriyi de tamamen izlediniz mi bilmiyorum ama SAW'ı sevmeseniz bile gerek senaryo olarak gerekse sahneler olarak bir uğraş ve bir kalite var. Atmosferi var. Paranormal Activity'de ne var? Uzun uzun boş kamera sahneleri. Yoksa tabi ki adam Paranormal Activity'yi seviyorum keyfimin kahyası mısın dese bir şey diyemem, seviyorsa zevktir. FF ben de severim ama ben 5, 6, 7 filmlerini diğerlerine nazaran daha çok seviyorum. Zira benim öyle araba, modifiye, NOS, yarış dörtlüsüne çok da büyük bir ilgim yok. Ancak tabi ki özellikle de Paul Walker'ın ölmesi sebebiyle seriyi baştan izlemek istedim. Eski hallerine ve son hallerine bakınca insan biraz hüzünleniyor.

• Tek filmlere seri denmez. Seri kelimesi birden fazla film, kitap, oyun vs. kapsayan bir terimdir. Mesela Harry Potter serisi demek doğrudur çünkü birden fazla filmi kapsıyor, ama Harry Potter serileri demek yanlış olur çünkü sadece bir tane Harry Potter serisi var. Diğer bir örnek, Star Wars filmlerini prequel ve original trilogy diye iki ayrı üçleme olarak düşünürsek Star Wars serileri demek doğru olur. Umarım anlatabilmişimdir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi metroid -- 10 Şubat 2016; 13:55:56 >
  • Hala bekliyorum çıksın bu yil

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Leigh Whannell bir james wan değil ama potansiyeli olan biri. ya çok iyi bir iş çıkarır ya batırır ortasını göremedim daha bu yönetmende.
  • İşte haber bu
  • Testerenin Yeni çıkacağı Film başlığı belli oldu yapımcılar bugün Testere 8 in başlığını açıkladı Film Saw 8 Legacy olarak çıkacak Testere 8 Miras bu bizi biraz daha heycanlandırdı :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Koks34 -- 22 Şubat 2016; 16:59:25 >
  • Serisinin her filmini izledim.Süper bir yapım buda çıkınca izlemeden olmaz.
  • Mark Hoffman (Costas Mandylor) mutlaka olmali filmde yoksa tadı kalmaz
  • Bu saçmalığın vizyona gireceği gün sinema tarihi için kara bir lekedir.

• quote:

Orijinalden alıntı: metroid

Tek filmlere seri denmez. Seri kelimesi birden fazla film, kitap, oyun vs. kapsayan bir terimdir. Mesela Harry Potter serisi demek doğrudur çünkü birden fazla filmi kapsıyor, ama Harry Potter serileri demek yanlış olur çünkü sadece bir tane Harry Potter serisi var. Diğer bir örnek, Star Wars filmlerini prequel ve original trilogy diye iki ayrı üçleme olarak düşünürsek Star Wars serileri demek doğru olur. Umarım anlatabilmişimdir.

Allah razı olsun kardeşim kimse bilmiyordu bunları aydınlattığın iyi oldu.

• Seriye 3.cü filmi izleyerek başlamıştım. Sonrasında 1'den başlayarak izledim. En güzelleri bana göre 1 ve 3.
    5.ci filmin ilk sahneleri afedersiniz midemi kaldırmıştı, hemen kapatmıştım. Kamera arkası çalışmaları izleyerek "haa böylemiymiş" diyerek tekrardan rahat rahat izlemiştim.

• Daha naıl bağlayacaklar konuyu merak ediyorum.
  • Vallaha en iyisi 1.filmdi Tadında bıraksalar artık. Güzel yapacaklarsa amenna tabi.

• toplamda kaç filmden oluşuyor bu seri?
  • 8 illaki çekilecektir. Ama 3 ama 5 yıl sonra. Saçmasapan şeyler olacaktır, son 6 film gibi. Hoffman'ı biri kurtaracak, Gordon Kramer'ın yerine geçecek, en sonunda da Hoffman ölecek muhtemel. Gordon Kramer'ın yerine geçeceğinin en bariz örneği, Hoffman'ı yakalarken yanında olan tiplemeler. Gordon, Amanda ve Hoffman vari bu yardımcı elemanlarla işi götürecek. Daha uzar bu seri epey. Şu an burada ben dahil eleştirenlerin hepsi filme gidecek 15 de çıksa 20 de çıksa çünkü.

İkinci ihtimal 2 film arası bir film çekilebilir. Atıyorum 3-5 arası gibi. Flashbackler vs anlatıyor gerçi ama bu da mantıklı bir ihtimal gibi duruyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: Patient93

toplamda kaç filmden oluşuyor bu seri?

8. filmi çekileceğine göre...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Kartal Göz -- 30 Haziran 2016; 21:41:40 >
  • beyler bu saw filmine nasıl bakıyonuz

korkunç bir film değil, sadece çok iğrenç

ben o kesme sahnelerindeki iğrençlikten dolayı bakamıyorum filme

aslında seyretmek de istiyorum ama bilmiyom artık

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi C.Ronaldooo -- 30 Haziran 2016; 21:22:41 >
  • C.Ronaldooo kullanıcısına yanıt
    Dostum bu seriyi sevenler hiç dikkat bile etmiyor o sahnelere. İzlemeye başla, sen de dikkat etmeyeceksin bir yerden sonra. Hem bundan iğreniyorsan The Human Centipede, Srpski falan izle, alışmak için. Onlardan rezili pek bulunmuyor bu konuda. Sonra izlemeyi dene, hiçbir şey görmez gözlerin.

• Kartal Göz kullanıcısına yanıt

• 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.