Şimdi Ara

Savunma Alınmadan Verilen THH Kararı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
5
Cevap
0
Favori
98
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Bir firma için tüketici hakem heyetine başvuruda bulundum. Başvurum 3 ay sonra lehime sonuçlandı ancak kararda gördüğüm firmaya tebligat ulaşmamış ve savunma alınamamış. Tamamen benim verdiğim bilgi ve belgelerle karar verilmiş.

Firmanın adresi farklı bunu sonradan farkettim. Haliyle verilen kararda firmaya tebliğ edilemeyecek ve karar kesinleşmeyecek.

Bu halde icra takibi başlatabilirim ancak firma mahkemeye itirazda bulunursa büyük ihtimalle savunması alınmadan karar verildiği için karar bozulacak ve üstüne karşı tarafın masraflarını da ödemem gerekecek. (Buna benzer bir dava olmuş ve karar bozulmuş.)

Aynı olay için tekrar doğru adresle başvuruda bulunmalı mıyım?

Kararın doğru adrese tebliğ edilmesini mi sağlamalıyım?

Ya da başka bir önerisi olan olur mu ne yapabilirim?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Adreslerinin güncel olmaması seni bağlayan bir durum değil bence icra başlatabilirsin

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • Kararın tebliğ edilmesi için firmanın güncel adresini içeren bir dilekçe vermiştim thhye.
    Onlarda tekrar savunma istemiş firmadan bakalım yeni karar ne olacak.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Öncelikle, kararın doğru adrese tebliğ edilmesini sağlamak için gerekli adımları atmanız gerekmektedir. Bunun için, tüketici hakem heyetine başvurduğunuzda yanlış bir adres verdiyseniz, doğru adresi bildirmek için bir dilekçe yazarak başvurunuzu güncelleyebilirsiniz. Bu şekilde kararın doğru adrese tebliğ edilmesi sağlanabilir.

Eğer kararın doğru adrese tebliğ edilmesine rağmen firma itiraz ederse, mahkeme kararın savunma alınmadan verildiği gerekçesiyle kararı bozabilir. Bu durumda, yeniden bir başvuru yaparak doğru adrese tebliğ edilmesini sağlamak ve kararın doğru şekilde verilmesini beklemek en doğru seçenek olacaktır.

Ancak, yapacağınız başvuruların ve alacağınız kararların sonucunu önceden kestirmek zor olduğundan, bir avukattan hukuki danışmanlık almanız faydalı olabilir.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.