Şimdi Ara

Savaş Çıkarsa Türkiye Yok olur. (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
191
Cevap
5
Favori
5.515
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
5 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Nesalaksacmasorularbunlar

quote:

Orijinalden alıntı: Emre0210

quote:

quote:

quote:

quote:

Rusya bir ayda dümdüz edermiş yav he he. NATO yu geçtim, biz teke tek bile kalsak o kadar kolay lokma olmayız merak etmeyin. Dünya da özellikle gerilla savaşı anlamında en tecrübeli ordulardan birine sahibiz. Savaş kolay iş değil kimse bir savaşı bir ayda bitiremez

Ne gerillası arkadaş neyin kafasıdır bu adam iki bomba ile dümdüz edecek güce sahip sen hala gerilladan bahsediyorsun

Hangi iki bombaymış onlar öğrenebilir miyim?

Nükleer güçte en iyisi rusya şu anda adamların binlerce km den atış yapan balistik füzeleri atom bombaları kimyasal silahları herşeyleri mevcut sen hala gerilla diyorsun 100 dene öncesinden geliyorsun herhalde sen

Nükleer bomba mı kullanacak? Güldürmeyin beni

İnsan gücü kılıçlar silahlar geride kaldı arkadaşım belliki sende geride kalmışsın artık savaşlar teknoloji savaşına dönücek o teknolojide türkiyede gramı yok rusya ve iran açık ara tüm dünya ülkelerinde iyi savaş teknelojisine sahip

Rusya ve İran teknoloji lideri. Yıl kaç merak ettim şimdi. Madem bu kadar çağdaş fikirlere sahipsin git bir bak, Rusya ekonomisinin kaçta kaçını orduya ayırıyor, ne kadar bütçesi var ordusunun; sonra gel bunları ABD ile karşılaştır. Git deneysel projeleri araştır, soğuk savaştan sonra Rusya nın savaş teknolojisine katkılarını gör. Bir de İran diyorsun ki ona hiç gelmiyorum. İran nükleer araştırma yapıyor olabilir ama bir de şurdan bak: Pakistan kullanıma hazır nükleer teknolojiye sahip. Bu hesaba göre Pakistan ın İranı iki haftada dümdüz etmesi lazım değil mi? Hay Allahım ya, yalan yanlış iki haber okuyan kendini uzman sanıyor gelip ahkam kesiyor.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Rusya bir ayda dümdüz edermiş yav he he. NATO yu geçtim, biz teke tek bile kalsak o kadar kolay lokma olmayız merak etmeyin. Dünya da özellikle gerilla savaşı anlamında en tecrübeli ordulardan birine sahibiz. Savaş kolay iş değil kimse bir savaşı bir ayda bitiremez

Ne gerillası arkadaş neyin kafasıdır bu adam iki bomba ile dümdüz edecek güce sahip sen hala gerilladan bahsediyorsun

Nükleer güçte en iyisi rusya şu anda adamların binlerce km den atış yapan balistik füzeleri atom bombaları kimyasal silahları herşeyleri mevcut sen hala gerilla diyorsun 100 dene öncesinden geliyorsun herhalde sen

İnsan gücü kılıçlar silahlar geride kaldı arkadaşım belliki sende geride kalmışsın artık savaşlar teknoloji savaşına dönücek o teknolojide türkiyede gramı yok rusya ve iran açık ara tüm dünya ülkelerinde iyi savaş teknelojisine sahip

Rusya ve İran teknoloji lideri. Yıl kaç merak ettim şimdi. Madem bu kadar çağdaş fikirlere sahipsin git bir bak, Rusya ekonomisinin kaçta kaçını orduya ayırıyor, ne kadar bütçesi var ordusunun; sonra gel bunları ABD ile karşılaştır. Git deneysel projeleri araştır, soğuk savaştan sonra Rusya nın savaş teknolojisine katkılarını gör. Bir de İran diyorsun ki ona hiç gelmiyorum. İran nükleer araştırma yapıyor olabilir ama bir de şurdan bak: Pakistan kullanıma hazır nükleer teknolojiye sahip. Bu hesaba göre Pakistan ın İranı iki haftada dümdüz etmesi lazım değil mi? Hay Allahım ya, yalan yanlış iki haber okuyan kendini uzman sanıyor gelip ahkam kesiyor.

Gerilla diye atıp tutuyorsun ya silahlanma bakımından abd yi 5-10 a katlar senin o küçümsediğin iran.Kulaktan dolma bilgiler ile atıp tutuyorsun boş boş kpnuşup laf kalabalıgı yapmaktan başka bir işe sap olmadığın belli.Şurda bi savaş çıksa bez bağlayıp kaçacaksın ahkamdan bahsediyorsun

• quote:

Orijinalden alıntı: FURY.

quote:

Orijinalden alıntı: potur

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Bu dunya uzerinde bizi yenecek tek devlet var oda abd yenmekden kastim halk sefil olur ne irak ne baska yer gibi oluruz o kadar kucumsemeyin ulkemizi istanbuldaki polisleri gondersen sadece alirlar suriyeyi bos bos konusup ulke hakkinda atip tutmayin imaniniz olmasa bile ben ve benim gibi milyonlarca insan var

İmanla olmuyor bu işler potur

Canakkale nasil oldu ise bir daha olur milyonlarca insan var su an savas ciksa seferberlik haric 1.3 milyon asker ve polis hazir bu nasil bir rakam sen biliyormusun 3 tane abd olsa gene yemez bize savas acilmasi birde su var bir saldiri devleti degiliz savunma devletiyiz

Sende 1milyon varsa karşında bunun kim bilir kaç katı olur. Ayrıca ABD' nin donanımları çok çok iyi. Bizimkiler yanında sapan gibi durur.

Sen abd yi o oyunlar ve filmlerdeki gibimi goruyorsun abd de sadece ucak var bol bol ve tank var oyle basit degil o isler gelecek girecek gecmisinizden utanmaniz lazim akp li degilim ama senin gibi dusunenleri gorunce gidip adamlara katilasim geliyo vallahi

Ben sadece realist düşünüyorum. Sense duygularını katıyorsun.

Savas duygular ile kazanilir tarih de kaniti bolca var ayrica ne bilgin var ne biliyorsunda realist dusunuyorsun ulkemiz ne suriye ne irak ne afganistan ne iran gibidir. Askerlik yaptigim yerde bile bir suru gizli kapakli silahlar vardi bizzat gorduk mahalle kadar depo ici silah kayniyor ki cok onemli bir yerde yapmadim ben askerligimi bir sey hakkinda sallamadan once fikir ve bilgi sahibi olun

Savaş silahlarla kazanılır. Ayrıca sen niye kendini iran,afganistan gibi yerlerle kıyaslıyorsun. Sen daha yukarda ABD bile bir şey yapamaz dedin diye cevap veriyorum ben. Gerçekçi olalım bu ülke ne askeri ne siyasi ne diplomasi ne de teknolojisi olarak yeterli bir ülke değil. Günümüz savaşları artık kalemle, teknolojiyle olacak ve Türkiye buna karıştığı an yok olur.

savaş silahla mı kazanılır sana şöyle bir şey söyleyeyim biz güney kıbrıs'a girerken rum askerlerini bağlamışlar uçak savarlara kaçmasınlar diye.karşımızda böyle değil de tabiri caizse "iman" sahibi askerler olsaydı biz o kadar girebilir miydik?silah iyi güzel ama sadece silahla olsa amerika afganistan ırakta rezil olmazdı.rusya uçup mu gelip işgal edecek bizi?sadece rusya değil komşularımız hariç(ki onların da hali yok zaten) hiçbir ülke bize yürüyemez çünkü lojistik olarak çok gıcık bir yerdeyiz manyak olması lazım taşıma suyuyla gemiyle vs olmuyor bu işler asker sokman lazım içeriye o da hasan tahsin'e dönüyor halk ayaklanırsa o yüzden sağlam piyade lazım bolca.ayrıca sizin beğenmediğiniz bu ordumuz da varken kimse heveslisi değildir yani nasılsa kaldıramıyorlar uçaklarını vs diyerek.76 milyon hasan tahsin'i icat eden ülke kaç milyon piyaden var?

• Kılını kıpırdatması için bir çok nedenimiz var özellikle doğuda ki tek iletişim noktası ve tek doğu askeri ütü Türkiye de var NATO'nun Türkiyeyi kaybetmesi demek ABD'nin Doğu kontrolünü elinden kaybetmesi demek ayriyeten eğer bize saldıracak olurlarsa Türkiye üzerinden geçen Doğal Gaz boruları da zarar göreceğinden Avrupa donabilir
  • quote:

Yok arkadas forum cidden liseli bile degil artik eline silah almamis bir atis bile yapmamis adamlar silahdan ondan bundan bahsediyor yaziklar olsun

Tamda sıkıntı sizin gibilerden çıkıyor askere gidip eli 2 silah tutmuş 2 tank 2 top görmüş bir halt sanmışsınız yav bir kafanı kaldır çevrene bak daha dün Suriye den gelen füzeyi ne radarlar gördü ne patriotlar vurabildi altıüstü Suriye,ordan atılan füzeyi bile engelleyemeyecek durumdasın kaldı ki yakınlarına düştüğü karakolun misafir odasının çatısı çöktü düşün nasıl bir karakolsa sonra kalkmış biz 3 tane Abd yi yeneriz,trolleyince trolledi oluyoruz sonra.1 adet Abd ile savaşa girsek 1 ay içinde kıpırdayamaz duruma geliriz.Abd ile savaşmaya ne hava gücümüz yeter ne lojistik gücümüz yeter ne teknolojik-donanım gücümüz yeter sen herhalde süngü takıp gelecekler sandın.

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Gerilla diye atıp tutuyorsun ya silahlanma bakımından abd yi 5-10 a katlar senin o küçümsediğin iran.Kulaktan dolma bilgiler ile atıp tutuyorsun boş boş kpnuşup laf kalabalıgı yapmaktan başka bir işe sap olmadığın belli.Şurda bi savaş çıksa bez bağlayıp kaçacaksın ahkamdan bahsediyorsun

Silahlanma derken neyi kast ediyorsun?

Bana söylüyorsun ama daha savaş çıkmadan bez bağlayan sizlersiniz. Nasıl bir aşağılık kompleksi bu anlamıyorum.

İran hakkında kulaktan dolma olmayan ne öğrendin? Hangi kaynakta yazıyor bu iddia ettiklerin? Şu an resmi hiçbir kaynakta İran ın nükleer silah teknolojisine sahip olduğu geçmez. Kendi (veya bir başkasından devşirdiğin) sanılarını kaynak olarak mı alıyorsun?

• quote:

havada gerilla yok kardeş
  • Şu anki pozisyonda Rusya bize savaş açmayı veya karambole getirip arada saldırmayı göze alamaz. Zira ABD ve AB Rusyaya karşı kesin tavır çizmiş durumdalar ve malum Rusyanın ekonomisi günden güne daha da batıyor. Son 1 sene içerisinde Rusyaya olan ihracatımız bayağı arttı, yani Rusyayı biz besliyoruz gibi bir şey :) Zaten yapılacak ve hatta yapımınıa başlanılan Türk Akımı projesi ile Rusya AB'ye en büyük resti çekti ki bu orta-uzun vadede Rusya ile ilişkilerimizin iyi olacağını gösteriyor. Eğer ki Rusya-Kore-Çin-Japonya ittifakı kurulur ve bizi de aralarına alırlarsa işte o zaman asıl gümbürtü kopar dünya doğu ve batı olmak üzere ikiye ayrılır Tabi bu ittifak dolayısıyla her türlü alanda senelerce ileriye taşınacağımızdan bahsetmeye bile gerek yok-malum Ruslar ve Japonlarda aklınıza ne gelirse var.-

• quote:

Orijinalden alıntı: UnrealNerd

Rusya kim ya.Sizde iyice montunu çıkardınız işin.Rusya filan sökmez bize Bizi yenebilcek 2 ülke var birisi ABD biri İsrail.Çünkü bütün teknolojik aletlerimiz yazılımları ve kontrolleri onların elinde.Eskiden Irak'a yapıldığı gibi bir savaş durumu olursa 1 jet bile kaldırtmazlar adama.Ama Rusya filan işlemez

Sence olası bir savaş durumda ki gizli planlar Rusya'yı veya ABD yi fethetmek için mi?1.dünya savaşında olduğu gibi hedef Türkiye bakın dalga geçmiyorum,bizim coğrafyamız üzerinden oluyor bütün planlar.Olası bir savaşta her türlü bizim ülkemiz biter ciddi anlamda biter çünkü bölücü anlaşmalar hep bizden geçiyor,ayrıca iç karışıklıklarla çok feci sonuçlar yaratırlar,Kürdistan isteyen halkın ekonomik gücü gerçekten çok fazla çünkü neredeyse gıda üzerine olan özel firmaların çoğu kürtlerde.

• Bugüne bugün OSMANLI torunuyuz

• Rusyayla aramiź şuan iyi türkiye rusyaya tam destek sözü verdi kriz için

• Daha kendi aramızda birlik olamıyoruz.Neyle,neye karşı , nasıl savaşacağız ?

• Zaten var olmayan fosforla anca badana yapıp beyaza boyarız onları gemiside yok zaten yüzerek gelemezler

• Güclü bir Türkiye istiyorsan Gürcistan ve İran ı kesinlikle yanına çekmek lazım. Ve tabiki Hallaç pamuğu gibi olan doğu sınırını kesinlikle kapatmak lazım. Vatan hainlerini(sadece PKk ya destek veren ırkı) tasfiye edip mübadele yapılır. Geri kalan Türkler ve Kürtler bu vatana yeter

• Gerçekçi olalım. Hava savunma sistemleri(s300. s400) savaş uçakları balistik uzun menzilli füzeler olarak rusya bizden kat kat iyidir. Rusya eğer işgale kalkışırsa muhtemelen askeri üslerimizi miglerle bombalar. Sonra kara birliklerini sokar tabi müthiş bir direniş görür. Hala eski iman gücümüz yok diyenler var savaş başladığı zaman bence 70 milyon tek bir bilek olur rusya karadan girerse ağır kayıplar uğrar ama yukardan bombalarsa binlerce savaş uçağı var ve kendi uçak sanayisi var bizim gibi satın almıyor kendileri yapıyor. Bizi yoketmelerini tek yolu nükleer bomba veya her yeri binlerce füzelerle vurmak olur Ayrıca rusya bize niye savaş açsınki bildiğim kadarıyla baya bir ekonomik ilişkiler var anlaşmalar yapıldı. Ayrıca rusya natonun ne yapacağını kestiremez bizde kestiremiyoruz ne yazıkki natoya her zaman güvenilmez. Ayrıca iranın amerikaya bik bik ötmetsinin nedeni rusyanın kol kanat germesi ve rusyadan aldığı hava savunma sistemleri. Amerika ırak savaşında iran gördü hava savunma sisteminin ne kadar önemli olduğunu ve yerli sistemlerin ne kadar gerekli olduğunu bu yüzden kendi füze sistemlerini geliştiriyor. Ayrıca iran halkı türkler gibi militarist bir millet yani ne onlar ne bizler ıraka suriyeye benzeriz kim girerse çok zarar çıkar. Amerikaya ıraka girdiğinde karşısına bir güç çıkmadığı halinde ne kadar kayıp verdi vikipedia da bu kayıplar gösteriliyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dBZerodealer- -- 26 Mart 2015; 19:57:21 >

• ÇOK AÇIK VE NET

Türkiye olası bir mezhep savaşına dahil olursa bölünür, orta doğunun çöplük ülkelerine döner.
    İstiyorlar ki ülke bölünsün, Kürdistan kurulsun.
    Bölgede güç dengeleri değişsin istiyorlar. İranı bölgenin hakimi yapmak istiyorlar.
    Dünyada ekonomi çöküyor bunu hareketlendirmek için savaş çıkmasını istiyorlar.
    Petrolü daha değerli yapmak istiyorlar.
    Bunun Türkiye ile ne ilgisi var diyecekler olacaktır aslında yok ama tepemizdekiler bunu istiyor neden çünkü olası bir karışıklıkta Türkiye'nin gücü vardır zannedip bölgenin hakimi olmanın hayalini kuruyorlar.
    Orta Doğu ve Arapların sünni lideri olmak istiyorlar.
    Bölge daha çok karışacak. İnanmak ama kehanetler bilen böyle olacağını gösteriyor
    Büyük güçlü devletlerin kontrolünden çıkacak bir savaşa doğru gidiyoruz. MEZHEP SAVAŞLARI
    Türkiye böyle bir savaşa dahil olursa Irak'a döner, bölünür ve güzel ülkemiz iğrenç bir yer haline gelir
    Türkiye'nin boğazlar, denizler, adalar gibi büyük avantajları var zamanında bunları ele geçiremediler ama hala bunların hayalini kuruyorlar.
    Türkiye'nin hiç bir zaman gelişmesini istemediler.
    Hep daha geri gitmemizi, cahil kalmamızı, daha fazla dindarlaşmamızı, pis orta doğu ülkeleri gibi olmamızı istediler ki bölünmemiz ve ele geçirilmemiz daha da kolaylaşsın.
    Türkiye yıllarca laiklik sayesinde mezhep ayrılığından korundu fakat artık laiklik ortadan kaldırıldığı için mezhepsel bölünmeye doğru gidiyoruz.
    Suriye Türkiye'ye füze yolladı neden ülkenin savunmasını denedi. Bu demek oluyor ki Türkiye için büyük bir tehdit var.
    Bu ülke olası bir kara operasyonuna asker gönderirse otomatikman olası bir savaşa dahil olacağımızı ve hangi taraftan saf tutacağımızı belli eder.

Seçimler çok tehlikeli.
    Yukarıda da dediğim gibi ülkenin gelişmesini, büyümesini ve tekrardan iğrenç Orta Doğu ülkelerinden ayrılmasını istemezler
    Bu yüzden ülkeyi geliştirmeyi, orta doğu bataklığından kurtarmayı vaat eden partilerin başarılı olmasını istemezler

TEK DİYECEĞİM ŞU: NE OLURSA OLSUN ATATÜRK İLKE VE İNKILAPLARINA SADIK KALIP, ONUN AÇTIĞI YOLDAN İLERLEMELİYİZ. O BUGÜNLERİ YILLAR EVVEL GÖRÜP BİZE BU DURUMDAN KURTULMAMIZIN REÇETESİNİ VERMİŞTİR.

İğrenç savaş senaryoları yapacağımıza, rusyaya kafa tutacağımıza, asıp keseceğimize bütün baskılara ve engellemelere rağmen nasıl gelişiriz, bu pis bataklıktan nasıl kurtuluruz onu düşünmeliyiz. Savaş bir çözüm değildir ve bu ülke mezhep savaşına dahil olmayacak kadar güçlü bir ülkedir.

UNUTMAYIN YER YÜZÜNDE HİÇBİR İNSAN KOYUN DEĞİLDİR

• quote:

Orijinalden alıntı: Polene Alerjisi Olan Arı

quote:

Orijinalden alıntı: Butterflyman

quote:

Orijinalden alıntı: FALCON 43

quote:

Orijinalden alıntı: thepromh

quote:

Orijinalden alıntı: UnrealNerd

Rusya kim ya.Sizde iyice montunu çıkardınız işin.Rusya filan sökmez bize Bizi yenebilcek 2 ülke var birisi ABD biri İsrail.Çünkü bütün teknolojik aletlerimiz yazılımları ve kontrolleri onların elinde.Eskiden Irak'a yapıldığı gibi bir savaş durumu olursa 1 jet bile kaldırtmazlar adama.Ama Rusya filan işlemez

Bordo klavyeli liseli detected

Abi adam haklı Rusyayla savaşsak ABD vb. hepsi bizi destekler.

ABD Rusya kendisine savaş açmadığı sürece topa girmez. Bugün savaş çıksa Rusya bizim üstümüzden tır gibi geçer.

Sence ABD, Rusya ya Türkiye gibi stratejik önemi olan toprakları kaptırmak ister mi?

ABD böyle bir şeyi tabii ki de istemez. Ancak ne ABD nede Rusya birbirleriyle savaşmayı göze alamaz. İki ülke askeri bir savaşa girse kazanan olmaz. İkiside kaybeder fakat daha az kaybeden galip gelir.

Bunun için ABD soğuk savaş politikası uygular. Türkiye için Rusya ile çata çat savaşmaz. NATO ülkerine Rusya ile olan en ufak ilişkisini sonlandırmalarını sağlar. Bir dönemki Rusya Sovyet soğuk savaşında ki ne benzer süreç yaşanır.

O yıllardaki teknoloji ile bile birbirleriyler savaşmayı göze alamadılar. Abd başkanı Kennedy "Sovyetler Birliğini iki kere yok edecek kadar nükleer füzeye sahibiz." diye beyanat verdi. Sovyetlerde "Bizde abd'yi bir kere yok edecek kadar nükleer füze var" karşı açıklama yaptı. Bu iki ülke şu boyutlarda savaşmaz.

• aretra A kullanıcısına yanıt
    Acilen yerli üretim yapmamız lazım ama neden yapamıyoruz anlamıyorum. Türk mühendislerin beyni mi kıt, yoksa ülkenin parasımı yok bilmiyorum.

Savaş uçaklarını bilmemnelerini geçtim en basiti yerli bilgisayarlar,arabalar üretmeliyiz.Ama kaliteli olacak şekildee. Ordan burdan malemeden çalarak değil.
  • Hayatımda hiç bu kadar ergeni bi arada görmemiştim.

• Bi bitmediniz... Biz önce birlik olalım sonrasını düşünürüz.

Keşke şu yok olurcuları askere alsalar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi IslakBanyoTerliği -- 26 Mart 2015; 21:32:00 >
  • 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.