Şimdi Ara

Satın alma tavsiyesi: Corolla Sol & Megane Expression (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
89
Cevap
0
Favori
2.212
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • yakında bütün markaların kokpitinde kullanılan malzemeler Renault'unkine benzeyince görürsünüz kokuyor mu kokmuyor mu? Çünkü çevre koruma yasalarına göre artık zorunluluk olacak bu tür malzemelerin kullanımı

Modus'a Çevre Ödülü

Renault tarafından Megane II ile başlatılan otomobillerin ‘Kullanım Ömrü Boyunca Çevre Yönetimi’ yaklaşımı doğrultusunda, Modus ağırlığının yüzde 95’i oranında geri dönüşebilme özelliğine sahip. Renault Modus ön panelinin çevreci tasarımı ile Sürdürülebilir Kalkınma İçin Ekolojik Ürünler kategorisinde 2005 Şirketler & Çevre 2.lik ödülünü aldı. Ödül Renault'ya Ekoloji ve Sürdürülebilir Kalkınma Bakanı Nelly Ollin tarafından 29 Kasım 2005 günü Pollutec Çevre Fuarı çerçevesinde verildi. Ekonomik kullanım ömrü, sosyal yarar ve çevreye saygı gibi sürdürülebilir kalkınma temel hedefleri doğrultusunda tasarlanan ürün veya hizmetlere verilen ödül Visteon tarafından geri dönüştürme firması C2P'nin işbirliği ile üretilen Renault Modus ön paneline malzeme geri dönüşüm oranlarının artırılması, geri dönüşümlü malzemelerin üretimde kullanımı ve kullanılan malzemelerin kontrolü nedeniyle verildi. Renault geri dönüşümlü malzemelerin kullanımını gündeme getiren ve parçalarını doğrudan geri dönüşümlü plastik malzemeler bazında tasarlayan ilk üretici ve yılda 25 000 ton tüketimle dünyada en fazla geri dönüşümlü polipropilen kullanan üretici.

kaynak:http://www.btinsan.com/139/62.asp

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi asilx -- 8 Temmuz 2006; 22:36:46 >

• quote:

Orjinalden alıntı: vincentvega

Arkadaşlar 1 ay içinde yeni otomobil almayı planlıyorum. 35-38 bin YTL civarı bir bütçem var. 1.6 motor, benzinli, sedan ve düz vitesli olacak. Benim için önemli olan noktalar, satış sonrası hizmet, servis ve yedek parça durumu, benzin sarfiyatı ve ikinci elde değer kaybı. Galiba Corolla 1.6 Sol (34900 YTL) ile Megane Expression (36050 YTL) arasında tercih yapacağım. Jetta veya Focusun benzer donanımları fiyat olarak yüksek görünüyor. Sizin tercihiniz hangisi olurdu? Teşekkürler.

Corolla kalite olarak çok iyi ancak kasa değişecek, megan da iyi araç ancak her yer megan doldu, bir de içi bence yeterince kaliteli ve klas durmuyor. Fiyatı bana göre yüksek.
    Ben Yeni Civic veya Yeni Octavia'yı tavsiye ederim.
  • EĞER 38.000 YTL.BÜTÇEN VARSA GOLF PRIMELINE DERİM ARKADAŞIMA ALDIK ARAÇTA HİÇ BİR EKSİK YOK!GÖRMELİSİNİZ SÜPER BİR ŞEY NEDE OLSA ALMAN MARKASI TANK GİBİ İKİNCİ ELDEDE HEM TOYOTA HEM RENAULT'UN ÇOK ÖNÜNDE PEYNİR EKMEK GİBİ SATILIYOR.
  • quote:

Orjinalden alıntı: vincentvega

Arkadaşlar 1 ay içinde yeni otomobil almayı planlıyorum. 35-38 bin YTL civarı bir bütçem var. 1.6 motor, benzinli, sedan ve düz vitesli olacak. Benim için önemli olan noktalar, satış sonrası hizmet, servis ve yedek parça durumu, benzin sarfiyatı ve ikinci elde değer kaybı. Galiba Corolla 1.6 Sol (34900 YTL) ile Megane Expression (36050 YTL) arasında tercih yapacağım. Jetta veya Focusun benzer donanımları fiyat olarak yüksek görünüyor. Sizin tercihiniz hangisi olurdu? Teşekkürler.

arkadaş eğer sırf arabama bakılsın istiyorsan megane2 al; ha yok performans, dayanıklılık ve konfor ararsan kesinlikle toyota yı tavsiye ederim. ben her iki arabayı da kullanıyorum. her tarafta megane2 var. sen yinedewww.şikayetvar.com u tıkla ve bir bak bakalım megane2 den mi yoksa corolla dan mı daha çok şikayet ediliyor......
    eğer yine de senin için dış görünüş etkili ise megane 2 yi de tavsiye etmem. aynı paraya jetta alırsın. neyse alacağın araban şimdiden hayırlı olsun, kazasız belasız günler dilerim.

• dostum tabiki MEGANE
  • Corolla varken kim ne yapsın dandik renoyu
  • renonun neyi dandik bana onu açıklarmısın lafı atıp gerisini söylemiyorsun
  • quote:

Orjinalden alıntı: emregulec_1905

renonun neyi dandik bana onu açıklarmısın lafı atıp gerisini söylemiyorsun

Ucuz malzemelerden üretiliyor, çok çabuk dökülüyor, yol tutuşu kötü, konforsuz, sesi çok alıyor (lastik+motor), mekanik ve elektrik-elektronik sürüyle problemi var...
  • ucuz malzemelerden üretildiğini nerden biliyosun be kardeşim mühendisimisin hesaplarını sen mi yapıyorsun döküldüğünü nerde gördün türkiye yolların da en iyi araç renaulttur. konforsuz demişsin bu aracın içi corolladan büyük ve rahattır özellikle sınıfında diz mesafesinde 1.dir mekaniktede problem kolay kolay çıkartmaz yol tuutşuna gelince focus - megane bu sınıfta liderdir

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi EmreGLC -- 13 Temmuz 2006; 18:13:57 >
  • quote:

Orjinalden alıntı: levelofdeath

quote:

Ucuz malzemelerden üretiliyor, çok çabuk dökülüyor, yol tutuşu kötü, konforsuz, sesi çok alıyor (lastik+motor), mekanik ve elektrik-elektronik sürüyle problemi var...

renault mu çabuk dökülüyor.

çabuk döküldüğünü ilk defa senden duyuyorum.

kaç yıl renault kullandın veya kaç defa renault un oldu?

• belli oluyor arkadaşın içi gücü sallamasyon
  • quote:

Orjinalden alıntı: bettyonpower

quote:

Orjinalden alıntı: levelofdeath

quote:

renault mu çabuk dökülüyor.

çabuk döküldüğünü ilk defa senden duyuyorum.

kaç yıl renault kullandın veya kaç defa renault un oldu?

1991 model corolladaki konforu ve sessizliği yakaladığı zaman reno araba üretebiliyor derim. Arkadşta 40000'de 2005 megane var ... Araba çeşitle elektronik arızalardan dolayı defalarca servise girdi çıktı. Kaymak asfaltta 120'yi geçince adacı vapuru gibi ötmeye ve çok rahatsız edici ses almaya başlıyor içeriye ... Süspansiyonu berbat yoldaki en ufak taşda savuruyor bisiklet gibi aynı

• diyorsun ki 91 corolla daha iyi...
    o zaman neden 2006 corolla 2006 megane den daha iyi değil?

toyota o zaman kalite ve konfor olarak geriye giden bir teknoloji kullanıyor,renault ise baya baya ilerlemiş.
  • quote:

diyorsun ki 91 corolla daha iyi...
    o zaman neden 2006 corolla 2006 megane den daha iyi değil?

toyota o zaman kalite ve konfor olarak geriye giden bir teknoloji kullanıyor,renault ise baya baya ilerlemiş.

O senin düşüncen ... Benim gözümde traktör herzaman traktördür... eşşeğe altın semer vursanda pek değişne bişi olmaz bu reno içinde geçerli
  • yine megane ye traktör diyenler çıktı.

arkadaşım sen ya hiç arabaya binmemişsin ya da hiç araba kullanmamışsın
  • quote:

yine megane ye traktör diyenler çıktı.

arkadaşım sen ya hiç arabaya binmemişsin ya da hiç araba kullanmamışsın

Traktör bu ne olsa bağımlılık yapar ama birde iyi tarafından düşünmek lazım başka neyle süreceksin tarlayı

• seni kınıyorum bu kadar da olmaz biz toyotaya laf ediyormuyuz ama sne napıyosun yok traktör yok bisiklet yok ada vapuru
  • megane da corolla da iyi arabalar.ikisi arasındaki tercih gayet zor
  • gene renault düşmanları hızını alamayıp fake almış.. dayanaksız iddialarda bulunuyor..

ey Renault sen nelere kadirsin
  • corollonun kasası değişicek şu an satılan kasası baya eskidi almaya deymez
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.