Şimdi Ara

Satılık-İndirim / PENTAX K10D SET

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
9
Cevap
0
Favori
766
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
Konunun Etiketleri
İlan Türü #Satılık
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • 2010 yılında aldığım Pentax K10D'mi ve tüm ekipmanlarımı satıyorum. Cihazı artısıyla eksisiyle yazayım.

-Genelde ev içinde ürün çekimi için kullandım. Sadece yaz tatillerinde ailemle tatile giderken dışarı çıkarttım.

-Son 3-4 yıldır pek kullanamadım. Shutter sanıyorum en son 29bindeydi. Teyit ederim, isteyene teyit etmesi için raw fotoğraf yollarım.

-Dış kozmetiği çok temiz. Kronik K10D köşe atması var.

-Objektiflerin tamamı 9,5/10 temizliğe sahiptir. Gerek dış kozmetik gerek elemanların temizliği gerekse diyafram temizliği olarak.

-Sensörünü hiç temizletmedim. Dolayısı ile tozlu.

-Orjinal focus screen'ini Pentax Catz Eye ile değişirken yanlışlıkla çizdim. Catz Eye'ıda çıkartıp, orjinalini takarken çizdim. Dolayısı ile iki focus screen'i çizik. Tekrar focus screen aradım ama aradığım dönemde denk gelmediği için böylece kaldı. Çekime etkisi yok, vizörden bakarken toz kaçmış gibi.

-Set hiç bir koşul altında bozulmayacaktır.

Set içeriği:

Pentax K10D Body (Kutusuz)
    Pentax D-BG2 Battery Grip (Kutulu)
    Pentax D-LI50 Batarya x2 (Durumları şu an bilinmiyor. Değişmesi iyi olur.)
    Pentax D-BC50 Charger
    Pentax Usb Kablo
    Pentax Boyun Askısı Orj (Yanında Kırmızı Beyaz Yazısız Boyun Askısıda Verilecek)
    Pentax SMC-DA 18-55 F3.5-5.6 AL WR (Kutulu)
    Pentax SMC-DA 55-300 F4-5.8 ED (Kutulu)
    Pentax SMC-A 50mm f2 (Ön ve arka plastik kapakları farklı)
    Panagor Auto Macro Converter 50mm 1:1 (50mm manuel objektifleri 1:1~1:10 arasında macro'ya çevirir. Kutulu)
    Vanguard UPRISE 22 Çanta
    Manfrotto MT294A3 Aliminyum Tripod (Kutulu)
    Pentax Catz Eye Focus Screen (Kutulu)
    Team 32GB SD + Sandisk 16GB SD
    2 Adet Flash Difüzörü
    1 Adet M42 Aparatı
    1 Adet Ters Aparatı

FİYAT: 2300TL

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi HaypurTiryading -- 13 Şubat 2018; 23:59:31 >

Bu kullanıcının dükkanına eklenen son 10 ürün

• Merhaba hayırlı satışlar dilerim, set halinde satıyorsunuz galiba ama merak ettiği Panagor Auto Macro Converter 50mm 1:1 bu nasıl bir şeydir, hep yabancı sitelerde konuları var ama inceleme fırsatım olmadı, pentax ile direkt uyumlumudur ve peşine mutlaka lens takmak mı gerekir, şimdiden cevabınız için teşekkür ederim.
  • Evet seti komple satıyorum. Aynasız teklifi gelirse belki değerlendirebilirim.

Panagır bir çeşit dönüştürücü. Tek başına kullanılamıyor. Peşine mutlaka bir objektif takılması gerekiyor. M42 olur, K mount olur. Yeterki üstünde diyafram ve focus halkası olsun. Panagor makinadan diyafram ayarlarsanız direk ana objektife aktarabiliyor. En iyi sonucu 50mm objektiflerle veriyor. Ama ben 85 ve 135mm ilede denedim. Çalışıyor. Tabi 1:1 oranı nerelere kadar kayıyor bilemiyorum.

Kısaca ve kabaca amacı 50mm objektifinizin makro objektif gibi davranmasını sağlamak. Objejtifle beraber iki tane focus halkanız oluyor çekerken. 50mm'de netleme mesafesini de düşürüyor.

Umarım yardımcı olabilmişimdir

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi HaypurTiryading -- 16 Ekim 2017; 17:37:14 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Teşekkürler bir nevi makro uzatma tüpü gibiymiş teşekkür ederim....

• Tüp yanında çok basit kalır ama Panagor oldukça nitelikli bir dönüştürücü diyebilirim evet.

• Tek kalırsa fiyatta uygun olursa sadece meraktan denemek için almak isteyebilirim bilginize, tekrar teşekkürler hayırlı satışlar dilerim....

• Öncelikle iyi satışlar dilerim.
    Eğer tek satmayı düşünürseniz DA 55-300 ve tripodun fiyatını merak ediyorum.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • B747 kullanıcısına yanıt
    Set olarak satıyorum, bozmayı düşünmüyorum. Umarım anlayışla karşılarsınız.
    Teşekkürler.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.