Şimdi Ara

[Satıldı] RTX 2080 Ekran kartı (Türkiye garantili, Kasım indirimi) (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
32
Cevap
8
Favori
7.652
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş
    hocam şu an için fiyatınız gayet makul, alacak olan bu fiyata alır... bakmayın siz, atıyorum 3000 deseniz, 2500 olmaz mı, indirim yok mu diyen birileri çıkacaktır...
  • İlan fiyatı piyasa şartlarında uygun. Ama sorun satış yönteminde. Açıkçası 3750TL iken bile ben almayı düşünüyordum. Ama kartı deneme imkanı yok ve elden teslim alma imkanı yok. Kaldı ki ürün İstanbul'da gözüküyor. Çok sayıda alıcı çıkabilir. Gördüğüm kadarıyla sonradan kapora karşılığı elden teslim seçeneği eklenmiş. Kimseyi herhangi bir durum ile itham etmiyorum ve kimsenin haddine de değil. Ama forum 2.el bölümü, Sahibinden ve Letgo gibi sitelerde açılan ilanlar üzerinden dönen dolandırıcılık faaliyetlerinin haddi hesabı yok. Alıcıların kimseye güvenmemesi normal.

Bakın ben 2006 yılı üyesiyim ve referanslarım da belli. Bir ürün satacağım zaman donanımın tüm bilgilerini (nereden alındı, ne zaman alındı, garanti durumu, kutusu ve faturası var mı?) ve ne şekilde teslim edebileceğine (elden teslim, kargo, varsa şehir alternatifli teslim) yönelik tüm bilgileri yazmama rağmen konularıma yazılan veya özel mesajdan gelenleri görseniz şaşırırsınız.

Ki ilanlarımda gelip yerinde test etme, aynı şehirde isek ortak bir konumda buluşarak teslim ile ürüne göre bunlara ilave olarak gideceğim bir şehirde ise kendim götürecek şekilde teslim veya arkadaşımın olduğu bir şehir ise ona gönderip ondan teslim alınacak şekilde teslim imkanı gibi farklı seçenekler sunarım. Son seçenekte alıcının almaktan vazgeçmesi halinde ortaya çıkacak kargo masrafları kadar kapora alırım sadece.

Herkesin imkanları veya tercihleri bu yönde olmayabilir. Ona bir sözüm olmaz. Ama benim 2.el ticaret algıma göre satıcı satış öncesi sattığı ürünün çalışır halde olduğunu göstermek ile yükümlüdür. Bunun için illa ki eve gelmeye gerek yok. Görüntülü görüşme ile veya videosunu çekerek de bu yapılabilir. Ürünü elden teslim etmek üzere ortak bir yerde buluşma imkanı olmasa bile alıcıya şuraya gelirseniz elden teslim olur seçeneğinin olmaması da çok makul değil.

Sonuç olarak satış yöntemi tabi ki sizi bağlayan bir konu. Bunları da konuyu baltalamak veya başka bir kötü niyet ile yazmadım. Dediğim gibi eski fiyatı ile dahi almayı düşünüyordum ama çok kesin bir dil ile tek satın alma yönteminin kargo olduğunu belirttiğiniz için size mesaj dahi atmadım. Gölcük/Kocaeli'deyim ama son 2 ayda 3-4 kere İstanbul'a gidip gelmişimdir. Elden alabilirdim. Şimdi o fiyatın dahi altına satışı tekrar güncellemişsiniz.

Umarım gönlünüze göre olur.

• MacGyver. kullanıcısına yanıt
    yoo 3000'e alıcıyım ben bu kartı
  • quote:

Orijinalden alıntı: oup59

İlan fiyatı piyasa şartlarında uygun. Ama sorun satış yönteminde. Açıkçası 3750TL iken bile ben almayı düşünüyordum. Ama kartı deneme imkanı yok ve elden teslim alma imkanı yok. Kaldı ki ürün İstanbul'da gözüküyor. Çok sayıda alıcı çıkabilir. Gördüğüm kadarıyla sonradan kapora karşılığı elden teslim seçeneği eklenmiş. Kimseyi herhangi bir durum ile itham etmiyorum ve kimsenin haddine de değil. Ama forum 2.el bölümü, Sahibinden ve Letgo gibi sitelerde açılan ilanlar üzerinden dönen dolandırıcılık faaliyetlerinin haddi hesabı yok. Alıcıların kimseye güvenmemesi normal.

Bakın ben 2006 yılı üyesiyim ve referanslarım da belli. Bir ürün satacağım zaman donanımın tüm bilgilerini (nereden alındı, ne zaman alındı, garanti durumu, kutusu ve faturası var mı?) ve ne şekilde teslim edebileceğine (elden teslim, kargo, varsa şehir alternatifli teslim) yönelik tüm bilgileri yazmama rağmen konularıma yazılan veya özel mesajdan gelenleri görseniz şaşırırsınız.

Ki ilanlarımda gelip yerinde test etme, aynı şehirde isek ortak bir konumda buluşarak teslim ile ürüne göre bunlara ilave olarak gideceğim bir şehirde ise kendim götürecek şekilde teslim veya arkadaşımın olduğu bir şehir ise ona gönderip ondan teslim alınacak şekilde teslim imkanı gibi farklı seçenekler sunarım. Son seçenekte alıcının almaktan vazgeçmesi halinde ortaya çıkacak kargo masrafları kadar kapora alırım sadece.

Herkesin imkanları veya tercihleri bu yönde olmayabilir. Ona bir sözüm olmaz. Ama benim 2.el ticaret algıma göre satıcı satış öncesi sattığı ürünün çalışır halde olduğunu göstermek ile yükümlüdür. Bunun için illa ki eve gelmeye gerek yok. Görüntülü görüşme ile veya videosunu çekerek de bu yapılabilir. Ürünü elden teslim etmek üzere ortak bir yerde buluşma imkanı olmasa bile alıcıya şuraya gelirseniz elden teslim olur seçeneğinin olmaması da çok makul değil.

Sonuç olarak satış yöntemi tabi ki sizi bağlayan bir konu. Bunları da konuyu baltalamak veya başka bir kötü niyet ile yazmadım. Dediğim gibi eski fiyatı ile dahi almayı düşünüyordum ama çok kesin bir dil ile tek satın alma yönteminin kargo olduğunu belirttiğiniz için size mesaj dahi atmadım. Gölcük/Kocaeli'deyim ama son 2 ayda 3-4 kere İstanbul'a gidip gelmişimdir. Elden alabilirdim. Şimdi o fiyatın dahi altına satışı tekrar güncellemişsiniz.

Umarım gönlünüze göre olur.
    Ben bu forumun 2. el ilanını son kullanıcıların birbirine ürün sattığı yer olarak düşünmüştüm. Yanıldığımı anladım. Burası direk 2. el al sat yapan tüccarların yeriymiş. İşlemci değiştirdim sattım, rami değiştirdim sattım hatta kullanmadığım işlemci fanını bile sattım hiç bir sorun çıkmadı.

Ben 2. el ticareti yapmıyorum. Buradan gelirde elde etmiyorum yani alıcılar benim müşterim değil. O yüzden onlara müşteri gibi davranmıyorum.

Benim 15 kişi ile görüşmem; 1000 TRY kar etsem bile beni maddi (maneviyi geçtim) zarara sokar.

500 TRY fazla para gelecek diye de evime tanımadığım insanları alamam.

Kusura bakmayın ama 97 referansınız var 97 adet kendi kullandığınız ürünü mü sattınız ?

Bu sebeplerden dolayı sana katılıyorum kullanıcılar müşteri esnaf ilişkisine alışmış burada. O yüzden bende satacağıma inanmıyorum.

Benim derdim gerçekten bir RTX 2080 kartına ihtiyacı olan bir kullanıcının bunu uygun fiyata alması.

Ama olacak olan muhtemelen alıcı çıkmayacak ben bu kartı 2. el dükkanına 2750 - 3000 TRY satacağım oda 4000 - 4500 TRY arası birine satacak.

Bu ekonomik durumda insanların güvenmemesini de anlıyorum. Dediğim gibi 2. el konseptini bu forumda yanlış anlamışım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi madonos -- 12 Kasım 2019; 11:35:22 >

• madonos kullanıcısına yanıt
    Öncelikle profilimde yer alan 97 referansın hepsi donanım satış işlemi değil. Kredi kartı yardımlaşma, uçak biletleme gibi birçok işlem de var.
    Ne yazık ki bana yaptığınız esnaf vurgusu son derece hatalı ve ön yargılı. Çünkü esnaf değilim. Benden ürün alan forum kullanıcıları da esnaf olmadığımı
    teyit edecektir. İstiyorsanız referans veren kişilere kendiniz de sorabilirsiniz.

Evet referanslarımda yer alan tüm donanımlar/ürünler kendi bilgisayarlarımda/evlerimde kullanılmış veya kullanılmak üzere alınmış şahsi cihazlardır.
    İçinden belki birkaç tanesi çok yakın arkadaşım aittir. Uzun süredir forum kullanıcısı olduğumdan dolayı upgrade yapacakları zaman parçanın satışını
    kolay olması adına ben yapmışımdır.

Kendi ve eşimin işlerinden dolayı son 8 yıldır sürekli 2 farklı şehirde yaşadığım evim oldu. Bundan dolayı da en az 2 bilgisayar sürekli aktif olarak kurulu idi.
    Ayrıca çok sık donanım alıp değiştiririm. Farklı ürünler kullanmayı seviyorum. Daha dün Gigabyte RTX 2070S Super sipariş verdim.
    2020 yazı gibi yeni seriler çıkınca onu da satıp yenisine bakarım.

Forumlarda esnaf kullanıcılar da var. Ama zaten onlar da şu an sizin sattığınız fiyata almaz. Dediğim gibi ben 3750TL iken dahi almayı düşünüyordum.

Forumun 2.el konseptini yanlış anlamışım, burada herkes esnaf demek doğru bir tavır hiç değil. Sizin satış tercihiniz sizi bağlar.
    Bu konuda belirlenmiş bir konsept de yok ama kabul gören usuller belli. Satışta şu an olduğu üzere çok zorlanır ve gelecek saçma sapan sorular ile muhatap olursunuz.

Ben ilanınız ile ilgili fikrimi beyan ettim sadece ve kullandığım dilin de oldukça makul olduğunu düşünüyorum.

Selamlar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi oup59 -- 12 Kasım 2019; 11:43:10 >

• En mantıklı en makbul fiyat şuan bu kart diyebilirim.Fakat rtx2080 hem ülkenin kötü ekonomik durumu hemde ülke şartlarına göre çok yüksek fiyatıyla satılması sebebiyle en az tercih edilen rtx kart diyebilirim.rx5700xt'nin bu karta çok yakın performansı ve customlarının sıfırınında 2800-3300 tl arasında bir fiyat skalası olması amd'yi ilk tercih yaptı.Yoksa fiyat çok iyi.Hayırlı satışlar.
  • oup59 kullanıcısına yanıt
    3 liralık mal olsa rx570 falan olsa neyse de kafada elli tane soruyla 2080 almak mantıklı değil. Mantık engel olur hevesin yetmez risk büyüyünce...

Kartın markası da biraz korkutuyor insanı. Üslup da korkutuyor. Neticede olgunluk satıcıda her zaman aranan birşeydir.

En önemli şey de empatidir. Satan kişi alıcı gibi düşünmeli. Ben bu ilana 10 kez baktım. Almayı da cidden düşündüm. Ama kafamdaki şüpheleri bırakınca dahi riske girmeden önce her seferinde black friday zamanı alırsın diye vazgeçtim.
  • mcake± kullanıcısına yanıt
    Diğer mesajlarımda yazdığım üzere satış yöntemi satıcıyı bağlayan bir durum ve satış durumu da ona göre şekillenir. Mevcut yöntem ben dahil bir çok talipliyi uzaklaştırdı.

Konu sahibi forumdaş da bu konuda istediği şekilde davranmakta serbest. Kart onun nihayetinde. Kapora alarak da olsa elden teslim ile birisine rezerve edilmiş zaten.

Kartın markasına gelince TR'de çok bilinen veya tercih edilen bir marka değil ama çok güzel kartları var. Daha önceden 1070Ti X2 modelini kullanmıştım.
    Oldukça sağlam yapılı ve soğutması da güzel bir kart idi. Bu kartın da kötü olacağını zannetmiyorum.

Inno markasının TR distribütörü normalde Adam Bilişim ve kartların garanti süresi de 3 yıl oluyordu. Hala öyle mi bilmiyorum.
    İncehesap tarafından satılan kartlar Oksid Bilişim tarafından ithal edilen ve garanti süresi 2 yıl.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi oup59 -- 12 Kasım 2019; 17:54:45 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: mcake±

3 liralık mal olsa rx570 falan olsa neyse de kafada elli tane soruyla 2080 almak mantıklı değil. Mantık engel olur hevesin yetmez risk büyüyünce...

Kartın markası da biraz korkutuyor insanı. Üslup da korkutuyor. Neticede olgunluk satıcıda her zaman aranan birşeydir.

En önemli şey de empatidir. Satan kişi alıcı gibi düşünmeli. Ben bu ilana 10 kez baktım. Almayı da cidden düşündüm. Ama kafamdaki şüpheleri bırakınca dahi riske girmeden önce her seferinde black friday zamanı alırsın diye vazgeçtim.
    Düşünüyorum. Empati kuruyorum alıcı gidip görüp test etmek ister, dediğim sebeplerden dolayı bunu yapamadığım için fiyatı kırdım bende. Sizin dediğiniz yolla bu kartı 4000'e rahat satardım.
    Neyse gerçekten kullanacak bir son kullanıcıya 3600'e sattım içim rahat.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi madonos -- 12 Kasım 2019; 17:59:18 >

• madonos kullanıcısına yanıt
    Hayırlı olsun kardeş. Alana da size de.

Dediğim gibi üslup her zaman insanı 1-0 öne geçirir. İlanını kirlettik kusura bakma...
  • 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.