Şimdi Ara

Satılan Araçların Gerçek Fiyatları( 2. elde doğru fiyatlar) (6. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
8.810
Cevap
332
Favori
812.344
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
18 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    30-40 arası olandan..........3 - 3,5
    20-30 arası olandan..........2 - 2,5
    10-20 arası olandan..........1,5 milyar tl indirin. Üstüne birde pazarlık için asılın.
    Piyasanın düşüğü de olmaz yükseği de. Piyasa dediğin şey gerçeğin o anki görünümüdür. Alışverişin olduğu fiyat diyelim 30000 ytl, benim gönlümden geçen ise 35000 ytl. Ne yani şimdi piyasa dediğin şey düşük mü oluyor. Ya buna piyasa deme ya da cari fiyatı kabullen. Alışverişin olduğu fiyata düşük piyasa diyecek paşam, kendi hayaline ise gerçek. Satıcının istediği fiyattan sallama özgürlüğü oluyo da alıcının niye istediği fiyatı önerme özgürlüğü olmuyo. Bırakın isteyen sallasın. Sallayanlar zaten konu dışı. Ne o sallayanın satmaya ne de diğer sallayanın almaya niyeti var. İnternete ilan, sadece manevi tatmin. Hımm demek arabam şu kadar ediyormuş, eh iyi o zaman o kadar da içeri girmemişim, hatta kardayım bile sayılır. Özetle;
    sanal zengin herkes nette. Hem akılca hem de paraca.

• arkadaslar bakin cok kisi benimle hemfikir, topic gercekten cok faydali, gelin elbirligiyle sabit topic haline getirelim, ben 2-3 sefer yazdim ama birsey olmadi, ne yapmamaiz gerekiyorsa yapalim, cok faydali olur bence.
  • quote:

Orjinalden alıntı: otuuuz5

İnternette fiyatı;
    30-40 arası olandan..........3 - 3,5
    20-30 arası olandan..........2 - 2,5
    10-20 arası olandan..........1,5 milyar tl indirin. Üstüne birde pazarlık için asılın.
    Piyasanın düşüğü de olmaz yükseği de. Piyasa dediğin şey gerçeğin o anki görünümüdür. Alışverişin olduğu fiyat diyelim 30000 ytl, benim gönlümden geçen ise 35000 ytl. Ne yani şimdi piyasa dediğin şey düşük mü oluyor. Ya buna piyasa deme ya da cari fiyatı kabullen. Alışverişin olduğu fiyata düşük piyasa diyecek paşam, kendi hayaline ise gerçek. Satıcının istediği fiyattan sallama özgürlüğü oluyo da alıcının niye istediği fiyatı önerme özgürlüğü olmuyo. Bırakın isteyen sallasın. Sallayanlar zaten konu dışı. Ne o sallayanın satmaya ne de diğer sallayanın almaya niyeti var. İnternete ilan, sadece manevi tatmin. Hımm demek arabam şu kadar ediyormuş, eh iyi o zaman o kadar da içeri girmemişim, hatta kardayım bile sayılır. Özetle;
    sanal zengin herkes nette. Hem akılca hem de paraca.

katılıyorum..internette 12000 istenen aynı marka aynı model araçları arkadaşlarım 10500-10900 gibi rakamlara aldılar....

• 97 Kia Pregio orjinal, 160 binde, çürük ve masrafları vardı, 7.500 liraya sattım,
    07 Opel Combo en fulü, orjinal, 26 binde 21.750 liraya aldım.

Bu başlığın iş görebilmesi için bir çizelge gibi olması gerekir. Okuyarak, yarardan ziyade kafa karışıyor.
  • Arabamı sahibindende 10,500 e satılığa çıkardım.Pazara gittiğimde 11 bin yazacam. Ve o fiyattan da aşağı vermeyi pek düşünmüyorum.Ne şimdi internet piyasası malımı şişirmiş mi oldu??

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi trader83 -- 24 Kasım 2007; 2:27:35 >
  • quote:

Arabamı sahibindende 10,500 e satılığa çıkardım.Pazara gittiğimde 11 bin yazacam. Ve o fiyattan da aşağı vermeyi pek düşünmüyorum.Ne şimdi internet piyasası malımı şişirmiş mi oldu??

hayır sen arabanın fiyatını pazarlık payı bırakmak amacıyla insani ölçüler dahilinde arttırmış oldun. ama hiç alıcı olarak kimseyi aramamışsın ya da yazılanları okumamışsın veya olmaz artık.. dedirten fiyat abartmalarıyla karşılaşmamış da olabilirsin.
  • Ben zamanında defalarca oto pazarına gittim. Fiyatlar hiç de intenetten farklı değildi. Hatta yüksek bile oluyordu. İnternetin en güzel tarafı bünyeyi yormuyorsun. Ciddi alıcıysan satıcıyla randevulaşıp aracı görürsün, test edersin, pazarlığını yaparsın. Bence gereksiz bir konu olmuş. İnternetten oto ilanlarının faydalı olduğu kesin.
  • imzamdaki aracımı (70.000km-boyasız+sunroof+4lastik yeni)
    7 kasımda 19.500 aldım.
  • ben haziran 2007 de tekirdağ corlu dan aldım aracımı.98 palio hb 1600 16v.
    aracı arkadasın abisinden aldım.hanımı kullanıyordu ve arac idda ediyorum 98-99-00 lar arsında en temizler arasındadır.kadın kısın galoşla biniyormus araca.aracın içine binince sıfır aractan gelen plastik kokusunu bile alıyorum.....fazla uzatmıyım..klimalı 9400 e aldım....
  • quote:

Ben zamanında defalarca oto pazarına gittim. Fiyatlar hiç de intenetten farklı değildi. Hatta yüksek bile oluyordu. İnternetin en güzel tarafı bünyeyi yormuyorsun. Ciddi alıcıysan satıcıyla randevulaşıp aracı görürsün, test edersin, pazarlığını yaparsın. Bence gereksiz bir konu olmuş. İnternetten oto ilanlarının faydalı olduğu kesin.

kimse faydasız demiyor ki zaten, tamam başlıkla konu biraz ayrıldı zamanla, ama burada mevzu çok fazla fiyat yazılması internette.ben bizzat şahidim yaw, 14500 yazan arabaya 13250 dediler arayınca. 1250 lira benim maaşımın 1.5 katı.
  • quote:

Orjinalden alıntı: dragotreis

hayır sen arabanın fiyatını pazarlık payı bırakmak amacıyla insani ölçüler dahilinde arttırmış oldun. ama hiç alıcı olarak kimseyi aramamışsın ya da yazılanları okumamışsın veya olmaz artık.. dedirten fiyat abartmalarıyla karşılaşmamış da olabilirsin.

Biz burda galericilerle çalışmıyoruz.Direk internetten bulduğumuz ilanlar direk ruhsat sahibinden...

Sahibinden alıp adı üzerine sahibinden satıyorum.Bu işte kar gütmüyorum.Hal böyleyken benim gibi düşünen mal sahibinide araba pazarına gitmeden burdan rahatlıkla ulaşıyor.Arabayı görmeye gidiyor ve beyenirsem alıyorum.

Başlık internet piyasasına ölüm değil galericilerin internetde verdiği fiyattan yakınması sonucuna topu galericiye değil direk internetin üzerine atmadırki buda hoş bi başlık değil...

Bu arada bir şey daha söyliyeyim içinizden almak istediğiniz markayı geçiriyorsunuz.Örneğin pazara o marka araç almak ve görmek için gidiyorsunuz.Mesela ben en son gittiğimde koskoca oto pazarında istediğim modelden sadece 3 araç gördüm.Ama gelip sahibindende arattırdığımda karşıma son 1 haftada 200'ü aşkın ilan buldum.Hangisinde piyasa hakkında daha fazla fikir sahibi olabilirsiniz.Herşey ortada yorum sizin...

• quote:

Orjinalden alıntı: trader83

Bu arada bir şey daha söyliyeyim içinizden almak istediğiniz markayı geçiriyorsunuz.Örneğin pazara o marka araç almak ve görmek için gidiyorsunuz.Mesela ben en son gittiğimde koskoca oto pazarında istediğim modelden sadece 3 araç gördüm.Ama gelip sahibindende arattırdığımda karşıma son 1 haftada 200'ü aşkın ilan buldum.Hangisinde piyasa hakkında daha fazla fikir sahibi olabilirsiniz.Herşey ortada yorum sizin...

Budur
  • Biz de internete 9.250 ytl yazdık, 8.750 ytl ye verdik aracı. 98 model tempra 1.6 tüplü 103bin kmde idi.
  • tabii ki internetin faydası inkar edilemez. pazarda sınırlı sayıda araba var, doğru, nette piyasa da araştırılabiliyor farklı araçlar görülerek.
    bizim sıkıntımız abartmalarla. nasılsa atış serbest diye internette sallıyorlar, herkes mi yapıyor hayır, ben de daha dün arkadaşımın aracı için ilan verdim, 300 -500 pazarlık payı bıraktım. 19500 yazdık. zaten 19000 veren vardı mesela. 21000 yazardım rahat rahat.
    ama başlık değise de 2. el fiyat listesi diye sabit bir konu açılsa harika olur.
  • 2005 MODEL PALİO MULTİJET 23 BİN KM.(SON KASA)
    FULL VERSYONU İDİ 19.250 YTL YE SATTIM. MUĞLA
  • Üst konu yapıldı. Haydi kolay gelsin
  • 1997 Astra GLS model arabamı 11300 ytl sattım gercı yaklasık 1 ay oldu ama bu tarz araba arayanlara fıkır verebılır arac cok temızde 54000 km 2 sahibi bendım genel olarak bu cıvarlarda fiyatlar
  • 2007 accent era, lpg li, 6120 km. de hasarsız, 19000 a satıldı. ankara.

ayrıca başlık açıldığı için teşekkür ederdim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dragotreis -- 30 Kasım 2007; 18:59:00 >
  • 2002 model Palio 1.2 aracımı 10.500'e bugün internet aracılığı ile sattım. Kaza,boya yok.Temiz araç.(km: 84k)
  • 98 astra gls emsals,iz temzilikte butun bakımları aynı yetili serviste gunu gününe yapılmış aracımı 5 kasımda 13250 sattım km 83500 idi.
    gecen haftada 2004 model corsa 1.0 essentia 17000 de ilk sahibinden sıfır gibibütün bakımları gene aynı serviste gunu gününe yapılmış aracıda 15250 ye aldım.
  • 
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.