Şimdi Ara

Satıcının 'Orantısız Güçlük' ile karşılaşarak 'Misli ile Değişim' maddesini kabul etmemesi.

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2
Cevap
0
Favori
210
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Hukukçu değilim ama okuduğumu anlayabiliyorum. 6502'nin ilgili maddesinde misli ile değişim için "satıcı orantısız güçlük ile karşılaşırsa bunu yapmayabilir" diyor. Yani satıcı para iadesini seçebilir demek oluyor bu.

Benim ürünüm de monitör ve garanti sonlarına doğru olay çıktı. Tabii ki fatura tutarı şu anki değerinden 4te 1'i. Fatura tutarını asla kabul etmek istemiyorum. Ama bir arkadaş bir konu açmış THH reddetmiş sonra da mahkeme reddetmiş.

Peki ama aynı maddenin devamında orantısız kavramının değerlendirilmesiyle ilgili "malın ayıpsız değeri, ayıbın önemi ve diğer hakların kullanılmasının tüketici tarafında sorun teşkil edip etmeyeceği" diye bir kısım var.

Tamam işte tam olarak diğer hakların kullanılması tüketici tarafından sorun teşkil ediyor ?? Malımın değerinin 4'te 1'ini iade alıyorum. Bu sorun değil de nedir sorun?

Nasıl burada karar satıcı lehine çıkabilir ya. Bu ne biçim bir hukuk düzeni. Yazılanı okuyamıyor mu bu insanlar?

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.