Şimdi Ara

Satıcılar neden kaprisli?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
43
Cevap
0
Favori
1.570
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
5 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Merhabalar ben kaç senedir hem bayilerden hem de sahibinden araç araştırıyorum
    gözlemlerime göre piyasada aynı fiyata sıfır araç olmasına rağmen 5-6-10 senelik arabalarını sorduğumuzda tersleyen çok kaprisli tiplerle karşılaştım mesela kime mesaj atsam ''hayırdır?''
    mesleğimi neden soruyorsun?
    sen benim mesleğimi mi arabayı mı alacaksın gibi sığ sığ cevaplar artı mesaj atınca da bana mesaj atmayın arayın diye satmıyorum vermiyorum diye şımarmalar filan
    sanırsın arayınca bize çok güzel ses tonuyla açıklama yapacak
    ben mi ona araba satıyorum o mu bana satacak
    bayileri arıyoruz bazen nazlanmalar mırın kırın etmeler beni neden rahatsız ettin gibi ses tonu cırtlak cırlak cırlak bayanlar çıkıyor hani sanki vermek istemiyormuş gibi bekletmeler filan bir ketumluk ağızlarından cımbızla laf aldık ve meslek bile sorsak azarlamalar bir kaprisler
    bu insanların hali tuhaf
    her fiyata her çeşit araba varken neden böyle ki?

• Enerjiyi kuantumu bilmem hocam.

Satış yapanın mesleği değil de, yerinin yurdunun belli olması önemli.

Doktordan olunca araba steril

Öğretmenden olunca araba entelektüel

Askerden olunca disiplinli olacak değil ya.

Önemli olan satıcının bilinen biri olmasının, en azından alengirli işlere girmeyecek biri olmasının teminatı olarak düşünmeliyiz. Ama bu meslek merakı ve neyi neden yaptığını düşünmemezlik işin içine girince;

Jinekologtan

Bordo bereliden

Astronomdan

Profesörün kaynından vs. gibi ilanlar veriliyor. Birçoğu eğlenmek amaçlı orantısız zeka kullanarak oluşturuluyor.

Neyse, önemli olan satıcının abuk subuk işler yapan-yapabilecek biri olmaması.
    Araç meslek ilişkisi çok saçma

Kendimden örnek vereyim benim araç her 9 binde bakıma girer yagını suyunu hep erken değiştiririm aracıma binerken inerken her zaman en az 30 saniye beklerim

Aracım her zaman parfüm kokar siğara içmem içirmem koltuklar kılıflıdır

Şimdi ben sanayide çalışan işçiyim, kafadan atıyorum mühendisin aracı benim araçtan dahamı temiz oluyor bence çok saçma
    adamdan şase numarası istedim. ben vermem dedi. yaw şase numaranı öğrensem ne gibi bir üçkağıt yapabilirim dedim. yok olmaz vermiyorum dedi.

neyse plakasından şase numarasını öğrendim. meğer haspam ilk sahibinin yaptığı ama işlem yapılmamış kazayı gizliyormuş. onun için şaseyi vermiyormuş.
    Sorduğu sorulara bak, yazdığı hakarete bak. Ben paronayak manyağım demiyor da duş almadığından kokuşmuş Türkler diyor.
    Sırf şu içindeki irini dökebilmek için, yok satıcılar nazlıymış, yok meslekleri neymiş goygoyu yapıyor.
    Senin gibi manyakların derdi araba falan değil millete hakaret edebilmek için bahane arıyorsun.
    Meslek-araç ilişkisini hala anlamamış ve merak eden arkadaşlar bir de şu yönden baksınlar;

Doktor-Öğretmen-Memur kişiler eğer bir dolandırıcılık-dalavere yaparlarsa haklarında soruşturma açılır ve işlerini kaybetme tehlikesi yaşarlar. Memurlar yasasında bu vardır. Bu nedenle size pert araba satmaya uğraşmazlar. Tabii geneli için konuşuyorum. Mutlaka arada çürük elmalar vardır. Kimsenin dürüstlüğüne kefil değilim. Ama tekrar söyleyeyim, "genel olarak" memur kişilerden araç alırken kandırılma riskiniz çok daha azdır. Adam zaten üç-beş-on yılda değiştirebileceği bir arabadan üç beş bin lira fazla kazanmak için memuriyetini riske atmaz zaten aylık o civarda kazanıyordur. Niye riske girsin?

Ekleme: Ayrıca Doktor-Öğretmen-Memur kişinin yeri yurdu bellidir. Size bir yamuğu olursa, arabada kendinin bile bilmediği bir kusur varsa gidip o kişiyi kurumunda bulursunuz. Ortalardan kaybolamaz. Gider hesabını sorarsınız.
  • Alıcılar, satıcıları bu hale getiriyor...

Sizi tenzih ederim ama aptal aptal ölücüler saçma sapan tekliflerle geliyorlar.

Araba satacağınız zaman anlarsınız neden böyle olduklarını...
  • Adam haklı, mesleğini ne yapacaksın? Öğretmenden satılık yazan tiplere gıcık oluyordum demek ki arayan da varmış.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • sahibinden almanın anlamı ne o zaman adam kim ilk sahibi mi nerede çalışıyor tabi ki sorulacak ama mesajlaşmıyorlar amacı beni arasın ben boş laflarla baş ağrıtayım uzun konuşayım ve hiç bişey söylemeyim kafası kazan gibi olsun mu biz bunların hepsini arayacak olsak işimiz var
    bayilerin elemanları da telefondan extra itici
    kimse bunların afrasına tafrasına kaprisine üstüne bir de para bayılmasın şımarıklığın lüzumu yok ya herkes haddini bilsin
  • adamdan şase numarası istedim. ben vermem dedi. yaw şase numaranı öğrensem ne gibi bir üçkağıt yapabilirim dedim. yok olmaz vermiyorum dedi.

neyse plakasından şase numarasını öğrendim. meğer haspam ilk sahibinin yaptığı ama işlem yapılmamış kazayı gizliyormuş. onun için şaseyi vermiyormuş.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Armin van Buuren*

Adam haklı, mesleğini ne yapacaksın? Öğretmenden satılık yazan tiplere gıcık oluyordum demek ki arayan da varmış.

ne demek mesleğini ne yapacaksın o kullanıcının hayat tarzı görünüşü bile merak konusu olur kaç senelik araba ve o kişi binmiş
  • Ben araba alırken bakıyorum arabanın benzeri bir arkadaş ilanda istenen fiyatın 14 bin lira altında daha yeni almış. Ona göre fiyat düşünüyorum.

Satan da ilan fiyatlarına bakıyor pert çıkması araca benim arkadaşın aldığı temiz araç fiyatı isteniyor, o da 10-15 bin fazlasını istiyor kendince haklı olarak.

Ben adama arkadaşın aldığı fiyatı teklif edince on bin aşağı teklif mi olur ölücü deyip kızıyor.
    Ben kendim satarken ölü fiyat verene nazikçe olmaz kardeşim diyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MaDMaxiBo -- 18 Kasım 2017; 20:34:35 >
  • kokusu sinmiş anlasanıza arkadaşlar enerjisi var arabada meslek o sebepten merak ediliyor
  • baş sorumlu vw grup satış temsilcileri,, fiyatlarımıza zam gelecek alıyosanız alın, yoksa bi defolup gidin, zamanımı boşa harcamayın, sıradaki müşteri yağlıya benziyor , bakışlardan anladım , hatta garanti sattım ben, yok arabamız kalmadı kusura bakmayın masayı terkedin lütfen,,

2. eldede gerçek alıcı yok,, hep al satcılar, galericiler kol geziyor,, nerden biliyoruz, isim veya cep numarasını arama motoruna yazıyorum, genelde düşük teklif veren bir bakmışsın oda ne galeri çıktı,, 5 ila 10 arası düşük teklifler bu tipler,, birçok kez doğruladım , günaha girmemek adına,,

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• az önce tam mesaj attım adamlar hiç açıklama yapmıyor ve bizim koşa koşa ona yalaklık yapmamızı bekliyor çok ağır abilermiş
    adamın kendi kullandığı araba değil alıp sattığı için ve saklayacakları var diye gergin böylelerinden araç almayın
    yani araç alacağınız kişi olmadık şeylere aksilik yapıyorsa en normal sorulara çıkışıyorsa uzak durun
    ben o bayilere de kesinlikle uğramam ya düzgün davranmayı bilsinler önce
  • adı üstünde satan bunlar satan :)
  • 5 senelik kutu kadar araba 60 bin olmuş ve Türkler her gün duş alan insanlar değiller kokuşmuş arabanız var üstüne azara gelemem mocklu satıcılar
  • Araç meslek ilişkisi çok saçma

Kendimden örnek vereyim benim araç her 9 binde bakıma girer yagını suyunu hep erken değiştiririm aracıma binerken inerken her zaman en az 30 saniye beklerim

Şimdi ben sanayide çalışan işçiyim, kafadan atıyorum mühendisin aracı benim araçtan dahamı temiz oluyor bence çok saçma

• şükrediyorum neden dersen benim o 4-5 senelik arabalara hallenmemden dolayı beni azarlayıp uyandırıyor her şeyde bir hayır var ki
  • quote:

Orijinalden alıntı: cnyttt

kullanılan eşyalar sahibinin enerjisini yüklenir
    titizliğimden değil
  • Doğuş Beylikdüzü bayiisinde Skoda bölümünde birisi vardı ismini hatırlamıyorum saçma sapan sorgularımıza bile ciddiyetle güler yüzle cevap vermişti. Büyük ihtmal bir dahaki aracım Skoda olcak ve ben o arkadaşı bulucam. Keşke herkes işini güzel yapsa.

• internette her arabaya bahane bulmuş millet zaten kimse araba beğenmez ama dışarıda park yeri yok
  • quote:

Orijinalden alıntı: omgomg

sahibinden almanın anlamı ne o zaman adam kim ilk sahibi mi nerede çalışıyor tabi ki sorulacak ama mesajlaşmıyorlar amacı beni arasın ben boş laflarla baş ağrıtayım uzun konuşayım ve hiç bişey söylemeyim kafası kazan gibi olsun mu biz bunların hepsini arayacak olsak işimiz var
    bayilerin elemanları da telefondan extra itici
    kimse bunların afrasına tafrasına kaprisine üstüne bir de para bayılmasın şımarıklığın lüzumu yok ya herkes haddini bilsin

sahiplik süresini mesajla öğreniyorsunuz zaten. hile olacaksa illa oluyor. yok dosya kapatmıyor yok bilmemne. allah belasını versin topunun. adam gibi bir iş yapamıyoruz ülkecek. sıfır araba almaya bile boya cihazıyla gidiyoruz artık var mı ötesi.hırsızlık içimize işlemiş.sorsan herkes kul hakkından korkuyor herkes delikanlı.

• benim aracı alma diyor hocam öyle tipler dolaylı olarak herhal

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: omgomg

quote:

Orijinalden alıntı: cnyttt

kullanılan eşyalar sahibinin enerjisini yüklenir
    titizliğimden değil

Enerjiyi kuantumu bilmem hocam.

Satış yapanın mesleği değil de, yerinin yurdunun belli olması önemli.

Doktordan olunca araba steril

Öğretmenden olunca araba entelektüel

Askerden olunca disiplinli olacak değil ya.

Önemli olan satıcının bilinen biri olmasının, en azından alengirli işlere girmeyecek biri olmasının teminatı olarak düşünmeliyiz. Ama bu meslek merakı ve neyi neden yaptığını düşünmemezlik işin içine girince;

Jinekologtan

Bordo bereliden

Astronomdan

Profesörün kaynından vs. gibi ilanlar veriliyor. Birçoğu eğlenmek amaçlı orantısız zeka kullanarak oluşturuluyor.

Neyse, önemli olan satıcının abuk subuk işler yapan-yapabilecek biri olmaması.

• 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.