Şimdi Ara

Sata2 SSD HD AHCI sorunu(YArdım)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
7
Cevap
0
Favori
479
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Herkese iyi forumlar arkadaşlar çok sıkıntı yaşadığım bir durum var corsair 120 gb ssd hd var lakin okuma hızım 220MB/s 'lerde anca . Araştırdım AHCI diye bir seçenek varmış bios ayarlarında lakin bütün makalelere bakmama rağmen sorunu çözemedim ve bios ayarlarında AHCI seçeneğini bulamadım bu konuda yardım edebilecek varsa şimdiden çok teşekkür ederim.
    Anakart: Gigabayte GA-G41M-Combo (rev. 2.0)

• SAğolasın hocam gerekli bilgileri aldım
  • quote:

Orijinalden alıntı: spacetimereality

https://www.technopat.net/sosyal/konu/ga-g41m-combo-rev-2-0-ssd-ahci-mode-aktiflestirme.535448/
    https://forum.donanimhaber.com/ga-g41m-combo-rev-2-0-ssd-ahci-mode-aktiflestirme--131970715
    Bir konu daha var yardımcı olabilir misin?
    Kingston 4x4 gb toplam 8 gb ram sistemim var 1333 mhz
    r7240 2 gb ekran kartı
    gigabayte 41 combo 2.0 versiyon anakart
    120 gb corsair SSD

Ben bu pcde çok sorun yaşıyorum bazen pc kitlenip kapanıyor. Pwp Knight online oynarken donuk donuk gidiyor bu pcde ne arızalı olabilir hocam bi tahminin varmı?

• samedengin kullanıcısına yanıt
    Nokta atışı şu parçada sorun var diyemem, tek tek tüm parçaları deneme yanılma yöntemi ile bulmanız lazım. Öncelikle bios güncellemeyi deneyin, sorunun devam ediyorsa, farklı bir psu ile test edin. Sonrasında bellekleri tek tek farklı slotlarda çalıştırın. Onborad ekran kartı ile deneme yapın, elinizin altında mekanik disk vara onu deneyin. Olası driver problemlerin önüne geçmek için temiz kurulum yapıp, anakart üreticisinin sitesindeki driverları kullanın. Daha önce bios güncelleme yapmadıysanız, gerekli ön bilgiyi edinmeden bios güncelleme yapmayı denemeyiniz!

Kısacası sorunu çözmeye, ilk olarak yazılımsal problemlerden dolayı, donma var mı diye temiz kurulum yaparak başlamak daha mantıklı olur.
  • SATA2 zaten 200-300mb arası sınırı vardır. AHCI ile alakalı olduğunu zannetmiyorum.

Donma problemi için ramleri tek tek dene.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Yunusolcay -- 2 Haziran 2019; 21:48:31 >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.