Şimdi Ara

SATA II & SATA III Farkı! (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
42
Cevap
2
Favori
65.225
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: kiro

dalga geçmek derken ?

adam bu işi yapsa bir şekilde olumsuz sonuç alsa parasını gönderecek misiniz, uyarmak suç mu, herkes zengin değil

2010 yılından kalma konuyu hortlatıp soru soruyorsun, yine iyi düzgün yanıtı da almışsın.

Ama haklısın dalga geçmek tam doğru olmamış, cehalet demek daha doğru olurmuş.

Gigabyte'ın yetkilisi muğlak yanıt veriyor çünkü senin gibi kara cahili başından savmak istiyor.

SATA 2 de SATA 3 de takılır, bir sorun da çıkmaz, kimsenin de parası yanmaz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: mselcuks

quote:

dalga geçmek derken ?

adam bu işi yapsa bir şekilde olumsuz sonuç alsa parasını gönderecek misiniz, uyarmak suç mu, herkes zengin değil

2010 yılından kalma konuyu hortlatıp soru soruyorsun, yine iyi düzgün yanıtı da almışsın.

Gigabyte'ın yetkilisi muğlak yanıt veriyor çünkü senin gibi kara cahili başından savmak istiyor.

bana şimdi lazım oldu o yüzden hortlattım, sen sana lazım olmadan 3 sene önce hortlatırsın, sözünü iade ediyorum bay bilgili:
    http://forum.darkhardware.com/viewtopic.php?f=3&t=194598#p1804160

• quote:

bana şimdi lazım oldu o yüzden hortlattım, sen sana lazım olmadan 3 sene önce hortlatırsın, sözünü iade ediyorum bay bilgili:

İşte cehalet dediğim bu.

Tüm SATA disklerin üzerinde jumper ayarı vardır. Hepsini SATA1 olarak gösterip sorunsuz kullanırsın.
    Sonuç olarak çalışmama diye bir sorun olmaz, kimsenin de parası yanmaz.

Forum kullanmayı bilen kişi konu hortlatmadan da yeni mesaj açmayı becerir, bir böyle adı gibi olanlar beceremiyor.

• quote:

quote:

İşte cehalet dediğim bu.

Tüm SATA disklerin üzerinde jumper ayarı vardır. Hepsini SATA1 olarak gösterip sorunsuz kullanırsın.
    Sonuç olarak çalışmama diye bir sorun olmaz, kimsenin de parası yanmaz.

Forum kullanmayı bilen kişi konu hortlatmadan da yeni mesaj açmayı becerir, bir böyle adı gibi olanlar beceremiyor.

sağol, bana insanlarla nasıl konuşma"ma"m gerektiğini çok iyi öğrettin. ben teknik cahilliğimle mutluyum

• quote:

quote:

dalga geçmek derken ?

Hocam benim anakartın sata çıkışı var, sata3 ssd alıp takmak istiyorum bir sıkıntı olurmu?

Bu arada Hort

• rudolfo3639 kullanıcısına yanıt
    Sata kaç? 1 ya da 2 ise sırasıyla onların genişilği olan 150Mb/s 300Mb/s'nin üstüne çıkamaz ama yinede sorunsuz çalışır.
  • quote:

Orijinalden alıntı: 7Mhz

Sata kaç? 1 ya da 2 ise sırasıyla onların genişilği olan 150Mb/s 300Mb/s'nin üstüne çıkamaz ama yinede sorunsuz çalışır.

Sata hocam duz sata

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • O zaman okuma yazmada 150'nin üstüne çıkamazsın ama erişim süresi yine aynı olacaktır. Bu nedenle hdd ile karşılaştırdığında hız farkı yine fazlasıyla hissedilir düzeyde olacaktır.
  • quote:

Orijinalden alıntı: 7Mhz

O zaman okuma yazmada 150'nin üstüne çıkamazsın ama erişim süresi yine aynı olacaktır. Bu nedenle hdd ile karşılaştırdığında hız farkı yine fazlasıyla hissedilir düzeyde olacaktır.

Benim tek derdim downloadlarin tamamlanmasi sirasinda kasmamasi

• ECS 661 FX-M 478 Pin İntel P4 anakartım var. VGA Slotu bile AGP. Sata 1 Anakart. Ve geçenlerde eski 80 GB lık ide Harddiskim bozuldu yerine Seagate 1 TB 64MB Cache Sata3 HDD alıp taktım. Sorunsuzca kullanıyorum. Herhangi bir Jumper ayarıda yapmadım. Performansda gayet iyi. Saygılar.

Edit: Orda burda bilgisayar teknik servis çalışanıyım ve çok şey biliyorum diye geçinen insanların hiçbir halt bilmediklerine defalarca şahit oldum. Sattığı anarkartın soket yapısından bi haber pek çok satıcıyla karşılaştım. Bunun gibi bir sürü kötü örnek. Uzun lafın kısası çok biliyorum ayaklarındanki insanlardan duyduklarınıza inanmayın. İnternet gibi güçlü bir kaynak var elinizin altında araştırın.

Mesela ben sata 1 portunda sata 3 diskin çalıştığını yabancı bir forumda okumuştum. Saygılar.

• Beyler sata 2.0 ile sata 3.0 kablosu farklı mı yani bunu anlayamadım da
  • quote:

Orijinalden alıntı: halit86

Beyler sata 2.0 ile sata 3.0 kablosu farklı mı yani bunu anlayamadım da

Hayır hocam farklı değil ama kablo kalitesi bakımından farkı var

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: DGMI

quote:

şimdi sata 3.0 Hdd alcam bendeki eski kabloyu da değiştirip sata 3.0 kablosu alıp Hdd'yi anakarta bağlıycam ?
  • quote:

quote:

quote:

şimdi sata 3.0 Hdd alcam bendeki eski kabloyu da değiştirip sata 3.0 kablosu alıp Hdd'yi anakarta bağlıycam ?

Sata 3.0 kablosu diye bir şey yok hocam, onlar firmaların ürün farklılaştırmasına giderek ürün satmayı amaçlamasından başka bir şey değil. Ama marka-kablo kalitesi diye bir şey var. Yani sata 3.0 kablo teknolojisi yok yani hocam. Siz önce diskinizi alın, mevcut kablonuzla bağlantınızı yapın, sonra test yapıp bunu görebilirsiniz hocam. Ama dediğim gibi, elinizdeki kablo kalitesizse o ayrı

• quote:

Orijinalden alıntı: dr_burak

sata 3 su anda hizli ssd ler icin gerekli bir secenek mekanik hdd sata 2 nin bile hizinin yanindan gecemiyor
    ama usb 3 un farkını hıssedersin cunku usb 2 den hizli hdd var zaten

+

• quote:

quote:

quote:

quote:

Sata 3.0 kablosu diye bir şey yok hocam, onlar firmaların ürün farklılaştırmasına giderek ürün satmayı amaçlamasından başka bir şey değil. Ama marka-kablo kalitesi diye bir şey var. Yani sata 3.0 kablo teknolojisi yok yani hocam. Siz önce diskinizi alın, mevcut kablonuzla bağlantınızı yapın, sonra test yapıp bunu görebilirsiniz hocam. Ama dediğim gibi, elinizdeki kablo kalitesizse o ayrı

sağol kardeşim anladım.. bu seye benziyor ekran kartın ddr2nin ddr3 olması gibi bişey olsa gerek..kanalı aynı ama çalışan yollar farklı

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

sağol kardeşim anladım.. bu seye benziyor ekran kartın ddr2nin ddr3 olması gibi bişey olsa gerek..kanalı aynı ama çalışan yollar farklı

Rica ederim hocam, aynen. Ancak anakartta hem sata2 hem sata3 girişi varsa sata3 olana takın sata3 bağlantısı sağlayabilmek için

• merhaba arkadaslar bilgisayarim acer v3 571g sata 3 hard disk takabilirmiyim bilgisayar 30 40 saniyede aciliyor

• Bilmemek ayıp değil öğrenmemek ayıp derdi bir hocam
    Benim anakarta gigabyte h55m d2h ve özelliklerinde
    6 x SATA 3Gb/s connectors
    Yazıyor. Şimdi bu sata 2 mi 3 mu onu nerden anlayabilirim?

(Ssd takmayı düşünüyorum)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi xardias -- 27 Kasım 2015; 18:58:45 >
  • h55h- cm anakartım var sistemim eski. Samsung 500 gb sata hard diskim bozuldu hard disk almayı düşünüyorum gözüm yükseklerde değil.
    Eskisi kadar boyutunda olsun biraz dahahızlı olabilir n11 .com dan şu hard diski buldum fiyatı tam bana göre yüksek bi meblağ vermek istemiyorum tavsiyeniz ned,r beyler.
    Toshiba 500 GB 3.5" 7200 RPM Sata3 32MB Harddisk DT01ACA050 120 lira

SAMSUNG 750 GB 3.5" SATA 3.0 7200RPM Dahili Harddisk 130 lira beyler hangisini tavsiye edersiniz

http://urun.n11.com/hard-disk/samsung-750-gb-35-sata-30-7200rpm-dahili-harddisk-P63544803?icid=990007_prudsys_productdetail_crosssell

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi isababa1906 -- 22 Aralık 2015; 23:44:46 >

• 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.