Şimdi Ara

Sata-IDE sorunum ve Sata jumper çıkarmalımıyım

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
5
Cevap
0
Favori
1.194
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
    ST380011A<80gb(ide)
    ST332062 0AS<320gb(Sata)
    harddisk bulunmakta.Windows üzerinde C ve D sürücüleri Sata,E sürücüsü ise ide fakat dostayken,windows kurarken,acronis programı ile boot ettiğim zaman 80gb C sürücüsü olarak görünüyor,sata bölümler ise d ve e olarak görünüyor.Anakartım Gigabyte Ga-m61p-s3 biosta
    ide channel 0 ST380011A<80gb(ide)
    ide channel 0 Asus dvd rw
    ide channel 2 ST332062 0AS<320gb(Sata)
    ide channel 3 none
    ide channel 4 none
    ide channel 5 none
    durumda,ide harddisk'i ve dvd'yi söktüm,sata hdd'nin jumperi ile oynadım ide0 channel'a geçiremedim satayı.acaba ide channel 0'lar ide bağlantısı için ayrılmış bölümlermi?dos ve win kurulumda jumper ayarı ile satayı c olarak gösteremezmiyim?Tuhaf olan win kurulumunda sata d görünsede oraya kursamda windowsta c'ye dönüşüyor:S

Sata-IDE sorunum ve Sata jumper çıkarmalımıyım

harddiski sata2 olarak aldım jumper takılı Serial ATA jenerasyonu 1 -1.5G diyor sata1 olarakmı çalışıyor acaba harddisk?arama yaptım çıkarılması öneriliyor fakat jumper çıkarmak hdd ömrünü kısaltırmı?sata jumperi ile primary harddisk durumuna getirebilirmiyim acaba?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ka aN -- 14 Mart 2008; 14:39:19 >

• sata diskin arkasındaki jumper, sata2 disklerin sata1 modunda çalışması için koyuluyor...eski sistemlerdeki sata kontrolcüler problem yapmasın diye..anakartın sata2 destekliyorsa iptal edebilirsiniz..

c d e meselesine gelince; madem windows kurduktan sonra tekrar c: oluyor neyi kafanıza takıyorsunuz ?? Boşverin dosta yada diğer bootable programlarda ve windows kurulumunda öyle gözüksün...çok dert ediyorsanınz ide harddiski söktükten sonra bu işlemleri yapın, sata disk bölümlerini c ve d olarak görecektir
  • quote:

Orjinalden alıntı: clarion

sata diskin arkasındaki jumper, sata2 disklerin sata1 modunda çalışması için koyuluyor...eski sistemlerdeki sata kontrolcüler problem yapmasın diye..anakartın sata2 destekliyorsa iptal edebilirsiniz..

c d e meselesine gelince; madem windows kurduktan sonra tekrar c: oluyor neyi kafanıza takıyorsunuz ?? Boşverin dosta yada diğer bootable programlarda ve windows kurulumunda öyle gözüksün...çok dert ediyorsanınz ide harddiski söktükten sonra bu işlemleri yapın, sata disk bölümlerini c ve d olarak görecektir

tmm jumperi çıkarıyorum.C d e mesesi bilgi sahibi olmak istedim,ide hddler sistem normal olarakmı ilk bölümler oluyor yoksa başka bi ayarı var gibisindenmi..tşk ederim kapatıp jumperi çıkarıyorum..
    Birde;
    Features NVIDIA® SATA 3Gb/s with RAID function
    4 SATA 3Gb/s connectors
    Anakartın sitesinde sata2 olarak bi yazı bulamadım,bu 3gb/s Sata2 mi oluyor acaba ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ka aN -- 14 Mart 2008; 14:46:33 >

• evet 3gb sata2 oluyor...ide kontrolcüler varsayılan olarak ilk atandıysa bios da, buna takacağın hdd dvd gibi aygıtlar sata lardan önde olacaktır (c d e)...
  • quote:

Orjinalden alıntı: clarion

evet 3gb sata2 oluyor...ide kontrolcüler varsayılan olarak ilk atandıysa bios da, buna takacağın hdd dvd gibi aygıtlar sata lardan önde olacaktır (c d e)...

Mevcut aktarım modu Serial ata Jenerasyonu 2 - 3G olduHd Tach testi öncekine göre Burst Speed hemen hemen 2 katına çıktı,tekrar sağol
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.