Şimdi Ara

sata 2 ye xp kuramıyorum, herşey ortada kaldı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
7
Cevap
0
Favori
417
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

intel p 4 2.66 işlemci
    asus p5ld2 vm anakart
    1 gb ram
    dvd rw nec 3540
    seagate ide 120 gb
    seagate ide 80 gb
    xp pro sp2

bu sisteme western digital sata 2 320 gb 16 mb cache hdd aldım ekledim, yeni xp yi sata2 ye kurayım diğerlerini yedekleme olarak kullanırım diye planladım. fakat sata2 ye xp yi kuramadım, xp cdsinden krulum dosyalarını alıyor sonra windowsu kurma aşamasında mavi ekran veriyor. bunu üstelik eski ide hdd üstüne yeni xp kurmaya kalktığımda da tekrarlıyor. bu arada sata 2 yi formatlayıp c ve d olarak iki parçaya da böldüm, hatta sata 2 içine dosya bile kopyaladım buralarda sorun yok.

şunları denedim:

farklı xp cdsiyle de kurmayı denedim işe yaramadı
    farklı bilgisayarda disket oluşturmayı denedim o da işe yaramadı
    anakart cdsinden sata 2 disket oluşturmayı denedim fakat disket oluşamıyor bir sebepten, işlem yarıda kalıyor hep.
    ramlarin yerini değiştirdim yine düzelmedi.
    sadece sata 2 yi bağladım yine olmadı.

öneriler veya denenmiş bilinen kesin işlemler neler olmalı?
    bu durumda en son bilgisayarı parçalarına ayırıp satmayı topluca garatili, herşeyiyle tamamlanmış makina almayı düşünüyorum her ne kadar para da yoksa.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gitaras -- 8 Aralık 2006; 19:28:36 >

• Bildiğim kadarı ile o hata windows cd sinin sorunlu olmasından kaynaklanıyo.( bu değişik hdd lere de yükleyeme meni açıklar) Cd yi değiştir bi dene.
  • quote:

anakart cdsinden sata 2 disket oluşturmayı denedim fakat disket oluşamıyor bir sebepten, işlem yarıda kalıyor hep.

Disket sürücü arızalıdır. Bende de öyle oldu. Değiştirdim, yenisini aldım ve düzeldi.

Biostan boot HD olarak SATA2 yi göster.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SavageWarrior -- 8 Aralık 2006; 19:27:49 >
  • malesef farklı xp cdsi veya disket sürücüsü denendi işe yaramadı. sanırım bilgisayarı parçalara ayırıp satacağım yenisini alacağım.
    yalnız şunu anlamadım "biosdan boot hd göster" ne tür bir şeydir. daha da karmaşıklaştırmasın işleri pek anlamıyorum bu işlerden ne de olsa.
  • HD =Hard disk.
    IDE olarak ayarlıdır o ayar. Boot menüsünde boot hd hangisi görülür. 2. sayfada falan o ayar olmalı.
  • bendede çok benzer bir problem var bilgisi olan yokmu. işin garibi benişm anakart artık ıde diskleri takıncada tanımıyoy. aslında biosda görüyore ama xp kurarken takılı disk yok diyor işin içinden çıkamadım.
  • quote:

Orjinalden alıntı: Paecon

bendede çok benzer bir problem var bilgisi olan yokmu. işin garibi benişm anakart artık ıde diskleri takıncada tanımıyoy. aslında biosda görüyore ama xp kurarken takılı disk yok diyor işin içinden çıkamadım.

anakartın ne??
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.