Şimdi Ara

Sarımsaklı şampuan yapımı (denendi işe yarıyor)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
5
Cevap
1
Favori
5.617
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhaba, saçlarım kuru ve çabuk şekil almazdi, her yıkamaya dökülürdü, bir ablamla muhabbet sırasında,
    saçlarımın seyrekliğinden bahsetti ve bi öneride bulundu;

Kendi kullandığım komili zeytinyağlı şampuan kabına koydum karışımımı.
    1 baş sarımsak'ı ayıklayıp, iyice ezip, 1 bardak sütle kaynatıp şampuan kabına koydum.. Sütle kaynatmadaki amaç kokunun önüne geçmekdi.
    İyice çalkalayıp üstüne 1 kaşık hakiki zeytinyağı ekledim.
    Doğal antioksidan kaynağımı elde ettim, bu arada şampuan kabında 1 parmak kadar şampuan kalmışdı, dökmedim köpürtsün diye..
    Uygulama her sabah.

Ayrıca 1 adet yaş mayayı 1 kaşık sıcak suyla krem haline getirip saç diplerine sürün ve donmaması için streç veya havluyla saçınızı sarın,
    2,3 saat bekletip yıkayın.
    Uygulama haftada 1 (bunu daha denemedim, ama bu akşam deniyeceğim)

Not; gayet ciddiyim, cidden işe yaradı ne kepek, ne yağ nede dökülme var..
    Sadece sarımsağı iyice ezip kafaya sürerseniz hem yakıyor, hem kokusu 3,5 gün gitmiyordu,
    süt sayesinde kokudan kurtuldum, zeytinyağı ilede yumuşacık oldu yemin ediyorum.

• Mesajım bulunsun .

Saçlarım kısa 1 ay içinde uzuyor uzadığı zaman fenasal yağlı oluyor cidden işe yarıyorsa helal olsun bu arada sütle nasıl kafayı yıkıyorsun anlamadım normal su kullanmıcakmıyız ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: StoryBro

Mesajım bulunsun .

Saçlarım kısa 1 ay içinde uzuyor uzadığı zaman fenasal yağlı oluyor cidden işe yarıyorsa helal olsun bu arada sütle nasıl kafayı yıkıyorsun anlamadım normal su kullanmıcakmıyız ?

cevap bekliyoruz
  • Arkadaşlar işe yarıyor mu ?

Bana mantıklı geldi. Zigavus diye şampuan var n11 de en çok satolanların içinde. Bir sürü insan kullanıyor sanırım.

Bu yapılan en azından doğal. Daha faydalı olabilir mi ? Kullanan arkadaşlar var mı ?

http://urun.n11.com/sac-bakim-seti/zigavus-extra-plus-250-ml-sarimsakli-sampuan-3-adet-P57080528
  • @cetera
    5 ay kadar kullandım, dökülme durdu, yağlanma sorunu ortadan kalkdı, ince telli saçlar dahada gürleşti..
    Sonra vurdum duymaz oldum ne bulduysam onu kullandım, şuan'da yine aynıyım hd mentol kullanıyorum, anladımki dökülme stres kaynaklıymış..
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.