Şimdi Ara

Sapphire Vapor X r9 280X TRI-X mi yoksa Asus r9 280X Directcu2 TOP mu?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
22
Cevap
0
Favori
662
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar iki ekran kartı arasında kaldım bana ikisinin arasında tercih yaptırıp sebebini söyler misiniz?

SAPPHIRE VAPOR-X R9 280X 3GB GDDR5 TRI-X OC WITH mi yoksa ATİ RADEON R9 280X ASUS DRECTCU2 DX11.2 3GB DDR5 384BİT

Sapphire Vapor X r9 280X TRI-X mi yoksa Asus r9 280X  Directcu2 TOP mu?
     Sapphire Vapor X r9 280X TRI-X mi yoksa Asus r9 280X  Directcu2 TOP mu?
     Sapphire Vapor X r9 280X TRI-X mi yoksa Asus r9 280X  Directcu2 TOP mu? Sapphire Vapor X r9 280X TRI-X mi yoksa Asus r9 280X  Directcu2 TOP mu?

• Kendim Asus modelini kullandim oldukca memnundum bir sıkınti cikarmadi ama o modelin sorunlu olma ihtimali cok varmis bende sorun yapmadi neyse ki . 280X'de daha cok sappphire oneriliyor sapphire alabilirsiniz ya da MSI'da alinabilir.
  • Sapphire R9 280X'i tercih et. Asus R9 280x'de çoğunlukla sorun çıkıyor. Bende Asus R9 280x kullanıyorum sorun yaşamadım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mali87 -- 4 Mart 2015; 14:17:45 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: mali87

Sapphire R9 280X'i tercih et. Asus R9 280x'de çoğunlukla sorun çıkıyor. Bende Asus R9 280x kullanıyorum sorun yaşamadım.
    2.el alacağım da garanti süreleri aynı asus sadece 1 ay kullanılmış sapphire ise 7 ay kullanılmış garantileri mevcut yani sorun galiba nadir çıkıyor ben biraz daha asus tercih etmek istiyorum sapphire'in kartını hiç kullanmadım asus kadar kaliteli midir
  • quote:

Orijinalden alıntı: oguzyanik

2.el alacağım da garanti süreleri aynı asus sadece 1 ay kullanılmış sapphire ise 7 ay kullanılmış garantileri mevcut yani sorun galiba nadir çıkıyor ben biraz daha asus tercih etmek istiyorum sapphire'in kartını hiç kullanmadım asus kadar kaliteli midir

Alıntıları Göster
    1-1.5 aydır Asus kullanıyorum herhangi bir sorunla karşılaşmadım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Drec-T

1-1.5 aydır Asus kullanıyorum herhangi bir sorunla karşılaşmadım.

Alıntıları Göster
    asusa sorunlu diyorlar tabi ben denemediğim için bişey diyemiyorum kart sahibi olan arkadaşlar daha iyi bilgi vericektir ama ben olsam sapphire alırdım şu an sapphire r9 280 kullanıyorum sorunsuz bi şekilde
  • 280x tri-x mi vapor-x mi 2si farklı
  • quote:

Orijinalden alıntı: SHIHAD

280x tri-x mi vapor-x mi 2si farklı

https://store.donanimhaber.com/64/21/29/64212906c17ef7d5f9e9dd8ae7fb034e.jpg

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi oguzyanik -- 4 Mart 2015; 15:42:43 >
  • SHIHAD kullanıcısına yanıt
    quote:

280x tri-x mi vapor-x mi 2si farklı

http://content.hwigroup.net/images/products/xl/205767/2/sapphire_radeon_r9_280x_vaporx_trix_oc_3gb.jpg

hangisi hocam tercihiniz
  • Asus modelinde önceden arctifact sorunu çokça görülmüştü.Revizyon çıkartıp düzeltmişlerse bilmiyorum.

O.c potansiyeli çok çok önemli değil dersen ucuz olanı al derim.Zaten vapor-x'te directcu'ya yaklaşacaktır.
  • Simplyfor S kullanıcısına yanıt
    fiyatları aynı hocam sizce hangisini tercih etmeliyim
  • quote:

fiyatları aynı hocam sizce hangisini tercih etmeliyim

Fiyatları aynı ise tabiki asus alın derim.Fakat dediğim gibi kartlar ilk çıktığında arctifact sorununa sıkça rastlıyorduk,galiba sonradan revizyonla düzelttiler.

Korkulacak bir durum değil tabiki,normalde değişim yapılması gerekli arctifact sorununda.Ancak asusun 'anlayışlı' servisi 'tamir' edip gönderiyor.

Fazla bulandırmayalım,kağıt üzerindede,pratiktede asus daha öndedir.
  • Simplyfor S kullanıcısına yanıt
    teşekkürler hocam
  • quote:

teşekkürler hocam
    Bence, Asus'un Radeon kart serileri için seçtiği soğutucuların Nvidia GeForce serilerinde kullandıklarının birer kopyaları olduğunu, dolayısıyla Radeon kartlar için "özelleştirilmiş" olmadığını göz önünde bulundurun. Nvidia zar paketleriyle fark olduğu üzere, zar çevresinin dışında kalan soğutucu ısı borularının tasarımsal bir gözardı edişten ileri gelen yetersiz performansı var, hele bellek ve vrm soğutma plakasının, 280x gibi bir ileri seviye kartta belleklerin "dört" modülünü yok sayarak kopyalanması, bu marka serinin halen neden ileri seviye kapsamında yer aldığı sorusunu doğuruyor.
  • Mete Can Karahasan kullanıcısına yanıt
    Hocam fan sistemi olarak dediğiniz gibi asus kartlar oldukça ısınıyor amma kart kalitesi olarak sapphireden daha iyi olacağını düşünüyorum
  • quote:

Hocam fan sistemi olarak dediğiniz gibi asus kartlar oldukça ısınıyor amma kart kalitesi olarak sapphireden daha iyi olacağını düşünüyorum
    Şu videoyu izlemeniz herşeyi açıklığa kavuşturacaktır.

• quote:

Orijinalden alıntı: Mete Can Karahasan

Şu videoyu izlemeniz herşeyi açıklığa kavuşturacaktır.

Hocam bunun aynısını bizde yapabiliriz sonuçta kartın kalitesi tartışılmaz diye düşünüyorum siz vapor-x den yanamısınız??

• DcII top diyorum
  • quote:

DcII top diyorum
    Bunun aynısını yaparsan ve garanti dışı kalırsa?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Kril

Bunun aynısını yaparsan ve garanti dışı kalırsa?

zannetmiyorum fanı temizlemek için sökülünce garanti dışı kalacaksa leş gibi mi bırakılacak ekran kartı ayrıca ekran kartı ile fan arasında bir arma söz konusu değilki yırtılsında garanti dışı kalsın garantiye gönderirken sökerim ufak fanları olur biter...
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.