Şimdi Ara

Sapphire rx 580 8gb nitro+ alınır mı? (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
34
Cevap
0
Favori
9.460
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş

Orijinalden alıntı: 128MilyarDolar

750 liraya 2.elde RX570 varken 900 liraya RX580 mi olmıcak? hayal dünyası diyorsun da sende at gözlüğü ile geziyorsun.

Alıntıları Göster
    Üstat gözünüzden kaçmış sanırım konu biraz eski. Arkadaş o yorumu yazdığında tarih Haziran 2018.
  • Sapphire RX 580 Nitro+ diğer firmaların Rx 580 modellerinin saat hızlarına göre daha hızlı. Ek olarak soğutma performansı da oldukça başarılı. Zira Sapphire markası çok uzun zamandır AMD tarafında çok iyi işler çıkartan bir üreticidir. Şahsen AMD chipsetli bir kart alacaksam Sapphire ilk tercihim olur ...
  • ToTeM kullanıcısına yanıt
    yeni yeni iyi isler cikarmaya basladi, zamaninda sapphire hd3850 almistim, rezaletti 775mhz yerine 350mhz de calisiyordu kart, kendime de degil sirkete almistim acil lazimdi, karti aldigim yere goturdum anlattim denediler hakikaten oyle, baska bir kart denedik o da oyleydi. mecburiyetten sparkle 8800gt almistim. Sonra kendime 8800gts aldim yine sparkle calibre den kart yaniyordu bosta bile sicakti, degisim talep ettim stokta ati hd3870 gordum his iceq turbo... iste asik oldugum kart oydu ve halada calisir lakin suan istirahatte. velhasil kelam sapphire in toyluk zamanini bilirim, amd r* 3** serisinde de cok basarili degildi ama son zamanlar iyi isler cikariyor dogru.. his ondan daha iyiydi ama neden piyasada yok anlamis degilim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Mukarnas kullanıcısına yanıt
    benim eski sapphire r7 260x kartın fanı bozulmuştu ses yapıyordu 3 buçuk senedir şimdi bir daha şans verdim nitro modelini aldım iyi gibi şimdilik
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mukarnas

yeni yeni iyi isler cikarmaya basladi, zamaninda sapphire hd3850 almistim, rezaletti 775mhz yerine 350mhz de calisiyordu kart, kendime de degil sirkete almistim acil lazimdi, karti aldigim yere goturdum anlattim denediler hakikaten oyle, baska bir kart denedik o da oyleydi. mecburiyetten sparkle 8800gt almistim. Sonra kendime 8800gts aldim yine sparkle calibre den kart yaniyordu bosta bile sicakti, degisim talep ettim stokta ati hd3870 gordum his iceq turbo... iste asik oldugum kart oydu ve halada calisir lakin suan istirahatte. velhasil kelam sapphire in toyluk zamanini bilirim, amd r* 3** serisinde de cok basarili degildi ama son zamanlar iyi isler cikariyor dogru.. his ondan daha iyiydi ama neden piyasada yok anlamis degilim.
    Ben 2013-2014 gibi arkadaşıma ve kendime 2 adet Sapphire HD6850 almıştım. Kendi kartımı 2015' de kart değişikliği yaptığım için kenara kaldırdım ve geçenlerde çekmeceden aldım testlerini yaptım. İlk günkü kadar sağlıklı çalışıyordu ve denediğimde birçok oyun ve programda iyi veriler verdi. Açıkçası eski teknoloji ve 1 GB' lık bir kart için oldukça iyi bir değer çıkarttı.

Arkadaşım ise kartı halen kullanmakta. Daha eski Sapphire serilerini bilemem ama 3-5 senedir iyi kartlar yapıyorlar. Birde taktir edersiniz ki elektronik biraz da şans işi. Aynı marka / model CPU ve Ram' ler bile overclock uygulamalarında çok farklı performanslar verebiliyor. Sizin Sapphire ekran kartı tecrübeniz biraz kötü olmuş ama bu tekrar şans verilmemesi veya "Sapphire kötüdür" anlamına gelmiyor.

İlla ki en iyisi Sapphire değildir ama RX 580 araştırmalarımda gördüğüm üzere en iyi çekirdek hızlarını sunan kartları Sapphire yapıyor. Ek olarak fiyatları da çok makul ...

• ToTeM kullanıcısına yanıt
    Yanlışım varsa düzeltin ama bildiğim kadarıyla Sapphire sadece AMD ye özel ekran kartı üretiyor. nVidia çipleri kullanmıyor.

Çok doğru bir mantık olmayabilir ama sadece tek firma ile çalışan bir üreticinin o konuda daha uzmanlaşmış olabileceğini düşünüyorum.

Dolayısı ile şu an kart alacak olsam ben de sizin gibi Sapphire i tercih edebilirdim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Y-ZiyA

Yanlışım varsa düzeltin ama bildiğim kadarıyla Sapphire sadece AMD ye özel ekran kartı üretiyor. nVidia çipleri kullanmıyor.

Çok doğru bir mantık olmayabilir ama sadece tek firma ile çalışan bir üreticinin o konuda daha uzmanlaşmış olabileceğini düşünüyorum.

Dolayısı ile şu an kart alacak olsam ben de sizin gibi Sapphire i tercih edebilirdim.
    Evet Sapphire sadece AMD için kartlar üretiyor. Nvidia kanadıyla çalışmıyor ...
  • Aynen hocam forumu takip ettigim icin sorunlu kartlar aklima geliyor, isi problemi yüzüden karti bozulan cok arkadas var senin yine iyi fan ses yapiyormus sadece, kimisinin oyun oynarken elinde kalmis kart. Neler okudum surdan.
  • Ben pazar günü mediamarktan 1600 tlye aldım sapphire rx580 8gb modelini ama nitromu bilmiyorum pcde witcher 3 yüklü ayarladan direk ultraya getirip oynuyorum 60fps fps kilidi var fps 55-60 arası gidip geliyor memnunum film falan izlerken fanlar çalışmıyor sadece oyunda çalışıyor 500w high power psu ile kullanıyorum

• battalion B kullanıcısına yanıt
    S.a hocam bende Hepsiburadan rx 580 nitro+ aldim satiyorum

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Bayaltog kullanıcısına yanıt
    sanırım kullandığım 5. Sapphire marka kartım, ATI RADEON 9600, ATI RADEON 9800PRO, HD2900PRO, R9280 ve son olarak 3 yıldır RX480 katım Sapphire marka idi, hiçbirinden problem yaşamadım.
    Sapphire sadece toprağı bol olsun rahmetli ATI' ye sonrasında AMD' ye kart üreten iyi bir firmadır ben hiç sıkıntı çekmedim.
    ama elektronik işi elbet şanstır, alırsın eve gelirsin bozuk çıkar.
  • Merhaba arkadaşlar ben bu sapphire rx 580 nitro yu aldım yanlız teknik bir sorun var 8 pin ve 6 pin leri takıyorum Güç kaynağı bilgisayarı açmıyor 6 pin olanı çıkarıyorum 8 pin ile yine açmıyor bu sefer 8olanı çıkarıp 6 pin takıyorum pc çalışıyor lâkin ekranA görüntü vermiyor onboard olarak açıyor 500wat güç kaynağı istiyor bendeki 950wat

• Bu Kart amazon.com.tr 1.399,00 TL satılıyor.
    İyi bir Kart olduğunu düşünerek aldım. Yakında kullanım hakkında yorumumu yaparım.
  • amd athlon x4 860k - 2x8gb 1600 ram - gigabyte a88x anakart - 550w 80+ psu bu özellikteki bilgisayar bu ekran kartını rx 580 i besleyebilir mi?

• 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.