Şimdi Ara

SAPPHIRE R9 290 TRI-X OC GDDR5 4GB 512Bit BEKLEYENLER

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
45
Cevap
1
Favori
3.279
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar aranızda benim gibi 2 aydır bekleyen varsa şuan itibariyle stoklarda bilginiz olsun 1 tane aldık bakalım :)

http://www.vatanbilgisayar.com/ekran-karti/sapphire-11227-00-40g-r9-290-tri-x-oc-gddr5-4gb-512bit--amd-radeon-dx-112-ekran-karti/productdetails.aspx?I_ID=71709

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Neso -- 30 Ocak 2014; 21:17:38 >

• çok para ) hayırlı olsun
  • İyi bir laptop parası, saygı duyarım
  • quote:

Orijinalden alıntı: barut78

çok para ) hayırlı olsun
    Teşekkürler Şu kredi kartı kısıtlaması gelecek diye kartta limit mimit kalmadı Allah sonumu hayır etsin
  • Bu paraya dandik laptop alacağıma bu kartı alır sistem toplarım. Güzel oyun sistemi olur valla.
  • Neso kullanıcısına yanıt
    Güle güle kullan, ne amaçla aldınız? Oyun mu?
  • Brn de bir zamanlar aynı parayı iki adet 60 GB lık SSD ye harcamıştım
  • quote:

Orijinalden alıntı: TuVNeRa

Brn de bir zamanlar aynı parayı iki adet 60 GB lık SSD ye harcamıştım

zaten şu pcye harcadığım parayı tutumlu biri tutsaydı şuan belki bi ev alamazda rahat sıfır bi araba alırdı heralde
  • quote:

Orijinalden alıntı: TuVNeRa

Brn de bir zamanlar aynı parayı iki adet 60 GB lık SSD ye harcamıştım
    saygılar
  • 1290 peh..
  • Bir ps4 parası...
  • quote:

Orijinalden alıntı: maestrosef

Bir ps4 parası...
    Bir pc de en önemli parça ekran kartıdır bana göre;

Ekran kartı iyi olsun varsın işlemci i7 değil de i5 olsun, çünkü bir oyuna girdiğinizde ekran kartı full, işlemci ise bir miktar kullanılır,

Ekran kartına 1000Tl, işlemciye 1000 Tl verileceğine, 1290 ekran kartına, 710 işlemciye vermek daha mantıklıdır.

Hayırlı uğurlu olsun...
  • quote:

Bir ps4 parası...

PS4 un 10 katı işlem gücü.

Crysis 2 ve 3. Bir konsolda oyna. Bir de PC de oyna.

Fark bu.

Bu arada ben de aynı karttan aldım. Net mağazasında stok yoktu. Doların düşüş yaşadığı bir anda telefon ile satın aldım. 1260TL gibi bir rakama % 30 indirim zamanında aldım.
  • benim son pc agp ekran kartıyla yatıyor evde.350tl falan vermişimdir heralde.bu paraları tek ekran kartına vermek benim için iphone almakla aynı
  • Miningciler konuya bekleniyor
  • quote:

Orijinalden alıntı: haymanali2006

Miningciler konuya bekleniyor
    imkanım olsa bende alırdım
  • quote:

Orijinalden alıntı: Sub-Zer0

imkanım olsa bende alırdım

Alıntıları Göster
    Hediye etmek istersen buralardayım :D
  • quote:

Orijinalden alıntı: DigitalWorld

quote:

Bir ps4 parası...

Fark bu.

Bu arada ben de aynı karttan aldım. Net mağazasında stok yoktu. Doların düşüş yaşadığı bir anda telefon ile satın aldım. 1260TL gibi bir rakama % 30 indirim zamanında aldım.

işlem gücü veya grafik herşey demek değil.
    Konsol pc karşısında her yönden rahatlıktır.PC ise eziyet.
    Sürücü,yama,VSYNC,HİLE,MACRO mouse kullanımı,ve bol para harcama,2 sene de bir bir o kadar daha para harcama saymakla bitmez.
    PC biraz da kişiye özgüdür,ekrana her zaman yakınsındır.Parayı verdin fişe taktın iş bitmez.Konsol da fişe takarsın oyunu oynarsın.
    PC de 1920x1080 AA(2X) AF+ ULTRA+VSYNC 60 kare alabilmek için çok çok para ve çok çok sabır ve çok çok duygusal bağ gereklidir.
    PS4 fiyatını hakettiği zaman bir ad. alacağım.

• quote:

Orijinalden alıntı: 1080p

quote:

Orijinalden alıntı: DigitalWorld

quote:

Bir ps4 parası...

Fark bu.

Sürücü,yama,VSYNC,HİLE,MACRO mouse kullanımı,ve bol para harcama,2 sene de bir bir o kadar daha para harcama saymakla bitmez.
    PC biraz da kişiye özgüdür,ekrana her zaman yakınsındır.Parayı verdin fişe taktın iş bitmez.Konsol da fişe takarsın oyunu oynarsın.
    PC de 1920x1080 AA(2X) AF+ ULTRA+VSYNC 60 kare alabilmek için çok çok para ve çok çok sabır ve çok çok duygusal bağ gereklidir.

Lolwut? O saydıklarını PS4 ile alabiliyor musun? Konsol kalitesinde oyun oynayacaksam zaten böyle bir alete ihtiyacım yok. Onu geçtim ekrana yakın olmak neden zorunluluk? Adam gibi hızlı bir monitör kullanmadan oynamak istiyorsan zaten HDMI standart bir teknoloji, tak bilgisayarını yine konsolu kullandığın TV ekranında oyna oyununu.

Bol para harcama diyor herkes birde. Bugün oyun oynamak için konsol alan insanlar internet vs için ayrıca bir pc kullanmıyor mu? Yoksa o işleri konsolda mı yapıyor? Mobil cihaz yeten kişiler olabilir, olmaz demiyorum ama zaten ekstra bir pc harcaması yapan adam PS4'e 1000 lira verene kadar o elinin altındaki pc'yi zaten adam eder.

İşlem gücü grafik her şey demek değil doğru diyorsun ama yeni nesil konsollar bütün reklamını bunların üzerinden yapıyor. Xbox biraz daha tv box gibi reklam yapıyor ama genel olarak konsolların reklamı bu yönde. Hatta 1 yaşında oyunu sırf yeni konsolların işlem kapasitesi yüksek diye yenileyip piyasaya sürdüler. Sürekli para harcama olayı da sürekli limitte oyun oynamak isteyen adam için geçerli. Yoksa konsoldaki grafiğe tamam diyen adam zaten 4-5 sene sistem yenilemese de aynı akıcılığı alacak. Geriye dönük destek de ayrı bir konu tabi.

• quote:

Orijinalden alıntı: 1080p

Sürücü eziyet falan değil. Bir kere kurarsın sürücüyü güncellemek te zor bir şey değil.

Yama nedir? Oyunlardaki yamalardan bahsediyorsan orijinal oyunlar otomatik güncelleme sağlıyor zaten.

VSYNC geçiniz efendim.

HİLE : E olacak o kadar diyebiliriz ama o konuda hakkınız var. Fakat bu hileler uzun süreli olmuyor.

Macro Mause kullanımı ise bir artıdır. Eksi değil.

Bol para harcama da söz konusu değildir eğer sen yetinmeyi bilirsen PS3 fiyatına PC alıp daha yüksek grafikler elde edebilirsiniz PC aldın diye ULTRA+ULTRA ayar yapacaksın diye bir kaide yok. PC nin farkı konsol gibi sınırlama olmaması. Gelişmeye açık. İstersen 3 monitör tak eyefinity yap. İstersen gelişmiş direksiyon setleri tak. Bir ara zihinle kontrol cihazları bile satıldı ülkemizde ama tutmadığı için devamı gelmedi. Konsol oyunlarının 200TL fiyatlarını da hiç saymıyorum.

PC de 1920*1080p de ultra ayar ile oyun oynamak için 7950 yeterlidir. Kaldı ki PS4 daha bu kaliteyi sağlayamıyorken ucuz bir PC den bunları beklemek te adaletsizlik olur. PS4 parasına toplayacağın bir sistem PS4 ten daha iyi bir grafik kalitesi sunar.

O kadar çok kullanmışsın ki. Çok çok çok paraya ya da çok çok çok duygusal bir bağa gerek yok. Aynı fiyat segementinde PC daha yüksek bir görüntü deneyimi sunuyor. Konsol oyunları ateş pahası. Ve her geçen dakika donanımları eskiyor. Tabiki PC de en iyileri alarak bir lüks otomobil fiyatına PC toplayabilirsin ama hem bunu yapmak zorunda değilsin amacın oyun oynamak ise oynarsın. Hem PC nin iyi yanı da bu. Sınırın yok. Hobiye çevirip 7 kişi PC ye girersin olay bu. Kaldı ki şu an FullHD ultra ayarda R9 280x in ya da 7970 in oynamana izin vermediği oyun yok.

Ama onun dışında konsol keyif işidir. Tembel işidir. Tak fişi bitir işi kişilerinin cihazıdır. İdare eder bir görüntü ile oynamak isteyen kişilerin tercihidir.

Yani PC nin eziyet olduğu yok. Aynı cihaz üzerinden her işini görebiliyorsun. Konsol ise oturma odasına daha rahat koyabileceğin bir cihaz. Çocukların kurcalayarak kolay kolay bozamayacağı bir cihaz. Çünkü sistemi sıfırla düğmesi yoktur. ( Espiriyi muhtemelen kimse anlamadı. Hani filmlerde olur ya imha mekanizması. Ona bir gönderme. Ulan gezegeni ya da bir yeri yok etmek istiyorsun. Neden üstüne imha et düğmesi koyarsın ki? :D ) PC de steam ya da origin e tıklayıp oradan istediğimiz oyuna tıklamak bu kadar zor olmasa gerek.

Yani aslında bir bakıma dediğiniz gibi. PC adından da anlaşılacağı gibi kişiseldir daha çok. Konsol ise grafiğe takmayan evde bir kaç arkadaş oyun oynayacak kişilerin cihazı.

Konsol PC ile oyun alanında yarışamaz. Bu kesin! Oyunu açtıktan sonra PC grafiksel olarak önde zaten.

Peki eğlence? Move kinect gibi cihazların fail videolarına bakarak rahatlıkla söyleyebiliriz ki konsol eğlence konusunda daha önde.

• 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.