Şimdi Ara

Sapphire R9 280 Dual-X İncelemesi ''FİYAT PERFOMANS KRALI'' (47. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
986
Cevap
11
Favori
39.221
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
25 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 4546474849
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • phenom x4 955 @ 4,0 ghz işlemciye bu ekran kartı önerir misiniz? uyumlu olur mu.
  • quote:

Orijinalden alıntı: nedved55

phenom x4 955 @ 4,0 ghz işlemciye bu ekran kartı önerir misiniz? uyumlu olur mu.

günümüz tüm ekrankartları ile işlemci ve anakartlar uyumludur...
  • arkadaşlar karta bios mod yapan varmı

ben yaptım fakat başarılı olamadım kart 500 mhzde kaldı sürekli yani yüksek frekanslara çıkmadı

kartın sınırlarını afterburner ile öğrendim biosa yazayım programdan kurtulayım diyorum
  • Merhaba arkadaşlar. Malum şimdi The Witcher 3 geliyor dedim ben de şu sistemi biraz toplayayım, en azından rahat rahat oynayayım oyunu diye arana arana bu kartı buldum. Fiyatı falan baya uygun geldi diğer baktığım kartlara göre sonuçta öğrenci adamız hani bir karta 1500 lira verecek durumum kesinlikle yok. Sorum şu ki tavsiye eder misiniz alayım mı bu kartı. Hatta aşağıda sistem özelliklerini de atacağım ordan sıkıntı çıkarabilecek bu olmamış diyeceğiniz bir şeyler varsa onu da haber ederseniz çok sevinirim. 4 GB RAM'i 8 yapmayı düşünüyorum üstüne bir de bu kartı alsam güzel olur gibi sanki ama bu işler uzmanlık alanım da değil. İşlemci sıkıntısı yaşamadım şimdiye kadar hiç o yüzden değiştirmeyi düşünmedim ama yetersiz kalmasını da istemiyorum tabii. Anakart falan da sıkıntı çıkarmaz diye umuyorum yoksa benim maliyet baya uçacak çünkü.

CPU
    Intel Core i5 750 @ 2.67GHz
    Lynnfield 45nm Technology

RAM
    4,00GB Dual-Channel DDR3 @ 533MHz (7-7-7-20)

Motherboard
    Gigabyte Technology Co., Ltd. H55M-S2H (Socket 1156)

Graphics
    1024MB ATI AMD Radeon HD 5700 Series (Sapphire/PCPartner)

• arkadaşlar extreme hd'de omega driver ile 1080p'de 1419 puan alıyorum nasıl? sizin skorlarınız nedir? (valley bech)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Final Fantasy XII -- 22 Mayıs 2015; 18:50:36 >
  • Arkadaşlar phenom 2 x4 955 bu karta darboğaz yaşatır mı?
  • Grommash kullanıcısına yanıt
    Ben 955 ile bu kartı kullanıyorum. Shadow of mordor ve witcher 3'de dar boğaz olmuyor. Ama gta V'de bir miktar darboğaz söz konusu.

Açıkçası bu işlemci için en uygun kart r9 270 ama aradaki fiyat farkı az olduğu için 280 almak daha mantıklı gibi.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: turuncu55

Ben 955 ile bu kartı kullanıyorum. Shadow of mordor ve witcher 3'de dar boğaz olmuyor. Ama gta V'de bir miktar darboğaz söz konusu.

Açıkçası bu işlemci için en uygun kart r9 270 ama aradaki fiyat farkı az olduğu için 280 almak daha mantıklı gibi.

Teşekkürler hocam. 4.2 ye kadar çıkabliyorum işlemcide gerekirse.
  • Grommash kullanıcısına yanıt
    Sizinki iyiymiş. Benimki voltaj vermeden max 3,5-3,6 gibi oluyor. Voltajı ufaktan arttırıp işlemciyi 3,8 falan yapınca oyunlarda hata verebiliyor. Belki de voltaj az geliyor. Ama bu aralar çok aman aman oyun oynamadığım için benim için gayet yeterli. Sizin 4.2 de gayet yeterli olacaktır.

• quote:

Orijinalden alıntı: turuncu55

Sizinki iyiymiş. Benimki voltaj vermeden max 3,5-3,6 gibi oluyor. Voltajı ufaktan arttırıp işlemciyi 3,8 falan yapınca oyunlarda hata verebiliyor. Belki de voltaj az geliyor. Ama bu aralar çok aman aman oyun oynamadığım için benim için gayet yeterli. Sizin 4.2 de gayet yeterli olacaktır.

Anladım hocam. Benim çip iyi çıkmış herhalde
  • Merhaba arkadaşlar
    Bende Sapphire R9 280X Dual X sahibi olarak bir kaç şey paylaşmak istiyorum.3 hafta evvel tanıdık bir arkadaştan faturasız kutusuz ama 2015-12. aya kadar garantisi bulunan belirttiğim kartı satın aldım.Kartı fazla irdelemeden bilgisayarıma takıp kullandım oyunlarda ve hiç bir uygulamada problem yoktu.1 hafta kullanımdan sonra internette gezerken bir anda ekran kartının fanı hızlanmaya başladı.Bir hızlanıp bir yavaşlıyordu Ati kontrol panelinden kontrol ettiğimde sıcaklık 36derece fan hızı ise %20 gösteriyordu. Fanı yavaşlatmaya çalışsamda panelden yavaşlatamadım ve 2 fandan sadece 1 tanesi hızlanıp yavaşlıyordu.Bilgisayarı kapatıp açsamda farkeden hiç birşey olmadı biosta bile aynı şekilde davranıyordu.Şüphelenip kartı bilgisayardan çıkardım ve ışık tutup yandan bakınca aşağıdaki manzarayla karşılaştım.
     Sapphire R9 280  Dual-X İncelemesi ''FİYAT PERFOMANS KRALI''
    Kartın besleme devresinde 3 adet 16 v 270uf katı kapasitörün şiştiğini gördüm.Bunun üzerine daha önceden başımıza geldiği kadarıyla bu parçalar şişerse hiç görüntü vermezdi ama bu kartta öyle bir problem yoktu.6-7 aylık garanti kalmış zaten göndermeye uğraşmayım kendim değiştireyim diye kendim 3 tane kapasitör buldum getirdim kartın içini açtım ama ne göreyim.Manzara aynen şu fotoğraftaki gibi;
    Önce kapasitörler şişmiş içerisinden akan kimyasal sebebiyle pcb kaplaması atmış ardından taş dirençler kısadevre sebebiyle erimiş bu dengesizlik sebebiyle kartın besleme chiplerinin üzerinde aşağıdaki fotoğrafta görüleceği üzere şişme meydana gelmiş.

Bunun üzerine yapabileceğim hiçbirşey olmadığı için kartı tekrar kapattım ve endeksbilisim'e kargoladım.Endeksbilisim sitesinde garanti takibi olmadığı için bir kaç gün aradan sonra ulaşım sağlayacağım.

Kartı aldığım arkadaşa bu olayla alakalı iletişime geçtim kendisi aldığı kişiye kart ile mining yapılıp yapılmadığını sorduğunu hiç bir şekilde mining kartı olarak kullanılmadığını belirtmişki zaten kartın çalışma sıcaklıkları çok iyiydi.Ekran kartı fanı sapıtmasa problemden bile haberim olmayacaktı.

Geniş çaplı bir araştırmanın ardından sapphirenin üretim süresinde kullanılan kapasitörlerin kalitesinin üst düzey olmadığı böyle problemler yaşayanlarında olduğuna rasgeldim.Şuan garanti ne yapacak bilmiyorum faturasız ve belgesiz bir kartı garanti üzerinden yenisini gönderir mi yoksa kullanıcı hatası diyerek tekrar iademi ederler bilmiyorum ama sizlerde de benzer problemler sezerseniz kapasitörleri bir kontrol edin derim.

4 yaşında ve benim 2 yıldır kullandığım Sapphire Toxic 5850 o kadar zorlamama ve kapasitesini biraz daha aşmama rağmen taş gibiyken 7XXX serisinin yeniden isimlendirip piyasaya sürülmüş R9 serisinden bir kart 1.5 yılda pert olmuş.

Bu konu hakkında bu yazıyı okuyan arkadaşlar yorumda bulunursa sevinirim.Ve kartın garanti sürecindeki değişimleri buradan aktarmaya devam edeceğim.

Saygılar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-F30ED544B -- 31 Mayıs 2015; 10:57:30 >

• Geçmiş olsun, buna kullanıcı hatası diyemezler sanırım. Bariz pişmiş güç devreleri.
    Aynı karttan bende de mevcut huylandım şimdi cidden bende.
  • insanlar sapphire övüp duruyor asus gibi firmaları yerden yere vuruyor ama gereçek şu asus biraz pahalı ama bileşenler kaliteli ucuz olanında yahnisi bu kartın muhemelen garanti dışı kalacak fazla voltaj gelmiş vs... denilerek iade edilir kanımca ama umarın sherşet senin istedign gibi olur
  • Arkadaşıniz karta fazla voltaj vermis olmasin cunku bize elektronik dersinde hocamiz göstermişti kondansatoru guce bagladik voltu arttirdik 16 v kadar calisan kondansatore 30 v verdik ve sinifi duman kapladi gercekten cok zevkliydi arkadasinizla acik acik konusun fazla voltaj verilmis olmali.

• Parola_18 kullanıcısına yanıt
    Asusun garantisinden mağdur olanların konularına bir bak istersen

• quote:

Orijinalden alıntı: AhmetY58

Asusun garantisinden mağdur olanların konularına bir bak istersen

valla ben 5870 den başladım 2 kerearzadan dolayı kartımı birebir upgrade ettim birisini açıp kurcalattırmştım herkes cizgiden memnun deildi ama ben çok memnun kaldım zaten asus servis degiştirdi yeni servis de daha yeni şu an ki kartım degişimle asus r9280x
  • Parola_18 kullanıcısına yanıt
    Siz bilirsiniz bu arada çizgi değil servis değişti ve 280x asuslarda artifact sorunu olduğunu duymuştum

• AhmetY58 kullanıcısına yanıt
    asus servis degiştirdi dedim yani bu demek oluyorki çizgiden aldı başk ayere verdi artifact bendede vardı omega sürücülerle bitti 280x lerin içinde en yüksek saat hızı asusda 1070 mhz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Parola_18 -- 31 Mayıs 2015; 16:57:02 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Muhammettttt

Arkadaşıniz karta fazla voltaj vermis olmasin cunku bize elektronik dersinde hocamiz göstermişti kondansatoru guce bagladik voltu arttirdik 16 v kadar calisan kondansatore 30 v verdik ve sinifi duman kapladi gercekten cok zevkliydi arkadasinizla acik acik konusun fazla voltaj verilmis olmali.

İlgi ve alaka için teşekkürler hocam.Dediğiniz gibi ya voltaj verildi yada düşük güçlü power supply kullanılması sebebiyle kondansatörler çok elektrik doldur boşalt yapmaktan gümledi en sonunda.Sadece kondansatörler gümlese önemli değilde keşke diblerine zarar vermeseydi garanti kabul etmese bile kolay şekilde değiştirebilirdim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: FasTBoY

Geçmiş olsun, buna kullanıcı hatası diyemezler sanırım. Bariz pişmiş güç devreleri.
    Aynı karttan bende de mevcut huylandım şimdi cidden bende.

Sağolun hocam teşekkürler.Dediğiniz gibi normalde sapphirenin birebir değişim politikasında kartın değiştirilmesi gerekiyor ama bakalım ne olacak.Bu pişen yerler normalde ince bi ızgara soğutucunun altında kalıyor iyiki onu kaldırıp kondansatör değiştirmek istedim yoksa lehim makinasını pcb ye vurduktan sonra geri dönüşü yoktu.Sizde dediğim gibi kartı öylesine sökecek olursanız ya da saçmalama yaparsa gereğinden fazla ıslık çalmaya başlarsa ara sıra açın kontrol edin.

• 
Sayfa: önceki 4546474849
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.