Şimdi Ara

SAPPHIRE HD7870XT FPS SORUNU

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
24
Cevap
0
Favori
1.074
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • evet beyler yeni bir ekran kartı aldım SAPPHIRE HD7870XT kart iyi güzel tüm oyunları yüksek ayarlarda sıkıntısız açıyor fakat LOL de arada bir fps arada sırada birden düşüyor 40 fps ye düşüyor işin tuhaf yanı eski kartım 9800GT onda aynı oyun ayarlarında hiçbir sıkıntı yaşamıyordum sizce sorun nedir SORUN SADECE LOL DE OLUYOR bf-3 crysis 3 bo2 bunların hepsi fullde fakat hiç böle şeyler yok

• sürücüsel bir durum gibi görünüyor düşüş sırasında gpu kullanımı nedir?
  • o sırada gpu kullanımına bakmadım çok anlık bi durum 10 sn ye felan sürüyor sonra tekrar 60 ın üstüne çıkıyor sürücü ise en son verseiyonun yükledim yine aynı
  • Driver'sal bir sıkıntı vardır Günvel driverları takip edin lütfen..
  • birkaç farklı diriver yükledim hepsinde aynı sorun var hepside güncel sürümlerdi
  • Yeni çıkacak driverlar'ı takip edin yakında yeni sürümler gelecek
  • işlemciniz?
  • i5 2400
  • bu oyuna ne sürücü ne başka bişey kar eder yeni bi oyun değilki sürücüyü uyumlu yapsınlar
  • dostum driver sıkıntısı çekiyorsun sanırım.diğer oyunlarda da sıkıntı cekmediğine göre o oyuna göre bir driver değil bu

http://euw.leagueoflegends.com/board/showthread.php?t=1110041

burada da fps problemi yaşayan biri 13.4 driver ı ile sorunu çözdüğünü söylüyor
  • şimdi lol ne kullanıyor bilmiyorum ama opengl kullanıyorsa bu sorun oluyor olabilir, fifa13 te arada oluyor 13.5 beta2 ile baya bir düzeldi fakat opengl de en sorunsuz driver 12.11 beta11. birde 12.11 beta11 indirip dener misin ?
  • şu anda işteyim eve gecince ilk işim 13.4 ü denemek olcak teşekkürler
  • quote:

Orijinalden alıntı: royalali99

evet beyler yeni bir ekran kartı aldım SAPPHIRE HD7870XT kart iyi güzel tüm oyunları yüksek ayarlarda sıkıntısız açıyor fakat LOL de arada bir fps arada sırada birden düşüyor 40 fps ye düşüyor işin tuhaf yanı eski kartım 9800GT onda aynı oyun ayarlarında hiçbir sıkıntı yaşamıyordum sizce sorun nedir SORUN SADECE LOL DE OLUYOR bf-3 crysis 3 bo2 bunların hepsi fullde fakat hiç böle şeyler yok

Bende sürücüden yanadır diyorum , bendede öyle bir sorun vardı sürücüyü güncelledim geçti sorun birde bir sorum olucak . Normal zamanlarda fps düşmediğinde LOL de kaç fps alıyosun ? BF3 Crsysis 3 te kaç fps alıyosun acaba meraktan soruyorum :)
  • normalde lol oynarken benim eski 9800 gt hiçbir sorun çıkarmazdı 60 ın altına kesinlikle düşmezdi bu kartı aldım taktım böle bir sorun çıktı normalde buda 60ın altına girmiyor fakat aniden 40 fpsye düşüyor bi 10 sn kadar sürüyor bazen daha kısa diğer oyunlarda ise bf3ün multisinde 80 nın altında fps görmedim daha ayarlar fullda hepsi crysis 3 te ise genel 40 fps grafiğin aşırı yoğun yerlerde patlama vs. sahnelerinde 30-35 civarı alıyorum
  • Dediğimiz gibi driver sorunudur büyük ihtimal , çünkü o kartın LOL gibi bir oyunda böyle bir fps almasına ihtimal yok :)
  • sadece ekran kart driver demek yanlış olur bios update ile bile alakalı oluyor bu gibi durumlar
  • daha önce 13.6 betasını indirip denedim fayda etmedi
  • işin tuhaf yanı o kadar grafik isteyen oyunlarda bişey yok LoL de sıkıntı var ve lol en çok oynadğım oyunlardan biri :D
  • quote:

daha önce 13.6 betasını indirip denedim fayda etmedi

tamam o zaman 12.11 beta11 i bir dene. fifa 13 te öyle uçuk ekran kartı istememesine rağmen dediğim gibi 30fpslere düşüyor 40a takılı kalıyor bir kaç sn sonra 60a fixleniyor tekrar. 12.11beta11 de böyle birşey yok bir şansını dene derim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: designr

quote:

daha önce 13.6 betasını indirip denedim fayda etmedi

tamam o zaman 12.11 beta11 i bir dene. fifa 13 te öyle uçuk ekran kartı istememesine rağmen dediğim gibi 30fpslere düşüyor 40a takılı kalıyor bir kaç sn sonra 60a fixleniyor tekrar. 12.11beta11 de böyle birşey yok bir şansını dene derim.

teşekkür ettim onuda deneyecem hangisi sorunu çözerse yazcam buraya başka bu sorunu yaşayanlarda varmış çünkü
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.