Şimdi Ara

SAPPHIRE HD7870 O.C. almalı mıyım

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
12
Cevap
0
Favori
491
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhaba arkadaşlar. Başlıkta da bahsettiğim gibi SAPPHIRE HD7870 O.C. ekran kartını almayı düşünüyorum. Zamanında oldukça araştırıp o fiyatta en iyi ekran kartının bu olduğuna karar kılmıştım. Bir de buraya yazıp başka fikri olan var mı bir öğreneyim dedim. Başka tavsiye edebileceğiniz; bu kartın performansı daha iyi diyebileceğiniz bir ekran kartı öneriniz var mı? Isınıma veya ses ile ilgili benim bir sıkıntım yok, sadece performans için alıyorum. Şimdiden teşekkürler.

• quote:

Orijinalden alıntı: MindsEye

Merhaba arkadaşlar. Başlıkta da bahsettiğim gibi SAPPHIRE HD7870 O.C. ekran kartını almayı düşünüyorum. Zamanında oldukça araştırıp o fiyatta en iyi ekran kartının bu olduğuna karar kılmıştım. Bir de buraya yazıp başka fikri olan var mı bir öğreneyim dedim. Başka tavsiye edebileceğiniz; bu kartın performansı daha iyi diyebileceğiniz bir ekran kartı öneriniz var mı? Isınıma veya ses ile ilgili benim bir sıkıntım yok, sadece performans için alıyorum. Şimdiden teşekkürler.

7870xt tavsiyemdir.Fakat 7870xt son zamanlarda alıp kullanan arkadaşların çogunun başına coil whine ve ısınma gibi sorunlar geliyormuş.o sebeple asus hd 7870 ya da asus gtx 660 Ti tavsiyemdir.
  • Ben 2 tane 7870 O.C. modellerini Crosfire olarak kullandım bütün oyunları ultrada oynadım tek başınada güzel iş çıkartıyor kart ses sorununa ben karşılaşmadım
  • 7870xt ve gtx660 ti iyi hoş da fiyatları biraz daha tuzlu o yüzden onları pek tercih etmedim maalesef :) Ben daha çok POWERCOLOR HD7870 PCS+ EZ veya ASUS GTX660 DIRECTCU II O.C. tercih et diyen çıkar mı diye merak etmiştim açıkçası. ASUS performans konusunda Sapphire'a yetişemiyor gibi ama Powercolor testlerde sanki 1-2 fps daha iyi performans sağlıyor. Sırf bu yüzden Powercolor tercih edilebilir mi?
  • quote:

7870xt ve gtx660 ti iyi hoş da fiyatları biraz daha tuzlu o yüzden onları pek tercih etmedim maalesef :) Ben daha çok POWERCOLOR HD7870 PCS+ EZ veya ASUS GTX660 DIRECTCU II O.C. tercih et diyen çıkar mı diye merak etmiştim açıkçası. ASUS performans konusunda Sapphire'a yetişemiyor gibi ama Powercolor testlerde sanki 1-2 fps daha iyi performans sağlıyor. Sırf bu yüzden Powercolor tercih edilebilir mi?

powercolor önermiyorum tek fanlı olduğu için forumda ses sorunu ile karşılaşanlar çok. gtx660 ı da düşünmeyin 7870 daha hızlıdır. sapphire 7870 o.c modelini tercih etmenizi öneririm. vga monitör kullanacaksanız 7800 serisinden dalgalanma sorunu mevcut, dvi veya hdmi girişli monitör gerekli. sadece vga girişli monitörünüz varsa asus gtx660'ı tercih edin.

• yerinizde olsaydım HD6850 alırdım 150-200 lira arasında 2.el fiyatları. şu önümüzdeki 3-4 ay çok önemli, konsollar, yeni nesil HD9xxx kartlar derken fiyatlar çok oynayacak, tahminim gtx6xx serisi ile HD7xxx serilerinin fiyatları %15-%16 civarında düşecektir. ;)

edit: zaten 6850 xfx'iniz varmış :) canavar gibi işte hacı bekle biraz daha, bak fiyatlar hakkaten inecek ;)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi keepthismomentformyself -- 2 Eylül 2013; 13:08:03 >
  • 3-4 ay da çok uzun süre yaw bekleyemem o kadar :) Cevaplarınız için teşekkür ederim. Haftasonunu bekleyip gidip vatandan alacağım HD7870 i :)
  • Bugün biraz daha konulara bakındıktan sonra çıtamı biraz daha yükseltip bir kaç kart arasında kaldım :) Ilk olarak sizce Sapphire HD7870 XT, GTX 660 Ti power edition, Msi 7870 HAWK kartlarından hangisini seçmeliyim. Bunların dışında ASUS HD 7950 DirectCU II TOP alsam çok bir performans farkı olur mu? Yani kartı almaya değer mi?
  • Hd 7850 yeterli bence çok fazla para vermeye gerek yok. Ancak bu kartı almayı düşünüyorsanız, monitörünüzün dvi ya da hdmi olması şart. Aksi halde vga bağlantı üzerinden dalgalanma problemleri çıkabiliyor.
  • quote:

Bugün biraz daha konulara bakındıktan sonra çıtamı biraz daha yükseltip bir kaç kart arasında kaldım :) Ilk olarak sizce Sapphire HD7870 XT, GTX 660 Ti power edition, Msi 7870 HAWK kartlarından hangisini seçmeliyim. Bunların dışında ASUS HD 7950 DirectCU II TOP alsam çok bir performans farkı olur mu? Yani kartı almaya değer mi?

Kesinlikle MSI gtx 660 Ti power edition tavsiye ediyorum.
  • MSI gtx 660 Ti power edition iyidir.
  • Bir soruda benden.. HD7850 almayı düşünüyorum monitörüm VGA fakat odamda Full HD led tv var. Sizce bilgisayarı TV'e bağlayınca dalgalanma olur mu?
    TV'den Monitörde ki gibi performans alabilir miyim?
    TV 200 HZ sanırım.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.