Şimdi Ara

Sapphire HD 6850 Piksel Problemi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
7
Cevap
0
Favori
475
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Sapphire HD 6850 kartımı İntel Core 2 Duo E7500 2.93 Ghz işlemci ile kullanıyorum ekranda yanıp sönen pikseller oluyor işlemcinin yetmesinden kaynaklanan bir durum olabilir mi işlemciye overclock yaptım sorunu çözer belki diye sorun çözülmedi hala devam ediyor

Servise gönderdim ekran kartını kartta sorun olabilir diye bi sorun olmadığını belirtip geri gönderdiler ekran kartını

Sistemim

Operating System
    Microsoft Windows 7 Ultimate 64-bit SP1
    CPU
    Intel Core 2 Duo E7500 @ 2.93GHz
    Wolfdale 45nm Teknoloji
    RAM
    8,00 GB İkili-Kanal DDR3 @ 533MHz (7-7-7-20)
    Motherboard
    Gigabyte Technology Co., Ltd. G41MT-S2 (Socket 775)
    Graphics
    SyncMaster (1280x1024@60Hz)
    Sapphire HD 6850
    Hard Drives
    149GB SAMSUNG HD161GJ ATA Device (SATA)
    466GB Western Digital WDC WD5000AADS-00S9B0 ATA Device (SATA) 3

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi b_selvi -- 29 Ekim 2012; 17:57:17 >

• Merhaba,

Piksel derken ölü piksel falan sanmayın. Şayet ölü piksel olsaydı resim de düzgün çıkardı.

Ekran kartınızın driverını tamamen sisteminiz den kaldırın. Hatta forum da driver temizleme rehberi var, oraya da göz atarak tamamen kaldırın. Üretici web adresinden güncel driverı indirip tekrar dan kurun bakalım.
  • ekran kartını en güncel driver yazılımınıda yükledim sorun devam etti driver sweeper ile tamamen kaldırdım içindeki cdde buluna driver yazılımını yükledim sorun yine aynı aynı zamanda bazı oyunlarda oyunu açtığımda simge durumuna atıyor bilgisayarı amd görüntü sürücüsü yanıt vermeyi kesti uyarı veriyor windows intel Intel® Core™2 Quad Processor Q6600 işlemci alıyorum bide onunda denicem
  • Görüntü sürücüsü yanıt vermeyi kesti uyarısı veriyorsa sorunu ilk olarak Power supply de ara arkadaşım.

Verimliliği yüksek bir power supply temin edebilirsen emaneten bununla dene arkadaşım.
  • FSP Blue Storm Pro 80 Plus 500W power suppy kullanıyorum ekran kartı üreticisinin web sitesinde 500W ve üstü power suppy öneriyorlar buna güvenerek almıştım kartı sorun işlemci gelince belli eder gibi geliyor bu konuda siz değerli forum arkadaşlarından fikir almak istediğim için açtım konuyu teşekkür ederim
  • Görüntü sürücüsü yanıt vermeyi kesti adında forum da çook konu var arkadaşım.

İlk olarak power supply denemen de fayda var. Hala sorun yaşarsan, farklı sistem de kartını test edersin.
  • teşekkür ederim fikrini belirttiğin için arkadaşım sorun power suppy yetmemesinden ise ekran kartını forumdan dh açarak satış yada takasa çıkarıcam power suppy için tekrar masraf yapmaya gerek yok
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.