Şimdi Ara

Şanzıman sorunu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
7
Cevap
0
Favori
603
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • 2012 model i Cruz otomatik vites aracimin şanzımanini yeniledim, sonra Uzun Yola çıkayım dedim 100 km gittikten sonra ışıklarda durdum araç çalışıyor ama hareket etmiyordu. Gösterge panelinde vites harfleri yanıp söndü. Bekledik 5dk aracı stop ettikten sonra çalıştı hareket ettim sıkıntı ortadan kalktı. 50 km SONRA bı kez lamba yandı araç vites geçişlerinde birden vuruntu yapmaya başladı 3. Vitesten sonra vites atmamaya başladı devir 5 bine çıktı hala atmadı kenara çektim stop ettim. cekiciyle tamirciye götürdüm bilgisayarla baktılar bişey Yok dediler. Yolda bilgisayara bağlı bir şekilde dolastilar gene bişey Yok bir ara hız sensörü Arızası ve bir ariza daha verdi. Sensörü değiştik sorun devam etti şuan şanzıman beyin Karti olduğunu söylüyorlar bazıları ABS sensörü veya PMC oldugunu. Bazıları ise Karttan kaynaklandığını sıcagin etkili olduğunu değişmesi gerektiğini söylediler şanzıman beyin kartinin sıcaktan kaynaklı bozulduğunu bunun Tamir olamayacagini söylüyorlar. Sorunu tam netlestiremiyoruz delirecem gerçekten

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Gogoll12 -- 21 Eylül 2021; 23:37:11 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Forumda Cruze sever çoktur, hemen sana çözüm söyleyeceklerdir. Geçmiş olsun.

• allah ustaların eline düşürmesin gerçekten sorunu bulana kadar arabayı yenilerler.

• usta elektrik aksamından kaynaklanabileceği söyledi baktık o da değil şanzıman beynini değiştirmek çözüm olsa onu da yapacaz ama net değil sorun yok deyip gönderiyorlar problemi çözmek uzun surer diyorlar. Şanzıman beyni 5 bin TL net değilken değiştirmekte istemiyorum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Gogoll12 -- 21 Eylül 2021; 23:35:21 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ankara da sercal var ona bence bir sor

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • Gogoll12 G kullanıcısına yanıt
    Ustam geçmiş olsun sorun çözüldü mü acaba aynısı benim basimada geldide kimse bişey diyemiyor bende kafayı yiycem

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.