Şimdi Ara

SANYO HD 2000 ANA KONU (Kullananlar ve Alacaklar) (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
195
Cevap
1
Favori
14.905
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • onek vıdeolarınızı beklıyoruz. teknik degerler harika gorunuyor.
    rapıde uploadlar..
    60fps 1080p yi sanırım gun ısıgında cekıyordur ama gece cekımleri ya net degıldır cok ya da 60 fps degildir.- 20 fps cekim karelerı 3 er kere tekrarlıyordur yani.
    bunu da check edelim ornek vıdelarinizi bekliyoruz.
    240 fps yi hangı cozunurlukte cekıyor? buna da ornekler.. ornekk
  • bu hafta sonu yoğunum ama önümüzde hafta içinde tüm örnekleri çekip upload edeceğim.....
  • dishchy kameran hayırlı olsun.

stevesdigicam sitesine bakın diyecektimki kontrol ettim örnekleri göremedim. Yinede Hd1000 modelinin örnek videolarını indirip görebilirsiniz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: coreay

merhabalar bense yeni sanyo hd 2000 sahibi oldum birsey soracaktim bu 240fps ve 600fps 10 saniyeden fazla kayit yapmiyor sanirim yada ben bulamadim bu modda daha uzun cekim yapabilen varmi birde amerikadaki versiyonlar hd2000A olarak geciyor iframe denen bir format destekliyor acaba bizdekiler firmware update yaparak bu ozellik kullanilabiliniyormu ben apple kullanicisi oldugum icin benim isime yarayabilecek bir ozellik olurdu.birde 1920x1080 60fps HR ile 1920x1080 60field/s arasindaki farki bilen varmi tesekkurler.kamerayi inceledikce daha cok sey paylasabilecegimizi umuyorum.super bir kamera ben 182 tl ye 32gb toshiba 4 clas aldim acaba ne gibi eksileri olabilir sanirim cok acele ettim :(

10 sn den fazla kayıt yapamıyor. TAbi çekimi seyretmek 4 yada 10 katı süre alıyor. Hr ile field/s arasında bildiğim kadarıyla bitrate farkı yani kalite farkı var. Ama ışığa doygun ve canlı çekimlerde biraz fark yaratabilir. Akşam ve düşük ışık çekimlerinde bir fark algılayamadım.

• quote:

Orijinalden alıntı: dishchy

Sandisk extreme 3 16 gb 30 mb/s edition sdhc kart aldım sorunsuz....

""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""

Örnek video ve resimleri bir ara upload ederim rapid e.... sorunum aşağıda saygılar....

arkadaşlar elimdeki cihaz canon değil ama bir konuda sizden yardım istiyorum......
    Sanyo hd2000 kullanıyorum.....
    1920x1080 60 fps çekim yaptığımda cihazı hdmi ile lcd(samsung32b653) ye bağladığımda sorunsuz izliyorum....
    Ancak bilgisayarda ses ve görüntü arası lag oluşuyor.... Görüntü sanki 30 fps gibi oynatılıyor..... Kmplayer, vlc player. cccp ile media player classic aynı sonucu verdi....
    Bir tek quicktime lagsız oynatıyor ondada görüntü kötü(sanki frame atlıyor gibi).
    Bana önerebileceğiniz bir oynatıcı var mı?
    Bu arada bilgisayarımın özellikleri
    İşlemci e8400
    4 gb (2*2dual ocz kit) 1066 mhz ram
    500 gb sata hdd
    sapphire radeon 512mb toxic 4870 gpu
    bu sistemle bu güne kadar ne bir oyunda ne de bir filmde kasılma olmadı.

Bence kartla ilgili bir sorun yok. Kartı Sanyo üzerinden oynatıyorsanız usb kablo yüzünden kasılma olmuş olabilir. Dosyayı HDD ye aktarıp denediğinizde oluyorsa pek ihtimal olmamakla beraber ekran kartı belki sebeptir. Ben win7 64 bit, i7 720 intel, 3*2 ram ve saphire 5850 ile ve WM player ile sorunsuz seyrediyorum.
    Kart alıcak arkadaşlara tavsiyem kesinlikle class 10 kartlar.

• quote:

Orijinalden alıntı: gimmeluck

onek vıdeolarınızı beklıyoruz. teknik degerler harika gorunuyor.
    rapıde uploadlar..
    60fps 1080p yi sanırım gun ısıgında cekıyordur ama gece cekımleri ya net degıldır cok ya da 60 fps degildir.- 20 fps cekim karelerı 3 er kere tekrarlıyordur yani.
    bunu da check edelim ornek vıdelarinizi bekliyoruz.
    240 fps yi hangı cozunurlukte cekıyor? buna da ornekler.. ornekk

448x336 240fps shr
    192x108 600fps uhr
  • Arkadaşlar ben çektiğim videoları PS3 te süper ve sorunsuz izliyoruma ama bilgisayarda hala doğru izleyecek bir program bulamadım convert de edemiyorum..Bi program buldom iorg soft video diye o da aralı bir program lisans istiyor...Siz bilgisayarda nasıl izliyorsunuz videolarınızı?
  • Uzun bir aradan sonra tekrar merhaba arkadaşlar. Kameramın sefasını süremeyecek kadar yoğun geçen haftalardan sonra artık tekrar makinayı kurcalamaya başladım. (Evde kısa film kastırmaca, yetmedi AVATAR'ı evde çekme denemeleri falan :)
    Öncelikle benimde gayet bilgisiz ve basit bi kullanıcı olduğumu hatırlatır, sonra da cevaplarıma geçerim :))

SORU: SD Card da CLAS farkı ne işe yarar?

CEVAP:Bebek kelimeleriyle açıklarsam, kartın okuma-yazma hızına göre clasları belirleniyor. Şimdi oranları hatırlayamıyorum ama bizim sanyo HD ler gibi full hd kayıt yapan kameralar için en ideali clas 6 ve yukarısı işlem yapabilen sd kartlar olur. (sanıyede 30 mb sanırım kayıt hızları) (misal ben toshiba clas 6 - 16gb kullanıyorum. pek bi memnunum her bi şeyinden:)

SORU: Ben bu çektiklerimi nası izleyeceğim ağa?

CEVAP: İzlemeyeceksin. Bırak kalsın.

SORU: Doğru düzgün cevap ver!

CEVAP: Peki :) Tabii ki en kolay yöntem makinanın kendi ekranından ya da ps3 gibi SD kartımızı hemen tanıyan bir sistemden izlemek. Yukarıda arkadaşlar, bilgisayara yükleyememekten ve frame sorunlarından bahsetmiş. Açıkçası ben böyle bir sorun yaşamadım. (core2 işlmecili windows 7 kullanıyorum) Kartımı notebooka taktığımda otomatik olarak görüyor ve gerek Media Playerdan olsun, gerek VLC vb. programlardan rahatlıkla izliyorum. Ama karttan izlemektense harddiske kaydetmek daha sağlam bir sonuç verebilir. Ya da yukarıda bahsettiğim yüksek claslı bir SD KART almak gerekebilir. O da olmazsa biliyorsunuz makinamızda kayıt türü MP4. bunu AVİ. formatına cevirirseniz (misal ben Total Video Converter programını kullanıyorum) hem yüksek görüntü kalitesi hem de düşük GB oranını tutturabilirsiniz. (Kafanız yeterince karıştıysa bu cevabı bitiriyorum:))

SORU: 600 Euro'ya aldım?

CEVAP: Evet kazıklanmışşın dostum. Ama olsun sonuçta bu fiyatla bile piyasadaki bir çok kameradan daha üstün bir aleti, diğerlerinin yarı fiyatına almış oluyorsun. Afiyet,şeker olsun :)

SORU: Yedek pil, aksesuar vs? Ne kullandınız?

CEVAP: Kullanmadık. Makinayı ilk aldığımda bi heyecan; 'bunun pili hemen bitiyo yeaaaa' diye bağırmıştım. Ama arkadaşlarımdaki diğer markaları görünce gene SANYO, yine SANYO derim başka bişi demem. Hani hepimiz biliriz, pil göstergesi 'kalan 120 dk.' falan yazar. ama bir saat çekim yaparsın pil erir, biter, gider. Heh! işte bu alette öle bişi yok. Full şarj yaptığınızda yanlış olmasın ama sanırım '170 dk' gösteriyor. Ve hakikatten gösterdiği kadar süre çekim yapıyor. Yani randıman yüzde yüz. O yüzden ben ikinci bi pil ihtiyacı duymadım. Ha yok sen dersen ben 6 saat çekim yapacam, ötesi beni kesmez dersen. Bende, sen ne çekiyo bu kadar hacı? diye sorarım o zaman :)))

yazıyı buraya kadar okuyan canım kardeşim. eh ne bu şimdi? yuvarlak cevaplar hep. hiç açıklamamışsın ki doğru düzgün diyebilirsin. haklısın da. eh ama ben dedim ta en başta, bende basit bir kullanıcıyım diye. ayrıntılı cvp verecek bilgiye sahip değilim evet. ama işte bu sayfa tam da bu yüzden açılmadımı. sorular-sorunları paylaşalım, paylaştıkça çözüm bulup mutlu olalım. kuşlar, ağaçlar, böcekler, yemyeşil kırlar, denizleeerrr.....la la laaaaa....... :))) (çok 'gay' bi final oldu farkındayım:))

şimdilik benden bu kadar.

• Pil konusuna katılıyorum.
    Aksesuar konusuna gelince: Ben bu kamerayı housing i olduğu için tercih etmiştim (tabii sanyolar içinde) . Yaza hazırlıklarımı yapıyorum. Öncelikle epoque un housingini aldım. Epeyce bekledikden sonra 10 bar marka tray ve gene epoque marka makro lens aldım. Şimdi lamba kolları, lamba , geniş açı lensi ve filtre sırada .
    Normal kullanım için Ebay den geniş açı lens , makro lens, ve 3 farklı filtre aldım. Bunlar çok ucuz parçalardı. Geniş açı lensi şiddetle tavsiye ederim çok işe yarıyor. Makro da fena değil ama bir sorun var. Geniş açı lensi taktığınızda eğer flaşlı çekim yapılacaksa flaş lensin arkasında kaldığı için nesne gölgeli çıkıyor. Bildiğim kadarıyla da harici flaş yok. Gündüz çekimleri için kullanılabilinir.
    Yapay ışıklı alanlarda mümkünse kendi beyaz ayarınızı yapmanızı şiddetle öneririm.
    Kameranın yaklaşık 3x e kadar zoom sıkıntısı yok ve nesne netliğini kaybetmiyor ama 4-5x civarı bulanıklaşma başlıyor.
    Binamıza 1 ay içinde superonline fiber internet bağlanılacak. Daha sonra çekim yüklemelerini buradan paylaşırım.

• bugün bir kaç çekim (iş yerimden caddeyi çektim.)upload ettim... Hava yağmurlu güneş yok istediğiniz farklı format olursa haber verin.....

http://rapid---share.com/files/348630854/1920x108060fps.MP4 1920x1080-60fps(1080p)

http://rapid---share.com/files/348604842/1920x108060fieldssec.MP4 1920x1080-60fileds/sec(1080i)

http://rapid--share.com/files/348596125/1920x1090-60fps_zoom.MP4 1920x1080-60fps-optic zoom

http://rapid--share.com/files/348589712/1920x1080-30fps.MP4 1920x1080-30fps

http://rapid--share.com/files/348583791/1280x720-30fps.MP4 1280x720-30 fps

http://rapid--share.com/files/348581497/640x480-30fps.MP4 640x480-30fps

http://rapid--share.com/files/348580199/448x336-240fps.MP4 448x336-240fps

http://rapid--share.com/files/348579163/192x108-600_fps.MP4 192x108-600fps

240 ve 600 fps olan çekim ışık yetersiz olduğu için çok kötü güneşli havada tekrar denerim.... Fotolarıda akşama eklerim

"--" işaretlerini kaldırın link tagıyla linkleri yazmayı denedim ama olmadı sebeini bulamadım.... Birde site neden r-a-p-i-d-s-h-a-r-e linklerini bloke ediyor anlamadım....

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dishchy -- 10 Şubat 2010; 14:34:50 >

• Yüklemeler için sağol. İlk link i indirdim. Makine güzel be kardeşim .
  • 12mp 4:3
     SANYO HD 2000 ANA KONU (Kullananlar ve Alacaklar)

8mp 4:3

6mp 16:9

6mp sıfır ışık flaşlı

8mp gece flaşsız

• ilk linkteki videoyu indirdim,
    mediainfo suna bakarsaniz 60fps gibi gorunuyor ama 30fps bu video!

1-2 inci saniyeler arasindaki framelere bakin 30 tane var!
    ayni kareleri tekrar ederek yapay bir sekilde mi 60fps olusturuyor yani? o zmn bir anlami yok.

quote:

Orijinalden alıntı: dishchy

bugün bir kaç çekim (iş yerimden caddeyi çektim.)upload ettim... Hava yağmurlu güneş yok istediğiniz farklı format olursa haber verin.....

http://rapid---share.com/files/348630854/1920x108060fps.MP4 1920x1080-60fps(1080p)

http://rapid---share.com/files/348604842/1920x108060fieldssec.MP4 1920x1080-60fileds/sec(1080i)

http://rapid--share.com/files/348596125/1920x1090-60fps_zoom.MP4 1920x1080-60fps-optic zoom

http://rapid--share.com/files/348589712/1920x1080-30fps.MP4 1920x1080-30fps

http://rapid--share.com/files/348583791/1280x720-30fps.MP4 1280x720-30 fps

http://rapid--share.com/files/348581497/640x480-30fps.MP4 640x480-30fps

http://rapid--share.com/files/348580199/448x336-240fps.MP4 448x336-240fps

http://rapid--share.com/files/348579163/192x108-600_fps.MP4 192x108-600fps

240 ve 600 fps olan çekim ışık yetersiz olduğu için çok kötü güneşli havada tekrar denerim.... Fotolarıda akşama eklerim

"--" işaretlerini kaldırın link tagıyla linkleri yazmayı denedim ama olmadı sebeini bulamadım.... Birde site neden r-a-p-i-d-s-h-a-r-e linklerini bloke ediyor anlamadım....

• açıkçası ne demek istediğiniz hakkında bir fikrim yok ama açıklarsanız bilgileniriz....
    ama bsplayere göre videonun tamamı 2490 frame den oluşuyor. Filmin süresi 41 sn.
    2490/41=60,73(fps) çıkıyor.

Birde frameleri tek tek hangi programla inceliyorsunuz isim vrirseniz sevinirim.... Saygılar...
  • ayni kare tekrar gosterilirse programlar bunu da sayarlar.
    2 ser tekrardan 60 fps olarak olusturulduysa dosya, hem size x2 kat dosya boyutu olur bu hem de aslinda 30 fps dir yani.

ben bircok kiside standartlasan 2 liyi kullaniyorum;
    Klmcodec ve Media player classic.

bsplayerda oluyor mu bilmiyorum ama ( vdubmodda da oluyor) her programda asai yukari aynidir.
    video calisirken pauselayin. sonra o ekranin altindaki ilerleyen imlecin ( pauselandigi icin durdu) ustune tek tiklayin.

sonra da klavyede saga dogru okla bir bir tiklayarak kare kare yani frame by frame ilerletebilirsiniz videoyu.
    1 saniyedeki ilerleyisi sayin kac tane frame var diye; isterseniz her saga basisinizda goruntunun degismesi gerekiyor ona da dikkat edin. eger goruntu 2 basista bir degisiyorsa x2 frame cogaltilmis demektir.

yapip sonucu yazin bana merak ettim :)
    bunu ozellikle aksam cekimlerinde deneyin.

yukardaki linklerden hangisi aksam cekimidir?

• video linkleri gündüz çekimi gece çekilmiş bir videoyu da upload ederim....
    Verdiğiniz bilgiler için teşekkür ederim yarın dediğiniz gibi frameleri kontrol edeceğim...
  • bu kamera tam bir harika eğer bunun markası sanyo değilde sony yada canon olsaydı 3000 ytl bile alamazdık bu aleti gerçekten çok kıral makina yapmış sanyo

camera 1920 x 1080 çözünürlükte 60 fps yi vuruyor bizzat videoyu indirip denedim
    denemede adobe after effect programını kullandım video olarakta arkadaşın eklediği 1920x1090-60fps_zoom kullandım
    bu programda page up ve page down tuşu ( klavyedeki ) bir frame ileri ve geri hareket ettiriyor ve zoom yaparken ( odadan uydu antenine doğru ) her framade
    görüntü değişiyor buda demek oluyorki her frame ayrı ayrı kaydedilmiş yani 60 frame kayıt yapıyor.
    video izleme programlarında bunu testini tam yapamaya bilirsiniz bence video edit programı olan after effect yada premier gibi bi program kullanın daha kesin sonuc olur

isteyenler dediğim şekilde test edip sonucu görebilirler

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi forro -- 12 Şubat 2010; 4:32:48 >
  • kmplayer da f tuşuyla 1 kare atlama yapıyor shift+f bir kare geri atlıyor. ilk videoda 12. sn ile 13. sn arasında yanılmıyorsam otobusten sonra beyaz bir araba geçiyor kareleri saymak için ideal... 58 kare saydım.... ve bu 58 karenin hepsi birbirinden farklı tekrar edilmiş kareler değiller....

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dishchy -- 12 Şubat 2010; 10:19:32 >
  • ben 2 ve 3. saniye arasina bakmistim sanirim. emin degilim ama, sonucta incelemis olduk.
    bir de gece videosunda bakariz.

soyle birsey var benim GH1 de mesela;
    720p videoyu her turlu 60 fps olarak kaydediyor, auto ayarlada video cekerken duruma gore ortamda yeterli isik yoksa karanlik olmasin die 30a dusuruyor fpsyi onu 2yle carparak dengeliyor,
    acaba TEkrar eden FPS yi anlayip onu saymayarak, bir videonun kac ortalama fpsi oldugunu (zaman agirlikli olabilir) gosteren bir program var midir?
  • quote:

Orijinalden alıntı: gimmeluck

ben 2 ve 3. saniye arasina bakmistim sanirim. emin degilim ama, sonucta incelemis olduk.
    bir de gece videosunda bakariz.

soyle birsey var benim GH1 de mesela;
    720p videoyu her turlu 60 fps olarak kaydediyor, auto ayarlada video cekerken duruma gore ortamda yeterli isik yoksa karanlik olmasin die 30a dusuruyor fpsyi onu 2yle carparak dengeliyor,
    acaba TEkrar eden FPS yi anlayip onu saymayarak, bir videonun kac ortalama fpsi oldugunu (zaman agirlikli olabilir) gosteren bir program var midir?

tekrar eden fps yi anlıyacak program varmıdır bilmiyorum ama olması biraz zor gibi çünkü fps nin tekrarını anlıyamıya bilir iki fps birbirinin aynı olsa bile bu kopyalandığı anlamına gelmez belki kamera sabittir ve çektiği örüntüde o an için sabit olmuş olabilir yani nereden anlıyacakki kendiliğindenmi aynı çekilmiş yoksa makinamı 60 fps olsun die çoğaltmış. biraz zor gibi. an kesin yöntem video edit programlarıyla denemek ben gündüz görüntüsünü bizzat denedim cihaz her fps yi kaydetmiş 60 fps yi vuruyor yani birde gece görüntüsünü test etmek lazım ama ondada 60 fps yi vurduna inanıyorum çünkü camcoderinfo bu kamerayı incelemeye almış ve en popüler 4 kamera içerisinde böyle bir dalavere olsa coktan gün yüzüne cıkar yerden yere vururlardı sanyo yu

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.