Şimdi Ara

.... SANTA FE .... FUN CLUB (2. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
4 Misafir (1 Mobil) - 3 Masaüstü1 Mobil
5 sn
58
Cevap
2
Favori
54.994
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: sg888

quote:

Orijinalden alıntı: kaiser şoze

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: milelisli27

Arkadaslar bende 2010 model 2.2 dizel yeni kasa hyudai santa fe almak istiyorum, kullanan arkadaslar biraz bilgi verebilirlermi? nedir bu aracin arti ve eksikleri?

yukarıda detaylı yazılmış zaten , ben hala kullanıyorum ,

yukarıda bir arkadaş yok demiş ama bende anlık yakıt göstergesi mevcut,

navigasyonlu , 7 koltuklu , ortalama 10lt yakıyor, hiç arıza yapmadı... bende koltuktan veya konsoldan ses gelmiyor, ama çoğu jipte olduğu gibi bundan da mükemmel izolasyon beklemeyin, yol sesi alıyor..

ses sitemi iyi ..

sağlam ve güvenilir bir araç,

alınır...

aracın yerden yüksekliği nedir acaba.

süspansiyonları sermi yumuşakmı ortamı.biraz daha detaylı yazabilirmisin aracı. son bakımı ne kadar tuttu mesela vs.

parça sıkıntısı falan olmadı sanırım.

aklımda ki diğer araçlar xtrail 2.0 dizel ve grand cheroke 2.7 dizel.bunları kullanma imkanın oldumu hiç.

yukarıları okuyun.. hepsi yazılı.. benim aralıktaki son bakım bile yazılı...

xtrail ufaktır.. keyifsizdir.. içi kötüdür .. bir alt sınıftır..

cheroke çok yakabilir , parçaları pahalıdır...

santa fe 5 yıl garantili satıldı... alacağınız hala garantide olacaktır...

Alıntıları Göster
    dentistin yazdıkalrımı senin yorumların nerde ben bulamadım.başka konudamı yorumların?

o captiva için yazılmış diyor sonunda.

• quote:

Orijinalden alıntı: RECEP____KOVBOY

dentistin yazdıkalrımı senin yorumların nerde ben bulamadım.başka konudamı yorumların?

o captiva için yazılmış diyor sonunda.

Alıntıları Göster
    benim yorumum yok.. 6 mesaj öncesinde memnuniyetimi ve bakımı yazdım sadece..
  • quote:

benim yorumum yok.. 6 mesaj öncesinde memnuniyetimi ve bakımı yazdım sadece..

Alıntıları Göster
    arkadaşlar santa fe kullanıcıları bu kadar mı? 2008 model 7 koltuk aldım yeni. hyundai yetkili satıcısının (patronun makam aracı) arabasını aldım. km biraz fazla, ancak çok bakımlı olmasından dolayı bakımsız arabaların iki kat km olmasından daha iyi olacağını düşünerek aldım.
    aracın yol tutuşu harika, uzun yolda cruise control ile çok rahat. suspansiyon hafif sert gibi. bilen varsa sormak istediğim otomatik vitesle ilgili, hareket halindeyken gerektiğinde manual moda geçmek sakıncalımı dır? çünkü yokuş, inişlerde otomatik tam kontrol sağlayamıyor, frene devamlı basmak zorunda kalıyorum, bunun yerine vites düşürmek daha mantıklı.
    yakıt tüketimi şimdilik ortalama şehir içi 10.5 l/100km. motorun büyüklüğüne göre fazla değil. çünkü 1.5 accent era kullandım o da 10l civarında tüketiyordu şehir içi.

• quote:

Orijinalden alıntı: rahatbek

arkadaşlar santa fe kullanıcıları bu kadar mı? 2008 model 7 koltuk aldım yeni. hyundai yetkili satıcısının (patronun makam aracı) arabasını aldım. km biraz fazla, ancak çok bakımlı olmasından dolayı bakımsız arabaların iki kat km olmasından daha iyi olacağını düşünerek aldım.
    aracın yol tutuşu harika, uzun yolda cruise control ile çok rahat. suspansiyon hafif sert gibi. bilen varsa sormak istediğim otomatik vitesle ilgili, hareket halindeyken gerektiğinde manual moda geçmek sakıncalımı dır? çünkü yokuş, inişlerde otomatik tam kontrol sağlayamıyor, frene devamlı basmak zorunda kalıyorum, bunun yerine vites düşürmek daha mantıklı.
    yakıt tüketimi şimdilik ortalama şehir içi 10.5 l/100km. motorun büyüklüğüne göre fazla değil. çünkü 1.5 accent era kullandım o da 10l civarında tüketiyordu şehir içi.

Alıntıları Göster
    değerli arkadaşlar forumun çok okuyanı ama az yazanlarındanım işim gereği hem uzun yol yapıyorum hemde köy yollarına çıkmak zorunda kalıyorum.ayrıca karda buzda çamurda köy yollarında iyi gitmesini istiyorum hatta yolu olmayan yerlere bile gitmem gerekebilir:) dediğim gbi hem arazi aracı hemde uzun yolda virajları sağlam alabilen konforlu bir araç istiyorum

bütçem 40.000 tl bu 3 araç arasında kaldım ama antara ucuz yok ve off road kbiliyeti tartışılır.

santa fe çok beğeniyorum ilk tercihim ama genelde motorlarında sıkıntı var gibi 190.000 km sonra araçların hemen hemen hepsi motor yemiş

captivada fazla yakıyor deniliyor çok kararsızım

değerli görüş öneri ve tecrübelerinizi benimle paylaşırmısınız ?

• quote:

Orijinalden alıntı: arman_guney

değerli arkadaşlar forumun çok okuyanı ama az yazanlarındanım işim gereği hem uzun yol yapıyorum hemde köy yollarına çıkmak zorunda kalıyorum.ayrıca karda buzda çamurda köy yollarında iyi gitmesini istiyorum hatta yolu olmayan yerlere bile gitmem gerekebilir:) dediğim gbi hem arazi aracı hemde uzun yolda virajları sağlam alabilen konforlu bir araç istiyorum

bütçem 40.000 tl bu 3 araç arasında kaldım ama antara ucuz yok ve off road kbiliyeti tartışılır.

santa fe çok beğeniyorum ilk tercihim ama genelde motorlarında sıkıntı var gibi 190.000 km sonra araçların hemen hemen hepsi motor yemiş

captivada fazla yakıyor deniliyor çok kararsızım

değerli görüş öneri ve tecrübelerinizi benimle paylaşırmısınız ?

Alıntıları Göster
    2007 sonrasi modellerle ilgili gorus ve deneyimlerini paylasan arkadaslar var mi?
    Eksi ve artilar neler?
    Konuyu guncel tutmak lazim

• quote:

Orijinalden alıntı: llUlisisll

2007 sonrasi modellerle ilgili gorus ve deneyimlerini paylasan arkadaslar var mi?
    Eksi ve artilar neler?
    Konuyu guncel tutmak lazim

Alıntıları Göster
    Merhaba arkadaşlar foruma yeni üye oldum. Hyundaiyle ilk tanışıklığımız 2005yılında fx coupeye dayanır. Hyundainin kalitesini sorunsuzluğunu garanti şartlarını servislerin kalitesini gayet iyi biliyorum ve çevremdeki Hyundai hakkındaki kötü düşünceleri değiştirmeye uğraşıyorum.(artık uğraşmıyorum çok başarılı dizaynlar sayesinde Hyundai türkiyede bence korenin Toyatası gibi görülmekte)opelden fln üstün olduğunu kanıtladı.
    Neyse asıl konuma geliyim.
    Şuan Bir 2010 toyota corolla 1.4 dizel otomatik comfort kullanıcısıyım aracım 77 binde servis bakımlı 1.5 parça sol ön çamurluk ve sol ön kapının yarısında lokal boya var.
    2007 Santa fe takası teklif ediliyor bir doktor arkadaştan.
    aracında bagaj kapağında ve sağ arka çamurluk üstünde lokal boya var 185 binde.
    Temmuz ayında hararetten conta yakmış
    bosh car yetkili servisinde motor kapağı contalar orjinali ile değişmiş,krank taşlanmış 4500 tl tutmuş
    ağustos ayında yakıt pompası 1000 tl ye yetkili servisde değişmiş
    1-2 ay öncede yağ damlatıyor diye serviste bilyeler ve triger kayışı değişmiş.1000 tl ye

bu araç hakkındaki düşüncelerinizi öğrene bilirmiyim.motordan öyle pek anlamam bu motor bu kadar operasyon geçirmiş,durumu nasıl olur,bi 100.000 daha götürürmü yoksa kurcalandığı için daha mı kısa ömürlü olur.kronik problem oluştururmu? kafa kafaya takas teklif edilmektedir...

şimdiden okuyan cvp veren yorum yapan arkadaşlara teşekkürler...

• Arkadaşlar Merhaba
    Benim de donanım vs konusunda dikkatimi çeken bu araçla alakalı birkaç sorum olacak.

Sahibindende motor yapılmış araçlar var bu aracın motor, yürür ve donanım konusunda artı ve eksileri nelerdir?
    2006-2010 arasındaki araçlarda donanım farkı var mıdır? Almayı düşündüğüm modeller 2007, 2008
    Bunların kronik bir sıkıntısı var mıdır?
    Cevaplar için şimdiden teşekkürler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: chn joshcyoon

hyundai web sitesinde santafe için style style max ve outdoor olmak üzere 3 fiyat yazmakta.fakat outdoor donanımları yazmıyor acaba ekstradan bunda neler olduğunu bilen varmı

Önde ve arkada arac alti koruma

cift eksoz.

thule port bagaj ve tavan çitalari.

Tavanda tv kablosuz kulakliga uygun.

bi kac şey daha varmis. Güzel paketmiş bende garantisi bitmemislere bakiyorum 2010 sonrasina.kafama yatti şimdilik.araştiralim biraz daha.
  • quote:

Orijinalden alıntı: INTRUDERTR

quote:

Orijinalden alıntı: chn joshcyoon

hyundai web sitesinde santafe için style style max ve outdoor olmak üzere 3 fiyat yazmakta.fakat outdoor donanımları yazmıyor acaba ekstradan bunda neler olduğunu bilen varmı

Önde ve arkada arac alti koruma

cift eksoz.

thule port bagaj ve tavan çitalari.

Tavanda tv kablosuz kulakliga uygun.

bi kac şey daha varmis. Güzel paketmiş bende garantisi bitmemislere bakiyorum 2010 sonrasina.kafama yatti şimdilik.araştiralim biraz daha.

Alıntıları Göster
    Merhabalar uzun zamandan beri takip ediyorum ama ne konu acmistim nede fazla bir yorum.Yalniz bir sey sormak istiyorum. hyundai santafe 2.0 crdi 2005 otomatik araclar fiyat olarak oldukca alinasi bir arac.Yedek parcalarinin fiyatlarina da baktigimda cogu aractan uygun oldugunu goruyorum.(sizlerin bu konu hakkinda yorumlarinizda onemli)Bu model aracin ortalama olarak bakim masraflarini bilen bir arkadasimiz kolay bir anlatimla kaba taslak fiyatlandirma ile bizi aydinlatabilirmi,yani sizce ekonomik suv sahibi olmak isteyenler icin ideal bir aracmi,yoksa uzak durulmasi gereken bir aracmi?2.elde bu araclarin km.leri genelden 150.000 "nin ustunde.Sizce bu araclarin motor omurleri nekadardir,.Son bir soru daha, arastirdim ama bulamadim.Bu araclarin sifir sandik motor fiyatlari hakkinda bilgisi olan varmi?2.el uygun bir arac alinsa motoru sandik motorla degistirmek akil karimi?cevaplayanlar icin simdiden tesekkurlerimi sunarim takipe devam...

• Değerli arkadaşlar, bütçem 50.000 tl Santa fe almak istiyorum modeli temizliğine göre 2007 2008 olabilir. Kullanan arkadaşlardan artılarını ve eksilerini öğrenebilimiyim. Yakıt tüketimi, kronik sorunlar, servis giderleri, alırken nelere dikkat etmem lazım vb... Teşekkürler
  • quote:

Orijinalden alıntı: Pinci

Değerli arkadaşlar, bütçem 50.000 tl Santa fe almak istiyorum modeli temizliğine göre 2007 2008 olabilir. Kullanan arkadaşlardan artılarını ve eksilerini öğrenebilimiyim. Yakıt tüketimi, kronik sorunlar, servis giderleri, alırken nelere dikkat etmem lazım vb... Teşekkürler
    Pinci arkadaşım bu fiyata alınabilecek en iyi ve sağlam arabalardan biri. ustalar da öyle söylüyor. temizini bulursan al. kronik sorun pek duymadım, belki araç sayısının az olduğundan ( chevrolet ile kıyaslanınca).
    dizel tüketimi kullanıma göre kendi tecrübemi söyleyim: ş.içi 11-12 arası. uzun yol: 80km- 5.5l, 100km- 6.5, 120km- 7.5l. son olarak 3000 km uzun yolculuk yaptım ortalama 8.0l/100km gösteriyor. bu ortalama hız 110-120km/h-da.

kuşadasında bir sorun yaşadım, sorun cumartesi öğleden sonrası olmasıydı. dinamo, namı diğer alternatör arızalanmış. elektrik üretmiyormuş, 2008 model 200bin kmlik araç olunca arızalanması normal, bir de bu sıcakta klimaya yüklenmeyi de eklersek. neyse sökeden yola çıktım kuşadasına giderken akü ışığı yandı. merkezde biraz durduktan sonra marş basmaz oldu, birisinden rica edip akü beslemesi yapıp çalıştırdım, 200 m gitmeden motor durdu, zar zor sağa çekebildim. yol yardımı filan derken, kasko aradık, herkes haftasonu olmasından dolayı yakın merkeze çektiririz sadece dedi. o da izmir ve 2 gün arabasız kalıp yolculuğun mahvolması demektir. kuşadası sanayiden bir oto elektrikçi buldum, dinamoda sorun olduğunu söyledi ve sökmek için 2 saat uğraştı. meret ne zor çıkıyormuş, en sonunda motoru biraz kaldırınca çıkabildi. geldi sıra parça bulmaya. çoğu yer kapalı olduğundan aydında bir dinamocu bulduk, usta kendi arabasıyla gidip alıp geldik ve taktık. eskisini biraz tamir etmişti ama az elektrik üretiyordu, iş sağlam olsun diye yenisini takalım dedik. fiyat olarak hyundai bayisinden yarısına çıktı. 8 saat sonunda arabamı yürür halde teslim aldım. izmirde hyundai servisine girip tarama yaptırdım, hiç bir sorun yok dediler. yolculuğumuzu sağ salim tamamlayabildik.

• Rahatbek kardeşim çok çok teşekkürler verdiğin bilgiler için. Iyi bi usta bulmuşsun o sıcakta da zor olmuştur bu tür şeylerle uğraşmak :/ İnşallah bi daha böyle sıkıntılarla karşılaşmassın ;) ben ilk defa bi suv alacam ondan dolayı biraz heyecanlıyım :) temiz derken kaç km bulursam alayım 2007 2008 çok farklı mı özellikler olarak
  • quote:

Rahatbek kardeşim çok çok teşekkürler verdiğin bilgiler için. Iyi bi usta bulmuşsun o sıcakta da zor olmuştur bu tür şeylerle uğraşmak :/ İnşallah bi daha böyle sıkıntılarla karşılaşmassın ;) ben ilk defa bi suv alacam ondan dolayı biraz heyecanlıyım :) temiz derken kaç km bulursam alayım 2007 2008 çok farklı mı özellikler olarak
    Makyajlı kasa 2010 model santa fe ile aranıza katıldım.

Şuan için gayet memnunum.
  • quote:

Rahatbek kardeşim çok çok teşekkürler verdiğin bilgiler için. Iyi bi usta bulmuşsun o sıcakta da zor olmuştur bu tür şeylerle uğraşmak :/ İnşallah bi daha böyle sıkıntılarla karşılaşmassın ;) ben ilk defa bi suv alacam ondan dolayı biraz heyecanlıyım :) temiz derken kaç km bulursam alayım 2007 2008 çok farklı mı özellikler olarak

sağol. bu ötv artışından dolayı sıfır arabaların fiyatları iyice uçtu. tabi bu da 2. ele yansıdı.2013 model santa fe'yi 165 bine alanlar bu yıl 175 bine satmaya çalışıyorlar.
    illa 7 kişilik olsun diyorsan santa fe iyi. ama şehir içi kullanımda (4x2 olmasından dolayı), 5 kişilik için ix35 yeterli bence.
  • quote:

Orijinalden alıntı: rahatbek

quote:

sağol. bu ötv artışından dolayı sıfır arabaların fiyatları iyice uçtu. tabi bu da 2. ele yansıdı.2013 model santa fe'yi 165 bine alanlar bu yıl 175 bine satmaya çalışıyorlar.
    illa 7 kişilik olsun diyorsan santa fe iyi. ama şehir içi kullanımda (4x2 olmasından dolayı), 5 kişilik için ix35 yeterli bence.

Alıntıları Göster
    Kullananlardan detaylı yorumlar artar ve üye sayısında da bir artış olursa alma niyetinde olduğum santa fe için iş ciddiye binebilir. Hakkında hiçbir fikrim yok ama çok beğeniyorum. Ankara kullanıcıları bir yerlerde oturup bir çay içelim de ben de aracınızı inceleme şansı bulayım. Ciddiyim...

• 2007 yılından beri Santa Fe sahibiyiz.2006 model vardı, arabayı özellikle eş dost çok istedi . en sonunda sattık ve 2009 Santa Fe aldık geçen sene. Şuan arabayı alan akrabamız arabayı bizim garajda tutuyor 1 küsür senedir. Babam da beyaz dayım da siyah var. Ehliyeti almama 2-3 hafta kaldı. Ilk araba olarak hazır da olanı kullanıcam Allah kısmet ederse. Araba bu forumda ilgi çekmiyor ancak canlı görürseniz ne kadar kaliteli olduğunu anlayabilirsiniz. Her yönüyle güzel bir suvdur. Orta kesim suvu, aynı şartlarda Almanya'da olsak Cayenne bakabilirdik sanırım :). 2006 model garajda yatıyor bir süredir. Motor arıza ışığı yandı ama hiçbir sıkıntısı yok hala ilk günkü gibi araba. Almak isteyenler Tereddüt bile etmesin. 1 ay sonra görmek isteyenler İstanbul'da görebilir..
  • quote:

Orijinalden alıntı: Corleone.

2007 yılından beri Santa Fe sahibiyiz.2006 model vardı, arabayı özellikle eş dost çok istedi . en sonunda sattık ve 2009 Santa Fe aldık geçen sene. Şuan arabayı alan akrabamız arabayı bizim garajda tutuyor 1 küsür senedir. Babam da beyaz dayım da siyah var. Ehliyeti almama 2-3 hafta kaldı. Ilk araba olarak hazır da olanı kullanıcam Allah kısmet ederse. Araba bu forumda ilgi çekmiyor ancak canlı görürseniz ne kadar kaliteli olduğunu anlayabilirsiniz. Her yönüyle güzel bir suvdur. Orta kesim suvu, aynı şartlarda Almanya'da olsak Cayenne bakabilirdik sanırım :). 2006 model garajda yatıyor bir süredir. Motor arıza ışığı yandı ama hiçbir sıkıntısı yok hala ilk günkü gibi araba. Almak isteyenler Tereddüt bile etmesin. 1 ay sonra görmek isteyenler İstanbul'da görebilir..
    selamlar buraya biraz hareketlendirmek gerek diye yazdım 2001 opel frontera 3.2 den kurtuldum nihayet şimdi 2005 makyajlı hyundai santa fe 2.0 crdi 150 bin km de ve servis bakımlı sağ arka kapı boyalı sadece yan basamak ön bar ve double din serviste takılmış olan aracı geçen hafta 37000 tl ye aldım şimdilik gayet memnunum

• quote:

Orijinalden alıntı: sadoz5775

selamlar buraya biraz hareketlendirmek gerek diye yazdım 2001 opel frontera 3.2 den kurtuldum nihayet şimdi 2005 makyajlı hyundai santa fe 2.0 crdi 150 bin km de ve servis bakımlı sağ arka kapı boyalı sadece yan basamak ön bar ve double din serviste takılmış olan aracı geçen hafta 37000 tl ye aldım şimdilik gayet memnunum

Alıntıları Göster
    Arkadaşlar 2005 hyundai santa fe aracım hepsiburada.com dan cam rüzgarlığı sipariş etmiştim bugün elime ulaştı fakat sağ ön farklı geldi iade ettim acaba ankarada bulabileceğim yer varmı saygılar

• quote:

Orijinalden alıntı: sadoz5775

Arkadaşlar 2005 hyundai santa fe aracım hepsiburada.com dan cam rüzgarlığı sipariş etmiştim bugün elime ulaştı fakat sağ ön farklı geldi iade ettim acaba ankarada bulabileceğim yer varmı saygılar

Alıntıları Göster
    ne kıymetli turbosu varmış, serviste 5500-6000tl. bunu fırsat bilen çıkma parçacılar bile 1300-1500 tl fiyat çekiyorlar.
  • selam..mesela 2006 model bu özellıktekı sante fe lerın arasındakı fark ne ve en ıyısı ve en boşu hangısı ?

Elegance

GLS

Premium

Style

VGT
  • 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.