Şimdi Ara

::: Sansa Clip İnceleme:::

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
17
Cevap
0
Favori
4.466
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Öncelikle şunu söyleyeyim ilk incelemem o yüzden hatalarımı maruz görün.

::: Sansa Clip İnceleme:::

OLUMLU ÖZELLİKLER:
    ----Benim Clip te ilk dikkatimi çeken nokta ses kalitesi ve çıkısının yüksekliği oldu bu boyutta bir mp3 player bu kadar ses çıkması garip bir durum o yüzden clip i bu noktada takdir ediyorum

----MTP ve MSC servislerinden hangisini kullanacağımızı seçebilmemiz güzel bi özellik ki MTP Aygıtını bilgisayarına tanıtamayan arkadaşlar var bunların içinde bende varım.

----Sesler çok net,flat, çok yüksek (en önemlisi)

----F/P Oranı çok yüksek bu fiyatlara alınabilecek en iyi mp3 (piyasada çok farklı fiyatlar var değişiklik gösterebilir.)

---- Boyut olarak çok küçük ele rahat geliyor ve arkasındaki mandal çoğu zaman işime yarıyor fakat otururken kalkarken biyerlere takılabilir dikkat.

----Kişisel EQ özelliği var

----Kolay update ediliyor olması

----FLAC çalışyor olması(fw update ile)

----Kutu içinden çıkan kulaklığı güzel uzun bi süre idare edebilir

----Full dolu olsa bile yavaşlama gibi bi durum söz konusu değil

OLUMSUZ ÖZELLİKLERİ:

----Açık renkli olan modelleri çok çabuk çiziliyor

----Şarj olma süresi biraz uzun

----Kutudan çıkan cd de driver yada program gibi hiçbirşey yok sadece pdf olarak kullanım klavuzu var(iTunes gibi müzik atabileceğimiz albümleri düzenleyebileceğeimiz bir şey yok Windows Media Player kullanıyorum.)

----Sitesinde yeterli destek yok

----Önündeki Sansa yazısı ve arkadaki SanDisk yazısı çabuk silinmeye başladı(benden kaynaklı olabilir)

Yani mp3 te özellik aramayan sadece müzik dinlemek için kullanan arkadaşlar için ucuz yollu en iyi çözüm. Ben aldım çok memnunum forumdada Clip hakkında kötü yorum göremedim pek. Yanlız birde forumdan okuduğum kadarıyla Clip in sesi Clip+ ya göre daha düşük ve kalitesizmiş basslar boğuyormuş(denemedim sadece okuduğum bu)
    Alacak arkadaşlar varsa şimdiden hayırlı olsun

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi inismona -- 22 Haziran 2010; 11:41:57 >

• hangi kulaklıkla kullandın??
  • Orjinal kulaklığı,Ep430, Sony nin bir kulaklığında kullandım en iyi performansı sony olan verdi.
  • quote:

Orijinalden alıntı: inismona

Yani mp3 te özellik aramayan sadece müzik dinlemek için kullanan arkadaşlar için ucuz yollu en iyi çözüm. Ben aldım çok memnunum forumdada Clip hakkında kötü yorum göremedim pek. Yanlız birde forumdan okuduğum kadarıyla Clip in sesi Clip+ ya göre daha düşük ve kalitesizmiş basslar boğuyormuş(denemedim sadece okuduğum bu)

burda tam tersini demek istedin sanırım ben ikisinide kullandım clip in sesi clip+ a göre bariz daha net ve kaliteli. sennheiser px100, koss portapro ve akg k 450 ile denedim bu gibi kulaklıklar ile farkı çok daha rahat anlayabilirsiniz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Scotland

quote:

burda tam tersini demek istedin sanırım ben ikisinide kullandım clip in sesi clip+ a göre bariz daha net ve kaliteli. sennheiser px100, koss portapro ve akg k 450 ile denedim bu gibi kulaklıklar ile farkı çok daha rahat anlayabilirsiniz.

Yanlışlıkla olmuş dikkatimi çekmedi. Clip in sesi Clip+ ya göre çok daha iyi. Ayrıca mp3ü HD215 ilede dinledim ses muhteşem oldu tabi birde kulaklık amfisi olsa tadından yenmez

• quote:

Orijinalden alıntı: inismona2

quote:

quote:

Yanlışlıkla olmuş dikkatimi çekmedi. Clip in sesi Clip+ ya göre çok daha iyi. Ayrıca mp3ü HD215 ilede dinledim ses muhteşem oldu tabi birde kulaklık amfisi olsa tadından yenmez

Arkadaşlar buna açıklık getirmenin vakti geldi.Clip in sesi clip+ ya göre daha iyi falan değil.Sadece ses renkleri farklı.Clip+ nın bassları daha farklı bi hacimde olduğu için tiz ve midlerden ağır basıyor.Bazı insanlar midleri ve tizleri bastırdığını sanıyor bu yüzden.Bu sorum eq ayarlarında bassları 2 kademe kısmakla neredeyse farksız olarak düzeltilebilir.Tabii clip+ için rockbox kurduysanız.Her insanın müzik anlayışı farklı.Full bass ta müzik dinleyenler için de sansa clip+ clip den daha iyi o zaman.Lütfen biliçsizce çamur atarak insanların kafasını karıştırmayın.Ha ayrıca diyelimki bende yanıldım clip in sesi clip+ dan biraz daha iyi.O zaman clip+ nın artırabilir hafızası,kaliteli eq seçeneği ve daha gelişmiş kısayolları devreye girer ve clip+ yine daha iyi bir tercih olur.Saygılarımla

• görüntüsü ve şekli çok hoşuma gitti
  • quote:

Orijinalden alıntı: ulasknight

quote:

quote:

quote:

Arkadaşlar buna açıklık getirmenin vakti geldi.Clip in sesi clip+ ya göre daha iyi falan değil.Sadece ses renkleri farklı.Clip+ nın bassları daha farklı bi hacimde olduğu için tiz ve midlerden ağır basıyor.Bazı insanlar midleri ve tizleri bastırdığını sanıyor bu yüzden.Bu sorum eq ayarlarında bassları 2 kademe kısmakla neredeyse farksız olarak düzeltilebilir.Tabii clip+ için rockbox kurduysanız.Her insanın müzik anlayışı farklı.Full bass ta müzik dinleyenler için de sansa clip+ clip den daha iyi o zaman.Lütfen biliçsizce çamur atarak insanların kafasını karıştırmayın.Ha ayrıca diyelimki bende yanıldım clip in sesi clip+ dan biraz daha iyi.O zaman clip+ nın artırabilir hafızası,kaliteli eq seçeneği ve daha gelişmiş kısayolları devreye girer ve clip+ yine daha iyi bir tercih olur.Saygılarımla

zaten farkettiysen kendi fikirlerim bunlar insanları yanlış yönlendiren yok aksine doğru yönlendirme söz konusu. ses renkleri "çoğu insanın" hoşuna gitmiyor clip+ ta aksine clip'in ses renkleri çok daha başarılı "bence". benim fikrime katılanların çoğunlukta olduğunu görmüşsündür yabancı forumlarda. (anythingbutipod.com,...) bas konusunda ise çok bir fark yok "bana kalırsa". şekil olarak "kanımca" clip clip+ ı döver

elimde iki cihazda var avcılarda ikamet ediyorum isteyen gelir karşılaştırır başımın üstünde yeri var daha açık nasıl yanlış yönlendirebiliriz. ki daha öncede yazmıştım forumda denemek isteyen varsa diye... Saygılar

• bir de clip+ a rockbox kursamda clip'te ki sesi bulamadım ben (kendi fikrim)
  • quote:

quote:

quote:

quote:

Clip+ yı deneme imkanım olmadı sadece Clip'in Clip+ a göre karşılaştırmalarına baktıım kadarıyla ve gerek türkiye forumlarından gerek yabancı forumlardan gördüğüm kadarıyla bilgi paylaşımında bulundum ben Clip e Clip+ dan daha iyi demedim ses bakımından Clip bir çok kişi tarafından Clip+ tan daha üstün tutuluyor dedim. MicroSd özelliği,kaliteli eq ve daha gelişmiş kısayolları tabiki Clip+ nın olumlu yanları ki zaten fiyatıda bunları gerektiriyor(kaliteli eq ve gelişmiş kısayollar hakkında bir bilgim yok). Clip+ Clip ten daha pahalı.Ben şu ana kadar okuduklarımdan ve araştırdıklarımdan ses konusunda Clip in daha üstün olduğunu çıkardım. Aynı şekilde Konya'ya yolunuz düşerse beklerim deneme imkanımız olur.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi inismona2 -- 24 Haziran 2010; 2:32:37 >

• Evet arkadaşlar yabancı forumlarda çoğu insan clip in sesnini clip+ dan daha net ve temiz bulmuş.Ama forumlarda ilk yorumları değil son yorumları okumanızı tavsiye ederim.Ben iddaamın sonuna kadar arkasındayım 2 ürünü de dinledim tamam kabul ediyorum clip in sesi daha net ama abartılan kadar bir fark yok.Siz böyle abarta abarta yazınca insanlar bu iki ürün arasında dağlar kadar fark var sanıyor malesef.Sadece size biraz daha dikkatli kendinizi gaza getirmeden yorum yapmanızı öneriyorum. İYİ FORUMLAR
  • quote:

Evet arkadaşlar yabancı forumlarda çoğu insan clip in sesnini clip+ dan daha net ve temiz bulmuş.Ama forumlarda ilk yorumları değil son yorumları okumanızı tavsiye ederim.Ben iddaamın sonuna kadar arkasındayım 2 ürünü de dinledim tamam kabul ediyorum clip in sesi daha net ama abartılan kadar bir fark yok.Siz böyle abarta abarta yazınca insanlar bu iki ürün arasında dağlar kadar fark var sanıyor malesef.Sadece size biraz daha dikkatli kendinizi gaza getirmeden yorum yapmanızı öneriyorum. İYİ FORUMLAR

Öncelikle ben inismona hesabım 15 günlüpüne kapatıldığı için bu geçici hesabımdan yazıyorum.

Ben bu konuyu Clip i övmek için açmadım takdir edersinizki incelememde Clip in kötü yanlarınıda yazdım. Ses konusundada önceki mesajlarda yazdığım gibi Clip+ ı deneme imkanım olmadı forumlardan okuduğum kadarıyla ve teorik olarak bildiklerimle yazıya döktüm benim amacım burada Clip i övmek değil ki zaten bu bana birşey kazandırmaz incelememin sondan 2. cümlesinde belirttim zaten ses konusunda denemedim sadece okuduğum bu yazdım. Clip+ hakkındaki yorumlarınızı okumak isterim hem benim için hem mp3 alacak arkadaşlar için fikir olur. İyi günler.

• Sansa clip ve yeni versiyonu clip + ile ses kalite farkı var mı? Ben de merak ediyorum doğrusu..
    Ancak her iki modeli de flat olarak dinleyince, ses kalite farkı anlaşılabilir sanıyorum.. Bir de yeni modelin de browser özelliği var mı?
    Media markt'lar da satılmaya başlarsa rahatça deneme fırsatımız olur umarım.. Başka yerler de pek test ettirmiyorlar..
  • Ses farkı olduğu bir çok yerde yazıyor. Clip te browser özelliği yok Clip+ da browser hakkında bilgiye sahip değilim..
    Tr içi mağazalara geldi ama tabi yine online alışveriş sitelerinde var yani deneme imkanınız olacağını sanmıyorum en azından Türkiye içinde garanti olayı sağlama alınmış oluyor.

2GB Clip
    http://www.genismarket.com/122-sandisk-sansa-clip-2-gb-mp3-player-siyah-fiyati-118-tl.html
    118 TL

bu fiyat bana biraz yüksek geldi bu şekilde almaktansa kadar sahibinden,gg yada ebay gibi bir siteden 60 tl ye bulmak mümkün iyi bir kulaklıklada çok daha başarılı olacaktır 120 tl ye oradan almak yerine kalan 50 60 tl ye sağlam bi kulaklık alınabilir..

• teşekkürler
  • Sansa clip kullanıyorum kulakiçi kulaklıkları rahat besleyebilir fakat kafaüstü kulaklıklar için minik canavar maalesef yetersiz kalıyor yani düşük volume de hacimsiz ses aldığımdan sesi yükseltmek zorunda kalıyorum yükseltincede ciddi distorsiyona giriyor,rockbox kurulu eq ayarı aktif.

Kulakiçi brainwavz m4 kullanıyorum kafaüstü sony zx100(kafaüstü kulaklıklar için kulaklık amfisi şart) (fiio e5 ve fiio e6 kullandım sese çok büyük katkıları olmadı mümkünse daha üst seviye amfi kullanın )

Bunların dışında bana göre handikabı çok küçük olması,bazen kullanması çok zor bu yüzden tabi kimine göre avantaj.

Şarjı çok geç dolduruyor ve kısa gidiyor.

Objektif görüşlerim.
  • Kafaüstü kulaklık besleyememe konusuna katılıyorum fiio e6 gibi besleme cihazlarıda çok işe yaramıyor en azından bi fiio e11 gerekiyor.
    Clip, clip+ clip zip, bunların arasındaki ses farkını anlamak zor fakat üçüde birbirinden farklı ses karakterlerine sahip, clip daha kapalı karanlık ses veriyor, clip+ mid ve tizleri daha gür, zip ise diğer ikisindende daha açık bir sese sahip, bunların dışında fuze+ dinledim fakat pek fark anlayamadım, birde fuze var ona çok kısa bir süre sahip olabildim.
    Bu sansa ailesinin tüm mp3 playerlarını alıp bi koleksiyon yapmayı düşünmüyor değilim.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.