Şimdi Ara

Sandy Bridge Kullanlar Kulübü (11. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.830
Cevap
5
Favori
74.337
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 910111213
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Mckhan

quote:

Orijinalden alıntı: Tony Tony

ayrıca Mckhan hocam 5 ghz günlük mü kullanıyorsunuz stabilmi ?

4.5ghz günlük

saolun hocam
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mckhan

quote:

Orijinalden alıntı: Tony Tony

ayrıca Mckhan hocam 5 ghz günlük mü kullanıyorsunuz stabilmi ?

4.5ghz günlük

saolun hocam
  • Ocak ayındaki bir yazıyı bulmuşsunuz. Onun üzerine daha neler söylendi. %50 hızlı dendi, sonra multimedya uygulamalarında %50 hızlı dendi. Dendi de dendi. Ama ortada gerçek hiçbir şey yok. İşlemciler çıksın o zaman görürüz kim kimden ne denli hızlı.
  • kurdum sistemi hersey guzel win7 yukleyecem yuklenmiyor hddyi goruyor ileri diyorum kur gunluk dosyalarina bkn falan diyor
  • bende günlük 4.500 deyim..işlemci sıcaklı maksimum prime95te 54 dereceyi gördü...bosta 23-28 arası, oyunlarda 49 derece gördüm gta4de en yüksek...su an cok memnunum...
  • sorunu cozdum sistemi kurdum Allaha sukur bir sorun yok korktgum basima gelmdi.
  • Buğra Geçmiş ve hayırlı olsun, umarım bende yarın saber ile sorun yaşamam.
  • Asus p8p67'de mouse sağa çekiyor ve sürekli click butonuna basıyormusum gibi oluyor?(bios)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi PcCoLLiC -- 31 Mart 2011; 21:50:16 >
  • @ Apache40

http://www.donanimhaber.com/ekran-karti/haberleri/Nvidianin-Optimus-teknolojisine-rakip-geldi-Lucid-Virtu-teknolojisini-anakart-ureticilerine-saglamaya-basladi.htm

Kardeşim bu yazıyı okuduysan eğer Quick Sync teknolojisinin neden çalışmayacağını anlarsın...Bu sistemde entegre GPU'dan sadece standart görüntü alabilirsin(Düşük sistem gereksinimi duyan uygulamalar çalışır, Photoshop bile çalıştıramazsın entegre GPUdan)...Yazılım varsayısal değerlerle ilgilenir...Entegre GPU'nun bellek değeri 128 Mb olarak göründüğünden doğal olarak çoğunlukla 1024 Mb belleğe sahip ekran kartını seçecektir...Çünkü yazılım bizim keyfimize göre ister ondan ister bundan görüntü almamıza müsade etmiyor...İhtiyaç neye göreyse otomatik olarak entegre GPU yu yada ekran kartını devreye sokuyor...

Video işleme işide oldukça güçlü bir ekran kartına ihtiyaç duyacağından dolayı entegre GPU özelliklerini kullanma şansımız yok...Sezgisel olarak 1. seçenek olarak ekran kartına geçiş yapacaktır...

Haaa, eğer bize seçme şansı sunarsa o ayrı...Ama ne yabancı sitelerde nede Donanım Haber'de böyle bir ibare yok...Çıktığı zaman görürüz...Şu an bu mümkün görünmüyor...

Yine Quick Sync için tek alternatif dahili GPU'yu tek başına kullanmak...

Teşekkürler...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi _Hayabusa_ -- 1 Nisan 2011; 16:02:21 >

• quote:

Orijinalden alıntı: PcCoLLiC

Asus p8p67'de mouse sağa çekiyor ve sürekli click butonuna basıyormusum gibi oluyor?(bios)

bence öncelikle farklı bir mouse denemelisin...Yada mouse u başka bir bilgisayarda dene...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi _Hayabusa_ -- 31 Mart 2011; 22:31:46 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: MÜŞAVİR

quote:

Orijinalden alıntı: MÜŞAVİR

Sandy ler için yapılmış en kapsamlı oc rehberlerinden biri. Ah birde Türkçe olsa.

http://www.clunk.org.uk/forums/overclocking/39184-p67-sandy-bridge-overclocking-guide-beginners.html#post110576

@Ocean Mist

Şu bağlantıyı ilk mesajına eklersen iyi olur. Epey kapsamlı bir yazı yazmış eleman.

Vaktim olduğu bir gün vatan millet hayrına bunu bir çevireyim ben...:))))
    Yada vakti olan bir arkadaş çevirsin...
    Çok hayra geçer valla...:D
    Eminim çok dua alırız...

• quote:

Orijinalden alıntı: _Hayabusa_
    quote:

Asus p8p67'de mouse sağa çekiyor ve sürekli click butonuna basıyormusum gibi oluyor?(bios)

bence öncelikle farklı bir mouse denemelisin...Yada mouse u başka bir bilgisayarda dene...

masaustunde mosu
    normal
    ancak ne zaman biosa
    girsem
    bir garip oluyor
  • quote:

quote:

quote:

masaustunde mosu
    normal
    ancak ne zaman biosa
    girsem
    bir garip oluyor

ilginç...

Bios'u default yapmayı dene birde...Varsayılan ayarlara geri yüklemeyi dene...
  • quote:

quote:

quote:

quote:

masaustunde mosu
    normal
    ancak ne zaman biosa
    girsem
    bir garip oluyor

ilginç...

Bios'u default yapmayı dene birde...Varsayılan ayarlara geri yüklemeyi dene...

biostayken yanlislikla oc tuner a bastım 4.2ghz stok fan ile ve cok sicak bosta 62 bios pilini cikarip taktim bu seferde biosun gorunumu degisti ama sistem normal calisiyor mouse sorunu hala gecmedi venomous x alıp tuner ile oc yapicam.... ancak bios daha bi artist duruyor suan daha ayrintili saat vs gosteriyor

• quote:

biostayken yanlislikla oc tuner a bastım 4.2ghz stok fan ile ve cok sicak bosta 62 bios pilini cikarip taktim bu seferde biosun gorunumu degisti ama sistem normal calisiyor mouse sorunu hala gecmedi venomous x alıp tuner ile oc yapicam.... ancak bios daha bi artist duruyor suan daha ayrintili saat vs gosteriyor

Biosta boşta bendede 60-61 sıcaklık...Normal o...

Bios'un değişmeside ilginç olmuş...:D:D:D

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi _Hayabusa_ -- 1 Nisan 2011; 15:58:03 >
  • @Apache40

Tekrar bir araştırmaya girişerek Lucid Virtu yazılımının aslında Z68 chipsetli anakar için yapıldığını söyleyen bir yazı buldum...

http://hothardware.com/Reviews/Lucids-Virtu-Software-Combines-Best-of-Both-Worlds/

Burda gördüğümüz kadarıyla yazılım z68 chipsetlerde quick sync desteğini tam olarak verecekmiş...

Dediğim gibi bekleyip göreceğiz...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi _Hayabusa_ -- 1 Nisan 2011; 15:59:16 >
  • Arkadaşlar i5 2500K ve Asus p8p67 pro alarak aranıza katıldım. p35 ds3 ve e8400 den böyle bir sıçrayış yaptım umarım döktüğümüz paraya değer :) Beni de eklerseniz sevinirim
  • quote:

Orijinalden alıntı: redbloodedman

Arkadaşlar i5 2500K ve Asus p8p67 pro alarak aranıza katıldım. p35 ds3 ve e8400 den böyle bir sıçrayış yaptım umarım döktüğümüz paraya değer :) Beni de eklerseniz sevinirim

sistemi hangi amaçla kullanıyorsunuz bilmiyorum ama bence kesinlikle döktüğünüz paraya değer
  • Oyun, visual studio derleme, yakında işte 3d modelleme falanda girişiyim diyorum. Bide çok percere program açan biriyim ayrıca en önemlisi bide fazlası olsun hissi var hep hangimizde yok ki 200-250 lik anakart bakarken gittim en sonunda p8p67 pro aldım sli vrm+ bt go vs vs falan için gtx460 var ilerde ikinciyi takıp 5970 e kafa tutarım belki :D
  • O zaman hakikaten verdiğiniz paraya değecek bir sıçrama yapmışsınız, GTX460 SLI ile dediğiniz gibi GTX580 ve hd5970'e rahat bir şekilde kafa tutarsınız.
  • 
Sayfa: önceki 910111213
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.