Şimdi Ara

SanDisk Ultra 3D 500GB SSD ( Hepsiburada - 699 tl + 25 tl bonus ) (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
48
Cevap
2
Favori
7.329
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    128 lik ssd leri 6 7 yıldır sorunsuz kullanan hardcore kullanıcılar var. Elektronik bi arıza olmazsa normal bir kullanıcıyı en az 10 yıl idare eder bi ssd. Benim 4 yıllık sandisk ultra ii ssd im yüzde 95 de mesela. Aynı nand lara daha az yazma silme olsun diye 240 lık almıştım 120 lik yetecekken o yüzden fazla aşınmadı şimdiye kadar.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • eyozgurluk kullanıcısına yanıt
    Ssd ler için format vs pek önerilmez. Dolu kapasiteyi boşaltmak için çok sıkışırsanız yapabilirsiniz. Alışkanlık haline sakın getirmeyin yeter hdd lere yaptığımız gibi :)

• Led Zeppelin L kullanıcısına yanıt
    Hocam şu anda baktım 47 derece yazıyor ssd için fazla mı sonuçta haraketli parça yok ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: BekiRoRo

2TB' lık SSD' yi 400 liraya aldım.

hacı ufak atta cıvcıvler yesin
  • quote:

Orijinalden alıntı: .Eray.

ssdler hddlere göre daha uzun ömürlü değil mi nasıl 5 senede ssd corotlasın

valla bende Corsair Force serisinin 120Gblik ssd'si vardı. o dönemde iyi para vermiştim. bir gün aniden cortladı. 3-4 yıl kullandım.

tabii bunun bir limiti oldugunu düşünmüyorum. bazen hdd'ler 1 yılda cortluyor. bazen ise bende olan 10 yıllık hddler halen taş gibi çalışıyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: tnt-2

quote:

hacı ufak atta cıvcıvler yesin

Kardeş o alır. hemde inan söke söke almiştir
  • McCarty kullanıcısına yanıt
    240lık kingston ssdyi direk sistem üzerinde kullanıyorum cortlarsa dımdızlak ortada kalırım heralde
  • eyozgurluk kullanıcısına yanıt
    Antivirus ya da render tarzı bir program çalışmadan böyle ise yüksek bence 40 ın üstüne çıkması. 30 35 arası ideal gibi. Neden olduğu hakkında fikrim yok maalesef.
  • quote:

Orijinalden alıntı: McCarty

quote:

ssdler hddlere göre daha uzun ömürlü değil mi nasıl 5 senede ssd corotlasın

valla bende Corsair Force serisinin 120Gblik ssd'si vardı. o dönemde iyi para vermiştim. bir gün aniden cortladı. 3-4 yıl kullandım.

tabii bunun bir limiti oldugunu düşünmüyorum. bazen hdd'ler 1 yılda cortluyor. bazen ise bende olan 10 yıllık hddler halen taş gibi çalışıyor.

Arkadaşta da corsair varsı ssd 128 gb o da 4 sene falan kullandı aniden gitti demek ki corsairlerde bir uçkağıt var

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

240lık kingston ssdyi direk sistem üzerinde kullanıyorum cortlarsa dımdızlak ortada kalırım heralde

Valla ssd'nin içindekiler pek önem arz etmesede ssd bozulduktan sonra hdd'ye geçince ve o yavaşlıgı görünce o daha çok koyuyor adama
  • BekiRoRo B kullanıcısına yanıt
    Hocam her başlık altına yazmayın yeter ya. Bu ne ölücülük.
    Hocam disk formatı mı yoksa yazılım formatı mı? Yazılım formatı ise sebebi nedir açıklayabilir misiniz?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • SSD yi biçimlendirip yeniden işletim sistemi yüklemeyi kastettim. Nedenine gelirsek SSD deki nandların üzerindeki bilgileri silip tekrar yazıyorsunuz bayağı büyük bir boyutta(30gb civarı), bundan dolayı ömründen yiyor belli bir yazma/silme sayısına sahip olduğu için. Bu durumu kağıda kurşun kalemle yazı yazıp silmeye benzetebiliriz, zamanla yıpranır ve yırtılır kağıt gibi.
    Anladım hocam peki format süresi olarak ne tavsiye edersiniz? Yani 3-4 ayda bir uygun mudur 5-10 yıllık kullanım için

• En son üç yıl önce atmıştım, bir daha atmaya gerek de görmedim günlük ortalama 5 6 saat çalışan notebook um için, ancak sistemi çökertirsem atarım bundan sonra.

Hocam ssd kullanmadım ama hdd de kullanıyorum şu an 3-4 ayda bir formatlıyorum pc'yi ssd'de değişir mi bu olay?

• Evet.

• .Eray. kullanıcısına yanıt
    Ben. Şu an 500GB veya 1TB SSD bakıyorum. Ama fiyatlar pek uygun değil. Geçen seneden beri hem SSD fiyatları arttı hem de kur yüksek. Mekanik disk kullanmıyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi oup59 -- 30 Kasım 2017; 17:7:24 >
  • quote:

Tamam, ama su anki konuya, fiyata bi faydasi var mi?
  • bilen varsa yazsın, çinlilerden mal alıp satarken bir gün liste gönderdi bana bozuk dökük ram varsa alırız diye. 1gb ye kadar 1usd miydi neydi. fena bir para değildi. çer çöp topluyordu bunlar. ne yapıyorlar acaba ?
  • 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.