Şimdi Ara

Sanalpazar.com'un Patronuyla Tanıştım !!!

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
9
Cevap
0
Favori
4.244
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Yahu nasıl olsa komisyon oranı %5 diyerek e ticaret işlemlerimi sanalpazar üzerine kaydırmaya karar vermiştim. Bugün daha önce web tasarımı ve hosting için anlaştığım birisinin ödemesini sanalpazar.com üzerinden yaptım. Satışı yaptığım bilgisayardan (tembel müşterim sağolsun üyeliğim yok hacı aha kart bilgileri sen oradan alıver dedi telefonda) alıcı olarak tekrar siteye girdim ve sattığım web tasarım hizmetinin kargo (!!!) bilgilerini girdim. Beş dakika sonra e postama satışa dair kaşeli fatura ve alıcının "elden teslim aldım" yazıp imzaladığı kağıdı tarayarak göndermemi yoksa satışın iptal edileceğini bildiren bir ileti geldi.

Cevap olarak bunun fiziki bir satış olmadığını, benim sitedeki diğer domain ve hosting hatta e-book satıcıları gibi bir hizmet sattığımı, alıcının nerede olduğunu bilmediğimden dolayı böyle bir belgeyi ibraz etmemin mümkün olmayacağını bildirdim.

Aradan iki saat geçti tık yok, bari şunları bir arayayım dedim... Yine tık yok... Neyse dükkanı açtıktan sonra aradıkları numara duruyordu. Onu aradım... Bir abla çıktı telefona... Yetkiliyle görüşmek istediğimi söyledim, neydi sorun dedi... Anlattım sorunu, diğer sitelerde böyle bir sorun olmadığını örnek vererek söyledim...
    Ablam birden demez mi o zaman gidin ordan satın diye... Siz kimsinizde beni kovuyorsunuz dedim... Meğer sitenin sahibiymiş "Zeynep" ablam... Siz beni diğer siteleri örnek vererek tehdit ederseniz ben de size gidin derim dedi...
    İyi o zaman bana eyvallah ama benim tüm bilgilerimi silin ben gidiyorum gg ye dedim.
    Eşşek kafa insan bi yorumları okur değil mi?

http://www.eksisozluk.com/show.asp?t=sanalpazar.com

Siz siz olun bu kadar amatörlerin çalıştığı bir sitede yapacağınız 3 kuruş komisyon kârı için satış yapmadan önce on, yüz değil bin defa düşünün...

Uyuyamıyorum yahu!!! Sekreter ablam dükkandan kovdu ya la beni

• Yine bir satış yapıcaz. PSP satın alıcam müşteriyim.
    İlanı koydu. Satın aldım havuz hesaba gitti para.
    Sonra havuz hesapta olduğunu gören satıcı kargoladı ürünü.
    Ardından ertesi gün kredi kartımı onaylamadım diye param iade oldu.
    Para bana geldi.
    Satış iptal oldu.
    Ama, kargo yapılmıştı.

Adi bir şerefsiz olmadığım için adamın parasını yolladıım. Dh de profili de vardı verebilirim.
    Sanapazar.Com amatörlerin olduğu bir yer.
  • Hayır sinir olduğum şey dükkanı açtıktan sonra hayırlı olsun diye aradılar, biraz sohbet ettik arayan hanımefendiyle (ki hakkını yemeyeyim gayet kibar ve anlayışlı birisi, olay sonrasında da konuştuk kendisiyle çünkü) anlattım durumumu forumlardan satış veya alış yaptığımı ki genelde webtasarımı, domain ve hosting sattığımı, gg de elektronik teslimat diye bir şey olduğunu söyledim... Dediler ki efendim biz de de kargolama seçeneklerinde Diğer'i seçer o şekilde yaparsınız, sıkıntı olmaz... En son konuştuğum hanımefendiye (Ş. Hanım) forumlarda alışverişlerin prestije dayalı yürüdüğünü, insanların daha az komisyon ödemek için arayış içinde olduklarını benim gibi bir kaç kişiye daha kelek atarlarsa adı üstünde sanal bir alışveriş sitesi olan sitelerinin müşterilerinin çoğunluğunu oluşturan dh ve diğer forum üyelerinin çekileceklerini de göz önünde bulundurmaları gerektiğini söyledim.

Bana diyorlar ki bu şekilde alıcı ve satıcı ip leri aynı bilgisayardan olursa manipülasyon olurmuş... Yahu ben geri zekalımıyım? Manipülasyon yapacak olsam modem bir kol mesafesi uzağımda... satışı açar, modemi resetler, alışı yapar, modemi resetler, kargo bilgilerini girer yine modemi resetlerim... Zaten ben aynı ip üzerinden manipülasyon yapacak kadar gerizekalıysam bırakın da yapayım....

Aman konuşacak çok şey varda neyse iptal ettikleri alışverişi aynı şartlarla yani aynı bilgisayardan aynı anda alıcı ve satıcı olarak iki ayrı browserdan girerek akşam üzeri gg üzerinden tamamladım, ne mi oldu alıcı için fiyat 460 değil de 470 oldu... Ben beş lira daha az kazanıverdim, ama kafam rahat !!!

Zeynep ablama selam olsun...

Kovdu ya la beni

• quote:

Orijinalden alıntı: -KaJMeRaN-

Yine bir satış yapıcaz. PSP satın alıcam müşteriyim.
    İlanı koydu. Satın aldım havuz hesaba gitti para.
    Sonra havuz hesapta olduğunu gören satıcı kargoladı ürünü.
    Ardından ertesi gün kredi kartımı onaylamadım diye param iade oldu.
    Para bana geldi.
    Satış iptal oldu.
    Ama, kargo yapılmıştı.

Adi bir şerefsiz olmadığım için adamın parasını yolladıım. Dh de profili de vardı verebilirim.
    Sanapazar.Com amatörlerin olduğu bir yer.

ben geçen laptop satmıştım sorun çıkmadı ama yazdığınızı satmadan önce görseydim cesaret edemezdim herhalde, şanslıymışım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi weros -- 23 Ocak 2013; 8:58:26 >
  • Ben de satışlarımı oradan yaparım ama o kadar amatör olduğunu düşünmüyorum. Konya da olmamasına rağmen arabalarını sürekli burada görüyorum. Bir firma bir işe girip her şehire çalışan yolladıysa o kadar da amatör sayılmaz bence. Telefondaki kişinin yaptığı hoş değil ama sizin yaptığınızda hoş değil. Sitenin amacı alıcı satıcı buluşturmak ödemeleri taksitlendirmek değil bunu bilmeniz lazımdı.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Edeb'i Muamma

Ben de satışlarımı oradan yaparım ama o kadar amatör olduğunu düşünmüyorum. Konya da olmamasına rağmen arabalarını sürekli burada görüyorum. Bir firma bir işe girip her şehire çalışan yolladıysa o kadar da amatör sayılmaz bence. Telefondaki kişinin yaptığı hoş değil ama sizin yaptığınızda hoş değil. Sitenin amacı alıcı satıcı buluşturmak ödemeleri taksitlendirmek değil bunu bilmeniz lazımdı.

Valla yaptığımda hoş olmayan bir şey göremiyorum, zaten karşıdaki arkadaş peşin alabilecek durumda olsa sanalpazar veya gg ye komisyon ödemem. Alırım EFT mi, komisyon miktarı da cebime kalır ;)

Bence sitenin ikinci el kısmına bir uğrayın. Herkesin ilanın alt taraflarına komisyon alıcıya ait olmak üzere sattığı ürünleri sp veya gg üzerinden taksitlendirdiğini görürsünüz.

• Konuyu hortlatmak gibi olacak ama yaptığım site karşılı alacağım ödemeyi sanalpazar üzerinden müşterimin ısrarıyla sanalpazar üzerinden satış ilanı açtım. Arkadaş kendi üyeliği ile bir saat kadar sonra girdi ve site bedelini ödedi... Bu sefer herşey düzgün olacak diye beklerken hop aşağıdaki mesaj geldi ;)

SanalPazar
    08/03/2013 12:59:43
    Sayın xxxxxx

Yapılan alışverişlerin, bankalar ve diğer resmi kurumlara olan sorumluluğumuz nedeniyle gerçek olduklarını ispatla yükümlü olduğumuz için 6539508 no''lu işleminize ait alıcıya kestiğiniz faturayı 24 saat içerisinde musteridestek@sanalpazar.com mail adresine gönderip lütfen tarafımıza bilgi veriniz. Aksi taktirde işlemi iptal etmek durumunda kalacağımızı üzülerek belirtmek isteriz.

Saygılarımızla,
    SanalPazar

Bende cevaben aşağıdaki mesajı yazdım...

08/03/2013 16:28:37 6539508
    Sayın Yetkili;

Ticari bir işletmem olmaması ve freelance web tasarım hizmeti sağlamam nedeniyle fatura kesmem mümkün değildir. Ancak siparişin gerçek olduğuna dair yazılı ve imzalı kağıt alıp o belgeyi gönderebilirim.
    Kabul edilecekse acilen cevap verilmesi, yoksa satışın iptal edilmesi hususunu rica ederim.

Saygılarımla...

Sonuç mu;

Ürününüz için yapılan ödeme SanalPazar ödeme kontrollerinden geçemediği için işleminiz iptal edilmiştir.

Hay ben sizin yapacağınız, yaptıracağınız sanal alışverişin içine edeyim emi!!! Adamı tanımam etmem, site yapmışım, parasını alacağım, adam girmiş kendi üyeliğiyle 3d güvenlik kullanarak ödemesini yapmış yahu sana ne oluyor...

Sakın kimse bu adamları savunmaya kalkmasın, ne yani freelance çalışan herkes tutup maliyeye kayıt mı açtırsın, fatura mı kessin

Aynı işlemi gittigidiyor üzerinden beş dakikada tamamladım ve arkadaş onayı verdi... Pazartesi sabah para hesabımda olur...

YAŞASIN GG, YAŞASIN %10 KOMİSYON

• valla iphone 4 4s fln satmıştım, kendime ait idi. neye cesaret bu kadar yüksek tutarlı ürünleri burdan satmışım şaşırıyorum :)
  • Öncelikle saçmalayan arkadaşlara bir cevap vermek isterim. SanalPazar'ın sahibi Gold bilgisayardır. Sahibi telefona filan çıkmaz sizinle de muhattap olmaz. Neyse Konu başka şimdi bunlar müşteri çekmek için 1 TL açılışlı olarak pahalı cihazları kendi isimleriyle müzayedeye çıkartıyorlar. İnsanları nasıl kandırdıklarını ve bizi nasıl gerzekalı yerine koyduklarını tüm yazışmamı aşağıya kopyalayarak gözlerinizin önüne seriyorum;

BEN
    07/09/2013 11:34:01 Sanal Pazar ipad Mini
    Yani kısacası. Ben insanları kandırıyorum, maniplasyon yapıyorum, sizleri enayi yerine koyuyorum. İşine gelirse teklif verirsin, gelmiyorsa vermezsin diyorsunuz. Peki. Bu yazışmayı aynen tüm sitelerde noktasına virgülüne dokunmadan yayınlıyorum o zaman.

SanalPazar
    07/09/2013 11:24:04 Sanal Pazar ipad Mini
    Sayın Işın Bozkır,

SanalPazarKampanya üzerinden listelenen ürünlere teklif vermenin üyelerimizin inisiyatifinde bulunduğunu bilginize sunarız.

Şikayetiniz değerlendirilmek üzere ilgili departmanımıza iletilmiştir.

Saygılarımızla,
    SanalPazar

BEN
    07/09/2013 10:38:24 Sanal Pazar ipad Mini
    Evet anlıyorum sizi. Külahıma anlatın siz bunları benim. Listeleyen üye kim? Siz. 1 saat boyunca ödeme bekleniyor kazanan üyeden. Kazanan üyenin işlem sayısı sıfır. Ama 2011 de üye olmuş. Yani 2,5 yıl bu anı beklemiş ama ödeme yapmamış. Siz karşınızdakileri gerizekalı sanıyorsunuz galiba. Unutmayın, burada satış yapanların hepsi, müşterilerin de birçoğu (komisyonu az diye belki daha ucuza burada bulurum mantığı ile) sitenizdeler. Bu kişiler GG yi yalamış, yutmuş ıncığını cıncığını bilen insanlar. 150 TL kar ettim sanırsınız ama çok şey kaybedersiniz. Sonunuz da birgün buna benzer;

http://www.yenicarsim.com/tesekkurler.htm

Karar sizin, ister GG ni ilk satıcısı olan ve bugüne kadar 100.000 adetin üzernde satış yapmış bir adamın sözlerine sağduyulu yaklaşırsınız, ister bu yolda devam edersiniz. Mesela ben, asla ve asla bundan sonra sizin bu 1 TL'lik müzayedelerinize katılmam, çevremdeki insanlara da müşterilerinizi nasıl gerizekalı yerine koyduğunuzu anlatırım. Bu anlatanlar arttıkça siz kendi kendinize müzayede yapar, kendi kendinize bu müzayedeyi manüple eder, kendi kendinize teklif verirsiniz.

SanalPazar
    07/09/2013 09:31:47 Sanal Pazar ipad Mini
    Sayın Işın Bozkır,

SanalPazarKampanya ve diğer tüm açık arttırma listeleyen üyelerin ilanlarının, belirlenen alt limitine kadar son şans özelliğini aktif edebildiğini, ürünün kazanıldığı fiyat, belirlenen alt limitten düşük olması durumunda, bir sonraki üyeye alım hakkı tanınmadan işlemin iptal ediliyor olduğunu bilginize sunarız.

Saygılarımızla,
    SanalPazar

BEN
    06/09/2013 23:19:32 Sanal Pazar ipad Mini
    pnrkbk şeklinde bir sahte kullanıcı adı ve bir altta gerçek kazanan bir kullanıcı ve nasıl bir şans ise satıcının alt limitinin altında kalınan bir işlem. Bu düpedüz maniplasyondur. Bunun gittigidiyor da yapılması direkt üyelikten ihraç sebebidir. Burada ise ne acıdır ki manüplasyonu yapan tam da sitenin kendisi. Üstelik 150 TL zarar etmemek için. Yazıklar olsun size. Benim oradaki 150-200 TL'lik kara hiç ihtiyacım yok. Ama kızım istedi bu ürünü ve gerçekten çocuğun hevesini kursağına tıkadınız. Gerçekten yazıklar olsun. Bu kafayla sonunuz yenicarsim dan farklı olmayacak. Göreceksiniz. Şimdi ben bu attığınız kazığı her yerde anlatacağım. Bu tip ucuz numaralar kulaktan kulağa, ağızdan ağıza öyle hızlı yayılır ki inanamazsınız. Yazık, tipik bir Gold hareketi izledik yine.

BEN
    06/09/2013 23:04:11 Sanal Pazar ipad Mini
    Merhaba,

İlgii işlem sonuçlanalı 1 saati geçmesine ve kazanan kişinin hala ödeme yapmamış olmasına rağmen 2.yüksek teklif sahibi olan bana neden satın alma hakkı hala tanınmıyor? Bilgi verirseniz sevinirim. Ağaç oldum makinenin başında 1 saattir.

MANÜPİLASYON YAPILAN İŞLEM İSE BUDUR;http://www.sanalpazar.com/bid_history.php?auction_id=10394329

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.