Şimdi Ara

***Sanalpazar Alacaklılar Kulübü*** (133. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
3.229
Cevap
69
Favori
138.221
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 131132133134135
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Güncelleme yapayım, Aralık 2016'da satışlarımın yarısının ödemesi yapıldı diğer yarısını hala yapmadılar. Ödemesi yapılmayan satışlar Haziran,Temmuz ve Ağustos ayına aittir.

6-8 aydır param içerde kaldı, $ %50 yükseldi bu süre zarfında faiz gelirinden oldum, yetmezmiş gibi birde satış komisyonu ödeyeceğim.
    Adamlar kulak arkamıza bile hallendi buna rağmen aramızda pollyanna modunda takılanlar var
  • Ticaret ahlaki ?? :) parami almislar ,islemisler. Yuzleece insan bu konuda magdur ,bir daha zerre bulasmam. Yasadiklarimi tabiki yazacagim ,baskalari da magdur olmasin istiyorum. Bu hususta zaten yapilmasi dogal ve normal olan paralarin yatmasi ama parasi yatmayan yuzlercesi varken hangi tikir tikir isleyen sistemden bahsediyoruz ki? Yanlis anlayacak bir sey yok,sozler tutulmadi ,parami aylar sonra ancak aldim ,bir daha tovbe,akli olanda uzak durur. Ben yasadiklarimi yaziyorum ,isteyen kullanir isteyen kullanmaz.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: mcse2k3

quote:

Orijinalden alıntı: KaiKiseN

quote:

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Cemal CEMİL

quote:

16/05/2016 da sattığım telefon adamın elinde çürüdü hala 500 tl hesabıma yatmadı :) buradan sanalpazar çalışan ve sahipleri her kimlerse sesleniyorum ,beni bulun Allah aşkına bir yüz yüze görüşelim :)

milletin 4. gün parası yatıyormuş sizinki niye yatmıyor acaba :)

Hangi 4. gün ? :)Param gönderildi bu arada. Buyrun resimde ekliyorum. Bir daha sanalpazar mı ? Aman aman. Aklı olan uzak dursun....***Sanalpazar Alacaklılar Kulübü***

bu komisyon oranlarına sahip başka biryer varmı ki satalım?

Durum ortada. Bu şartlarda komisyon oranı olmasa da ben satmam. Büyük konuşmayı sevmem ancak büyük konuşuyorum ,daha fazla komisyon ancak güven önemli ,sanalpazar bir daha uzak olsun...

Yanlış anlamayın ancak siz de dahil çoğu kişi bence çok ama çok yanlış düşünüyor bu konuda.

Ben son 2 ayda yaklaşık 35 adet satış yaptım,hepsinde de sıkıntısız aldım ödemelerimi.
    Bu kadar düşük komisyon oranı başka bir yerde yok,bu da biz satıcılara yarar ama birkaç kişi zamanında sıkıntı yaşadı diye şimdi tıkır tıkır işleyen bir sistemi kötülemek bence çok yanlış ve ticaret ahlakına uymaz.

Bu sistemi kötüleyerek biz kendimize zarar vermiş oluyor ve adeta bizleri sömürenlerin ekmeğine yağ sürmüş oluyoruz ama bunun farkında olan bence çok az kişi var.

Olur da yakında SP kapanırsa ben de dahil sorunsuz ,düşük komisyonla işlem yapanlar da mecburen en az %10 komisyon +reklam gideri,cart gideri isteyen portallara mahkum olacak, neden?Çünkü buradaki yazıları okuyan çoğu kişi korkudan ve gereksiz çekincelerden dolayı,kardan zarar ederek dünyanın komisyonu ile başka yerlerde satış yapacak.İnsanları sömüren sistemlerin kölesi olacak.

Bir de işe bu yönden bakmak lazım.Bu yazıyı okuyan arkadaşlar,satışınızı SP'den gayet güzel ve sorunsuz yapabilirsiniz,eskiden sorun olmuş olabilir,geçmiş dosyalarda sıkıntı yaşanabilir ancak şimdilik böyle bir sorun yok,gününde ödemeler yatıyor.

Buna benzer çok güzel bir örnek zamanında ihlas finans'a olmuştu.Bir anda bütün ortaklar,aynı anda milyonlarca TL'lik alacaklarını tahsil etmek isteyince,şirket çoğu kişinin borcunu ödeyememişti,parasızlıktan değil,nakit azlığından.Çünkü para,inşaat,gayrimenkul,turizm vs. projelerinde kullanılıyordu.Halbuki O ana kadar her ortak karını bir güzel alıyordu,şirkette sıkıntı yoktu.Firma şu anda hala ortaklarına geri ödemelerini sıkıntısız olarak yapmakta ve yatırımlarına da devam etmektedir.

SP'de bazı sorunlar sebebiyle,bağlı oldugu holding yüzünden finansal darlık yaşayabilir ancak bu sistemi döndürmek bizim elimizde,çünkü paraları alıp kaçan yok,SP firmasında da sorun yok,GOLD grubunun 4 şirketinde yaşanan bir sorun.

TAbi herkesin fikri kendine ancak ben ticari açıdan,şu an düzgün işleyen bu sistemin hala bu kadar kötülenmesini gerçekten anlamıyorum.
    Sp kapanırsa biz zarar göreceğiz,mecbur kalacağınız büyük siteler,ensesi kalınlar sizin 3-5TL'lik karınızı sömürmeye devam edecek , bunu unutmayın arkadaşlar.

Not: SP ile alakam yok,ürettiğim döküm tavaları en az komisyonla nerede satarım diye araştırırken haberim oldu SP'den,hiçbir sorunla karşılaşmadan da ödemeleri aldım.

bravo @Omnes Vel Nihil

yaptığın yoruma bakılırsa sanalpazar çalışanısın nekadar yalanlar söylenip oyalandım senin bilgin varmı? insanlar o ödemelere göre hareket ediyor bu yazın onlara saygısızlıktır.

Madem öyle senin düşüncene göre hareket edelim. sen bana şurdan bi 20 30 bin lira ver ben seni bi 6 ay bekleteyim. varmısın?
    sen orda dönen paranın 6 aylık faizinin ne kadar olduğundna haberin varmı? orda maddeler var şu kadar günde ödenir diye o tarihte ödeyeceksin padişah olsanda ödeyeceksin nokta

• quote:

Orijinalden alıntı: SchrecK

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

16/05/2016 da sattığım telefon adamın elinde çürüdü hala 500 tl hesabıma yatmadı :) buradan sanalpazar çalışan ve sahipleri her kimlerse sesleniyorum ,beni bulun Allah aşkına bir yüz yüze görüşelim :)

Hangi 4. gün ? :)Param gönderildi bu arada. Buyrun resimde ekliyorum. Bir daha sanalpazar mı ? Aman aman. Aklı olan uzak dursun....***Sanalpazar Alacaklılar Kulübü***

Durum ortada. Bu şartlarda komisyon oranı olmasa da ben satmam. Büyük konuşmayı sevmem ancak büyük konuşuyorum ,daha fazla komisyon ancak güven önemli ,sanalpazar bir daha uzak olsun...

Yanlış anlamayın ancak siz de dahil çoğu kişi bence çok ama çok yanlış düşünüyor bu konuda.

Ben son 2 ayda yaklaşık 35 adet satış yaptım,hepsinde de sıkıntısız aldım ödemelerimi.
    Bu kadar düşük komisyon oranı başka bir yerde yok,bu da biz satıcılara yarar ama birkaç kişi zamanında sıkıntı yaşadı diye şimdi tıkır tıkır işleyen bir sistemi kötülemek bence çok yanlış ve ticaret ahlakına uymaz.

Bu sistemi kötüleyerek biz kendimize zarar vermiş oluyor ve adeta bizleri sömürenlerin ekmeğine yağ sürmüş oluyoruz ama bunun farkında olan bence çok az kişi var.

Olur da yakında SP kapanırsa ben de dahil sorunsuz ,düşük komisyonla işlem yapanlar da mecburen en az %10 komisyon +reklam gideri,cart gideri isteyen portallara mahkum olacak, neden?Çünkü buradaki yazıları okuyan çoğu kişi korkudan ve gereksiz çekincelerden dolayı,kardan zarar ederek dünyanın komisyonu ile başka yerlerde satış yapacak.İnsanları sömüren sistemlerin kölesi olacak.

Bir de işe bu yönden bakmak lazım.Bu yazıyı okuyan arkadaşlar,satışınızı SP'den gayet güzel ve sorunsuz yapabilirsiniz,eskiden sorun olmuş olabilir,geçmiş dosyalarda sıkıntı yaşanabilir ancak şimdilik böyle bir sorun yok,gününde ödemeler yatıyor.

Buna benzer çok güzel bir örnek zamanında ihlas finans'a olmuştu.Bir anda bütün ortaklar,aynı anda milyonlarca TL'lik alacaklarını tahsil etmek isteyince,şirket çoğu kişinin borcunu ödeyememişti,parasızlıktan değil,nakit azlığından.Çünkü para,inşaat,gayrimenkul,turizm vs. projelerinde kullanılıyordu.Halbuki O ana kadar her ortak karını bir güzel alıyordu,şirkette sıkıntı yoktu.Firma şu anda hala ortaklarına geri ödemelerini sıkıntısız olarak yapmakta ve yatırımlarına da devam etmektedir.

SP'de bazı sorunlar sebebiyle,bağlı oldugu holding yüzünden finansal darlık yaşayabilir ancak bu sistemi döndürmek bizim elimizde,çünkü paraları alıp kaçan yok,SP firmasında da sorun yok,GOLD grubunun 4 şirketinde yaşanan bir sorun.

TAbi herkesin fikri kendine ancak ben ticari açıdan,şu an düzgün işleyen bu sistemin hala bu kadar kötülenmesini gerçekten anlamıyorum.
    Sp kapanırsa biz zarar göreceğiz,mecbur kalacağınız büyük siteler,ensesi kalınlar sizin 3-5TL'lik karınızı sömürmeye devam edecek , bunu unutmayın arkadaşlar.

Not: SP ile alakam yok,ürettiğim döküm tavaları en az komisyonla nerede satarım diye araştırırken haberim oldu SP'den,hiçbir sorunla karşılaşmadan da ödemeleri aldım.

bravo @Omnes Vel Nihil

yaptığın yoruma bakılırsa sanalpazar çalışanısın nekadar yalanlar söylenip oyalandım senin bilgin varmı? insanlar o ödemelere göre hareket ediyor bu yazın onlara saygısızlıktır.

Madem öyle senin düşüncene göre hareket edelim. sen bana şurdan bi 20 30 bin lira ver ben seni bi 6 ay bekleteyim. varmısın?
    sen orda dönen paranın 6 aylık faizinin ne kadar olduğundna haberin varmı? orda maddeler var şu kadar günde ödenir diye o tarihte ödeyeceksin padişah olsanda ödeyeceksin nokta

SP çalışanı değilim diye yazdım, ayrıca ".Bu yazıyı okuyan arkadaşlar,satışınızı SP'den gayet güzel ve sorunsuz yapabilirsiniz,eskiden sorun olmuş olabilir,geçmiş dosyalarda sıkıntı yaşanabilir ancak şimdilik böyle bir sorun yok,gününde ödemeler yatıyor." diye de yazdım.

Önce bir okuyalım,okudugumuzu anlayalım.

Şimdi sorun yok diyorum hala geçmişte şöyle böyle diye cevap veriyor arkadaşlar.Ben şimdiki durumu yazdım.Düşük komisyonlu/kredi kartlı satışa ihtiyacım vardı,kullandım ve paramı aldım.
    Kafasında soru işareti olanlara bilgi verebilmek içindir,isteyen kullanır isteyen kullanmaz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dökümcübaba -- 22 Şubat 2017; 11:33:29 >

• Önceden sorun oldu mu oldu. Şimdi sorun olmaması, sonradan yine olmayacağı anlamına gelmiyor. Tecrübe ettik yaşadık! Tüm borçlarını ödeyene, burada hala paramı almadım diyen tek bir kişi kalmayana kadar ben o siteden alışveriş yapmam. Kolay gelsin...
  • Hala bu site konuşuluyor ve alışveriş yapıyor olanların olması çok şaşırtıcı. Komisyonu düşükde olsa ödemeleri artık yapsada kesinlikle UZAK DURULMASI gereken bir site. 4 ayda paramı aldım. Kırk takla attırdılar. Binlerce insan magdur olmuş. Hala daha savunanlar var ya YUH olsun diyorum.
  • Bu site hala nasıl aktif
  • Vay arkadaş ben neye bulaşmışım böyle, bende satıcı niye onay vermedi diyorum adama sövüyorum. Meğer durumu çakmış arkadaş elini eteğini çekmiş. 175 liraya işlemci siparişi verdim , satıcı kargolamayınca siparişi bugün iptal ettim. '' paranız iade edilecek'' diyor sayfada. Bu durumda iade edilmeyecek demek oluyor sanırım. Sahibinden.com dan dolandırılmamın üzerinden 1 sene geçmeden bu seferde güvendiğimiz Sanalpazar dan darbe yiyeceğiz anlaşılan.
  • Bu kadar yorum, onlarca sayfa yazıdan, şikayetten sonra hala buradan satış yapan arkadaş varsa, lütfen ödemem yapılmadı diye sızlanmasın. Yahu adamları beğenmiyorsanız onlarla çalışmak zorunda değilsiniz. 2-3 ay sonra ödeme alırım diyenler bunlarla devam etsin. Şu saatten sonra hala satış yapan varsa kendisi kaşınıyordur.
  • 2 yıl önce bir kaç satışım olmuştu buradan ve sıkıntı çıkmamıştı. Geçen hafta ürün sattım buradan ve hiç araştırmamıştım. 3 gün yatmayınca şüphelendim ve bu başlığı buldum.

Bugün itibariyle 1000 liraya sattığım ürünün ödemesini 4.gün aldım. Umarım madur olanlar da en kısa sürede alır paralarını.
  • son haftalarda ücretsiz listeleme hakkım olduğundan ve ptt ile yeni güzel bir anlaşma yaptığından gittigidiyordan açayım ilanları dedim ve açtım vede sattım, şimdi yine süresi dolmuş ürünüm için açayım dedim 4 tl listeleme ücreti görünce vazgeçtim, 100 tl lik bir ilanda 14 tl kazanıyor ve sadece alıcı onay verinceye kadar sorumlular vermese ne olacakki iade prosedüründeki gibi kargoyu karşıladığı falanda yok, bu sebep risk alıp açarım sanalpazarda ilan, denize düşünce yılana sarılmayacağım sizin anlayacağınız.
  • quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

bravo @Omnes Vel Nihil

SP çalışanı değilim diye yazdım, ayrıca ".Bu yazıyı okuyan arkadaşlar,satışınızı SP'den gayet güzel ve sorunsuz yapabilirsiniz,eskiden sorun olmuş olabilir,geçmiş dosyalarda sıkıntı yaşanabilir ancak şimdilik böyle bir sorun yok,gününde ödemeler yatıyor." diye de yazdım.

Şimdi sorun yok diyorum hala geçmişte şöyle böyle diye cevap veriyor arkadaşlar.Ben şimdiki durumu yazdım.Düşük komisyonlu/kredi kartlı satışa ihtiyacım vardı,kullandım ve paramı aldım.
    Kafasında soru işareti olanlara bilgi verebilmek içindir,isteyen kullanır isteyen kullanmaz.

boş muhabbeti bırak bana orda dönen paranın 10 da 1 ini ver ben aylarca işleteyim sana kafama ne zaman eserse geri vereyim varmısın yokmusun onu söyle ?

ayrıca banka bile para verdiği zaman faiz alır.
    sizin kafanız yüzünden bu gibi siteler istediği gibi at koşturuyor

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

bravo @Omnes Vel Nihil

boş muhabbeti bırak bana orda dönen paranın 10 da 1 ini ver ben aylarca işleteyim sana kafama ne zaman eserse geri vereyim varmısın yokmusun onu söyle ?

ayrıca banka bile para verdiği zaman faiz alır.
    sizin kafanız yüzünden bu gibi siteler istediği gibi at koşturuyor

ben ne diyoruum siz ne ya,önce bi okudugunuz anlamanız lazım.

ben şu anda olanı yazıyorum,ihtiyacı olan var ise girer satışını yapar,4.iş gününde parasını alır diyorum.

Bu şekilde ben geçen ay 36 ad. satış yaptım hepsininde parasını aldım diyorum,geçen senenin devir işlemlerini,borcunu harcını bilmem.

Tekrar tekrar ve Türkçe yazıyorum artık anlamazsanız ne yapayım
    -"Şu an yapılan işlemlerin ücreti 4.iş günü sorunsuz ödenmektedir."
    -Geçmiş dönem borçlarını bilmem ŞU AN yapılan işlemlerin ödemesi 4.GÜN yapılıyor.
    -Renkli yazayım anlamayanlar olur diye "Şu an yapılan işlemlerin ücreti 4.iş günü sorunsuz ödenmektedir"

Israrla şöyle borcum kaldı böyle bilmemne kaldı diye beni alıntılamayın kardeşim,daha ne yapayım gazeteye ilan mı vereyim

SİTE ŞU AN SORUNSUZ,DİLEYEN KULLANIR ,DİLEYEN KULLANMAZ.

• arkadaşım sen haklısın, bilgi vermiş oldun şuan ki sanal-pazarın ödemeleri hakkında,
    parmağına-klavyene-zamanına yazık cevap verme böyle polemikerlere.
    ben açtım ilan ram ilanı, bir süredir duruma bakıyordum, yazdıklarınız etkili oldu tşkler.
    .
    benimde 2 defa param çok sonraları ödendi, dert etmiyorum para için koskoca firmalara donkişotluk taslamayacağım
    kolay değil şirket olmak-insan çalıştırmak, düşene vuran-tekme atan mantığında olmadım hiçbir zaman, el uzatma mantığında oldum
    .
    .
    isteyen istediği yerde ilan açsın.
  • quote:

Orijinalden alıntı: tamergungor2006

arkadaşım sen haklısın, bilgi vermiş oldun şuan ki sanal-pazarın ödemeleri hakkında,
    parmağına-klavyene-zamanına yazık cevap verme böyle polemikerlere.
    ben açtım ilan ram ilanı, bir süredir duruma bakıyordum, yazdıklarınız etkili oldu tşkler.
    .
    benimde 2 defa param çok sonraları ödendi, dert etmiyorum para için koskoca firmalara donkişotluk taslamayacağım
    kolay değil şirket olmak-insan çalıştırmak, düşene vuran-tekme atan mantığında olmadım hiçbir zaman, el uzatma mantığında oldum
    .
    .
    isteyen istediği yerde ilan açsın.

Benim tek derdim şu;Kendimden ornek vereyim.Forumda beni bilen bilir,ham döküm tava uretimi hakkinda bir girişime basladim.Biraz urun urettim ve bunlari intrrnette satacak yer aradim,malum sitelere vermek istedim ancak komisyon oranlari resmen karimin yarisini elimden aliyordu,ayrica bi ton prosedur isteniyordu.Arastirma yaparken en prosedursuz ve dusuk komisyonlu Sp'yi buldum,kargo anlasmasi da vardi cok isime yaradi.Bu sekilde döküm tavalarimin tamamini sorunsuz sattim,1iade denedik para odeniyormu diye, sanirim 15 gun icinde iade edildi ucreti.

Bu satis sayesinde isimi buyuttum,cepte kalan karımla yeni urunler uretiyorum(google:dokumcubaba).simdi iyzico gibi portallarla anlasip kendi sitemden satis yapacagim.Sitemden satis yapmayacak olsam ya da sorun cikarsa yine Sp'den satarim.

Bu kadar yazmamin tek sebebi,1 adet satis yapacaklar ya da benim gibi sifirdan girisimcilige baslayan dusuk butceli arkadaslara yardimci olmaktır.Bazi arkadaslarin gecmisteki sorunlari yüzünden yeni satis yapacak arkadaslar yuksek komisyonlara mahkum olmasin,sirket kurmak zorunda kalmasin tek derdim.

Arkadaslar sorun yasamiş tamam haklilar ama bu şu anın sorunu degil onu anlasin herkes,hatta birkac sayfa geride benim de yazismalarim var.Bu konudan benim de satislara basladiktan sonra haberim oldu,foruma da yazdim eyvah gitti mi paralar diye,cogu kisi odemeleri alip almadigimi sordu,aldim sorunsuz dedim bilgilendirdim.

Buradaki konuya satistan once rastlasaydim ,bu kadar kotuleme sonrasi,baska sitelerde satmak zorunda kalacagimdan belki bu is bu masraflarla yurumez,komisyon cok ,prosedur cok diye baslamadan birakacaktim işi.

Kotulemeyi ulkece cok iyi başariyoruz ama birileri isini iyi,sorunsuz yapinca tesekkur eden yok(NOT:gecmiste parasi kalanlara lafim yok).Bu ozel hayatta da boyle,siyasette de,sirketlerde de :)

Sikayetvar.com bu konuda gercekten bizleri ipten cok almistir, hakkini yemeyelim :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dökümcübaba -- 3 Mart 2017; 7:35:56 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Birileri sitenin yakın tarihli satışlardaki ödemeleri sorunsuz yaptığını belirtmiş; ama bu başlığın amacı zaten daha önceki borçlarını alamayanların paylaşım yapması.
    Halen sp, eski ödemelerinden bazılarını 6 aydan fazla geçmesine rağmen yapmamış veya yapamamıştır.
  • @mcse2k3 burada yenisin galiba. sp'ı çok övdün. Bir an sp ile tekrar çalışma hevesi geldi içime, ama sonra yaptıkları aklıma gelince... Tövbe.

Bir kere batmış / batacak bir şirketi ayağa kaldırmak biz müşterilerin görevi değil. "... ne kadar çok alış-veriş yaparsak şirket o kadar ayakta durur, alacaklarımızı öder..!" bunlar hikaye. Dünya kadar komisyon alıyor(du). Bırak komisyonu alış verişten dolayı yatan bedelleri bile satıcıya yansıtmıyorlar(dı). geçmişte, zamanında şirketin içi boşaltılmasaydı miss gibi tezgah, mal satılsın, parası yatsın, 1 hafta parayı bloke et, üstünden % bilmem kaç komisyon kes... Ohhh.! ne alâ... Bir de hazır yatmış parayı ödeme, İnsanlar alın terinin, emeğinin, sermayesinin, göz nurunun, malının parasını "kaptırdık herhalde..." hissiyle, umutsuzca yalvar yakar, biraz yalan, biraz duygusallıkla yazmadığı yazı kalmadı. Ettiği telefonların, attığı e-postaların, mesajların haddi hesabı yoktu. Bir umut, belki kurtarırım paramı-malımı..! çabasındaydı. "..yok ülke kötü bir dönemden geçiyormuş.., yok bankalara belli adette para yatırılabiliyormuş..!" hep oyalama taktiği güttüler.
    Şimdi de biraz toparladılar, eski günlere dönmeye çalışıyorlar. ama insanlar uyandı artık. bir daha sp mı tövbe... diyenler çoğunlukta. Şirkette anca geçmişteki bu fırtınalı günleri görmeyen, bilmeyen yeni üyeleri, müşterileri kafaya alabilir ancak. Ondan size de dedim "yeni misin..!" diye.
    Komisyon olayı: site ilk açıldığında sıfır ya da çok az komisyonla üye topladı, sonra %5, %7... %10... derken şimdi %15'e çıktı. Çok büyük bir rakam. Belki satıcı bile kazanamıyor %15, ama sp otomatik kazanıyor. Tamam bir hizmet veriyor ve karşılığını da alması gerek ama, %15'de çok. Satıcı da bu bedelin kendisine yansımaması için ürün fiyatını abartılı olarak ilan veriyor. Tabii ki en çok olan tüketiciye oluyor.
    Yok abicim kalsın... ben almayayım ne Şam'ın şekeri, ne Arab'ın ...." Bir daha mı sp bulaşmam, ne alır ne satarım. Başka site mi yok, komisyonsuz, düşük komisyonlu... var. onlarla da gayet iyi işim dönüyor. Bir daha sp mı..? tövbeee... :)

• sahibinden get %9, bunlar %15 le geri dönmeye çalışıyorlarsa salaklık yaparlar
  • quote:

Orijinalden alıntı: djitalist

@mcse2k3 burada yenisin galiba. sp'ı çok övdün. Bir an sp ile tekrar çalışma hevesi geldi içime, ama sonra yaptıkları aklıma gelince... Tövbe.

Bir kere batmış / batacak bir şirketi ayağa kaldırmak biz müşterilerin görevi değil. "... ne kadar çok alış-veriş yaparsak şirket o kadar ayakta durur, alacaklarımızı öder..!" bunlar hikaye. Dünya kadar komisyon alıyor(du). Bırak komisyonu alış verişten dolayı yatan bedelleri bile satıcıya yansıtmıyorlar(dı). geçmişte, zamanında şirketin içi boşaltılmasaydı miss gibi tezgah, mal satılsın, parası yatsın, 1 hafta parayı bloke et, üstünden % bilmem kaç komisyon kes... Ohhh.! ne alâ... Bir de hazır yatmış parayı ödeme, İnsanlar alın terinin, emeğinin, sermayesinin, göz nurunun, malının parasını "kaptırdık herhalde..." hissiyle, umutsuzca yalvar yakar, biraz yalan, biraz duygusallıkla yazmadığı yazı kalmadı. Ettiği telefonların, attığı e-postaların, mesajların haddi hesabı yoktu. Bir umut, belki kurtarırım paramı-malımı..! çabasındaydı. "..yok ülke kötü bir dönemden geçiyormuş.., yok bankalara belli adette para yatırılabiliyormuş..!" hep oyalama taktiği güttüler.
    Şimdi de biraz toparladılar, eski günlere dönmeye çalışıyorlar. ama insanlar uyandı artık. bir daha sp mı tövbe... diyenler çoğunlukta. Şirkette anca geçmişteki bu fırtınalı günleri görmeyen, bilmeyen yeni üyeleri, müşterileri kafaya alabilir ancak. Ondan size de dedim "yeni misin..!" diye.
    Komisyon olayı: site ilk açıldığında sıfır ya da çok az komisyonla üye topladı, sonra %5, %7... %10... derken şimdi %15'e çıktı. Çok büyük bir rakam. Belki satıcı bile kazanamıyor %15, ama sp otomatik kazanıyor. Tamam bir hizmet veriyor ve karşılığını da alması gerek ama, %15'de çok. Satıcı da bu bedelin kendisine yansımaması için ürün fiyatını abartılı olarak ilan veriyor. Tabii ki en çok olan tüketiciye oluyor.
    Yok abicim kalsın... ben almayayım ne Şam'ın şekeri, ne Arab'ın ...." Bir daha mı sp bulaşmam, ne alır ne satarım. Başka site mi yok, komisyonsuz, düşük komisyonlu... var. onlarla da gayet iyi işim dönüyor. Bir daha sp mı..? tövbeee... :)

benim Sp ile tek çalışma sebebim %5 komisyonu idi,%15 nereden çıktı?
    Şimdi baktım değişmişmi diye hala %5.

Sanalpazar.com'da %5 + KDV hizmet bedeli uygulanmaktadır. Örneğin; ürününüz 100,00 TL'den satıldığında 94,10 TL hesabınıza aktarılacaktır.

Tekrar söylüyorum,düşük komisyon peşinde olan arkadaşlar denemek isterlerse siteyi kullanabilir.
    Ben %5'ten daha düşük komisyon başka yerde bulamadım çünkü,şu an site ödemeleri sorunsuzdur herkesin bilgisine.

Tekrar not:Sp çalışanı değilim,benim gibi ihtiyacı olanlara yardımcı oluyorum sadece.

• Yaklaşık

25/07/2016

tarihinden beri
    Alıcı ürüne onay verdi. Ödemeniz yapılacaktır.
    Kaç ay oldu yakında sene olucak
  • 
Sayfa: önceki 131132133134135
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.