Şimdi Ara

SANAL GERÇEKLİK GÖZLÜKLERİ İNCELEME MERKEZİ (17. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
444
Cevap
42
Favori
45.727
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1516171819
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    bobovr z4 benim yapacağım lensten yapmış. 35mm odak ve 120 fov. Benim aynı lensi yapmak için maliyetim 100lira felan olacaktı. Bu gözlüğü alıcam. Önerir misiniz ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BurakSims3k -- 12 Ağustos 2016; 10:10:24 >
  • gözlük camları o kadar pahalı mı yaw.
    bende gözlükçüye sorayım diyordum ama sen 100e mal ediyorsan bize kaça verirler kimbilir.

bobovr z4 benimde ilgilendiğim bir gözlük.
    ancak lensler aspheric değil zannedersem.
    özelliklerinde belirtmedikleri gibi yorumlardan onu anlıyorum.
    bilmiyorum kullanan arkadaşlar bu konuda daha iyi yorum yapacaktır.
    piyasadaki gözlüklerin içinde canıma siner bir şey bulamadım.

şu lensi yeni sipariş verdimhttp://tr.aliexpress.com/item/Google-cardboard-3D-lenses-virtual-reality-34mm-with-legs-38mm-focal-length-40mm-focal-length/32511873571.html
    plastik ama lens kalitesi ve netliği idare eder
    ancak özelliklerinde aspheric yazmasına rağmen gördüğüm kadarıyla değil.
    çünkü merkezde iyi olan görüntü kenarlara doğru müthiş şekilde deforme oluyor.

• machiner. kullanıcısına yanıt
    Bir gözlük camının fabrika maliyeti 15-20tlarası. ilk seferde istediğim sonucu elde edemem büyük ihtimal. 4-6 tane cam yaptırmam demek nerden baksan 100lira

Senin siparişteki lens aspheric... o numarada aspheric bir lens bile olsa aspheric değil gibi durur çünkü o bir mercek.

Ben şu bobovr z4'ü alıp bakıcam. eğer tatmin olmazsam onun kasası güzel, yani ona lens yapılır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BurakSims3k -- 12 Ağustos 2016; 11:38:37 >
  • cardboard v1 de ki lenslerde hiç bozulma yoktu
    çap nekadar etki eder bilmiyorum ama 25mm çap vardı çok küçük haliyle
    yeni lensi henüz kartona takıp deneme fırsatım olmadı hafta sonu denicem bakalım

bulunduğunuz yerde Samsung Gear VR inceleme şansınız varmı.
    telefonunuza uyumlumu bilmiyorum ama en azından odak ve çap açısından inceleyebilirsiniz
    oculus mühendisleri tarafından geliştirildiği için daha ideal odak ve çap kullanılmıştır.

Samsung Gear VR epeyce ucuzlamış aslındahttp://www.hepsiburada.com/samsung-gear-vr-sanal-gerceklik-gozlugu-sm-r322nzwatur-by-oculus-p-TELSNLSAMGRVR322?magaza=Atacel%20Elektronik&OM.zpc=TELSNLSAMGRVR322&utm_source=email&utm_medium=newsletter&utm_campaign=category-outdor-20160614&utm_content=non-elektronik&utm_term=kategori-spor-outdoor&wt_em=newsletter.non-elektronik.kategori-spor-outdoor.category-outdor-20160614
    her model ile uyumlu olmasada sadece düz gözlük olarak kullanılamazmı diye düşünmüyor değilim

bobovr z4 ile samsung gear kafa kafaya sanırım. benim telefonum LG V10. Mecbur Bobovr Z4'ü alıcam.

http://urun.n11.com/cep-telefonu-kiliflari/vr-glass-bobo-z4-fov120-sanal-gerceklik-gozlugu-kulaklikli-P114141711

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BurakSims3k -- 12 Ağustos 2016; 12:40:23 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: hasno

bobovr z4 ile samsung gear kafa kafaya sanırım. benim telefonum LG V10. Mecbur Bobovr Z4'ü alıcam.

http://urun.n11.com/cep-telefonu-kiliflari/vr-glass-bobo-z4-fov120-sanal-gerceklik-gozlugu-kulaklikli-P114141711

Yarı fiyatına Aliexpressten alabilirsiniz. 2 haftada geliyor.
  • Benim üreteceğim lens, çizilmez, su tutmaz, toz tutmaz, parmak izi kalmaz, buhar yapmaz, yansıma yapmaz gibi özellikleri var. Aliexpressdekiler ise dümdüz lens, o yüzden ucuza mal oluyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BurakSims3k -- 12 Ağustos 2016; 22:48:20 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    Lensten kaynaklandığını tahmin ettiğim, yan alanda, çok olmasa da rahatsız eden bir renk kayması mevcut. Onun haricinde gerçekten güzel bir VR gözlük.

https://forum.donanimhaber.com/showTopic.asp?m=119209972&p=1&anchorToGo=119487259#119487259
    Bu mesaja eklenen görseller:

SANAL GERÇEKLİK GÖZLÜKLERİ İNCELEME MERKEZİ
    Resmi güzel çekemedim ama yanlara doğru renk çiftlemesi mevcut

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BurakSims3k -- 13 Ağustos 2016; 14:06:00 >

• Zaten vr gözlüklerde bu sorunu bir türlü çözemediler. Gear vr da bile kenarlarda renk kaymaları mevcut

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • arkadaşlar bobo vr z4 aldım ben de aranıza katıldım.

Yalnız görüntü hiç beklediğim değil ya piksel piksel her taraf.O beklediğim netliği bulamadım acıkcası hiçbir zevk alamadım bu olaydan ben.

Acaba ben mi birşeyleri yanlış yapıyorum? QR kodu tarattım cardboarda.youtubeden vidyoları açıyorum en yüksek 1080s kalitede ona rağmen görüntü inanılmaz kötü.Telefonum htc one m8 eski bi tel de değil çözünürlüğü fln iyi aslında ama sorun nedir.Herkeste mi böyle bu?

Edit : Fake olma ihtimalini düşünmeye başladım.Yardımcı olabilcek biri var mı ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TheDodO -- 18 Ağustos 2016; 19:33:26 >
  • Merhaba Vr Shinecon 3d Sanal Gerçeklik Gözlüğü+Kumandalı urun sizde mevcutmu ve fiyatini ogrenebilirmiyim elden alim yapmamiz mumkunmu

• quote:

Orijinalden alıntı: TheDodO

arkadaşlar bobo vr z4 aldım ben de aranıza katıldım.

Yalnız görüntü hiç beklediğim değil ya piksel piksel her taraf.O beklediğim netliği bulamadım acıkcası hiçbir zevk alamadım bu olaydan ben.

Acaba ben mi birşeyleri yanlış yapıyorum? QR kodu tarattım cardboarda.youtubeden vidyoları açıyorum en yüksek 1080s kalitede ona rağmen görüntü inanılmaz kötü.Telefonum htc one m8 eski bi tel de değil çözünürlüğü fln iyi aslında ama sorun nedir.Herkeste mi böyle bu?

Edit : Fake olma ihtimalini düşünmeye başladım.Yardımcı olabilcek biri var mı ?

Piksel görme ile fake olup olmamasının ilişkisi yok. Telefonunuz full HD, sorun bundan kaynaklanıyor. Full HD cihazlar için bobovr z4 yerine shinecon gibi daha düşük fov değerine sahip gözlükleri almak daha iyi olur, 2K çözünürlükte dahi bobovr z4 ile pikseller görünüyor. Full HD cihazlar için 90 fov üzerine çıkmamak gerektiği görüşündeyim

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• Guhong01 kullanıcısına yanıt
    Hocam selamlar. Yanıtın için teşekkürler. Yalnız ek olarak şunu da farkettim youtubedeki 360 vr vidyoların görüntü kaliteleri kendinden de kötü zaten.Ekranı çifte böldüğünde daha da kötü oluyor.Yani ben bu vr olayına tam anlamıyla giremedim.Kaliteli bişeyler bulamadım açıkcası.
  • Bende oyle arayis icindeyim bu yuzden alakan icin ayriyetten tesekkurler

• VR SHINECON 2.0 yeni model çıktı..İnceleme videom...

Almak isteyenler için satış linki
    http://urun.n11.com/sanal-gerceklik-gozlugu/vr-shinecon-20-yeni-model-sanal-gerceklik-gozlugu-P127193689

• samsung gear vr ile vr 2 farklı cihazlar mı?
  • Redditte elemanın biri lg g2 nin gear vr a çok iyi olduğunu söylemiş. Yorumlardaki diğer elemanda tam oturmadığını filan demiş. Tecrübesi yada bilgisi olan varmı ben ilgili bi yazı bulamadım. Yoksa bobo miniyi alıcam kampanyası bitmeden.

Edit: Az daha araştırınca samsung harici cihazlarda gear vr ın anlamsız olduğunu gördüm. G2 güzel oturuyormuş ama gözlüğün özelliklerinden yararlanamıyormuşuz. O zamanda fiyatı gereksiz fazla oluyor. Ama yurtdışından almak istemeyenler için iyi bence.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi S-AINT -- 21 Ağustos 2016; 19:33:14 >
  • Hocam bh ürünler orjinal midir. 5.5 inc fhd için f/p urunu nedir?

n11'de 3D VR Box 3.1 Sanal Gerçeklik Gözlüğü+Kumanda+ Kulaklık 79,00 TL yerine 27,90 TL
    http://urun.n11.com/sanal-gerceklik-gozlugu/3d-vr-box-31-sanal-gerceklik-gozlugukumanda-kulaklik-P111402384

n11'de VR SHINECON 3D Sanal Gerçeklik Gözlüğü Kumanda Hediyeli 99,90 TL yerine 44,90 TL
    http://urun.n11.com/sanal-gerceklik-gozlugu/vr-shinecon-3d-sanal-gerceklik-gozlugu-kumanda-hediyeli-P124716283

• KraftMK K kullanıcısına yanıt
    Pazaranka dan ben de almıştım orjinal değildi. İade ettim. Ama orjinal gelen de olmuş...şansına artık.
    Bence şu anda fhd 5.5 telefon için en iyisi Bobo z4 tür..bende var sıfır ürün 100 TL den gönderiyorum.
  • Hocam peki bilgisayar için ne tavsiye edersiniz? Telefonumda da kullanma şansım var G3 var şuan.
  • 
Sayfa: önceki 1516171819
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.