Şimdi Ara

SAN-TEK STT40RF Kablosuz Programlanabilir Oda Termostatı Hakkında Yorumlar - Kullananlar (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.781
Cevap
101
Favori
39.977
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
13 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Yalıtımsız evde tasarruf çok zor iyi bir OT ancak konforunu artırır.

Aydın’ın neresinden bu arads

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • zenmavi Z kullanıcısına yanıt
    merhaba yalıtım çok önemli mantolama vs ye müdahale edemezsiniz ama kapı pencereler için ucuz yollu fitilleri mutlaka edinip uygulayın derim.

oda termostatını en soğuk olan odada sabitleyebilirsiniz.gündüz 23 gece 21,5-22 ye set ederseniz normal bir yalıtımla o kadar yakmaması lazım 6-7m3 yaksa aralık ocak 200 tl civarı ile kurtulabilrsiniz

ama dediğim gibi izolasyon yapılacabilecek ne kadar kapı cam varsa yapın o zaman bile %20 fark eder
  • moza80 M kullanıcısına yanıt
    abi bu arada sizin tüketim verileriniz nedir ? kombi markası petek sayısı v.s. yazarsanız sevinirim
  • coolomar C kullanıcısına yanıt
    viessmann vitopend 100 kombi
    8m petek var ev 130 m2 3+1 bi de kiler var orada petek yok kuzeydoğu cephe arakat ancak yalıtım çok iyi değil mantolama yok ama kapı pencereler de üflemiyor.

san-tek ot ile manuel sıcaklık ayarı yapıyorum 18-24 arasında 22,5 gece yatarken 21,5 işd giderken ellemiyorum akşam gelince 22,5 akşam geldiğimce 22 falan oluyor zaten sıcaklık gece uyurken de 21,5 altına inmiyor inerse de sabaha karşı 6 gibi 1-2 ateşliyor

bu şekilde günlük 3 m3 dış sıcaklık gündüz 15 gece 6 civarı
  • Kombici_Olduk K kullanıcısına yanıt
    Zeybek mahallesi hocam.

Diğer cevaplara istinaden dediğim gibi kiracı olduğumdan dolayı mantolama vs yaptıramam ama bantları mutlaka kullanacağım. Ev iki yıllık olmasına rağmen saygıdeğer müteahhit böyle bir ev yapmış iste. Bizde her ay faturasını ödüyoruz

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
    Bende Mimar Sinan mahallesindeyim hemşerim 😀

Petek boyun yeterli mi acaba o da önemli

• quote:

Orijinalden alıntı: zenmavi

Zeybek mahallesi hocam.

Diğer cevaplara istinaden dediğim gibi kiracı olduğumdan dolayı mantolama vs yaptıramam ama bantları mutlaka kullanacağım. Ev iki yıllık olmasına rağmen saygıdeğer müteahhit böyle bir ev yapmış iste. Bizde her ay faturasını ödüyoruz

Çok ilginç.
    2011 Yılından itibaren yapılan binalarda yalıtım yapılmaı zorunlu aslında.
    2017 Mayıs ayından itibarende Enerji Kimlik Belgesi olmayan evlerin alımı/satımı yapılamıyor.
    Sizin müteahhit baya çalmış maldan anlaşılan.
  • Cloud Nine kullanıcısına yanıt
    Sormayın hocam anlatsam ağlarsıniz bir evden bu kadar mı çalınır

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
    Hocam bende kiracıyım, pencereleri ve kapıları dışardan kontrol edin açıklık varsa büyük ihtimalle de vardır, öncelikle ev sahibi ile görüşün pencerelere dışarıdan ve içeriden çekomastik uygulayın yada yaptırın.
    Artı pencere ve kapılara fitil çekin ben dün metresini 2 liradan aldım (1+1 yani 2 metre) bunları hallettikten sonra OT işini de mutlaka yaparsınız.

SAN-TEK STT40RF Kablosuz Programlanabilir Oda Termostatı Hakkında Yorumlar - Kullananlar

• bende de sürgülü kapılardan üfleme var baya rahatsız edici şekilde
    bunları nasıl uygulayacağız
  • Kombici_Olduk K kullanıcısına yanıt
    Hocam sürgülü kapı ve pencereler büyük sıkıntı, sorunu bu fitiller yardımı ile çözebilir misiniz bilemiyorum.
    Kapı yada pencere eski usul naylon mu çekilse bilemedim şimdi aklıma bir şey gelmedi.
    Ben aslen Adanalıyım o pencere ve kapılara ne sinir olurum anlatamam...
  • merhaba arkadaşlar,

hasanemmi'den bende ot alarak aranıza katılmış oluyorum. ot'yi henüz takmadım. sabah erken çıkıyorum, akşam ise geç geliyorum. kısmetse hafta sonu takacağım. şunu söyleyeyim, cihazın gönderilmesi, pakaetlenmesi, yapılışı, dizaynı vs çok güzel. alacak olupta aklında soru işarati olanlar için yazıyorum. cihazı görseniz bu fabrikasyon dersiniz, hatta fabrikasyonda bile bu kadar temiz işçilik yoktur. hasanemmiye burdan tekrar teşekkür ederim. kendisi telefonda da yardımcı oldu. sağ olsun.

ot.yi taktıktan sonra ilk izlenimleri mi tekrar paylaşırım.
  • bu ürününü nereden tedarik edebilirim. nette baktım bulamadım.
  • myctapha kullanıcısına yanıt
    bende bosch 6000 model var. hermetik kombi(müteahhit)
    suyu 40 derecede ve 60 derecede denedim 3 er gün. 40 ta
    6 ve azını yakarken 60 derecede 7-8 m küp yaktı. tekrardan
    dolaşım suyunu 40 -45 e çektim.
    OT yok arıyorum. termostatik vanalar var.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi jubeii -- 24 Kasım 2017; 11:11:49 >
  • ozay O kullanıcısına yanıt
    Bekliyoruz.kutu acilisi yapin.santeki bende begeniyorum

• jubeii kullanıcısına yanıt
    Merhaba yoğuşmasız kombilerde 60 derece civarı daha verimli yandığı söylenmektedir.
    Ancak ot yoksa kombi dönüş suyuna göre çalıştığı için 60 dereceye ayarlarsanız kombiyi ev gereksiz fazla ısınacak ve çok yakması normaldir.
    ot ile kullanımda evin içini ayarladığınız sıcaklığı getirene kadar yakacaktır.
    Kendi yaptığım ölçümlerde oda sıcaklığını 22 ye kombi kazan sıcaklığını 40 dereceye ayarladım 24 satte kombinin yanma süresi 2,5-3 saati buldu
    oda sıcaklığını değiştirmeden kazan sıcaklığını da 60-65 dereceye ayarladım 24 saate 1-1,5 saat yandı kombi.
    Bu şekilde 60 derece civarı daha verimli yanma oluyor gaz tüketimi biraz daha düşük oluyor hem de kombi az çalışmış oluyor. 1 haftadır kendim denedim.
    sonuç olarak kombiyi ot ile 60 derecede(yoğuşmasız) kullanmak kombiyi az çalıştırıyor pompa az çalışıyor gaz tüketimi azalıyor,
    ot olarak ben SAN-TEK kullanıyorum menunum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi myctapha -- 24 Kasım 2017; 11:57:38 >
  • jubeii kullanıcısına yanıt
    S.a. kardesim forumda hasanemmi isminde bi abimiz var. Bu termostati tamamen kendi tasarladi programladi ve sadece forumdaki arkadaslara satiyor. Emin ol zerre kadar pisman olmayacagin bi urun.

• 25 Kasım 2017 Kablosuz Termostat fiyatları.

SAN-TEK STT40RF Kablosuz Programlanabilir Oda Termostatı Hakkında Yorumlar - Kullananlar
  • arkadaşlar merhaba,

antalya merkezde oturuyorum. evim 3+1 ve kuzey, doğu, güney cephe. kışın güneşi yeteri kadar görüyor. kombi taktırmadan önce klimayla ısınıyordum. 3 yıl öncesi kombi taktırdım ve peteklerde tsv (termostatik vana) takılı. geçen sene antalya kışında en yüksek 270 tl gaz faturası ödedim.

hasanemmi'den san-tek ot.yi satın aldım ve bugun sabah itibariyle kombime taktım. otomatikten hasanemmi'nin talimatıyla ilk etapta manuele çektim ve 24 dereceye set ettim. ev ahalisinin hangi sıcaklıkta rahat edeceğimi bulacağız. sonrasında ise programlama moduna duruma göre geçiş yapılacak.

kargonun hazırlanışı, paketlenmesi, işçiliği çok iyi. görseniz fabrikasyon dersiniz. satış sonrası telefon ve whtasup desteği gayet iyi. her türlü konuda yardımcı oluyor. kurulum çok basit. yapmanız gereken, ot alıcı kısmındaki kabloyu, kombi elektronik devresindeki oth yazan yere (bendeki buderus gb012) mevcut köprüyü sökerek takmak. vericisini ise evdeki kullandığınız en soğuk odaya, iç duvarlara, yerden 1,5m yükseğe takmak. kurulum bu kadar. ben alıcı elektriğini kombi otomatik sigortasının çıkışından aldım. isteyen direk prize de takabilir. resimler aşağıdadır;

SAN-TEK STT40RF Kablosuz Programlanabilir Oda Termostatı Hakkında Yorumlar - KullananlarSAN-TEK STT40RF Kablosuz Programlanabilir Oda Termostatı Hakkında Yorumlar - KullananlarSAN-TEK STT40RF Kablosuz Programlanabilir Oda Termostatı Hakkında Yorumlar - KullananlarSAN-TEK STT40RF Kablosuz Programlanabilir Oda Termostatı Hakkında Yorumlar - KullananlarSAN-TEK STT40RF Kablosuz Programlanabilir Oda Termostatı Hakkında Yorumlar - KullananlarSAN-TEK STT40RF Kablosuz Programlanabilir Oda Termostatı Hakkında Yorumlar - KullananlarSAN-TEK STT40RF Kablosuz Programlanabilir Oda Termostatı Hakkında Yorumlar - KullananlarSAN-TEK STT40RF Kablosuz Programlanabilir Oda Termostatı Hakkında Yorumlar - KullananlarSAN-TEK STT40RF Kablosuz Programlanabilir Oda Termostatı Hakkında Yorumlar - KullananlarSAN-TEK STT40RF Kablosuz Programlanabilir Oda Termostatı Hakkında Yorumlar - KullananlarSAN-TEK STT40RF Kablosuz Programlanabilir Oda Termostatı Hakkında Yorumlar - Kullananlar

• ot takmadan önce 2 gün takip ettim ve günlükte 6 m3 gaz yakmış. 1 hafta kadar gaz sayacını takip edeceğim. bakalım ne kadar tasarruf etmiş olacağım?

not: kurulum 15-20 dk sürdü.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ozay -- 25 Kasım 2017; 21:51:35 >
  • 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.