Şimdi Ara

SAMSUNG YP-U2

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
22
Cevap
0
Favori
4.271
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • samsung yp-u2 cihazım var. firmware yapmaya çalışırken yanlışlıkla çıkarıldı ve artık çalışmıyor. Kurtarmak için ne yapmam lazım garantisi var. yardımcı olursanız sevinirim teşekkürler...

• Garantideyse hiç uğraşma önce bir tel ile danış derim. Yardımcı olacaklardır.
  • yapmaya çalışırken derken yapmayı hiç başardınmı ? başarmadıysan yardımcı olabilirim...
  • firmware yapmayı başaramadım. şu an çalışmıyor.
    .
  • FIRMWARE

öncelikle üstteki firmware yazısına tıkla ve indir. europe radyosuz son version bu. indirdiğin dosyayı masaüstüne aç. setup yapmadan önce daha önce kurduğun firmware programını uninstall et (upgrade files karışabiliyor). yeni programı kurduktan sonra:

mp3 playeri bilgisayarına tak. eğer playeri bilgisayarın görüyor ise sağ alttan donanımı güvenle kaldır de.

şimdi gelelim firmware yüklemeye. ince bir cisim al eline reset boşluğu var playerde oraya girecek bir cisim. dikkat et microfon boşluğuda var yanında yanlışlıkla oraya sokma.

firmware yüklemek için player bilgisayara takılı olacak fakat donanım kaldırılmış vaziyette olacak bunu yukarıdada yazmıştım.
    şimdi player takılı iken play tuşunu basılı tut. elini play tuşundan kaldırmadan pc yeni bir donanım buluncaya kadar ince cisimle reset tuşuna bas. yeni bir donanım bulacak ve windows senden driver (sürücü) isteyecek. bu sürücü çektiğimiz firmware klasörünün içinde drivers klasörünün içinde. donanımı tanıttıktan sonra, başlat-programlar-samsung ypu2- YP-U' Updater i çalıştır. program çalışacak. orada "format data area" tik ini işaretle ve starta bas. yükleme işlemi bitene kadar birşey yapma. işlem bitince sana haber verecektir zaten. daha sonra donanımı güvenle kaldır ve kullanmaya başla.

geçmiş olsun...

(not: 1.) içerisindeki veriler mp3-data vs. kaybolacak bu işlemden sonra haberin olsun)

(not: 2.) bu arada radyolu firmware yüklersem radyo aktif olur falan diye uğraşma elindeki model radyosuz ise... radyosuz modellerde donanımsal olarak radyo mevcut değil...

(not: 3.) birde son olarak o cihazın kıymetini bilmeni tavsiye ederim her ne kadar ucuz olsada ne ipod lar ne creative ler devirdi ses kalitesi konusunda dinleyen pişman oluyor neden bunu almadım diye...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi epsis -- 25 Şubat 2007; 16:58:57 >

• yanlış firmware indirmişsin arkadaşım öncelikle geçmiş olsun.arkadaşımızın dediğini bir yap çalışmazsa yetkili satıcıya götür onlar bu soruna bir çözüm bulacaklardır.Alet çok iyidir ben yaklaşık 2 aydır kullanıyorum çok memnunum.
  • Yani bu cihaza firmware ile radyo yüklenmiyor ? Yazılım yükleme amacımız ne peki
  • quote:

Orjinalden alıntı: falcon246

Yani bu cihaza firmware ile radyo yüklenmiyor ? Yazılım yükleme amacımız ne peki

her yeni firmware güncellemesinde tasarımcılar cihazın yazılımındaki hataları düzeltiyorlar.

örneğin son firmware de gözüme çarpanlar:

pil süresi yaklaşık +1 saat arttı.
    şarkıları ileri geri sararken süre gösterimi tutukluk yapıyordu yani tam ne kadar ileri veya geri sardığınızı göremiyordunuz. şimdi saniye saniye görünüyor. özellikle uzun süreli şarkılarda bu problem yaratıyordu...
  • Beyler bu MP3 Player nasıl ya?

Ses kalitesi nasıl?

İyi ses geliyor mu?

Biraz bahsedin yaw
  • epsis sağolasın problemi dediğin şekilde yaparak çözdüm. Çok teşşekkürler. Allah sana kara gözlü kara kaşlı bir güzel nasip eylesin
  • quote:

Orjinalden alıntı: fatik

epsis sağolasın problemi dediğin şekilde yaparak çözdüm. Çok teşşekkürler. Allah sana kara gözlü kara kaşlı bir güzel nasip eylesin

sende sağol

aminnnnnnn
  • merhaba arkadaşlar.uzun zamandır mp3 almayı düşünüyorum.sanal marketlerde değişik markaları taradım.aradım.en çok ta hem şekil itibariyle.hem yorumlarla.bunu gözüme kestirdim.ama hiç bi bilgi forumdaki gibi gerçek olmuyor. bunun için sizede danışiyim dedim.SAMSUNG YP-U2(Z) 1 gb,nasıl bir ürün.ses kalitesi olsun kullanımı olsun.bütçe olarak 200 milyon üst sınır,güzel bir ürün istiyorum radodan kayıt yapabilse şahane olur ama fiyat sınırını geçmesin ve ÇAKMA olmasın

önerilerinizi bekliyorum.

forum harika
  • ya arkadaslar ben yukarda ki islemleri uyguladım fakat FIRMWARE yapamadım cok sınırım bozuluo ya ben nie yapamıorum
    play ile res e basılı tutuyorum ama yeni donanım bulundu falan demıo

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi inokta -- 20 Mart 2007; 17:04:00 >
  • Ben de play e ve reset e basıyorum ama hiçbir şey olmuyor.Ben mi yanlış yapıyorum.Yardımcı olursanız sevinirim.
  • ilk denememde yaptım ama bişeye yaramadı çünkü zaten en son sürüm yüklüymüş. genede teşekkürler
  • ya mp3 cebimdeydi 2-3 saat falan sonra int cafeye gittim orda usb girisine takarken herşey normaldi taktım bilgisayar tanımadı çıkartırken çok ısınmıştı başka masaya geçtim (gittiğim internet aynı yer oldugunu için bu sefer çalıştıgını bildiğim masa) taktım bu sefer ekran ısıgı bile yanmadı. mp3 usb giriş yeri nerdeyse elimi yakacak duruma gelmiş.ekranı sanırım sıcaktan hafıf beyazlaştı.bende reset attım 10 dakka sonra sogudu.ama mp3 çalışmıyo bilgisayara bağlıyorum hiç tepki vermıyo.acaba içinde bazı yerler sıcaktan hasarmı gördu buna benzer bi olay başına gelen varmı acıl yardım beklıuyorum şimdi taktım bilgisayara bu forumda okumuştum sarj tamamen boşsa hemen ekranda sarj oldugunu göstermıyomus bende beklıyom iisallah bişi olmaz ya acıl yardımlarınızı beklıyorum.
  • [Deleted by Admins]
  • arkadaşlar yp u2 yi bende uzuuun bi süredir kullanıyorum.yani bir yıl oldu öncesinde u1 kullanıyordum.şimdi de u 3 e terfi etmeye çalışıyorum.bende gayet memnunum u2den yani u1den va hatta birçok kaliteli marka(sony creative) mp3ten iyi.ben sürümü 1.0 dan sürekli olarak yani her güncelleme çıktığında yüklüyordum.1,352 den 2.152ye geçmeye çalıştım bi ara o dönemde 30MB kayıp oldu aradım taradım çözemedim.müşteri hizmetleri pekte ilgilenmedi.sonra kendim uğraştım.1,302 nin versiyon yükleme programını kullanarak 1,302yi yükledim 20 MB kurtardı.sonra sadece update dosyalarını(bootmanager.sb,hostlink.sb,hostrsc.bin,resource.bin,stmpsys.sb,updater.sb isimli dosyalar) programfiles ın içinde samsungun oluşturduğu klasöre attım 1,302 versiyonu ile gelen programla attım son sürümü.şimdi canavar gibi çalışıyo ama neden 10 mb kayboldu?sizdede oldumu o?nası çözdünüz.çözemeyen varsa en azından benim gibi kurtarabilir.son sürüme geçmemiş olanlar bence hemen geçsin çünkü ses kalitesi çok çok iyi son sürümde...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sedat_ozturk2003 -- 21 Ekim 2007; 2:07:13 >

• ya beyler bende firmware yapiyim dedim
    aynı epsis in dediği gibi yaptım herşeyi tamam
    en sonda programı açıp yüklemeyi yapacağımız zaman
    please connect device yazısı çıkıyor...
    bi bilgisi olan var mı bu konuda.
    yardımcı olursanız sevinirim şimdiden teşekkürler...
  • play tuşuna basılı iken resete tıkla sonra play tuşuna 20sn falan basılı tutmaya devam et
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.