Şimdi Ara

Samsung'un yeni 15' notebookları 13' MacBook'tan daha hafif

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
10
Cevap
0
Favori
562
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Samsung'un yeni 15' notebookları 13' MacBook'tan daha hafif 

Samsung'un boyu küçük, performansı büyük notebook serisi Notebook 9 güncelleniyor. Yeni Macbook'tan biraz daha ağır olan laptoplar hafiflikleriyle de ön plana çıkıyor.

9 Serisi yeni notebooklar

13 inç ve 15 inç boyutunda tanıtılan yeni laptopların 13 inç modeli yalnız 816 gram ağırlığında. 15 inç olan model ise 985 gram ağırlığında. Boyutları ve donanımları düşünüldüğünde oldukça hafif kalan yeni laptopları kıyaslayacak olursak Apple'ın güncel 12 inç MacBook'u 908 gram ağırlığında. 15 inçlik yeni Samsung 9 serisi notebook 12 inçlik MacBook'tan sadece 77 gram daha ağırken 13 inçlik model, Macbook'tan 92 gram daha hafif. Diğer taraftan 13" MacBook Pro ise 1,37 kg ağırlığında. Bu bağlamda arada 400 grama yakın bir fark oluşuyor. a

7.nesil Core i5 ve Core i7 işlemcilerle güncellenen laptoplar 16GB'a kadar ram seçeneklerine sahip. 256GB'a kadar SSD depolama birimi seçeneği sunan bilgisayarların tasarımı önceki nesle göre biraz daha küçültülmüş durumda. Pil ömrü merak edilen laptopların 7 saat pil ömrü sunduğu Samsung tarafından açıklanmış ve 80 dakikada USB Type-C portundan şarj olduğu belirtilmiş. Önceki modellerden biraz daha farklı bir tasarım anlayışına sahip olan modeller hakkında fiyat konusunda bir açıklama yapılmamış ancak 15 inçlik modelin yine 1200$ civarında çıkması olası.

• Yorumlar silinmiş.

• 12 Angry Men kullanıcısına yanıt
    Yorumlar silinmedi. Bağlantı değişti. İnsanlık hali olarak " 12" " yazmayı unuttuğum için hakaret edilmesi kabul edilebilir değil. 15 inçlik bir laptobun rakip markanın 12 inçlik mdoelinden sadece biraz ağır olmasına vurgu yaptım ancak bazı üyeler konuyu çok farklı yerlere çekmiş. Haber içerisinde 13"'lik modelin daha hafif olduğu da yazıyor. Düzgün bir üslupla uyarı, istek belirtilirse zaten gerekli değişiklikleri yapıyoruz. Doğrudan doğruya hakaret etmenin anlamı yok.

İsterseniz başlığı 13'lik model 12" MacBook'tan daha hafif şeklinde de değiştirebilirim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Firaristt

Yorumlar silinmedi. Bağlantı değişti. İnsanlık hali olarak " 12" " yazmayı unuttuğum için hakaret edilmesi kabul edilebilir değil. 15 inçlik bir laptobun rakip markanın 12 inçlik mdoelinden sadece biraz ağır olmasına vurgu yaptım ancak bazı üyeler konuyu çok farklı yerlere çekmiş. Haber içerisinde 13"'lik modelin daha hafif olduğu da yazıyor. Düzgün bir üslupla uyarı, istek belirtilirse zaten gerekli değişiklikleri yapıyoruz. Doğrudan doğruya hakaret etmenin anlamı yok.

İsterseniz başlığı 13'lik model 12" MacBook'tan daha hafif şeklinde de değiştirebilirim.

Evet o yorumları gördüm, yazım hatası yüzünden eleştirmişlerdi. Fakat ben o konuda size bir şey yazmadım hocam.
  • quote:

kardeş adam gibi dürüst ol yeter attığın başlık sanki başarısızlıkmış gibi anlaşılıyor ama haber içeriği
    .
    15 inclik samsung
    13 inclik apple dan daha hafif (başlığı böyle değiştirebilirsin)

.
    SAMSUNG BAŞARISI BU :) helal olsun adamlara

• 12 Angry Men kullanıcısına yanıt
    Hocam yazıp yazmamanız sorun değil. Şahsi olarak 15" modelin 12" modelden sadece biraz ağır olmasını 13" modelin 12" modelden hafif olmasına göre daha iyi olduğunu düşündüğüm için başlığı öyle attım. Başlık için de önerilere açığım.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • karaköy_soğancısı K kullanıcısına yanıt
    Yazdığım yanlış değil. Başlık yanlış anlaşılmaya mahal veriyor şöyle değiştirin deyin bu mesajda yaptığınız gibi hiç sorun değil. Tutup hakaret etmenin anlamı yok. Başlığı ve haberi öneriniz doğrultusunda güncelledim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Yazdığım yanlış değil. Başlık yanlış anlaşılmaya mahal veriyor şöyle değiştirin deyin bu mesajda yaptığınız gibi hiç sorun değil. Tutup hakaret etmenin anlamı yok. Başlığı ve haberi öneriniz doğrultusunda güncelledim.

• Samsungun eski İ3,İ5,İ7 modellerinde yaşanan performans ve stabilite kaybını düşünürsek anakartlarında kullanılan bios nedeni ile temkinli yaklaşmakta fayda var bu cihaza, Asusu ve Toshibanın N3700 işlemcili modelinede ssd taktım Samsungun İ7 sinden tutun pentiumuna kadar tüm modellerine ama Bir İ3 performansı bile verebildiğine görmek nasip olmadı samsung cihazların ve N3700 işlemcili diğer modeller çok daha seri ve hızlı çalışıyor.

• Pil koymayınca gayet doğal. 7 saat giden pil ne?

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.