Şimdi Ara

Samsung Türkiye, Exynos İşlemci İSTEMİYORUZ!!! (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
164
Cevap
2
Favori
14.956
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
174 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Start Again

Apple'a laf ediyorsunuz ama herkese aynı hizmeti veriyor.
    Apple güncelleme ve donanım ayrımı yapmadan herkese aynı ürünü sattığı için android kullanıcısı olarak takdir ediyorum. Yukarıdaki grafikte paylaştım farka bakar mısın. Hem çok para vericem hem de kırpılmış ve daha zayıf telefon alıcam gerçekten saçmalık

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Yapacak bir şey yok o zaman. Ekinoks devamke
  • Start Again kullanıcısına yanıt
    iPhone 6S lerde Samsung ve TSMC işlemci kullanan modeller arasında fark oluyordu.
    https://www.youtube.com/watch?v=TbBCjcco67I&feature=youtu.be

• Çok saçma bir kampanya. Exynos, Samsung'un kendisinin ürünü ve bu yazıya göre %14 civarı bir pazar payı var. Aynı zamanda Samsung dünyanın en büyük yarıiletken üreticisi ve mobil tarafına göre yarıiletken tarafında daha yüksek kar oranına sahipler. Neden Samsung tüm pazarlarda Qualcomm kullanarak bu pazar payını kaybetsin ve muhtemelen telefon başına daha fazla para harcasın? Samsung'un ABD'de Qualcomm kullanmasının sebebi ise daha karlı olması ve artık Samsung ile Qualcomm arasında bir iş partnerliği oluşması. Eskiden Exynos SoC leri modem kısmında CDMA bulundurmuyordu, yeni çıkan SoC ler bulunduruyor gibi duruyor ama yine de Qualcomm, CDMA ile ilgili patentlere sahip. Samsung'un Qualcomm yerine kendi SoC'lerini kullanması demek potansiyel olarak mahkemeye gitmek demek yada kullandığı çip başına para ödemesi demek. Hem Qualcomm hem de Samsung için kötü bir şey bu da.

• Onemli olan farklar degil. Farklar zaten az. Snapdragonun cok daha kararli calismasi

• teddybear01 kullanıcısına yanıt
    Bence de Kampanya cok sacma. Huaweinin sen kirin kullanma snadragon kullan gibi bir kampanya.
    Sadece turkiyeye exynos kullansa tamamda. Zorunlu ulkeler haric exynos kullaniyor ve kendi urettigi islemci sonucta. Yapacak birsey yok bu konuda.

• Dostum bu konuda yapacak birsey yok. Islemci samsungun urettigi islemci. Baska islemci kullan diyemeyiz. Her ne kadar snapdragon daha iyi olsada

• şoray uzun yolda kullanıcısına yanıt
    Bende hem note 4 kullandım (exynos 8 core) hem snapdragon note edge (4 core)

Dua et snapdragon kullanmamışsin o telefonlarda..

• quote:

Orijinalden alıntı: eagleoneye

Onemli olan farklar degil. Farklar zaten az. Snapdragonun cok daha kararli calismasi
    Batarya süresi olarak 2 saat fark var 60Hz ekranda. Fark bence az değil. 120Hz ekranda da gözle görülür şekilde fark var. Bence bu bile etken tercih edilmesi için. Kararlı çalışması konusunda sana katılıyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi FooL -- 24 Mart 2020; 21:7:49 >
  • S5 dışında SD cihaz gelmedi sanırım bize. O da çok güzel aletti. Düşürdüm ekranı kırdım 1 ay önce :(. SD olduğu için rom atması kolaydı kamerası güzeldi. Eyyy gidi dertlendim

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: teddybear01

Çok saçma bir kampanya. Exynos, Samsung'un kendisinin ürünü ve bu yazıya göre %14 civarı bir pazar payı var. Aynı zamanda Samsung dünyanın en büyük yarıiletken üreticisi ve mobil tarafına göre yarıiletken tarafında daha yüksek kar oranına sahipler. Neden Samsung tüm pazarlarda Qualcomm kullanarak bu pazar payını kaybetsin ve muhtemelen telefon başına daha fazla para harcasın? Samsung'un ABD'de Qualcomm kullanmasının sebebi ise daha karlı olması ve artık Samsung ile Qualcomm arasında bir iş partnerliği oluşması. Eskiden Exynos SoC leri modem kısmında CDMA bulundurmuyordu, yeni çıkan SoC ler bulunduruyor gibi duruyor ama yine de Qualcomm, CDMA ile ilgili patentlere sahip. Samsung'un Qualcomm yerine kendi SoC'lerini kullanması demek potansiyel olarak mahkemeye gitmek demek yada kullandığı çip başına para ödemesi demek. Hem Qualcomm hem de Samsung için kötü bir şey bu da.
    Ben aynı ürüne hem daha fazla para vericem hem de daha az batarya ve performans alıcam* bu ne kadar doğru peki?

* Kişisel değil genel olarak soruyorum!

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi FooL -- 24 Mart 2020; 21:27:28 >

• quote:

Orijinalden alıntı: sensaura

Hocam ben New York'ta yasiyorum, Exynos islemcili S10+ bulana kadar telefon almadim :) En son B&H diye bi yerden buldum da aldim ikinci elmis, ama sifir Snapdragon'a degismem. Kullanim alanlari cok farkli. Snapdragon kisisellestirilemiyor.
    Biraz daha açar mısın kişiselleştirme derken nelerde sorun yaşıyorsun?

• KoşanBalık kullanıcısına yanıt
    Rom atılmasının daha kolay olduğunu bilmiyordum, desene bu bile tercih edilmesi için bir etken

• Kolaydan yana yanlış anlaşılmasın atma mantığı aynı. Ama Sd cihazların kaynak kodları genelde yayınlanır ama Samsung kaynak kod yayınlamaz. SD cihazlara yapılan romlar daha stabil olur ondan dolayı

• Arkadaşlar tepkinizi almayarak yapın. O zaman sizlerin sözlerine değer verildiğini göreceksiniz.
  • Performans kaybıymış, şuymuş buymuş geçin... Exynos İşlemcili cihazlardaki en büyük sorun, Knox sayacıdır.

• oldu varmi baska isteginiz :))))

hayir başlik oyle bir yaniltici acilmiski sankinTürkiyeye karşi bir tutum varmis gibi..

almayin arkadaşim o zaman yada siz yapin snapli bir cihaz onu kullanin..

• Anandtech'in Galaxy S20 Ultra S865 x Exynos karşılaştırmalı ön incelemesi geldi.https://www.anandtech.com/show/15647/samsung-galaxy-s20-ultra-snapdragon-exynos-battery-life-preview

Diyeceğim sakın ama sakın Exynos işlemcili Samsung Galaxy S20 almayın. Alacaksanız Ultra alın. Plus'ın da batarya ömrü pek parlak değil. Ama en küçük bataryalı S20 en fazla hasarı görüyor.
    120 Hz modu cihazda sürekli çalışıyor. Yani adaptif bir kontrol yok. Sabit bir yazı okurken de 120 Hz, oyun oynarken de. Böyle olunca 120 Hz modu bataryayı sömürüyor. Güncelleme ile değişken tazeleme hızı desteği sağlayabilirlermi bilmem. Sürücüde ilgili kodlardan kırıntılar varmış ama hazır bir şey yok. Note20'de değişken ekran tazeleme hızı olacaktır muhtemelen. 120 Hz modu %20 25 civarı pil tüketimini arttırıyor direk.
    Ayrıca Qualcomm Snapdragon 865'te çekirdeklerin güç tüketimlerini azaltmayı başarmışken SLSI güç tüketimini bir gram bile azaltmamış. Azaltmayı bırak eski seriden daha kötü batarya performansı veriyorlar. Performans olarak da uzun süreli kullanımda yine 9820'lerin gerisine düşebiliyorlarmış.

• Kampanyayı da Türkler yapmıyor zaten. Küresel kampanya.

Exynos ile kâr etmek varken gidip edeceği kârı Qualcomm'a kaptırmak istemez doğal olarak. Ancak bu işlemcide cidden çuvallamışlar gibi görünüyor güç tüketimi tarafında.
  • Sanirim S20 de exynos patladi baya kotu performans veriyor.Kampanya dunya capinda.
    Suan S2'den beri exynos kullaniyorum acikcasi bir problem yasamadim single coreda exynos cok daha basarili coklude qualcoomla ayni fakat exynos'un tdp si bir tik daha fazla qualcomm'a gore.

Muhtemelen zaten seneye exynos olayi kalkacak gelistirmeyide durdular gecen sene.Baz model cekirdeklerini kullanmanin hicbir onemi yok.Arm ozellestirmesi moongose olayi bitti

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Marrusia -- 25 Mart 2020; 1:32:14 >
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.