Şimdi Ara

---> SAMSUNG SyncMaster B2230H İncelemesi ve Kullanıcı Kulübü (58 Kişi) <--- (10. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
610
Cevap
2
Favori
51.092
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Pulstar

quote:

Orijinalden alıntı: serhat1234567

arkadaşlar
    ben de bugun goldmaster hdmi kablo taktım.vga dan daha kötü.
    -önce kenarda siyah boşluklar oluştu.bunu nasıl kaldırayım?
    -yazılar sisli puslu gibi.internetteki yazıları rahat okuyamıyorum.nasıl diyim?sanki mürekkebi fazla kaçmış fotokopi veya teksir kağıtları var ya onun gibi bir şey.
    sonra firefox'un çerçevesi soluklaştı.bunun gibi şeyler.
    hdmi kablo takılınca hangi ayarları nasıl yapmalıyım?

(bkz: bu başlığın ilk mesajı)

bu dediğinizi bende yaptım catalistden ama yazılar hala puslu mürekkep kaçmış gibi gözümü bozucaktı nerdeyse sonra dvidan bağladım süper

• @pulstar
    500 tl üzeri alışverişte 100 tl hediye çeki veriyorlardı ordan kazandım hb ye sordum iade olduğnda çeke nooluyor diye
    gelen cevapta eğer iade gerçekleşirse çekiniz yeniden aktif oluyor dedi yani 8 gün içinde hiç hesap sormadan beğenmedim kardeşim al bu monitörü diyebilirim
    eğer dediğiniz gibi 4:3 diye oturuyorsa bu sevindirici haber yardımlarınız için teşekkürler 1 kasımda siparişi vericem hayırlısıyla

• quote:

Orijinalden alıntı: gorgoaxion

quote:

quote:

arkadaşlar
    -yazılar sisli puslu gibi.internetteki yazıları rahat okuyamıyorum.nasıl diyim?sanki mürekkebi fazla kaçmış fotokopi veya teksir kağıtları var ya onun gibi bir şey.

(bkz: bu başlığın ilk mesajı)

bu dediğinizi bende yaptım catalistden ama yazılar hala puslu mürekkep kaçmış gibi gözümü bozucaktı nerdeyse sonra dvidan bağladım süper

Kabloda da bir problem olabilir. Benim monitörde herhangi bir sıkıntı olmadı.

• quote:

Orijinalden alıntı: irooooo

@pulstar
    500 tl üzeri alışverişte 100 tl hediye çeki veriyorlardı ordan kazandım hb ye sordum iade olduğnda çeke nooluyor diye
    gelen cevapta eğer iade gerçekleşirse çekiniz yeniden aktif oluyor dedi yani 8 gün içinde hiç hesap sormadan beğenmedim kardeşim al bu monitörü diyebilirim
    eğer dediğiniz gibi 4:3 diye oturuyorsa bu sevindirici haber yardımlarınız için teşekkürler 1 kasımda siparişi vericem hayırlısıyla

1 Aralık'ta olacaktı sanırım.

Yalnız dediğim gibi; bu söylediğim maaüstü çözünürlüğü. Oyunlarda ne olur bilmiyorum.

• arkadaşlar
    cevaplarınız için sağolun.
    -dvi d mi alayım , dvi to hdmi mi? bir de hdmi to dvi d var.
    önereceğiniz herhangi bir marka?

-bu kullanılmamış goldmaster kabloyu ne yapayım
  • dvi kablosu yok diye şu kablodan almıştım, link

ama dvi kablolarda 24+1,24+5 diye 2 çeşit varmış. benim aldığım 24+5. bu monitöre uyarmı acaba,geri gönderdiğimden deneyemiyorum..
  • quote:

arkadaşlar

Aynı sorundan bende de var hdmi ile bağladığımda yazılar inanılmaz puslu. Ölçeklemeyi yaptım ekran tamam da bu yazıların hali ne hala çözebilmş değilim.

• quote:

Orijinalden alıntı: melih_y

quote:

arkadaşlar

Aynı sorundan bende de var hdmi ile bağladığımda yazılar inanılmaz puslu. Ölçeklemeyi yaptım ekran tamam da bu yazıların hali ne hala çözebilmş değilim.

Bende aynı sorunları yaşıyorum yok mu bir bilen çözüm önerisi olan. HDMI bağlantıyı kesip analog ile kullanıyorum şuan. HDMI bağlantıda sesi kullanmıyorum bu arada acaba dvi kablo alsam daha iyi görüntü alır mıyım. Gerçi nvidia control panel'dan audio dsable seçeneğini seçiyorum ama yinede merak ediyorum açıkcası.

• Yazıları puslu olan arkadaşlar menüden PC/AV modu değişimi, netlik, gamma ayarlarına bir bakmayı denesinler.

Bir de puslanmamıdır bilmem ama benim monitör de bazen Stand By'dan çıkarken yazıları çok bozuluyor. Monitörü düğmesinden kapatıp açınca düzeliyor. "Monitör Bulunamadı" gibi bir uyarı çıksa da önemli değil. Kapatıyorum o uyarı penceresini.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Pulstar -- 26 Kasım 2010; 2:33:37 >
  • quote:

Yazıları puslu olan arkadaşlar menüden PC/AV modu değişimi, netlik, gamma ayarlarına bir bakmayı denesinler.

Peki hocam DVI'dan bağlantı kursak bi fark olur mu? HDMI digital görüntü ve ses aktarımı sağlıyolar bildiğim kadarıyla DVI ise sadece digital görüntü. Ben ses aktarımını kullanmıyorum sonuçta ne dersiniz acaba?
  • Hocam alıntı yaptığın mesajımı editleyip bir paragraf daha ekledim.

Ses aktarımı istemiyorsan boşuna HDMI ile uğraşma.

İkisinin farkı sadece ses; görüntü ise aynı.
  • Bende bundan alıcam yarın izmir vatandan ama dvi kablo içinden çıkıyormu çıkmıyormu ve çıkmıyorsa vatanda varmıdır ??

Edit: ekran kartımın içinden çıkan DVI dönüştürücleri kullanabilirmiyim yada illa kablomu lazım ???

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Maul* -- 26 Kasım 2010; 10:23:33 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Ridermark

Bende bundan alıcam yarın izmir vatandan ama dvi kablo içinden çıkıyormu çıkmıyormu ve çıkmıyorsa vatanda varmıdır ??

Edit: ekran kartımın içinden çıkan DVI dönüştürücleri kullanabilirmiyim yada illa kablomu lazım ???

İçinden sadece VGA kablo çıkıyor.

Dönüştürücü belki ekran kartının DVI çıkışına bağlanırsa işe yarayabilir. Ancak işe yararsa öyle yarar. Başka türlüsü insanın kendini kandırmasından başka bir şey değil. Çünkü; VGA çıkışından görüntü analog olarak çıkıyor. Kabloyla, döüştürücüyle falan netice değişmez.

Ben ekstra doğru kabloyu almanı öneririm.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Pulstar -- 26 Kasım 2010; 10:30:34 >

• Teşekkürler sanırım sende izmir vatandan almıştın öyle okudum yukarılarda ne kadara aldın ve ölü piksel garantisi vardır umarım tam alma arifesinde karar değiştirmeyelim
  • quote:

Orijinalden alıntı: Ridermark

Teşekkürler sanırım sende izmir vatandan almıştın öyle okudum yukarılarda ne kadara aldın ve ölü piksel garantisi vardır umarım tam alma arifesinde karar değiştirmeyelim

İzmir Vatan'dan aldım. HDMI kabloyla birlikte 400 civarı bir para tuttu. 12 taksite aldım. Sanırım 1 hafta ölü piksel garantisi var. İsteyen mağazada da ölü piksel kontrolü yaptırabiliyor diye biliyorum. Ben yaptırmadım. İstersen alırken bir sor yaptırıyorlarsa yaptır.
  • Çok sağaol
  • yılbaşı gelsin artık başlasın kampanyalar alalım bizde

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi chatlaxs -- 26 Kasım 2010; 12:13:35 >
  • Bende dün hb den aldım sözde süper hızlı gönderi ama şu saate kadar hala kargoya verilmedi. Bu nası iştir anlamadım

Ekleme: Kullanan arkadaşlar Vatan'dan hangi kablayu almam lazım DVI ve HDMI için söylermisiniz. Bugün alayım kabloları.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Winters -- 26 Kasım 2010; 16:40:50 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: thejoker

quote:

Orijinalden alıntı: melih_y

quote:

arkadaşlar

Bende aynı sorunları yaşıyorum yok mu bir bilen çözüm önerisi olan. HDMI bağlantıyı kesip analog ile kullanıyorum şuan. HDMI bağlantıda sesi kullanmıyorum bu arada acaba dvi kablo alsam daha iyi görüntü alır mıyım. Gerçi nvidia control panel'dan audio dsable seçeneğini seçiyorum ama yinede merak ediyorum açıkcası.

Şimdi okudum ama kendim kurcalarken dün mesaj attıktan sonra buldum

Pulstar arkadaşımızın dediği gibi sırasıyla monitörde Menü / Kurulum ve Sıfırlama / PC/AV modunu PC olarak değiştirdim ölçeklemeyide sona kadar çektim sorun düzeldi.

Teşekkürler.

• Beyler bu hdmi giriş ile dvi giriş farkı ne tam olarak. Tamam mantığı anladım dvi=görüntü dijital hdmi=görüntü ses. Ama sesin ne artısı var onu anlamadım. On-board ses girişinden gelen sese göre ne fark ediyor yani? HDMi da ki Sorunlardan ötürü dvi almak istiyorum
  • 
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.