Şimdi Ara

---> SAMSUNG SyncMaster B2230H İncelemesi ve Kullanıcı Kulübü (58 Kişi) <---

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
611
Cevap
2
Favori
51.064
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • ---> SAMSUNG SyncMaster B2230H İncelemesi ve Kullanıcı Kulübü <---

Selamlar,

Öncelikle bu monitörün piyasaya çıkışı bir hayli zaman önce olmasına rağmen hakkında hiçbir bilgi bulamadım. Monitörü alırken de haberim yoktu. Eve gelip kurduktan sonra böyle bir konunun olması gerektiğini düşündüm. Monitörün şimdilik bana ait bir görseli yok. Fakat en kısa sürede olacak.

*** SAMSUNG SyncMaster B2230H KULLANICILARI ***

01: Pulstar
    02: KYSER
    03: mrbaki
    04: thejoker
    05: Night_Stalker
    06: nagodtumu
    07: aspirin_00
    08: oknozd74
    09: gorgoaxion
    10: alçakköfte
    11: Turquia
    12: dkantur
    13: cengsta497
    14: Jem-Jem
    15: YoYoxP
    16: Stairway to Heaven
    17: serhat1234567
    18: DJ ICEMAN
    19: nomercy89
    20: melih_y
    21: semsemwar
    22: talaria
    23: Winters
    24: Ridermark
    25: Alpcan Aksoy
    26: ZATHARA
    27: pitbull_seyfi
    28: nightmare666
    29: akibeel
    30: mcmanemen
    31: irooooo
    32: RichardRose
    33: hayhan
    34: Kerghan
    35: kazarus
    36: 23cem23
    37: mr.tenten
    38: onurfowler
    39: re_death
    40: sayfam
    41: i_aydinoglu
    42: diciotto
    43: BARIŞ SANDMAN ALEX
    44: Man!me
    45: fatihbrck
    46: R_M_A
    47: ZeuSTüRKiYE
    48: xx_Tayfun_xx
    49: holojen patates
    50: sado0532
    51: pudinkk
    52: M_Arslan
    53: ErenOlca
    54: cinuchen
    55: Furkán
    56: BraveHeart
    57: zxcewq
    58: dean.1995

*** TEKNİK ÖZELLİKLER ***

MODEL: B2230H 21.5" LCD Monitör P.Siyah Full HD
    ÇÖZÜNÜRLÜK: 1920×1080
    EKRAN TİPİ: Wide Screen LCD
    TEPKİ SÜRESİ: 5MS
    NOKTA ARALIĞI: 0,282 mm (Y) x 0,282 mm (D)
    ÇALIŞMA FREKANSI: Yatay 30 ~ 81 kHz Dikey 56 ~ 75 Hz
    PARLAKLIK: 300 cd/m2
    KONTRAST: DC:70000:1 (TYP.1000:1)
    GÖRÜŞ AÇISI (YATAY/DİKEY): 170˚/160˚ (CR>10)
    RENK DERİNLİĞİ: En fazla 16.7 Milyon
    BAĞLANTI TÜRÜ: VGA, DVI, HDMI
    HOPARLÖR: Yok
    SES ÇIKIŞI: Var
    KAMERA: Yok
    DUVARA ASILABİLİRLİK: Var (75*75 mm)
    GÜÇ TÜKETİMİ: Güç Tüketimi 45W, Bekleme Modunda Güç Tüketimi (DPMS) <0.3W
    GÜÇ ADAPTÖRÜ: 100 – 240 V'u destekler.
    PAKET İÇERİĞİ: Monitör, Kullanma Kılavuzları, Garanti Belgesi, Kurulum CD’si, Güç Kablosu, VGA Kablo, Temizleme Bezi
    BOYUTLAR (STAND ile, W*H*D mm): 523.4*400*197 mm
    AĞIRLIK: 4,35 kg
    GARANTİ SÜRESİ: 2 Yıl

*** GENEL ÖZELLİKLER ***

*** ÜRÜN GÖRSELLERİ ve İZLENİMLER ***

Ürünün boyutları normal bir ev kullanıcısı için yeterli boyutlarda. VGA bağlantı denemedim. DVI bağlantıda görüntü ekrana 1920x1080 çözünürlükte tam oturuyor. HDMI bağlantıda ise bu direkt gerçekleşmiyor. Bunun için ATI ekran kartı kullanıcılarının şu ayarı yapması gerekiyor:

1: ATI Catalyst Control Center'ı açınız.
    2: Sol üstte "Grafikler" (Graphics) butonundan "Masaüstü & Ekranları" (Desktop & Displays) bölümüne giriniz.
    3: Sol alt köşede "Lütfen bir ekran seçin" (Please select a display) yazısının altındaki monitör ikonuna sağ tıklayıp "Yapılandır" (Configure) satırına tıklayınız.
    4: Gelen pencerede "Ölçekleme Seçenekleri" (Scaling Options) sekmesine girin.
    5: Ölçekleme seçenekleri altında ki çubuğu en sona yani "Aşırı tarama" (Overscan) yönünde en sona kadar çekiniz.
    6: "TAMAM" (OK) butonuna tıklayıp çıkınız.

Artık görüntü ekranı tam olarak kaplamaktadır. İngilizce dil seçenekli videolu anlatım için:http://www.youtube.com/watch?v=6YyPi4StK0Y

Ürünle ilgili en çok şikayet edilen konu öne arkaya yatırılamaması. Ancak görselde de görüldüğü gibi monitöre 5 farklı açıda eğim vermek kolay. Sadece biraz güç kullanmak gerekiyor. Hatta paket dahilinde gelen MagicTune programıyla her açıya ayrı bir görüntü ayarı vermek de mümkün.

Monitörde VGA, DVI ve HDMI olmak üzere 3 farklı görüntü bağlantısı mevcut. Monitörün kutusundan sadece VGA kablo çıkıyor. DVI veya HDMI kablo alınması şart. Ayrıca 1 adet ses çıkışı da var. Tabii bu ses çıkışından faydalanabilmek için bağlantının HDMI olması gerekiyor. Ben HDMI bağlantı kullanıyorum. Varsayılan ses aygıtım anakart dahilindeki ses kartı. PHILIPS SPA1300 2+1 hoparlörlerim ona bağlı ve herhangi bir problem yaşamıyorum. Monitöre ise PHILIPS SHP1900 kulaklığımı bağladım. Kulaklığı kullanacağım zaman varsayılan ses aygıtını ekran kartında ki ses aygıtı olarak seçiyorum. WINDOWS 7 kullanıyorsanız bu işlemi sağ altta saatin yanındaki hoparlör ikonundan 2-3 tıklamayla hallediyorsunuz. Ses yüksekliğini monitör üzerindeki yukarı ve aşağı ok tuşlarıyla hallediyorum. Monitörü aldıktan sonra film izleme keyfim tekrar yerine geldi. Bugüne kadar hiç izlemediğm STAR WARS serisinin 6 filmini de yaklaşık 36 saat içerisinde gündüzleri ve akşamları hoparlörden geceleri de kulaklıktan seyrettim. Ayrıca FIFA 11 ve PES 11 oyunlarını tam çözünürlükte problemsiz oynayabiliyorum. Ses gecikmesi falan olmadı. Zaten bu tür filmlerde ve oyunlarda olmazsa hiçbirinde olmaz.

5 adet ön panel tuşu var. Tuşlar kapasitif dokunmatik; yani sadece parmağa duyarlı. Tırnakla veya başka bir cisimle kullanılamıyor. Tek problem tuşlarda aydınlatma olmaması. Ancak MagicTune ile tuşlarla yapılması gereken ayarları yapmak da mevcut.

*** "AVATAR" FİLMİNİN DVDRip ve 1080p Full HD KARŞILAŞTIRMASI ***

DVDRip

1080p Full HD

DVDRip

1080p Full HD

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Pulstar -- 7 Temmuz 2011; 2:49:44 >

• İlk Cevap benden olsun..

Ben bu monitörden sipariş verdim. Şu anda yolda görünüyor..

Bugün saat 16:00 gibi teslim alıp monitöre kavuşacağım sanırım 17" CRT den bu monitöre terfi etmiş olacağım.

Ölü piksel çıkarmı acaba diye biraz endişeliyim.. Bunun dışında fiyatına göre en iyi seçenek olduğundan eminim.Özellikle HDMI ve DVI Digital girişleriyle kaliteli görüntü elde eceğimi düşünüyorum..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi KYSER -- 19 Ekim 2010; 6:27:14 >
  • Tesekkurler. Guzel bir inceleme olmus.
    Ben bu B2230H ile P2250 arasinda kaldim.
    Ozellikle ayakligin cok saglam olmadigini soyluyorlar.
    Haftasonu Vatan'a ugrayip ikisinden birini almayi dusunuyorum.
  • bazı forumlarda hdmı dan alacağınız göruntuyu pc olarak göstermeniz lazım mış monıtor ayarlarından öyle biliyorum o zaman ekran otomatık olarak gösteriyor bu arada hayırlı olsun bende almayı düşünüyorumda reserverınız hdmı çıkışlıysa tv olarak gösterip göstermedğini kontrol etme imkanınız varmı eğer söylenenler gerçekte varsa direk o monıtoru almayı düşünüyorum
  • quote:

Orijinalden alıntı: aspirin_00

bazı forumlarda hdmı dan alacağınız göruntuyu pc olarak göstermeniz lazım mış monıtor ayarlarından öyle biliyorum o zaman ekran otomatık olarak gösteriyor bu arada hayırlı olsun bende almayı düşünüyorumda reserverınız hdmı çıkışlıysa tv olarak gösterip göstermedğini kontrol etme imkanınız varmı eğer söylenenler gerçekte varsa direk o monıtoru almayı düşünüyorum

Arkadasim sen birkac baslikta da ayni soruyu sormussun. Ben yanitlayayim seni. Eger bir cihazda HDMI girisi varsa HDMI arayuzu kullanan uydu alici (satellite receiver), oyun konsolu, HD media player gibi tum cihazlari baglayabilirsin. HDMI ses ve goruntuyu ileten bir arayuzdur. Bu modelde hoparlor yok, bunun yerine ses cikislari (Aduio out) var. Bu monitore eger boyle bir girisi baglayacaksan, hoparlorunu veya kulakligini da bu cikisa baglayip ses alabileceksin. Onun disinda baska bir gereksinimin yok.
  • quote:

bazı forumlarda hdmı dan alacağınız göruntuyu pc olarak göstermeniz lazım mış monıtor ayarlarından öyle biliyorum o zaman ekran otomatık olarak gösteriyor bu arada hayırlı olsun bende almayı düşünüyorumda reserverınız hdmı çıkışlıysa tv olarak gösterip göstermedğini kontrol etme imkanınız varmı eğer söylenenler gerçekte varsa direk o monıtoru almayı düşünüyorum

PC/AV değişimi ile ekrana tam oturmuyor. İlk denediğim o yöntem olmuştu.
  • Konun hayırlı olsun Kardeş. Monitör gerçekten çok güzel.İyi günlerde kullan
  • quote:

Orijinalden alıntı: nagodtumu

quote:

Arkadasim sen birkac baslikta da ayni soruyu sormussun. Ben yanitlayayim seni. Eger bir cihazda HDMI girisi varsa HDMI arayuzu kullanan uydu alici (satellite receiver), oyun konsolu, HD media player gibi tum cihazlari baglayabilirsin. HDMI ses ve goruntuyu ileten bir arayuzdur. Bu modelde hoparlor yok, bunun yerine ses cikislari (Aduio out) var. Bu monitore eger boyle bir girisi baglayacaksan, hoparlorunu veya kulakligini da bu cikisa baglayip ses alabileceksin. Onun disinda baska bir gereksinimin yok.

forumlarda olsun teknosa yada bimekse gittiğim halde lcd tv özelliği desteklemiyorsa hdmı çıkışlı olsa bile göstermez dediler farklı farklı cevaplar aldım madem alan oluyor somut bir cevap bekliyorum boşuna neden 70 tl fazladan para vereyim.
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: nagodtumu

quote:

forumlarda olsun teknosa yada bimekse gittiğim halde lcd tv özelliği desteklemiyorsa hdmı çıkışlı olsa bile göstermez dediler farklı farklı cevaplar aldım madem alan oluyor somut bir cevap bekliyorum boşuna neden 70 tl fazladan para vereyim.

TEKNOSA, Bimeks gibi yerlerin elemanlarını boşver. Bir şey bildikleri yok onların.

Dikkat et; her ilgilendiğin üründe sana yardımcı oluyormuş gibi görünen elemanlar ilgilendiğin ürünü ya da aynı markanın başka bir modelini kendisinin de kullandığını söylerler.
  • Konunuz hayırlı olsun güzel monitör bu.
  • Evet hayırlı olsun arkadaşlar.
    Bizde ofise bu ürünlerden 5 tane aldık.
    Tabi DVI kaklolarıda aldımmı tamam olacak inş.
  • Fotoğraf makinemin şarjlı pilleri tamamen bittiğinden fotoğraf çekemedim. Pil alınca çekip göndereceğim..
  • quote:

Orijinalden alıntı: mrbaki

Evet hayırlı olsun arkadaşlar.

Hayırlı olsun.

İlk izlenimlerinizi bekliyoruz.
  • bu arada ne kadara aldın ben peşin alacam en son 368 tl dediler
  • quote:

bu arada ne kadara aldın ben peşin alacam en son 368 tl dediler

Ben 1 hafta önce İzmir Vatan Computer'den 400 TL ye aldım. Küsüratı da var ama hatırlamıyorum. Tabii bu 12 taksitli fiyatı.
  • hadi hayırlı olsun
  • quote:

Orijinalden alıntı: Pulstar

quote:

Orijinalden alıntı: mrbaki

Evet hayırlı olsun arkadaşlar.

Hayırlı olsun.

İlk izlenimlerinizi bekliyoruz.

Teşekkür ederim,
    eski 17" crt monitörlerden sonra, üzerine windows 7 li yeni bilgisayarlar akşama ancak bitirebildik. ama tam anlamıyla değdi. o görüntü renkler bittim.

Ama bişi sormak istiyorum.
    Bilgisayarı kuran arkadaşlar, analog kablo işini görür dediler. Diğer kablolarla arasındaki farkı anlamazsın dediler.
    ikilemde kaldım. ekran kartının HDMI, ve DVI çıkışları var.
    onlarmı agzının tadını bilmiyorlar. yoksa benmi !
    Siz nedersiniz. Hangi kabloyu tercih etmeliyiz.
    Saygılarımla.

Not: 303 TL + KDV ye alındı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mrbaki -- 21 Ekim 2010; 20:35:44 >
  • tabiki hdmi
    hdmi=görüntü ve ses dıgıtal gider
    dvı=görüntü dıgıtal gider
    vga=görüntü ve ses analog gider
    bende yarına alırım 368 tl ye
  • quote:

tabiki hdmi
    hdmi=görüntü ve ses dıgıtal gider
    dvı=görüntü dıgıtal gider
    vga=görüntü ve ses analog gider
    bende yarına alırım 368 tl ye

Aynen katılıyorum...

17" CRT yerine 17" veya 19" normal ekran LCD monitör almış olsaydın VGA yeterli olurdu. Ancak iş geniş ekran LCD monitöre geldimi aspirin_00'ın dediği özelliklere göre hareket etmen gerekir. HDMI alabilirsin. Aslında monitöre hoparlör, kulaklık falan bağlamayacaksan DVI'da işini görür ama DVI kablolar çok çeşitli ve her yerde bulunmuyor. HDMI kablo öyle değil. Elektirik malzemesi satan dükkanlarda ve marketlerde bile satılıyor artık.

Bir tane altın uçlulardan (parazitlenme olmaması için) orta karar bir şey aldın mı işini görür. Alacağın kabloya 25-30 TL'den fazla vermen gereksiz olur zaten.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Pulstar -- 21 Ekim 2010; 21:41:07 >
  • Türkçe dil seçeneği var mı monitörün ?

Bu arada youtube`da monitörün kullanıcılar tarafından inceleme videoları çıkmış ben daha önce baktığımda bulamamıştım Samsun B2230H yazmıştım bu şekilde bulmuyor fakat B2230 yazarsanız youtube da ki videoları bulabilirsiniz, bu monitörü düşünenlere hakkında bilgi sahibi olmak için faydası olur diye düşünüyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi S£rkAn -- 22 Ekim 2010; 13:14:42 >
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.