Şimdi Ara

Samsung Smart Tv ES7000 Wifi Sorunu (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
171
Cevap
9
Favori
94.895
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    ADAMSIN ÇALIŞTI ÇOK ÇOK SAĞOL
  • mur0634 M kullanıcısına yanıt
    Bende de en idi à yaptım düzeldi.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • tristan_1907 T kullanıcısına yanıt
    Sayenizde dediğiniz gibi ben de çözdüm

• Bende de baştan beri aynı sorun vardı ve burada yazılanları uyguladım ama maalesef bir çözüm olmadı. 1 haftadır akşamları denemeler yapıyorum. E yi A veya başka bir şey yapmak anlık çözüm oldu. Manuel IP - DNS ayarları felan denedim nafile. Canı nasıl isterse öyle çalışıyor. WİFİ kopup duruyor. Geçen akşam digiplay dan kesintisiz film izlemeyi başardım ama dün akşam TV yi açınca wifi yi bir türlü görmedi görsede bağlı kalamadı bende fazla uğraşmadım.
  • SiLGEC S kullanıcısına yanıt
    Arkadaşlar yogun oldugumdan beni arayan Serdar beye telefonda tarif etmiştim. Oda forma yazmış sağolsun... Bu adımları izlerseniz düzelir.

Bu menü servis menüsü. Yani servisin kullandığı, içinde bilmeden bi değişiklik yaptığınızda televiyonunuzda daha büyük sorunlar yaşayabileceğiniz bi menü.

Teknik olarak anlamayan, bilmeyen denemesin, tavsiye etmem.

*Gizli menüye girmek için TV standby konumundayken sırasıyla kumandadan INFO+MENU+MUTE+POWER tuşlarına sırasıyla basın.
    *Çıkan ekranda OPTIONS altında SUB OPTIONS altında en altlarda WIFI REGION var. Wifi region ''A'' olmalı.

Sonra Tvyi kapatıp açın. 1 dk. kadar bekleyin ve ''WIFI IS BACK'' :) Artık WIFI DIRECT ve SOFT AP aktif ve AО ARAMADA çalışıyor.

Tekrar uyarıyorum, meraktanda olsa başka bişey altına girmeyin, bi değişklik yapmayın. Çünkü burada değişikliklerden sonra kaydedeyim mi diye bi seçenek çıkmıyor, Defaulta da alamıyorsunuz. Sadece dediğimi yapın. Kendine güvenmeyen o menüye girmesin ...

A.Cemil ÖZTAŞ

• quote:

Orijinalden alıntı: cemiloztas

Arkadaşlar yogun oldugumdan beni arayan Serdar beye telefonda tarif etmiştim. Oda forma yazmış sağolsun... Bu adımları izlerseniz düzelir.

Bu menü servis menüsü. Yani servisin kullandığı, içinde bilmeden bi değişiklik yaptığınızda televiyonunuzda daha büyük sorunlar yaşayabileceğiniz bi menü.

*Gizli menüye girmek için TV standby konumundayken sırasıyla kumandadan INFO+MENU+MUTE+POWER tuşlarına sırasıyla basın.
    *Çıkan ekranda OPTIONS altında SUB OPTIONS altında en altlarda WIFI REGION var. Wifi region ''A'' olmalı.

Sonra Tvyi kapatıp açın. 1 dk. kadar bekleyin ve ''WIFI IS BACK'' :) Artık WIFI DIRECT ve SOFT AP aktif ve AО ARAMADA çalışıyor.

Tekrar uyarıyorum, meraktanda olsa başka bişey altına girmeyin, bi değişklik yapmayın. Çünkü burada değişikliklerden sonra kaydedeyim mi diye bi seçenek çıkmıyor, Defaulta da alamıyorsunuz. Sadece dediğimi yapın. Kendine güvenmeyen o menüye girmesin ...

A.Cemil ÖZTAŞ

Maalesef yazdıklarınız bana çözüm sağlamadı.

• tristan_1907 T kullanıcısına yanıt
    Samsung JU6070

Hocam teşekkürler, aynı problem güncelleme sonrasında benim tv'de de oldu.

Gösterdiğin yol sayesinde çözüldü.
  • quote:

Orijinalden alıntı: halilertan

arkadaşlar bu konuda hakkında wifi sorunu kesinlikle yazılımsal bir hata olduğunu, her nekadar Samsung ile konuşsam da kabul etmemelerine rağmen ispatladım. yazılımı 0000 olan ilk haline alınca herşey eskisi gibi gayet güzel çalışıyor
    anlaşılan en yeni sürüm en iyi sürüm değilmiş. kısa zaman da size bir link vereceğim bu versiyonu yükleyebilmeniz için,
    ayrıca otomatik güncellemeyi lütfen kapatın!!!!!!!
    herkese geçmiş olsun

link aşağıdadır

https://www.dropbox.com/s/lxwaqr8h9cr9u9j/T-ECPDEUC_SECUSB_0000.zip?dl=0

benim de sorun aynı bende E di A yaptım biranlık ağları buldu ve bir daha bulamadı , sizin bu verdiğiniz linkteki ilk yazılım hangi seri ye ait ?

• quote:

Orijinalden alıntı: A.S.A.P

quote:

Orijinalden alıntı: tristan_1907

quote:

A B vs yaptıktan sonra direk power düğmesi ile kapatıp açıyoruz değil mi başka bir işlem yok?
    Eve gelince bir de B deneyim.

Bende F seçiliydi. A yaptım düzeldi. Fabrika ayarlarına falan almadım. Wifi region sekmesinden çıktım. O gizli menüde ana ekranda iken power tuşuyla tvyi kapayıp, açtım. Sonrasında çalıştı. Yalnız TVyi açar açmaz wlan aktif olmuyor. Hemen menüye girer bakarsanız bi 30 sn kadar daha pasif konumda kalıyor. Sanırım anca yüklemesi gerçekleşiyor. Bu sizi yanıltmasın sakın, biraz bekleyin 1 dk. kadar

F'ye kadar denedim fakat çözmedi malesef.

son durum nedir ?? aynı benimkide düzelmiyor A ya alınca hatta söyle diyim A ya aldım ilk 1 dakika kadar ağları buldu bir daha da bulmadı ne yaptıysam hatta reset falan da attım E deydi benimki bu arada ilk etapta baktıgımda , E ye aldım resetten sonra daha sonrasında yine A yı denedim ama sonuç sıfır malesef lanet olsun bu samsunga ..!

• dentv kullanıcısına yanıt
    Servisi çağırdım evde wifi kart değişimi yaptı. Yazılımsal bir sorun değil donanımsal sorun.

• quote:

Servisi çağırdım evde wifi kart değişimi yaptı. Yazılımsal bir sorun değil donanımsal sorun.

bu wifi kart dediğiniz anakart mı ? anakart sa büyük bir karttır , yoksa ufak bir kart mıydu dikkat ettiniz mi nasıl birsey olduguna ? birde garantilimiydi cihaz garantisiz ise ne kadar ücret ödediniz
  • dentv kullanıcısına yanıt
    İşlem sırasında evde değildim fakat 10 dk gibi bir sürede değişmişler anakartı sokmeleri 20 dk sürer ki bu tip büyük işlemi evde yapmazlar zaten. Garantiliydi fiyatları bilmiyorum.

• quote:

İşlem sırasında evde değildim fakat 10 dk gibi bir sürede değişmişler anakartı sokmeleri 20 dk sürer ki bu tip büyük işlemi evde yapmazlar zaten. Garantiliydi fiyatları bilmiyorum.

anakartta 10 dakikada sökülebilir o kadar zor bir sey değil sökmeside , benim sorunum MAC adresim silindi kablosuzun deli etti beni bu tv , bir daha mı samsung aslaaaa ..! ayrıca verdiğiniz bilgiler için teşekkür ederim :)
  • quote:

quote:

quote:

Yabancı bir forumda bir çözüm buldum sanırım. Arjantinden ve venezueladan bile bu sorunu yaşayan var. Gizli bi servis menüsü varmış, o menüde bi takım değişikliklerle sorunu çözenler olmuş. Wifi kart seçeneği eğer ''B'' ise ''A'' ya çekmemiz belirtilmiş.

Ben buradan şunu anlıyorum. Bu ES serilerinde 2 farklı wlan çipi kullanılmış. Gelen yazılım tvlerimizi diğer çipset varmış gibi defaulta çekmiş. Bazılarımızın ki örneğin A çipset ise yazılımda menüden default olarak B ye çektiyse sorun bundan kaynaklıdır.
    Akşam eve gidince deneyeceğim. Eğer soruna çözüm olursa süper. Ama işin ilginç yanı bundan samsung türkiyeni haberinin olmaması :)

Veyahut garantisiz ürün sahiplerinden ücretli hizmet vermek gibi dertleride olabilir, bilemem.

O işlemi denedim herhangi bir çözüm olmadı. Arkadaşa pm de attım fakat çözümü söylemek yerine video koyacağını söyledi.
    ''Samsung ES serisi ES7000 ES8000 Kablosuz sorunu ,wifi sorunu problemi''

Ben yaptım oldu :)

Sonra Tvyi kapatıp açın. 1 dk. kadar bekleyin ve ''WIFI IS BACK'' :) Artık WIFI DIRECT ve SOFT AP aktif ve AĞ ARAMADA çalışıyor.

Ben denedim sorun giderildi. Teşekkürler

• quote:

Orijinalden alıntı: serdar79us

quote:

quote:

quote:

Yabancı bir forumda bir çözüm buldum sanırım. Arjantinden ve venezueladan bile bu sorunu yaşayan var. Gizli bi servis menüsü varmış, o menüde bi takım değişikliklerle sorunu çözenler olmuş. Wifi kart seçeneği eğer ''B'' ise ''A'' ya çekmemiz belirtilmiş.

Ben buradan şunu anlıyorum. Bu ES serilerinde 2 farklı wlan çipi kullanılmış. Gelen yazılım tvlerimizi diğer çipset varmış gibi defaulta çekmiş. Bazılarımızın ki örneğin A çipset ise yazılımda menüden default olarak B ye çektiyse sorun bundan kaynaklıdır.
    Akşam eve gidince deneyeceğim. Eğer soruna çözüm olursa süper. Ama işin ilginç yanı bundan samsung türkiyeni haberinin olmaması :)

Veyahut garantisiz ürün sahiplerinden ücretli hizmet vermek gibi dertleride olabilir, bilemem.

O işlemi denedim herhangi bir çözüm olmadı. Arkadaşa pm de attım fakat çözümü söylemek yerine video koyacağını söyledi.

Ben yaptım oldu :)

Sonra Tvyi kapatıp açın. 1 dk. kadar bekleyin ve ''WIFI IS BACK'' :) Artık WIFI DIRECT ve SOFT AP aktif ve AĞ ARAMADA çalışıyor.

Aynen arkadaslar fabrika ayarlarina girmeniz lazim.yalniz riskli bir is oldugu icin video koymak istedim,
    Bunu yaparsaniz sorununuz %100 duzelicektir.
    Not: baska bir yerle oynamayin.

Alıntıları Göster

Kardeşim on numara bir paylaşım. tristan_1907 kardeşin yönergelerini dikkatlice yaparsanız, benim gibi başarılı olursunuz. SAMSUNG 55_ES8000 cihazım var 2-3 aydır wifi sorunu yaşıyordum, şuan yukarıdakileri yaptım. SIFIR SIKINTI.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Bonetti2000 -- 22 Kasım 2015; 0:10:48 >

• Butun bunlari yaptim sorun yine cozulmedi wifi kartindami sorun var acaba wifi bazen buluyor tam sifreyi giriyorum atiyor ne olabilir sorun

• Ag kismina geldigimde soft ap ve wifi direct soluk bazen canli bazende soluk amlamadim gitti

• Bendede çalıştı fakat bende sup options , control sekmesinin altında idi

• Arkadaslar oncelikle yeni yiliniz kutlu olsun.

Bende se 46es7000 tv samsung tv var ; turkiyeden alip , tasinirken yanimda Baku ye getirmistim. Ayni sorun bende de var ve dediginiz gibi wifi regionu E den A ya cektim fakat sonuc alamadim. Azerbaycanin region kodu farkli olabilir mi ?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ysn_35

söylediğiniz yöntemi denedim ve işe yaradı! buradan size teşekkür etmek için foruma üye oldum!
    yalnız benimki "control" menüsündeydi wifi buttonu

Çözümü bulan arkadaşa çok teşekkür ederim.

Bende aynı şekilde control menüsünün altında olduğunu gördüm. Büyük ihtimalle sizin tv nin modeli ES7090 olmalı. Benim tv modelide o çünkü.

• 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.