Şimdi Ara

Samsung Smart Tv ES7000 Wifi Sorunu (7. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
171
Cevap
9
Favori
94.935
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Gelsinlerde yazarım ücretlerini tv götürmek isterlerse yaptırmıycam izledim bu videoları hocam saolasın keşke servis menüsünden kapatma filan olsaydı nedense tv sökmeyi hayatım boyunca cesaret edemedim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi AMC -- 7 Haziran 2016; 15:34:06 >
  • AMC A kullanıcısına yanıt
    AMC gelmeden servis bide bunu dene istersen yeni baktım yabancı forumdan.

Hello Everone

solution is as below, found on cnet

put tv in stand by mode
    push info > menu > mute > power ( it is secret or service menu )
    be careful, don't change others things
    go to: Control > sub option and change 'wifi region' and chose A
    go back
    go to: SVC > SVC reset

işlem aynı ama SVC menüsünden ektra işlem yapıyor. Belki extra bir işlem olarak faydası vardır. kararttım o kısmı. bi dene.
  • yasesa kullanıcısına yanıt
    Dün onuda yaptım gene aynısını yaptı hatta bu sefer kurulum ekranında ağ aklına geldi kitlendi tv
  • quote:

Orijinalden alıntı: AMC

Gelsinlerde yazarım ücretlerini tv götürmek isterlerse yaptırmıycam izledim bu videoları hocam saolasın keşke servis menüsünden kapatma filan olsaydı nedense tv sökmeyi hayatım boyunca cesaret edemedim.

AMC benim yanımda söktüler. Asla endişeleneceğin bir durum yok. Yani arka vidaları alır almaz her şey açıldı. Gizli vida tırnak kırılması falan sorunu yok. İçide bom boş desem yeridir. sadece bi pc ana kartı var. bi besleme. bir iki küçük devre. gerisi hep panel. Benim ana kart değişmişti garantide iken. Uydusu bozulmuştu. Açılımı çok basit. İşim düşerse hiç acımıcam.

bu arada TV 55ES8000

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yasesa -- 7 Haziran 2016; 15:51:02 >
    Valla ben tırnak kırılmasından korkuyordum da eğer tv götürmek isterlerse kendim yapıcam kabloyu cıkarırım kablo ile bağlarım şuanda kablo bile takılı olsa wifiye öncelik veriyor donup kitleniyor servis sökerse çok mutlu olacam boşa gelmesinler çünkü hocam bide bu yan çıtalar değişirmi ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi AMC -- 7 Haziran 2016; 15:51:37 >
  • quote:

Valla ben tırnak kırılmasından korkuyordum da eğer tv götürmek isterlerse kendim yapıcam kabloyu cıkarırım kablo ile bağlarım şuanda kablo bile takılı olsa wifiye öncelik veriyor donup kitleniyor servis sökerse çok mutlu olacam boşa gelmesinler çünkü hocam bide bu yan çıtalar değişirmi ?

Servis 50-100TL ister. Yeni Wifi kartı takarlarsa ektra onuda isterler. Üstelik ayarla düzeltecekleri yerdede değişim yapıyorlarmış sanırım para için. Bence en son servis çağır. Default olarak kablolu ayarı var mı onu bir ara.

Bulamazsan tv den wifi yi sök. Normal çalışacak mı bide öyle dene. Hatta söküp takman bile arızayı düzeltebilir. Bilgi işlemci olarak ne saçma onarımlar gördüm bir bilsen. meşhur kapat aç düzelir fıkralarından.

Eğer wifi yi çıkarıp takıncada düzelmez ise yazılımla ilgili her şeyi yaptığını düşünerek wifi modül araştırabilirsin. Belki servisi ikna edersen sadece kartı verirler. Bi kez başka bi marka için başarmıştım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yasesa -- 7 Haziran 2016; 15:59:55 >

Hocam bu yan çıtalar değişiyormu ? cok soru sordum k.bakmayın.
  • quote:

Hocam bu yan çıtalar değişiyormu ? cok soru sordum k.bakmayın.

Sorun değil. tabiki sorabilirsin. Bunun için forumlara giriyoruz.

Lakin ben daha TV yi sökmedim. O yünden çıtalar değişiyor mu bilemiyorum. Sadece evde onarım yaptılar ve arkasını çok kolay söktüler. Eğer işim düşerse sökerim. Kolay görünüyor.
    İnşALLAH benimkini evde onarırlar yoksa yalan olacak
  • quote:

İnşALLAH benimkini evde onarırlar yoksa yalan olacak

Benim ana kartı evde değiştirdiler. Panel arızası hariç gitmesi gerekmez. Zira parçalar küçük modüler ve hep hepsi 4 parça. anakart, power, ve sanırım iki küçük modül. Ama wifi söktürmek için çağıdırsan sadece boş yere para vereceksin üstat.

TV ayaktayken 3-5 vida ile açılıyor arkası bilmiş olasın. ama kesinlikle yere yatırmayacaksın. paneli çatlatabilirsin. Ayakta tedavi.
    Hocam bide optik kapağı kırıldı onu göstercem

Arka kapağı baştan aşağa sökmek gerekiyor dimi? Servis arıyacaktı aramadı hiç sevmem servis beklemeyi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi AMC -- 7 Haziran 2016; 16:51:21 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Hocam bide optik kapağı kırıldı onu göstercem

Arka kapağı baştan aşağa sökmek gerekiyor dimi? Servis arıyacaktı aramadı hiç sevmem servis beklemeyi.

Evet, optik audio ses çıkışıydı değil mi? Hiç kullanmadım. Fark yaratacak bi şeyler oluyor mu? Sanrım sende esaslı bir ses sistemi var.
    Ses çıkışı hocam valla güzel veriyor bizim hdmı destekli kablo olmadığından optikle bağlamıştım fazla bir sistem değil hocam panasonic sc-btt195epk var sesi filan güzel filmde açtımmı alt ve yan komşuya sabır dilerim.
  • Wifi için servis çağırdım hala gelicek fabrika servisimidir ne onlar gelicekmiş ne arayan var ne soran.
  • Wifi modulu çıkarmak çok basit Tv nin orta bölümünü sökün. tırnak falan yok direk aşağıya doğru çektiğiniz gig çıkar. Fakat wifi burada değil. Wifi TV çevreleyen çıtanın üstünde yan çıtlarınıda sökün (toplam 16 vida vardı. tırnak falan yok sadece alt tarfta kablo bağlantıları var.) zaten vidaları sökünce direk çıkacaktır. Tv nin sol tarafında arkasından baktığımızda çıkarttığınız çerçevenin üstüne takılı. çıtayı çıkarıp tv nin üstünde yok demeyin. Çerçevenin üstünde sol da wifi modul var. sağda sanırım blotooth modul. wifi modul siyah plastik kare bi kutu.
  • quote:

Orijinalden alıntı: hasans

Wifi modulu çıkarmak çok basit Tv nin orta bölümünü sökün. tırnak falan yok direk aşağıya doğru çektiğiniz gig çıkar. Fakat wifi burada değil. Wifi TV çevreleyen çıtanın üstünde yan çıtlarınıda sökün (toplam 16 vida vardı. tırnak falan yok sadece alt tarfta kablo bağlantıları var.) zaten vidaları sökünce direk çıkacaktır. Tv nin sol tarafında arkasından baktığımızda çıkarttığınız çerçevenin üstüne takılı. çıtayı çıkarıp tv nin üstünde yok demeyin. Çerçevenin üstünde sol da wifi modul var. sağda sanırım blotooth modul. wifi modul siyah plastik kare bi kutu.

Süper bir cevap olmuş. Herkez faydalanır. Teşekkürler.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bende de ES7000 TV var ve aynı sorunlar bu tv'de de var.

Yalnız aslında burada 2 sorundan bahsediyoruz.

Birinci sorun, kablosuz ağlara bağlanamaması ki bu sorun basitçe servis menüsünden wifi region'u A yaparak çözülüyor.

İkinci sorun ise tv'nin her açılışta wifi kartını görmemesi, kilitlenmesi ve kendi kendini yeniden başlatması. İşte bu sorunu çözemiyorum. TV, yaklaşık 10 açılışından sadece 1'inde wifi kartını görüyor ve sorunsuz çalışıyor. Diğer 9 açılışta wifi görünmüyor ve çoğunlukla 5 dk içinde TV kendi kendine kapanıp açılıyor.
    Bu sorunla karşılaşan ve çözebilen var mı?
  • Ayyuka çıkmış bir sorun. Çözmek isteyenler ES8000 için buradan faydalansınlar. Aslında ES7000 ve diğer modeller içinde durum böyle aynı seri. WİFİ niz bozulursa bu kronik bir arıza bilginiz olsun arkadaşlar. Sorunu yazılımsal olarak ilan etmiştim ve Samsung firmasına kızmıştım ama değilmiş. Eski yazılım sürümlerindede sorun devam ediyormuş. Ancak şunu yine ilan ediyorum bu fiyata alınmış bu üst düzey televizyonlarda böyle bir kronik sorunda tüm TV ler garantiye bakılmaksızın düzeltilmelidir. Böyle bir niyet asla görünmüyor. Hatta gayet memnunlar. Bu istenilen ve memnun olunan bir kronik sorun. Ben yine art niyet arıyorum açıkçası. Zira donanımı yazılımla BOZMAK çok kolay. Neden sorun hemen patlak vermiyorda insanların garantisini bitmeye yakın veya sonrasında oluyor !!! yanlış mı düşünüyorum.
    --------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
    Bu kısımda sorun geçici olarak çözülüyor.

Arkadaşlar Samsung 55ES8000 için wifi sorunu burda anlatıldığı şekilde çözüldü. Sağlam TV yi güncelleme ile bozmuşlar. Şu an son güncelemeden sonra sürümüm 002021

Sorun güncelleme sonrası Ağ seçeneği içindeki Wifi Direct ve Soft Ap seçeneği pasif oluyor. Sizde güncelleme sonrası bunu benim gibi fark etmemiş olabilirsiniz. Asıl sorun ağ önce bir buluyor bir bulmuyor. Ağdaki modemler kısa bir süre görünüyor sonra kayboluyor. Bir süre sonra ise hiç görünmüyor ve ağ çalışmaz hale geliyor. Adeta yazılımsal olarak bak WİFİ kartın yavaş yavaş bozuluyor efekti var. Yani fazla işgüzar olmak istemem ama resmen servis çağırda biraz para bayıl sen zengin adamsın bu kadar pahalı televizyon aldın. Garantinde bitti. BİZİ BİRAZ BESLE. Bizde seni görelim gibi bir yazılımsal arıza.

Önce wifi ağ kartı bozuldu sandım. İlginç bir durumda pek çok kişinin olduğu gibi benim tvdede garantinin bitmesinden bir süre sonra oldu. Tesadüfte olabilir.

Her durumda sorunun nedeni güncelleme sonrası AĞ REGİON SEÇENEĞİNİN A DAN VARSAYILAN OLARAK E VEYA BAŞKA BİR HARFE DÖNÜŞMESİ İMİŞ.

Bu güncelleme ayarlarınıza göre otomatik olabileceği gibi sizin manuel güncellemenizlede olabilir. Muhtemelen güncelledikten sonra benim gibi nurtopu bir wifi sorununuz olduğunu fark edemeyeceksiniz.

Samsung sorunu bilmiyor diyemeyiz bilmezlikten geliyor. Kartı değiştirmek gibi abes bir işlem yapmaları bunun servislerine ekmek amaçlı yaptıkları şeklinde yorumlanabilir. Yani ayyuka çıkmış bu arızayı neden ayarla düzelmek yerine kart değiştirerek peşinen deniyorlar.

Veya garantisi bitse bile neden kronik ve kendilerinin sebep olduğu bir arızayı ücretsiz yapmıyorlar.

Dahada önemlisi samsung gibi bir dev bu güncellemeleri neden doğru ayarla yapmıyor. Kısaca her güncellemede parasını ödeyeceğiniz bir arızaya hazır olun.

Çözümü araştırıp paylaşan arkadaşlardan Allah razı olsun. Umarım benzer sorunları yaşayan arkadaşların işini görür.

Bende çözümü burdan tekrar paylaşıyorum.

Ancak şunuda öğrendim. Sakın diğer ayarlara girme gafletine düşmeyin. TV nizin kendine özel kalibrasyonunu bozabilirsiniz.

BENDE SUB MENÜ OPTİON İÇNDE DEĞİL CONTROL İÇİNDE ÇIKTI.

Menü içlerine enter (dikdörtgen içinde sola dönük oklu ) ile giriliyor. yukarı aşağı tuşları seçenekleri kaydırıyor. sağ sol tuşları değeri değiştiriyor. Değer yoksa enter gibi içine giriyor.

Eğer regiona gelirseniz sağ sol tuşları A B C D E Arasında geçiş yaptırıyor. harf değişikliğini yapar yapmaz tv nizi kapatın açın. 1 dakika bekleyin açıkken. Doğru şifre ile doğru modeme bağlanın. Yanliş şifre olduğunu bizim tv ler söylemiyor. bunu benim gibi unutmayın.

ÇOK DEĞERLİ BİLGİ DURUMA GÖRE 150-200TL KADAR.
    ------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

*Gizli menüye girmek için TV standby konumundayken sırasıyla kumandadan INFO+MENU+MUTE+POWER tuşlarına sırasıyla basın.
    *Çıkan ekranda OPTIONS altında SUB OPTIONS altında en altlarda WIFI REGION var. Wifi region ''A'' olmalı.

Sonra Tvyi kapatıp açın. 1 dk. kadar bekleyin ve ''WIFI IS BACK'' :) Artık WIFI DIRECT ve SOFT AP aktif ve AĞ ARAMADA çalışıyor.

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Bu kısımda WİFİ modülü söktüğümüz için sorun çözülüyor. Dediğim gibi servis menüsünden WİFİ region A yapınca sorun kalmamıştı. Reserlenme ve ağı bulamama sorunu çözülmüştü. Ama bir süre sonra yine yapmaya başladı. Malesef bir tek bende değil başkalarındada bu olmuş. WİFİ modülü değiştirmiş bir arkadaş. Düzelmiş. 40 TL ye falan istanbulda bulmuş. WİFİ için ısrar etmiyeceğim. Yani bulur takarım çalışır herhalde. Ama ben kablo ilede memnunum.

quote:

Orijinalden alıntı: arrowcrown

Bende de ES7000 TV var ve aynı sorunlar bu tv'de de var.

Yalnız aslında burada 2 sorundan bahsediyoruz.

Birinci sorun, kablosuz ağlara bağlanamaması ki bu sorun basitçe servis menüsünden wifi region'u A yaparak çözülüyor.

İkinci sorun ise tv'nin her açılışta wifi kartını görmemesi, kilitlenmesi ve kendi kendini yeniden başlatması. İşte bu sorunu çözemiyorum. TV, yaklaşık 10 açılışından sadece 1'inde wifi kartını görüyor ve sorunsuz çalışıyor. Diğer 9 açılışta wifi görünmüyor ve çoğunlukla 5 dk içinde TV kendi kendine kapanıp açılıyor.
    Bu sorunla karşılaşan ve çözebilen var mı?

Sorun önce ağları görmeyerek başladı. Region A ile Geçici olarak düzeldi. Daha sonrada dediğin gibi kartı görmeyip reset atarak devam etti artık tahammül edilmez hale geldi. Dün tepem attı yapılacak her şeyi denedim. Region A-B-D ne varsa hepsini denedim hepsini servis menüsünden.

WİFİ KARTI KARGA BURUNU DİKİLİ KOYDUĞUM YERDEDİR ÇERÇEVE VİDALARI KOMPLE SÖKÜLECEK.

Sonra factory reset attım. Yazılımsaldır diye T-ECPDEUC_SECUSB_0000 firmware yükledim. Biliyorsunuz bu tv nin ilk temel sürüm yazılımı. Bu temel sürümden sonra eski bir yazılıma dönebiliyorsunuz.

www.dropbox.com/s/lxwaqr8h9cr9u9j/T-ECPDEUC_SECUSB_0000.zip?dl=0 burdan indirebilirsiniz. Çalışıyor. NOT FOR SALE şeklinde sürekli bir yazı çıkıyor. Ancak zaten bunda bırakmayacaksınız. Biraz daha stabil olduğunu düşündüğünüz üst sürümleri kuruyorsunuz. Yalnız bende sorun çıkmadı başkalarındada çıkarmı çıkmaz mı bilmem. Bu işler baştan sakat ne olacağı belli olmuyor. Ben her şeyi göze alırım. Neyse usb den yazılım güncelleme yaptım.

Malesef. Reset olayı sürdü. Wifi ve Soft APP pasif yine. Yani yazılım teorisi çöktü. Ben yeni yazılımların eski wifi modüle uygun olmadığı için olduğunu düşünüyordum. Ve Region A yapınca düzelmesi bu teoriyi destekliyordu. Ama tekrar bozulması ve eski version yazılımla ki ilk temel yazılımını kurdum yine yapması donanımsala kaydırdı sorunu.

Yalnız yinede komplo teorisi mi diyim ama Sansung istedikten sonra yeni version yazılımlarla gerilim yükselterek Wifi kartları bozabilir. Malum belli bir zaman sonra servislerde ekmek yemeli değil mi?

Neyse kısaca dağıttık televizyonu. Biraz araştırmadan dalınca fazla dağıttık. Wifi modülü biraz aramam gerekti. Haliyle ana kartın altına falanda bakmışım. Tconn kartının altına falan. Güzel saklamışlar. Güç butunun olduğu arkadan bakınca soldaki yerde, çıtanın altında küçük bir kutucuk içine saklamışlar. Hani bazı hırsızlar çaldıklarını şeyine saklarmış ya onun gibi ters akla gelmeyen bir yerde. Yani daha açıkta olsa olmuyormuymuş madem bu kadarda belalı üretmişşiniz.

Neyse Wifi modül elimde. belki yenisini hesaplı bulursam alırım. TV düzeldi. Resetleme sorunu yok. Aslında ağ sorunumda yok. Taktım kabloyu miss. Kablosuz şart değil. Biraz kablo eski sistem iyidir.

Kısaca benim fikrim bu WİFİ sorunundan kurtuluş yok gibi. Bendeki TV ES8000 modeli. Ben yazılımla yaptırılmış bir arıza olarak düşünüyordum. Ama buda ondan aşağı bir skandal değil. zamanında 10000 Tl lik en ucuzladığı halde 4300-4500 TL lik bir televizyon ve neredeyse herkez kart değiştirecek.

Evet birde anroid uygulamadaki cepten tv de direkt gösterim yazılımı ve kumanda kablo internet bağlantısı ile ağa giren TV ilede problemsiz çalışıyor bilginiz olsun arkadaşlar.

Diğer bir konu tv kanal listesini alırsanız geri verdiğinizde çalışması için mutlaka AYNI UYDU ADI VE DYZEK AYARI (yayının geldiği dyzek ayarı 1/2 1/3 1/4 neyse) ile aynı olmalı. yoksa kanal listesini geri versenizde yayınlar gelmiyor. Bu işlerle uğraşırsanız ilaki gerekiyor. zira ikide birde resetlerken yayınlar gidiyor. Yalnız yazılım yükseltmekle yayınlar gitmiyor bu iyi.

Eğer bu konuda bilgi isterseniz oda aşağıda arkadaşlar.

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
    USB Dahili Receiver ayarları, Kanal sıralama ve Bellekten Samsung Led Tv'ye Kanal listesi aktarma

Merhaba Arkadaşlar. Samsung 55S8000 led tv var bende. Bir durum nedeniyle kendi receiver bilgilerini sıfırladım ve destek test bölümünden fabrika ayarlarına döndüm. Malesef kendi üzerindeki tüm uydu bilgileride gidiyor. Kanallar uydular her şey. Hallettim ama zor oldu. bilgiler tazeyken aynı durumdaki arkadaşlara yardımcı olayım.

en önemlisi fabrika ayarlarına çekecekseniz tv yi kanal listenizi USB belleğe yedekleyin. Uydu simgesinin içinde bu var. Sonradan geri vererek pek çok sıkıcı işten kurtulabilirsiniz. Bu durumda transponder sinyali aramanıza taratmanıza ve kanal sıralamanıza gerek kalmıyor.

yok eğer iş işten geçtiyse veya transponder uydu vs ile cebelleşcekseniz buyurun.

Şimdi arkadaşlar bu tv nin dahili uydusuna türksatın eski uydularını çakmışlar. amaç sanırım varsayılana çekilen uyduların kolayca çalışmasını sağlamak. Evet öylede şimdi türksat 4a var ve transponder sinyalleri sürekli değişiyor. Ben bu çakılı uydu tanımlarında transponder sinyalini (örn. 11747H 27500 5/6) alamadım. kısaca network search açık konumda bu frekans ile tarama yaparak karışık kanal listesini alamadım. zira işin başında doğru dayzek - LNB ayarları ile sinyali dahi göremedim. Dediğim gibi kısıtlı bişi var bu kendinden tanımlı uydularda. Başka receiverlerde de bunu gördüm. Mesela yumatu dada olduydu. en ufak bi ayar yap kapat aç aynı oluyordu. openteldede ancak kendin tanımlarsan kaydediyordu.

Şimdi arkadaşla yanlış bir tahlil yapmadıysam bu işte usersat 1,2,3 ve 4 ü kullancaz. Bunlar kullanıcı tanımlı boş uydular. daha doğrusu biz uydu ekliyemiyoruz bu yerleşik receiverde. ama en azından boş bir şekilde bizim kullanımımıza sunulmuş yerler var.

devam edersek mesela uydu seçimlerinden tüm uyduları kaldırın ve yalnızca user sat 1 i bırakın. transponder olarak 11747 H SR:27500 FEC:5/6 bunu girin. %100 ise diğer transporderide kullanabilirsiniz yani sinyal alışınız iyiyse demek istedim 90 olsada kusur olmaz yeterki tarasın. şimdi önemli bir konu yayın hangi dayzek kanalından geliyor. biliyorsunuz bunu seçmek gerekiyor. mesela hotbir LNB1 den ama türksat LNB2 den geliyor olabilir. deneyerek veya sorarak bulabilirsiniz. bizim sitede LNB1 de türksat LNB2 de hotbird var. bu nedenle 4 adet dayzek kanalından (diğerlerini saymadım) 1/4 olarak LNB1 i seçmiş oldum.

kazık ama basit bir püf noktası daha. eğer lnb alt üst frekans ayarını yanlış yaparsanız sittin sene (600 yıl demektir osmanlıca) transponder sinyalini yakalamıyor. bu nedenle alt üst frekans ayarını kendiniz değiştirmeyin. onun verdiği ayarları değiştirerek kullanın. universal lnb degerlerini girin. yaw benim yayından bu frekans ayarının üstünde diye işgüzarlık yapıp yüksek frekans yazmayın. dediğim gibi 600 sene az değil.

normal universal lnb frekans aralığıda bile üst frekanlar yerini alıyor merak etmeyim. sanırım üst frekan 10600 falandı. yalan olmasın. altta 9000 li bişi di. bununla milim oynayınca özellikle elle girmeye kalkınca transponder sinyali sıfır olarak kalıyor.

22 KHZ ayarı otomatik olacak. TV radyo kafana göre seç orasını. başka ne vardı orda. ıııı. sanırım bunlar şimdi menüleri göremiyorum eklerim. hayati olanlar bunlar. şimdi artık transponder sinyalini tüksat olarak görmeniz lazım. şebeke search varsa açık olcek. ve lnb besleme varsa mutlak açık olcek.

dayzek kanalı mutlak doğru olcak. eğer hotbirdde falan kalısa kanal her seferinde yabancı kanalları listelersiniz ve nolluyo yaw desiniz. aslen türksat adı altında horbirdi tarayıp durursunuz.

devam ederrsek artık tarayabilirsiniz. transponder olarak hemen kopyalayım buraya "Hatırlatma:Otomatik güncelleme yapabilmek için, Türkiye ve Avrupa’dan TÜRKSAT TANITIM (12380 V SR:27500 FEC:3/4) Türkiye ve Orta Asya’danTURKSAT PAKET (11747 H SR:27500 FEC:5/6) yayınlarımızın parametreleri manuel olarak girilmeli ve şebeke arama (Network Search) açık seçilmelidir." şu anda bunlar. değiştirmezlerse tabi.

aklıma gelmişken bu dahili receiver çok kısıtlı ve aptal. bunca yıl bu kadar uyduyazılımı gördüm 4500TL lik bir tv den bundan daha kötüsü olamaz. Öylesine mal bir yazılım ki menü ile değerlerin içine girmeden kumandadan sayılara basınca yazılımdan çıkıyor iyimi. Defalarca kere aynı menüye geri gelip yine istemeden aynı hatayı yapıyorsunuz. ve bu televizyon 140 ekran samsungun en üst düzey tvsi. ayarlarken katil bile olabilirsiniz. ama bir o kadarda kaliteli görüntü. harici olarak aldığım 150 tl değerindeki receiveri satın alıp iade ettim iyimi. resmen HD yayınları bile SD gibiydi tv nin receiverin yanında. Ayrıca biss yok. yani şifreli kanalları açmak için biss key giremezssiniz. telif hakları korkusuna samsung koymamış ve güncelleme ile koyma ihtimalide yok bilesiniz.

yine devam edelim. kananallar listelendir. ama bide ne. atv 245 te trt1 322 de falan filan. artık kanalları deftere yazcanız seyretmek için. aslında çözüm tv de var. ama yerse şeyin uğraş. Favori düzenleme var. veya smart menüde kanal düzenleme var. ömür tüketmek istiyorsanız dizebilirsiniz.

hayır sakın uğraşmayın. işte ilaç Samsung ChannelListPCEditor 1.10 bunu indirin. mevcut karışık kanal listenizi tv nizin usb bağlatısına takacağınız usb belleğe aktarın. bu programı pc ye kurun. aktarılan scm uzantılı kanal listesini programa gösterin. program üzerinde sattelaytı seçin. kanalları sürükle bırak yöntemi ile kolayca dizebilirsiniz. ayrıca çoklu çentikler atarak tolu olarak kaydırabiirsiniz. az önce 500 adet kanalı 20 dakikada dizdim.

sonra kaydedin. USB deki eski scm uzantılı dosyayı silerek ana dizine bir başka ifadeyle dışarıya (root) bu yeni kanal listesini koyun. tv nin kanal menüsünden usb den kanal listesi almayı yine teknik ifade ile import ile usb bellek içerisinden yeni düzenlediğiniz SCM uzantılı dosyayı transfer edin. tev açılıp kapanacak ve her şey hazır. bu kadar. ana çok istiyorsanız TV nin kumandası ilede yapabilirsiniz. tabi 500 kanalı birden biraz zor.

konu ile ilgili dğer önemli programlarıda vereyim. daha profesyonel takılanlara. ChanSort_2014-09-11 bu program lie pid provider ne varsa her türlü kanal bilgisine müdahale edilebiliniyor.win7 altında SamToolBox böyle bir programda var. daha modern. ama eksikleri var. daha kötü görünen Samsung ChannelListPCEditor 1.10 programı çok daha iyi.

ücretsiz ve internette var bu yazılımlar.

aslen programları ve kanal listesini koyardım ama iş yerinde bloklanmayan bir upload sitesi bulamadım. evdede uğraşacak vaktim olursa koyarım. ama ben balık tutmayı öğrettim. bu daha iyi değil mi?

foruma şimdi baktımda şunu denemedim. yerleşik uydulardaki kanalları smart ekrandaki kanal listesinden tamamını silip denemedim. bak bu şekilde bu uydularada yazılıyor olabilir. zira eski liste silinmiş oluyor. ama ben transponder görememiştim. bununla ilgisi olabilir mi? sanmıyorum ama denemem gerekirdi. kanal listesini bu şekilde çakılı listeden boşaltmayı denememiş ve uset sat 1 i ayarlamıştım. siz deneyip yazarsınız artık.

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
    Herkeze iyi seyirler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yasesa -- 13 Eylül 2016; 0:44:56 >

• benim tv ue40es6340 aynı sorun bende de oluştu.kablosuz ağ görmüyor.kablosuz ağ ekranı arama yaparken atıyor.wifi regionu A yaptım olmadı.bütün harfleri denedim fakat olmadı.çözüm bulan var mı?yoksa çözüm wifi modülü değiştirmek mi?
  • Selam,

Ben de es7000 ile aynı sorunu yaşıyorum. Garanti doldu problem başladı.
    Forumda yazanları denedim, harfleri tek tek denedim, svc reset kısmını da denedim, ağ kısmında takılıyor.

Yukarıdakiler dışında sorunu wifi kartını sökmeden çözebilen bir alternatif yol bulan oldu mu?

Kablo ile bağlamayı deneyeceğim bugün networke, belki wifi yi devre dışı bırakır diye düşünüyorum.
    Teşekkürler.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.