Şimdi Ara

Samsung S8530 Wave II DNS Başarısz

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
10
Cevap
0
Favori
12.099
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • 2 gün önce bir adet samsung s8530 wave II telefon aldım.telefon ile wi-fi bağlantı sağlamaya çalıştığımda DNS başarısız diye bir uyarı veriyor.Ama bazen giriyor.Nasıl desem kafasına göre takılıyor.
    Öneri olarak başka modemlerde dener misin?derseniz eğer, belirtmeliyim ki yakınlarımda başka kablosuz modem yok.
    Modemimde bir şifrede yok.Aynı modem aracılığı ile laptop yardımıyla kablosuz ağa bağlanıp interneti kullanabiliyorum.
    Telefonda mı sorun vardır böyle bir sorun yaşayan ve yaşandığını duyan.Çözümü olan birileri var mı?Telefonda mı arıza vardır.Wi-fi entegresinde falan yoksa yoksa ne?

• aynı sorunu yaşayan hiç mi kimse yok?
  • modemin kablolu ve kablosuz olması için bir araç (link vs gibi) kullanıyorsun sanırım? Öyleyse var bu sorunu yaşayanlar ama çözümü nedir henüz kimse bir şey yazmadı ben gözden kaçırmadıysam.
  • bende 15 gün önce aldım ilk zamanlar yapıyordu ama ondan sonra yapmamaya başladı şu an sorun yok aynı senin dediğin gibi kafasına göre takılıyordu ama bunu ilk 4 5 gün yaptı şu an sorun yok bir kaç bağlantılarda ayar oluşturdum ama ondan sonra sildim.
  • tp-link isimli kablosuz modem dagiticisi yuzunden bu problemi yasiyormusum.airties marka kablosuz bir modem aldim simdiye kadar hic problem cikarmadi.soran arkadaslar olmus.
  • bende wifi ile değilde vodafone 3g ile bağlanırken arada sırada dns başarısız diyor. sanırsam vodafone dan kaynaklı bidurum???
  • arkadaşlar bu konu açılalı baya olmuş ama benim sorunum da aynı olduğu için başka bi konu açmak istemedim. umarım cevap alabilirim. telefonu alalı bi kaç gün oldu, ilk gün evdeki kablosuz modemle kolayca bağlantı kuruyodum ama sonra nolduysa sürekli dns başarısız uyarısı almaya başladım. pc den rahatlıkla bağlantı kuruyorum,sorun yok. ama telefon bağlanmıyo. ilginç olansa bugün bi alışveriş merkezinin bağlantısından rahatça bağlandı telefon. evdeki modemle yada şifreyle falan da oynamadım. telefon bağlantıyı görüyo, hatta üstteki bağlantı simgesi de çıkıyo, sanki normal gözüküyo ama bağlanmıyo. uamrım yardımcı olabilecek biri çıkar. şimdiden teşekkürler..
  • Ben çözdüm;
    Yabancı forumlarda okudugum gibi yaptım.
    Önce bağlandığı Ayarlar > Bağlantılar> Wifi> kullandığınız wifi ağını seçip "unut" seçeneğini kullanın.
    Telefonu kapatıp pili sök tak yapın ve yeniden açın.
    Wifi ağınıza yeniden bağlanın, yine aynı Ayarlar > Bağlantılar> Wifi> kullandığınız wifi ağını seçip "proxy" ayarlarını silip boş bırakın.

İşlem tamamdır.
  • quote:

Orijinalden alıntı: cocazola

Ben çözdüm;
    Önce bağlandığı Ayarlar > Bağlantılar> Wifi> kullandığınız wifi ağını seçip "unut" seçeneğini kullanın.
    Wifi ağınıza yeniden bağlanın, yine aynı Ayarlar > Bağlantılar> Wifi> kullandığınız wifi ağını seçip "proxy" ayarlarını silip boş bırakın.

İşlem tamamdır.

Cocazola kardeşim teşekkür ederim aynı sıkıntıyı ben yaşadım dediğin gibi yaptım aynen ve sorunum çözüldü.
  • quote:

Orijinalden alıntı: cocazola

Ben çözdüm;

İşlem tamamdır.

tamam şimdi çözüldü .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi genccimbomlu -- 25 Ekim 2011; 10:37:23 >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.