Şimdi Ara

samsung s5610 bilgisayara bağlanma sorunu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir (1 Mobil) - 3 Masaüstü1 Mobil
5 sn
28
Cevap
0
Favori
18.033
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • merhaba, telefonu yeni aldım ancak usb kablosuyla bilgisayara bağlamak istediğimde önce bir uyarı çıkıyor ama sonra herhangi bir simge buna benzer bir şey çıkmıyor, yani telefonu bilgisayar görmüyor halbuki arkadaşım herhangi bir yazılım yüklemeden bilgisayara bağlayabiliyor. bu arada kablonun yanında cd de var.

bir de telefonu usb'den bilgisayara bağladığımda şarj etmeye başlıyor, bataryayı tam boşaltmadan şarj etmesi sorun çıkarmaz mı?

şunu da eklemek istiyorum bu telefonun ahize ses tonu hiç hoşuma gitmedi karşı tarafın sesi oldukça boğuk geliyor, hani kahvehanelerde eski tip televizyonlar olur ya son ses açarlar hiçbir şey anlaşılmaz, işte aynen öyle geliyor, sanki karşıdaki kişi ağzını mikrofona dayamış gibi konuşuyor... tamam telefon dört dörtlük ama neden bu özelliği ihmal etmişler? buna bir çözüm bulunamaz mı?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mozzika -- 7 Ağustos 2012; 20:12:59 >

• BAglantı secenekleri vardır ayarlardan oradan dene
    USB bellek olarak
    Kies ile
    felan die ayarlar var
    oraları kurcala ve tekrar dene
  • quote:

Orijinalden alıntı: XinT

BAglantı secenekleri vardır ayarlardan oradan dene
    USB bellek olarak
    Kies ile
    felan die ayarlar var
    oraları kurcala ve tekrar dene

teşekkürler, telefonda pc bağlantı ayarlarından usb olarak ayarladım, sorun çözüldü.
  • peki samsung nerede üretiliyor? benim içinden çıkan kulaklıkta çin malı yazıyor, sanıyorum batarya da çin malı. yani bildiğimiz çin malı mı şimdi bu? bu arada kutusunda telpa yazıyor
  • bir de bu telefonların orijinal USB kablosu PKT-199 mu? bu telefonun şarj giriş kısmı ile usb giriş kısmı aynı fakat şarj aletinin ucuyla usb kablosunun ucu biraz farklı, ayrıca usb kablosunu telefona takarken zorlandım... acaba yanlış usb kablosu mu kullanıyorum?
  • Uretim yeri hakkında bilgim yok ama malezya kore japon veya taywan olması lazım :)
    tabi urun dagıtıcı firma ve parca uretimleri nerede bilmiyorum
    degişebilir almanyadada uretilmiş olabilir cin dede.
    kore malı olması lazım normalde
    telpa varsa sıkıntı olacagını sanmıyorum
    artık bir cok fabrika cinde uretim yapmakta ucuz insan gucunden doalyı detaylara fazla takılma sonucta marka ve garanti onemlidir
    telefon hakkında cok bilgim yok bende almayı dusunmekteyim artık micro usb kullanıyorlar hem sarj hemde usb için
    hatta s3 hdmı girişinide micro usb cıkısından yapmakta
    zorlanman belkide yeni olmasından kaynaklı olabilir yada usb cıkısnın yamulması yada kablo ucundaki yamukluktan
  • quote:

Uretim yeri hakkında bilgim yok ama malezya kore japon veya taywan olması lazım :)
    tabi urun dagıtıcı firma ve parca uretimleri nerede bilmiyorum
    degişebilir almanyadada uretilmiş olabilir cin dede.
    kore malı olması lazım normalde
    telpa varsa sıkıntı olacagını sanmıyorum
    artık bir cok fabrika cinde uretim yapmakta ucuz insan gucunden doalyı detaylara fazla takılma sonucta marka ve garanti onemlidir
    telefon hakkında cok bilgim yok bende almayı dusunmekteyim artık micro usb kullanıyorlar hem sarj hemde usb için
    hatta s3 hdmı girişinide micro usb cıkısından yapmakta
    zorlanman belkide yeni olmasından kaynaklı olabilir yada usb cıkısnın yamulması yada kablo ucundaki yamukluktan

teşekkürler, peki bataryayı tam boşaltmadan şarj etmenin bir sakıncası var mı?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mozzika -- 8 Ağustos 2012; 16:32:35 >

• tabiki sonucta bu bataryalar kullanım omur sekli vede sarj sureleri ile alakalı bir cok sırrı var
    en önemli unsur kapalı şarjdır bence
    telefon mumkunse kapalı sarj edilmeli hatta arada bilgisayardan usb baglantı ile dusuk voltajda sarj etmekde iyi olur diye okumustum bir yerlerden
    1000 defa sarj edilince olecekse batarya sen dolmadna ettigin her sarj omurunu yiecektir
    genelde öle tabi su aralar bazı kaliteli bataryalar yuzunden eski bataryalarıda kaliteli gibi acık yada tam bitmeden sarj ettigimiz için ömürleri cok kısalmakta
    batarya ömrü aynı zamanda sıcaklıklada alakalı sıcak ortamda bulundurma (bosta iken bile takılı olmasa bile )
  • Bu arada bugun electroworld de telefonu inceledim dıs kasa olarka iyi gibi gorunmekte
    fakat cozunurluk bir s3 degil hani (saka bir yana monte c6 yani kısacası 400tl lik telefonlar ile kıyaslanamaz) renkler igrenc otesi idi ama yinede yeterli gelebilir gunduz de deneme fırsatı bulursam deneyecegim inş
  • quote:

Bu arada bugun electroworld de telefonu inceledim dıs kasa olarka iyi gibi gorunmekte
    fakat cozunurluk bir s3 degil hani (saka bir yana monte c6 yani kısacası 400tl lik telefonlar ile kıyaslanamaz) renkler igrenc otesi idi ama yinede yeterli gelebilir gunduz de deneme fırsatı bulursam deneyecegim inş

çözünürlük olarak bence fena değil, mesela samsung star'ın ekranından renk ve çözünürlük olarak daha iyi bence... tabi fiyatını es geçmemek lazım, nokia'nın sadece konuşmaya yarayan telefonları neredeyse 200 lira civarıyken bence bu fiyata bu telefon süper, özellikle de kamerası...
    neyse, ben şunu öğrenmek istiyorum: telefonu usb kabosuyla bilgisayara bağlamak istiyorum ama bilgisayara bağlıyken usb'den şarj oluyor, yani batarya dolu iken bilgisayara usb kablosu ile bağlanılması ve bu şekilde şarj olması sorun olabilir mi?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mozzika -- 9 Ağustos 2012; 3:06:32 >

• quote:

Orijinalden alıntı: mozzika

quote:

Bu arada bugun electroworld de telefonu inceledim dıs kasa olarka iyi gibi gorunmekte

çözünürlük olarak bence fena değil, mesela samsung star'ın ekranından renk ve çözünürlük olarak daha iyi bence... tabi fiyatını es geçmemek lazım, nokia'nın sadece konuşmaya yarayan telefonları neredeyse 200 lira civarıyken bence bu fiyata bu telefon süper, özellikle de kamerası...
    neyse, ben şunu öğrenmek istiyorum: telefonu usb kabosuyla bilgisayara bağlamak istiyorum ama bilgisayara bağlıyken usb'den şarj oluyor, yani batarya dolu iken bilgisayara usb kablosu ile bağlanılması ve bu şekilde şarj olması sorun olabilir mi?

Evet fiyat ve ozellikleri acisindan mukemmel telefon segmentinde f/p ve ozellik lideri.olur ama o kadar da onemli degil cunku usb den 3 Ile 5w akim var sanirim 7 /24 bagli degil. Dedigim gibi artik cok fazla sorun etmiyoruz gelisen batarya dunyasinda(eski yada yeni iyi veya kotu) sender takma 1 yil rahat ayni performansi alirrsin.Bu arada hands-free Denedin mi ve donma reset tarzı şeyler yapışmıştı sende

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

quote:

quote:

Evet fiyat ve ozellikleri acisindan mukemmel telefon segmentinde f/p ve ozellik lideri.olur ama o kadar da onemli degil cunku usb den 3 Ile 5w akim var sanirim 7 /24 bagli degil. Dedigim gibi artik cok fazla sorun etmiyoruz gelisen batarya dunyasinda(eski yada yeni iyi veya kotu) sender takma 1 yil rahat ayni performansi alirrsin.Bu arada hands-free Denedin mi ve donma reset tarzı şeyler yapışmıştı sende

evet denedim, hands free ve kulaklıkla da denedim sorun olmadı. ama bu telefonun en büyük olumsuz özelliği ahize sesinin oldukça boğuk gelmesi, umarım bunun bir çözümü vardır. yani adamlar her şeyi düşünmüşler ama ahize biraz kaliteli yapmak akıllarına gelmemiş

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mozzika -- 9 Ağustos 2012; 16:22:01 >

• aynı sorun bende de vardı özzdüm sağolun
  • quote:

Orijinalden alıntı: Sıradışı*

aynı sorun bende de vardı özzdüm sağolun

özzdüm derken? çözdünüz mü nasıl?
  • quote:

quote:

çözdüm yani anlayıver hocam sende
  • quote:

quote:

quote:

Nasıl peki hocam?
  • quote:

quote:

quote:

işte onu soruyorum nasıl çözdün?
  • bir kaçgündür ekranın sol üst köşesinde E işareti beliriyor kapatmaya çalıştım ama kapanmadı, edge anlamına geliyormuş internet bağlantısı herhalde, faturaya yansımaz değil mi bu?
  • arkadaşlar bu telefonun msn de sıkıntı çekiyorum 2-3 gündür mesaj yollluyoorum ama alamıyorum yardımcı olabilecek kimse var mı
  • Bu telefondan almayı düşünüyorum hala tavsiye ediyor musunuz kullanıcıları olarak? Varsa mevcut kusurları yazar mısınız...
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.