Şimdi Ara

Samsung R620 Kullanıcıları [Driver Paketi Link Güncel] (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
739
Cevap
6
Favori
47.107
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • ya arkadaşlar ben hiç güncelleme kurmuyorum buna bios güncellemeleride dahil samsung update plus desen zaten dandik bişey adam gibi göstermiyo güncellemeleri bios güncellemesini falan kurmalımıyım birde bana önerebileceğiniz güzel bi program var mı ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: ff35

Merhaba Arkadaşlar, Samsung R620 bilgisayarıma Windows XP kurmak istiyorum. Şu anda 64 bit windows 7 yüklü, windows xp cdsini takıp boot ettiğimde ön yükleme dosyalarını yüklerken ntfs file system yazdığı anda kurulum devam edemeden sistem tekrar başlıyor. Windows 7'yi tekrar açmadan önce tamir etmesi gerekiyor. nLite isimli programı yükleyip sata driverlarıyla birlikte bir xp cdsi yaptım ancak o da işe yaramadı. Konuyu açan arkadaşın eklediği windows xp kurulum word dosyası da silinmiş rapidden. Bios update de yaptım ancak bir sata ahci değiştirme seçeneği göremedim. Windows xp yükleyip benzer sıkıntılarla karşılaşanlar var mı acaba?

Windows xp ve windows 7 dual boot modunda kullanmak istiyorum, yardımcı olabilirseniz sevinirim

Linki bulabilirsem yenisini upload edeceğim hocam

• quote:

Orijinalden alıntı: T.Sawada

ya arkadaşlar ben hiç güncelleme kurmuyorum buna bios güncellemeleride dahil samsung update plus desen zaten dandik bişey adam gibi göstermiyo güncellemeleri bios güncellemesini falan kurmalımıyım birde bana önerebileceğiniz güzel bi program var mı ?

Dostum samsung update plus programını kaldır fazla bir işe yaramıyor yukarıda linkini verdiğim samsung türkiye sitesindeki r620 sayfasına girerek gerekli updateleri yap ekran kartınıda yukardaki konudaki linkten son sürücüsünü takip et 10,4 olması lazım en güncel sürücü şuan, bunları kur performans artışını gözle görülür biçimde hissedersin. Bios updateyi yaparken bütün programları kapat antivirüs dahil ve bütün usb aygıtlarını çıkar. Bios update 25-30 saniye sürüyor ama bi aksilik çıkarsa bilgisayar gidiyor ben yaparım diyorsan biosuda update et

Ben bios update yaptım yukarıda gördüğün gibi 8gb ram ve ddr3 1066mhz desteğine kavuştu

quote:

Merhaba Arkadaşlar, Samsung R620 bilgisayarıma Windows XP kurmak istiyorum. Şu anda 64 bit windows 7 yüklü, windows xp cdsini takıp boot ettiğimde ön yükleme dosyalarını yüklerken ntfs file system yazdığı anda kurulum devam edemeden sistem tekrar başlıyor. Windows 7'yi tekrar açmadan önce tamir etmesi gerekiyor. nLite isimli programı yükleyip sata driverlarıyla birlikte bir xp cdsi yaptım ancak o da işe yaramadı. Konuyu açan arkadaşın eklediği windows xp kurulum word dosyası da silinmiş rapidden. Bios update de yaptım ancak bir sata ahci değiştirme seçeneği göremedim. Windows xp yükleyip benzer sıkıntılarla karşılaşanlar var mı acaba?

Windows xp ve windows 7 dual boot modunda kullanmak istiyorum, yardımcı olabilirseniz sevinirim

İnternetten Sata driver entregreli xpsp3 indir onla dene.(senin yapmış olduğun cd de hata olma ihtimaline karşı. Nlite'a fazla güvenme. Xp yi ne için kuracaksın acaba dual boot yerine windows7 nin içindeki xp mode açarak kullanabilirsin

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Volkanbaba -- 7 Mayıs 2010; 23:14:21 >

• İnternetten Sata driver entregreli xpsp3 indir onla dene.(senin yapmış olduğun cd de hata olma ihtimaline karşı. Nlite'a fazla güvenme. Xp yi ne için kuracaksın acaba dual boot yerine windows7 nin içindeki xp mode açarak kullanabilirsin

Sağol Hocam teşekkürler cevabın için. Biosu kurcalarken AHCI mode disable ederek şu an yükledim, driverları kuracağım ancak bu kez de windows 7 gitti :) Bahsettiğin windows xp modu hakkında bilgim yok, bir çeşit sanal makine mi yaratıyor acaba vmware gibi. Aslında benim xp kurmaktaki amacım bazı cihazlarım düzgün çalışmıyor, vmware üzerinden kurduğum xp üzerinde de problem yaratıyor sürekli. Bu yüzden iki ayrı işletim sistemim olmasını istemiştim. Bu win7deki xp modundan biraz bahsedermisin?
  • quote:

Sağol Hocam teşekkürler cevabın için. Biosu kurcalarken AHCI mode disable ederek şu an yükledim, driverları kuracağım ancak bu kez de windows 7 gitti :) Bahsettiğin windows xp modu hakkında bilgim yok, bir çeşit sanal makine mi yaratıyor acaba vmware gibi. Aslında benim xp kurmaktaki amacım bazı cihazlarım düzgün çalışmıyor, vmware üzerinden kurduğum xp üzerinde de problem yaratıyor sürekli. Bu yüzden iki ayrı işletim sistemim olmasını istemiştim. Bu win7deki xp modundan biraz bahsedermisin?

Evet hocam bildiğin virtual pc diyebilirz.fazla bişeyi yok ayrıca yani benim gördüğüm kadarı ile Win7 nin gitmesi kötü olmuş harddiskin yapısından dolayı heralde.Windows xp senin için vazgeçilmez ise harddiski baştan biçimlendirip recovery bölümlerine daldınmı düzeni sağlayabilirsin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Volkanbaba -- 7 Mayıs 2010; 23:56:01 >

• cevabın için saol volkan 64 bit kurayım sonra updateleri yapıcam sadece bi tane boş cd olmadığından format atamadım şansa bak
  • Samsung r620-js01tr kullanıcısıyım.Şimdiye kadar bir problemim olmadı ama son zamanlar ufak bir problemim var ve çözebilmiş değilim.Bilgisayarı her yeniden başlatışımda Fn tuşu çalışmaz duruma geliyor.Yeniden açabilmek için Başlat'a Easy Display Manager yazıp programı çalıştırıyorum.Ancak her yeniden başlatışımda bu işlemi yeniden yapmam gerekiyor.Başlangıçtan bu programı bulmaya çalıştım ama bu programla ilgili bir şey yoktu.Bunun çözümünü bilenlerin yardımlarını bekliyorum.Peşinen belirteyim, yeniden yüklemeyi denedim, yükleyince çalışıyor ancak yeniden başlatınca yine yok.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Immune

Samsung r620-js01tr kullanıcısıyım.Şimdiye kadar bir problemim olmadı ama son zamanlar ufak bir problemim var ve çözebilmiş değilim.Bilgisayarı her yeniden başlatışımda Fn tuşu çalışmaz duruma geliyor.Yeniden açabilmek için Başlat'a Easy Display Manager yazıp programı çalıştırıyorum.Ancak her yeniden başlatışımda bu işlemi yeniden yapmam gerekiyor.Başlangıçtan bu programı bulmaya çalıştım ama bu programla ilgili bir şey yoktu.Bunun çözümünü bilenlerin yardımlarını bekliyorum.Peşinen belirteyim, yeniden yüklemeyi denedim, yükleyince çalışıyor ancak yeniden başlatınca yine yok.

Antivirüsün ne? antivirüs veyahut güvenlik duvarından yanlışlıkla engellenmiştir ondan başlamıyordur belki. yada herhangi bir programla çakışma felan olabilir bunlara bir bak olmassa recovery yap düzelir

• öncelikle merhaba arkadaşlar sitemize yeni üye oldum ben yaklaşık 5-6 aylık bir r620 kullanıcısıyım ve size 2 sorum olacak ilk olarak bilgisayarım da windows 7 ult. 64 bit yüklü vede puanlardırma kısmında bahsedilen puanlardan düşük puanlar çıkıyor bilgisayarımda ikinci olarakta bios güncellemesi yapar ken kis 2010 devreye girdi güncelleme yarım kaldı sonra bilgisayar yeniden başladığında ise bios 07ll micom 04ll görünüyor bunlar sizce normal mi?
  • bios güncelleme nasıl oluyo arkadaşlar
  • quote:

Orijinalden alıntı: yattarali

bios güncelleme nasıl oluyo arkadaşlar

Samsung r620 nin türkiye sitesine girersen orda update ler varmış galiba ben bakmadımda arkadaş üstte sölemişti banada
  • @volkanbaba: Eset Smart Security 4.2.35.0 kullanıyorum.Tam olarak engellenip engellenmediğini nereden kontrol edeceğimi bulamadım şu an.
  • quote:

Orijinalden alıntı: T.Sawada

quote:

Orijinalden alıntı: yattarali

bios güncelleme nasıl oluyo arkadaşlar

Samsung r620 nin türkiye sitesine girersen orda update ler varmış galiba ben bakmadımda arkadaş üstte sölemişti banada

TIKLA

Yukarıdaki linke tıklayarak BİOS(ver.07LL) Dosyasını indirip bios güncellemesini yapabilirsin

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Volkanbaba -- 10 Mayıs 2010; 12:03:18 >

• Yaklaşık 7 aydır kullanıyorum bu bilgisayarı ancak son 15 gündür bi problem başladı.
    Isınma problemi başladı artık. Eskiden hiç takılmayan oyunlarda aşırı ısınıyo fan sürekli çalışıyo ve oyunları kasarak oynuyor. Geçen recovery yaptım ama yine aynı.Fan sürekli çalışıyo. Galiba bi servis yolu göründü.
    Sizde de böyle problemi olan oldumu ? Olduysa neler denediniz ?
    Yakın bi zamanda PES sırasındaki sıcaklık değerlerini de koyarım...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Jabroni -- 10 Mayıs 2010; 23:38:28 >
  • Buyrun arkadaşlar bu resimler hiçbişey açık olmadığı zaman çektiğim resimler. Ne olursa olsun 1 GB ram kullanıyo ve buda ısınmaya, fanın çalışmasına ve oyunlarda kasmaya sebep oluyo. Recovery de yaptım çözüm olmadı. Bios update le 07LL yükledim yine aynı.

Samsung R620 Kullanıcıları [Driver Paketi Link Güncel]

Samsung R620 Kullanıcıları [Driver Paketi Link Güncel]

• @CmKndr
    Dostum bendede ram kullanımı o civarlarda ama sendeki gibi bir kasma yada ısınma yok ama

-Ayrıca arkadaşlar bende sağ tıklayınca 64 bit kurmadan önce catalyst menüsü geliyordu artık yok onu nasıl getirebilirim ?
  • O olay bendede var. 64 bitle ilgili genel bi problem galiba. Bazı arkadaşlarda da olmuştu 64 bit yükleyen.
    Nasıl geri getirileceğini de bilmiyorum öğrenirsem paylaşırım

Benide klübe eklerseniz sevinirim. Eski klübe üyeydim bikaç aydır girmiyodum yenisini açmışsınız

Ayrıca bende bios update yaptım. 07LL yükledim ve everest de max. 8 GB görünüyo.
    Şimdi ben gidip 8 GB DDR3 taktırabilirmiyim buna

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Jabroni -- 12 Mayıs 2010; 20:28:20 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: CmKndr

O olay bendede var. 64 bitle ilgili genel bi problem galiba. Bazı arkadaşlarda da olmuştu 64 bit yükleyen.
    Nasıl geri getirileceğini de bilmiyorum öğrenirsem paylaşırım

Benide klübe eklerseniz sevinirim. Eski klübe üyeydim bikaç aydır girmiyodum yenisini açmışsınız

Ayrıca bende bios update yaptım. 07LL yükledim ve everest de max. 8 GB görünüyo.
    Şimdi ben gidip 8 GB DDR3 taktırabilirmiyim buna

Onu bende merak ediyorum samsung servisine mi taktırıyoruz nabıyoruz ayrıca beyler önereceğiniz güzel oyunlar var mı ?

• Merhaba arkadaşlar yaklaşık 7-8 aydır r620 kullanıyorum.Laptobumdan memnunum ancak son 1 aydır bir sorunla karşı karşıyayım.Makinam biraz fazla ısınmaya başladı,yani oyun oynarken falan 85 dereceleri görüyorum.Ayrıca assassin's creed 2 oyununu kurdum makinama detayların endüşüğe getirsem bile kastı.Sadece bunun için recovery yaptım ancak recovery yaptıktan sonra bile düzelmedi.Oyunla ilgili bu tür bir sorunu olan başka bir arkadaş da duymadım..Ve bu sadece bu oyunda değil dead space oyununda da aynı şekilde detayı ne kadar kısarsam kısayım oyun gene de kasıyor..Ekran kartının driverını güncelledim çözülmedi.Directx i güncelledim düzelmedi.Ne yapacağım bilmiyorum.YArdımcı olabilirseniz çok sevinirim..İyi günler..
  • merhaba arkadaşlar.. bende r620 kullanıcısıyım ve bilgisayarımı seviyorum..
    sormak istediğim bir konu var sizlere..
    tuş takımını nasıl çıkartabilirim.. içini temizlemek istiyorum..

bide tuş takımının sıvı dökülmelerine karşı güvenli olduğunu okumuştum, doğru mu?
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.