Şimdi Ara

SAMSUNG R580 İNCELEME / KULLANICILAR KULÜBÜ (207. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
4.656
Cevap
17
Favori
336.735
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 205206207208209
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Hocam peki taktığınız yeni fan nasıl çalışıyor ? Belki fan belli bir devirden sonra daha fazla çalışmakta güçlük yaşıyodur (eski fanınınız). Bilgisayarda aşırı ısınmaya karşı koruma özelliği vardır, gpu genelde 103-105 arasında birkaç dakika çalıştıktan sonra kendisini kapatır. Belki sorun fanla alakalı değilde çipsetle alakalıdır ? Termal macunu güzelce uyguladınız mı ?

@İLLAGA

Hocam samsung'un destek sayfasına baktım ancak win 7 için kamera sürücüsü göremedim, kendi driver arşivimde de yok. Sanırım hiç üretilmedi çünkü eskiden Win 7 kurduğumda kamera için hiçbir yazılım kurmuyordum, google talk vs. başarıyla çalışıyordu. Eğer sizin bilgisayarınızda kamera otomatik olarak çalışmıyorsa Driver Genius tarzındaki sürücü kurma çözümlerini bir deneyin derim.

• quote:

Orijinalden alıntı: gravis

@m4libu

Hocam peki taktığınız yeni fan nasıl çalışıyor ? Belki fan belli bir devirden sonra daha fazla çalışmakta güçlük yaşıyodur (eski fanınınız). Bilgisayarda aşırı ısınmaya karşı koruma özelliği vardır, gpu genelde 103-105 arasında birkaç dakika çalıştıktan sonra kendisini kapatır. Belki sorun fanla alakalı değilde çipsetle alakalıdır ? Termal macunu güzelce uyguladınız mı ?

@İLLAGA

Hocam samsung'un destek sayfasına baktım ancak win 7 için kamera sürücüsü göremedim, kendi driver arşivimde de yok. Sanırım hiç üretilmedi çünkü eskiden Win 7 kurduğumda kamera için hiçbir yazılım kurmuyordum, google talk vs. başarıyla çalışıyordu. Eğer sizin bilgisayarınızda kamera otomatik olarak çalışmıyorsa Driver Genius tarzındaki sürücü kurma çözümlerini bir deneyin derim.

termal macun sonunda geldi ve dün akşam fan ı değiştirdim.
    eski termal macunu tamamen temizleyip yenisinden tam ortaya birer damla koydum sonrada vidaları sıktım kendi sıktıkça yayılır diye yaymadım
    yeni taktıgım fan harika hiç sorun yok
    eski fan ses yapmaya da başlamıstı ve belli devirden sonrada duruyodu sanırım tozlanmadan dolayı sıkıntı çıktı temizlememe ragmen düzelmemişti

• Sorunun çözülmesine sevindim Fanın motorunda kullanımdan kaynaklı sorun oluşmuş olabilir, yıllar önce Logitech Chillstream gamepad'in fanı da kamyon gibi çalışmaya başlamıştı ve o kadar temizlememe rağmen düzelmemişti, ancak fanı değiştirince düzelmişti. İsmini tam hatırlayamadığım bir ürün vardı sprey şeklinde, fanların motor kısmına sıkılıyordu ve ordaki gıcırtıyı, gürültülü çalışmayı ve sürtünmeyi yok ettiği iddia ediliyordu. Antistatik sprey miydi neydi.... Böyle ürünler de belki sorun çözmede yardımcı olabilir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: m4libu

quote:

@m4libu

@İLLAGA

eski termal macunu tamamen temizleyip yenisinden tam ortaya birer damla koydum sonrada vidaları sıktım kendi sıktıkça yayılır diye yaymadım
    eski fan ses yapmaya da başlamıstı ve belli devirden sonrada duruyodu sanırım tozlanmadan dolayı sıkıntı çıktı temizlememe ragmen düzelmemişti

Fanı nerede buldunuz hocam yoksa herhangi bir fanmı ?

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: Tesseract

quote:

Orijinalden alıntı: m4libu

quote:

@m4libu

@İLLAGA

Fanı nerede buldunuz hocam yoksa herhangi bir fanmı ?

sanalpazar ve gg de mevcut 30tl civarında satılıyor

• arkadaşlar sırf gta 4 oynarken bir süre sonra takılmalar oluyor diye işlemci upgrade ettim :D.. 640m taktım pc me.. lakin takılma yine oluyor.. oyun bozuk derlerdi de inanmazdım ciddi ciddi ısınma olmadığı halde oyun takılıyor.. sinir oldum bre
  • GTA 4 gerçekten optimizasyon özürlüsü bir oyundu.. O değil de işlemciyi nasıl temin ettiğinizde dair detayları bizimle paylaşabilir misiniz ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gravis -- 9 Ekim 2013; 23:55:32 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • gravis kullanıcısına yanıt
    sahibindenden aldım işlemciyi.. 190 tl ye.. pahalı mı oldu bilmiyorum ama değdi diyorum şu an.. pc dizimi yakardı ısınmaktan.. ısıyı hissetmedim 1 saat oyun oynadığım halde.. notebookcheck cpu listesinde 88. sırada olması ve 820qm 89. sırada olunca ondan performanslı olacağı düşüncesi almama sebep olmuştu.. iyide oldu :)
  • Güle güle kullanın hocam valla pahalı da denemez aslında iyi fiyat. Bir ara Ebay'den falan bakmıştım da güvenilir gözüken ilanlar biraz pahalıydı, vazgeçmiştim almaktan. İlerleyen zamanlarda ben de düşünüyorum işlemci modifiyesini Birde SSD alırsanız ( Eğer yoksa ) yepyeni bir bilgisayara kavuşmuş olursunuz
    teşekkür ederim.. hybrid almayı planlıyorum.. ssd nin hafızası yeterli gelmez ama 64 gb ssd+500 hdd olan karma bişe bulabilirsem ilerleyen aylarda alabilirim :D.. işlemci bu kadar farkettiriyorsa ssd ile çok daha tatlı olacağını düşünüyorum :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ec38 -- 10 Ekim 2013; 21:52:23 >
  • Hybrid diskleri daha önce kullanmadım ancak özellikle Seagate Momentus XT'nin epeyce bir methini duydum. Şöyle bir alternatif önereyim. Halihazırda bilgisayarlarımız sata3 desteklemiyor, bu nedenle harddiskin/ssdnin hızı üstten sınırlanmış olacak. Hybrid almanız durumunda neredeyse sadece işletim sistemi dosyaları ssd de barınacak, onun dışında çok da büyük bir fark olmayacak. Siz standart bir SSD alın, zaten piyasadaki ssdlerin hepsi sata3 destekli (sata2 ye geri uyumlu), böylelikle gelecekte alacağınız bir bilgisayara da yatırım yapmış olursunuz gerçek bir ssd alarak. SSD'nin yanına birde HDD Caddy olarak tabir edilen, DVDRom'un yerine takılan harddisk yuvasından alıp orayada bilgisayarınızdan boşa çıkacak hdd'yi şöyle güzelce bir formatlayıp, birleştirip takarsınız ve bilgisayarınız canavara döner

Uzun zamandır OCZ Vertex 4 128 GB SSD ve bilgisayarın içinden çıkan WD Scorpio Blue 320 GB HDD düzeniyle kullanıyorum bilgisayarımı. İnanılmaz bir performans elde ediyorum, önemli yazılımları HDD üstüne kuruyorum, ayrıca harddisk üstündeki bir başka bölümde de yedeklerimi ve çalışmalarımı tutuyorum. Herkese tavsiye ederim bu düzeni ayrıca bahsettiğim aparatın yanında boşa çıkan DVDRom içinde bir kutu satılıyor, onu da kullanarak optik sürücünüzü illa kullanmanız gerekirse usb den bağlayıp yola devam edersiniz

müthiş bi düşünce ya :).. optik sürücüyü çıkarmak çok cazip gelmiyor bana açıkcası ama taşınır alıp sorun giderilebilir... malum nerede lazım olacağı belli olmuyor optik sürücünün :D.. tavsiye için tşkler
  • merhaba arkadaşlar hayırlı bayramlar. benim sizlere bir kaç sorum olacak. kardeşimde Samsung Notebook NP-R580-JS03TR modeli var. ben benim hp pavilion dv6-3010et verip (bunun ekran kartı amd olduğu için windows 8 desteklemiyor) kardeşimin Samsung Notebook NP-R580-JS03TR alayım diyorum. bu bilgisayarın parçaları (Samsung Notebook NP-R580-JS03TR) windows 8 destekliyor değil mi ? birde benim laptopta Team Xtreem S3 120GB Sata3 SSD var onu da alıp Samsung Notebook NP-R580-JS03TR takmak istiyorum. olur mu sizce ? yeni bilgisayar almak istemiyorum çünkü bunu ölü fiyatına vermek istemiyorum.
  • İyi bayramlar R580'in parçaları windows 8 ile uyumlu. Hatta şöyle bişey, windows 8 için herhangi bir parça uyumluluğu beklenmiyor, windows 7 ile çalışan bilgisayarlar herhangi bir sorun olmadan win 8 ile çalışabilir. SSD konusuna gelince hiç bir sorun yaşamazsınız, yalnız temiz kurulum yapmayı ihmal etmeyin
    win 7 ile çalışan bilgisayarlar win 8 ile çalışabilir demişsiniz. ama marka hp olunca durum değişiyor malesef. mesela ben deneme amaçlı win 8 kurdum bilgisayara. parmak izi okuyucusunu tanıyor ama onu çalıştıran program yok. dolayısı ile kullanamıyorum. sonra ekran kartı çift olduğu için hd 5650 yi tanımıyor gidiyor intel hd graphics 3000 tanıyor. dolayısı ile hdmi çalışmıyor ve oyun oynanmıyor. youtube video izlerken hiç bilgisayar kapanır mı benim ki kapandı sıcaktan dolayı. şaşırdım kaldım bu işe. ama bir artısı şarj konusunda samsung R580'e göre başarılı. ekran kartı sanırım hp'nin daha iyi. pişman oldum açıkçası hp aldığıma. sanırım pişman olan sadece ben değilim ki bu durum dünya bilgisayar üreticisi sıralamasına yansımış. lenovo birinciliğe yükselerek hp'yi sollamış.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi karakabus_ -- 17 Ekim 2013; 10:17:15 >
  • karakabus_ K kullanıcısına yanıt
    Bütün özellikleri kullanamazsınız bu win7 olan makinelerde de böyle win8 geçen arkadaşlar bazı özellikleri kullanamayabiliyor.
  • Cengaver53 C kullanıcısına yanıt
    mesela samsung R580 hangi özelliklerini kullanamıyorlar ?
  • windows 8.1 ile parlaklık ayar sorunu devam ediyormu
  • karakabus_ K kullanıcısına yanıt
    Hiç denemedim ama yukardaki arkadaş sıkıntı olmuyor diyor ben hp kullanan arkadaşa söyledim
  • quote:

Orijinalden alıntı: karakabus_

win 7 ile çalışan bilgisayarlar win 8 ile çalışabilir demişsiniz. ama marka hp olunca durum değişiyor malesef. mesela ben deneme amaçlı win 8 kurdum bilgisayara. parmak izi okuyucusunu tanıyor ama onu çalıştıran program yok. dolayısı ile kullanamıyorum. sonra ekran kartı çift olduğu için hd 5650 yi tanımıyor gidiyor intel hd graphics 3000 tanıyor. dolayısı ile hdmi çalışmıyor ve oyun oynanmıyor. youtube video izlerken hiç bilgisayar kapanır mı benim ki kapandı sıcaktan dolayı. şaşırdım kaldım bu işe. ama bir artısı şarj konusunda samsung R580'e göre başarılı. ekran kartı sanırım hp'nin daha iyi. pişman oldum açıkçası hp aldığıma. sanırım pişman olan sadece ben değilim ki bu durum dünya bilgisayar üreticisi sıralamasına yansımış. lenovo birinciliğe yükselerek hp'yi sollamış.

Hocam bayram telaşından R580 olarak algıladım bilgisayarı, Hp olduğu aklımdan çıktı afedersiniz dikkatsizliğim için. Evet HP'lerin parmak izi okuyucusu ve dokunmatik kontrol kısayolları vb. sorun yaratabilir, güncel bilgisayarları için üretilen win 8 uyumlu driver'ları denemek lazım ufak da bir olasılık olsa çalışma ihtimali var. Buna ek olarak çalışmayan diğer özelliklere klavyeden parlaklık ayarlama, Fn+F8 tuş kobinasyonuyla Sessiz/Dengeli/Performans modları arasında geçiş yapmayı örnek gösterebilirim. Win 8 yüklediğimde başta özellikle hız ayarı kısayolunun hasretini çektim ancak sonradan alıştım, bilgisayarımı yüksek performans batarya ayarında kullanıyorum, internette gezinirken güç koruma modu gibi davranıyor çıt çıkartmıyor, performans gereken uygulamalara geçiş yaptığımda hemen üst vitese geçiyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gravis -- 17 Ekim 2013; 21:30:06 >

• 
Sayfa: önceki 205206207208209
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.