Şimdi Ara

SAMSUNG R580 İNCELEME / KULLANICILAR KULÜBÜ (206. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
4.657
Cevap
17
Favori
336.711
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 204205206207208
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • bende de r580 var termal macun fan temizliği herşeyi yaptım ama hala oyunlarda 95 dereceye ulaşabiliyorum sizce ne yapmalıyım
  • quote:

Orijinalden alıntı: muho198

bende de r580 var termal macun fan temizliği herşeyi yaptım ama hala oyunlarda 95 dereceye ulaşabiliyorum sizce ne yapmalıyım

Hocam o sıcaklıklarda fanınız calısıyormu kontrol edermısınız

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • muho198 M kullanıcısına yanıt
    Gerekli bakımları yapmışsınız bazı arkadaşlar temizlikten sonra fan fişini takmayı unutuyor fanınız çalışıyor mu ayrıca fan çalışıyorsa fanı güzgün oturttunuz mu yaptıysanız fan değişimi gerekebilir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Cengaver53

Gerekli bakımları yapmışsınız bazı arkadaşlar temizlikten sonra fan fişini takmayı unutuyor fanınız çalışıyor mu ayrıca fan çalışıyorsa fanı güzgün oturttunuz mu yaptıysanız fan değişimi gerekebilir.

Fan çalışıyor gibi sesi geliyor hava da veriyor fanı değiştirsem düzelir mi acaba daha önce mousepade kadar çok ısınıyordu fanı temizledim termal macun yeniledim ısınması geçti ama işlemcinin sıcaklığı hep yüksek 90 95 derece falan
  • Bazı arkadaşlar fan değişimi yaparak normale döndürmüştü
  • İyi günler. Önceki yazımdan bu yana epey bir zaman geçti.Sorduğum sorulara cevap verdiğiniz için yeniden teşekkürler @aozn ve diğer arkadaşlar.
    Makinayı çok kullanma şansım olmadığı için fazla test edemedim ama bir kaç şeyi buraya ekleyeyim.
    Öncelikle SSD taktım ve şu anda sıkıntı yok onunla ilgili değerleri sayfanın sonuna ekleyeceğim. Sadece bu HDD Caddy olayına giremedim henüz onuda en kısa zamanda halledeceğim.
    Makinanın normal sıcaklık değeleri nedir bilemeiyorum ama acaba işlemcim biraz fazlamı ısınıyor diyorum.O değerleride sayfa sonuna ekleyeceğim.
    Makinaya win7 ultimate x64 kurdum sıkıntı yok ,samsungun kendi sitesinden verilen driver ve bazı programları kurdum. Ama orada bir iki program yada driver gereksiz hatta sıkıntı çıkarttı.
    Wireless için dikkat edilmesi gerekiyor.Sanıyorum bunu kurmamamız gerekiyor"WLAN_Realtek_64bit_2002.1.106.2011" bunu kurunca sıkıntı oldu. bunu kurunca düzeldi "WLAN_Broadcom_Win7_5.100.82.95"
    "WLAN_Atheros_Win7_9.2.0.470" bu veya "WLAN_Broadcom_Win7_5.100.82.95" ben bunların ikisinede kurdum ama biri driver biri program sanırım. bir işe yarıyormu anlayamadım.Eski makinamda program yoktu.Driver otomatik kuruluydu.
    Kısacası sistemle ilgili sorun yok görünüyor makina çalışıyor.
    SSd farkını çok hissetmedim çünki bilgisayarda şu anda çok falz aprogram yok ama makina 14-15 saniyede açılıyor 5-6 saniyede kapanıyor.
    Adobe Premiere 6-7 saniyede açılıyor eksi makinamda bunun 3 katyıdı.kaldıki şu anda SSD tam performans çalışmıyor bile.
    oynayamadığım oyun yok birtek DX11 isteyen oyunlar hariç Zaten çok oyun oynayan biri değilim.Oyun oynarken işlemci değerleri 75-85 arasında geziniyor eski makinamda 100lere çıkardı bu benim için iyi ama bu makina için normalmidir?Aşşağıdaki verilerde an itibariyle sadece hdd üzerinden veri aktarımı yapıyorum Total Commander ile.makina boşta diyebiliriz yani.

Herkese iyi günler ve yeniden teşekkürler.

Algılayıcı Özellikleri:
    Algılayıcı Türü CPU, HDD, ACPI, GMCH+PCH
    GPU Algılayıcı Türü Diode (NV-Diode)

Sıcaklıklar:
    Anakart 57 °C (135 °F)
    CPU 57 °C (135 °F)
    CPU #1 / Çekirdek #1 56 °C (133 °F)
    CPU #1 / Çekirdek #2 51 °C (124 °F)
    PCH diyot 59 °C (138 °F)
    IMC 57 °C (135 °F)
    GMCH 35 °C (95 °F)
    GPU diyot 51 °C (124 °F)
    Corsair Force GT 36 °C (97 °F)
    ST9750420AS 37 °C (99 °F)
    ST3640323AS 51 °C (124 °F)
    WDC WD20EARX-00PASB0 40 °C (104 °F)

SAMSUNG R580 İNCELEME / KULLANICILAR KULÜBÜ

• quote:

Orijinalden alıntı: iceburn
    İyi günler. Önceki yazımdan bu yana epey bir zaman geçti.Sorduğum sorulara cevap verdiğiniz için yeniden teşekkürler @aozn ve diğer arkadaşlar.

ssd benchmark değerleri
    kendi ssd benchmark değerlerimi daha önce paylaşmıştım. oradan kıyas yapabilirsin. WLAN için atheros kurulması lazım zaten.
    SSD sata3 destekliyse tam performansını gösteremez çünkü sata2 destekliyor en fazla bizim kasalar.
    aida64 ile pc boştayken ve zalman standa bağlıyken aldığım sıcaklık değerleri: (kontrol ettim de chrome yiyor bu kadar ram ve grafiği)
     SAMSUNG R580 İNCELEME / KULLANICILAR KULÜBÜ

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi aozn -- 8 Eylül 2013; 21:12:59 >

• Öncelikle hayırlı olsun ssd'niz. Eğer optik sürücüyü aktif olarak kullanmıyorsanız direkt iptal edip HDD takın derim. Bahsettiğiniz sıcaklık değerleri GPU için sanırım, ki bence normal ben bilgisayarımı yeni temizledim ve Skyrim'i 75-80 C'de oynuyorum, epey bir mod da yüklü.
  • Sağolun teşekkürler. En kısa zamanda HDD Caddy alıyorum. Akasanın iki modeli var galiba sitede gördüm muhtemelen yarın vericem sipairişimi.
    Aklıma geldi bizim bu makinaya max 8gb ram takılıyor değilmi. 1066 olarak daha yüksek mhz değerinde ram takarsak sorun olmaz ama makina 1066 olarak çalıştırır demişti birisi,doğrumu bu? 1066 almak yerinde daha yüksek değerde bir ram alsak sorun olurmu?
    Sıcklık değerleri hemem hemen aynı sadece ben yeni hdd almıştım 3 ay önce 7200rpm 750gb sıcaklık değerleri 47-57 arasınd değişiyor download sırasında 55-56 derecelerde sabit kalıyor. Sanırım sorunlu geri göndericem.Yenisi gelince onu takıcam makinaya.

İyi haftalar dilerim herkese.
  • 1066mhz ramleri bulmak çok kolay değil, bulunca da sıra dışı fiyatlarla karşılaşıyoruz. Kingston Value 4x1 gb 1066 mhz ramini 149 liraya satıyordu Saturnde. Daha önce 1066+ ram sıkıntı yaratmaz denildi ama ben risk alıp ramlerin elimde patlamasını istemem. 1066mhz olarak sınırlanır frekans ancak belki restart problemi olabilir. Yinede alıp denemek lazım, ilerleyen zamanlarda almayı planlıyorum açıkçası.
  • evet termal macunu tekrar yeniledim yeni fan taktım format attım ve cooler master infinite evo aldım 85 dereceden assasını göremedim vazgeçtim artık
  • Allah allah... kullandığınız termal macun iyi bir marka mı ? Bir de hangi R580'i kullanıyorsunuz ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: muho198

evet termal macunu tekrar yeniledim yeni fan taktım format attım ve cooler master infinite evo aldım 85 dereceden assasını göremedim vazgeçtim artık

O sicakligin tek aciklamasi fanin calismamasidir dikkat ettinizmi fan calisiyormuydu ?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Elimde Samsung R580 marka notebook yedek parçaları mevcut. İhtiyacı olanlar özel mesajla ulaşabilir...
  • Optik disk okuyucu bağlantı noktası, yani SATA 2 portu sanırım bozuldu. HDD Caddy bozuldu zannettim ancak başka bir laptop'a bağladığımda harddiski gördüm. Başka bilgisayarın DVDRomunu bilgisayarıma bağladım ancak BIOS'da gözükmedi. Neler yapabilceğimize dair bir bilginiz var mı ? Caddy üstündeki harddiskimi usb'den bağlayıp yedekleme yaptım şimdilik böyle kullanıyorum. Akşama kasayı açıp inceleyeceğim yolunda gitmeyen gözle görülebilir bir şey var mı diye...

--0--

Kasayı açtım DVD-Rom'un SATA bağlantısını söküp tekrar bağladım, harddisk'i yeniden görüyor valla yanlış alarm verdi makine yüreğime inecekti gecenin bir yarısı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gravis -- 20 Eylül 2013; 18:50:44 >
  • http://www.bizdehesapli.com/toshiba-2-5inc-320gb-5400-8mb-sata-hdd-mq01abd032-urun-MQ01ABD032#detay
    bu linkteki ürün benim pc ye olur demi ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mtyg -- 1 Ekim 2013; 13:53:18 >
  • merhaba arkadaslar bi sorun varda size sorayım dedim
    fan oyun oynarken hızlanıyor ve ses yapmaya başlıyor en sonundada duruyor ve sıcaklıktan pc kapanıyor
    tamamen parçaladım pc yi fan ı çıkardım pervanesini falan çıkardım temizledim ama düzelmedi hala aynı ve artık pc nin sesi çıkmıyor nedenini anlayamadım ama kulaklıkla çıkıyor bişiyi takmaya unuttum galba
    fan ve termal macun olarak bunları aldım nasıl dır uyarmı pc ye ?
    http://www.sanalpazar.com/Samsung-R580-js02tr-Fan-Cooling-Orjinal-A-kalite__isp10474837
    http://www.sanalpazar.com/Zalman-Zm-stg2-3.5-Gram-Thermal-Macun__isp11250982

• quote:

Orijinalden alıntı: mtyg

http://www.bizdehesapli.com/toshiba-2-5inc-320gb-5400-8mb-sata-hdd-mq01abd032-urun-MQ01ABD032#detay
    bu linkteki ürün benim pc ye olur demi ?

Evet, 2.5 inçlik bir HDD veya SSD bilgisayarınız ile sorunsuz çalışır.

quote:

Orijinalden alıntı: m4libu

merhaba arkadaslar bi sorun varda size sorayım dedim
    .
    .

Kasayı kapatırken Fan adaptörünü anakarta takmayı unutmuş olabilirsiniz. Lütfen kontrol edin sıklıkla yaşanan bir durum. Verdiğiniz linkteki ürünler bilgisayar ile uyumlu çalışır, fanı çok kaliteli bir ürün olarak göremedim yanlız :/

Bu arada aramızda Samsung servis çalışanı olan var mı ? yada bildiğiniz kaliteli yedek parça satan bir yer/sayfa ???

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gravis -- 2 Ekim 2013; 14:34:47 >

• quote:

Orijinalden alıntı: gravis

quote:

Orijinalden alıntı: m4libu

merhaba arkadaslar bi sorun varda size sorayım dedim
    .
    .

Kasayı kapatırken Fan adaptörünü anakarta takmayı unutmuş olabilirsiniz. Lütfen kontrol edin sıklıkla yaşanan bir durum. Verdiğiniz linkteki ürünler bilgisayar ile uyumlu çalışır, fanı çok kaliteli bir ürün olarak göremedim yanlız :/

Bu arada aramızda Samsung servis çalışanı olan var mı ? yada bildiğiniz kaliteli yedek parça satan bir yer/sayfa ???

fan çalışıyor ama hızlı çalışmaya başlayınca duruyor sadece
    bu fandan başka fanda bulamadım kalite açısından bilmiyorum

• samsung r580 win7 webcam driveri arıyorum bulamadım ???
  • 
Sayfa: önceki 204205206207208
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.